Sporta pasākumu dalībnieku drošības uzlabošanai Saeima apstiprina grozījumus Sporta likumā

(22.10.2015.)

Lai veicinātu sportistu un sporta pasākumu apmeklētāju drošību, Saeima ceturtdien, 22.oktobrī, 1.lasījumā atbalstīja deputātu sagatavotos grozījumus Sporta likumā. 

„Latvijas motosporta pasauli pēdējā laikā satricinājuši vairāki traģiski negadījumi, kuros sportisti guvuši smagas traumas vai pat zaudējuši dzīvību. Zīmīgi, ka šie nelaimes gadījumi fiksēti sacensībās, kuras netika organizētas atbilstoši Latvijas Motosporta federācijas apstiprinātajiem sacensību norises noteikumiem. Tas sūta skaidru signālu, ka steidzami jārīkojas, lai novērstu šādu traģēdiju atkārtošanos un nodrošinātu sporta pasākumu dalībnieku drošību,” uzsvēra Izglītības komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns. 

Organizatoriem jānodrošina, ka sacensības atbilst Latvijā atzīto sporta federāciju apstiprinātiem sacensību noteikumiem, paredz likumprojekts. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu sacensību drošu norisi, jo sporta federāciju apstiprinātie spēles noteikumi iekļauj detalizētas prasības sacensību organizatoriem un citām sacensību norisē iesaistītajām personām. 

Likumprojekts precizē sporta sacensību definīciju, nosakot, ka sporta sacensības ir pasākums labāko sportistu vai komandu noteikšanai, kurš noris atbilstoši sacensību organizatoru apstiprinātam sacensību nolikumam.

 

Saeimas Preses dienests

 

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde