L.Čigāne un O.Ē.Kalniņš kopīgā paziņojumā uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai

(21.10.2015.)

Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš trešdien, 21.oktobrī, pieņēmuši kopīgu paziņojumu, kurā uzsver Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai tās starptautiski atzītajās robežās.

Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas deputāti šodien parlamentā tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Teimurazu Džandžaliju (Teimuraz Janjalia).

Komisiju vadītāji paziņojumā stingri nosoda 2015.gada 18.martā Maskavā parakstīto līgumu par savienību un integrāciju starp Krieviju un Dienvidosetiju un 2014.gada 24.novembrī Sočos parakstīto partnerattiecību līgumu starp Krieviju un Abhāziju, paužot, ka to nodoms pēc būtības ir Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu aneksija.

Tāpat L.Čigāne un O.Ē.Kalniņš uzskata par nepieņemamu Krievijas Federācijas robežsargu rīcību, pārvietojot robežstabus uz administratīvās robežlīnijas starp Tbilisi kontrolēto teritoriju un Krievijas Federācijas okupēto Dienvidosetiju, un norāda, ka Krievijas Federācijas agresīvā politika ir veidota ar mērķi apdraudēt Eiropas drošību, teikts paziņojumā.

Dokumentā Eiropas lietu komisijas un Ārlietu komisijas vadītāji apsveic Gruziju ar sekmīgu progresu Vīzu liberalizācijas rīcības plāna izpildē un pauž atbalstu vīzu režīma atcelšanai. Tāpat paziņojumā pausts atbalsts Gruzijas turpmākai ciešai integrācijai Eiropas Savienībā (ES) un uzsvērts, ka Gruzijai turpmākajos gados jākoncentrējas uz ES Asociācijas līguma sekmīgu ieviešanu.

Tāpat paziņojumā L.Čigāne un O.Ē.Kalniņš pauž atbalstu Gruzijas integrācijas NATO centieniem, atzinīgi vērtējot Gruzijas ieguldījumu NATO operācijās un NATO-Gruzijas Īpašo atbalsta programmu.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 16.jūlijā
09:00  Eiropas Savienības Austrumu partnerības parlamentāro administrāciju dialogs par pārmaiņu vadību, sarunu vešanu un komunikāciju