Baltijas jūras parlamentārās konferences prezidents J.Vucāns Reikjavīkā aicina Baltijas reģiona valstis uz ciešāku parlamentāro sadarbību

(30.10.2015.)

Baltijas jūras parlamentārās konferences (BJPK) prezidents, Baltijas Asamblejas (BA) Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā uzrunājot Ziemeļu Padomes 67.sesijas dalībniekus, aicināja Baltijas reģiona valstis uz ciešāku parlamentāro sadarbību.

„Baltijas jūras parlamentārā konference aicina Baltijas jūras reģiona valstis pielikt visas pūles, lai saglabātu intensīvu sadarbību valstu vidū un reģionā valdītu labas un mierīgas kaimiņattiecības,” sacīja J.Vucāns, uzsverot, ka BJPK aicinās atjaunot Baltijas jūras valstu padomes ministru tikšanās, lai veicinātu savstarpējo dialogu un stiprinātu sadarbību.

J.Vucāns akcentēja līdzšinējo BJPK un Ziemeļu Padomes sadarbību, saucot to par patiesu veiksmes stāstu. Savā runā J.Vucāns atsaucās uz 24.Baltijas jūras parlamentāro konferenci, kas notika augusta beigās un septembra sākumā, kurā piedalījās arī Ziemeļu Padomes delegācija.

Vācijas pilsētā Rostokā augusta beigās un septembra sākumā notikušajā konferencē dominēja jautājums par Baltijas reģiona valstu sadarbību, uzmanību veltījām jautājumiem par situāciju Ukrainā un bēgļu krīzi Eiropā, kam svarīgi pievērst pastiprinātu uzmanību arī turpmāk, akcentēja J.Vucāns.

J.Vucāns sanāksmes dalībniekus iepazīstināja arī ar Latvijas prezidentūras BJPK prioritātēm, uzsverot, ka uzmanības centrā būs izglītība, darba tirgus un šo jautājumu savstarpējā sasaiste.

„Abi šie jautājumi ir reģiona labklājības stūrakmens, tādēļ Latvijas prezidentūra tām atvēlējusi svarīgu vietu Baltijas jūras parlamentārās konferences darba programmā 2015.-2016.gadā. Mūsu mērķis ir rast politiskas atbildes uz jautājumiem, kā nodrošināt efektīvu sasaisti starp izglītību un darba tirgu; kāda politiska rīcība nepieciešama, lai veicinātu investīcijas; kā cīnīties pret jauniešu bezdarbu un veicināt darbaspēka prasmes,” uzsvēra J.Vucāns.

Ziemeļu Padomes 67.sesija notika no 27. līdz 29.oktobrim Reikjavīkā, Islandē.

Sākot ar 1.septembri, Latvija uz gadu pārņēmusi BJPK prezidentūru. BJPK ir 1991.gadā dibināts Baltijas jūras reģiona valstu parlamentāriešu forums, kurā strādā parlamentārieši no 11 nacionālajiem parlamentiem, 11 reģionālajiem parlamentiem un piecām reģiona parlamentārajām organizācijām. Saeima šajā forumā ir iesaistījusies kopš tā pirmsākumiem, un to pārstāv BA Latvijas delegācija.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 27.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
09:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde