I.Latkovskis: beidzot jāsaprot - patvēruma meklētāju uzņemšana ir neizbēgama realitāte arī Latvijā

(02.09.2015.)

„Eiropa patvēruma meklētāju kontekstā jau šobrīd ir kā „Titāniks”. Tam ir milzīga sūce, bet mēs plēšamies, kurā kajītē ko laist un ko nelaist. Tikmēr par sūces novēršanu nedomā neviens, lai arī tieši tā ir problēmas būtība. Turklāt mums beidzot jāpieņem, ka patvēruma meklētāju uzņemšana ir neizbēgama realitāte, tostarp Latvijā. Un 250 patvēruma meklētāju uzņemšana ir tikai pagaidu risinājums,” uzsver Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis. Komisija trešdien, 2.septembrī, diskutēja par patvēruma meklētāju integrāciju un pauda gatavību iesaistīties integrācijas politikas izstrādē ar priekšlikumiem.

Pirms priekšlikumu formulēšanas komisija jau nākamnedēļ plānojusi doties izbraukuma sēdē uz patvēruma meklētāju izmitināšanas centru „Mucenieki”, lai klātienē noskaidrotu, kā centrs strādā, un uzklausītu tajā izmitinātos patvēruma meklētājus. Savukārt septembra vidū komisija uz sēdi aicinājusi Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani. Viņa vada darba grupu, kas izstrādā Latvijas apstākļiem piemērotu sistēmu 250 bēgļu integrācijai sabiedrībā.

Sēdē deputāti vērsa uzmanību, ka ģeopolitiskā situācija Eiropā un aiz tās robežām apliecina – valstij ir jābūt trešo valstu valstspiederīgo integrācijas politikai un skaidram redzējumam – kādu redzam uzņemamo patvēruma meklētāju nākotni.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija jau pavasara sesijā izskatīja trešo valstu valstspiederīgo integrācijas Latvijā aktualitātes un vērsa uzmanību uz problēmām šajā jomā, tāpat komisija diskutēja par tā dēvētās bēgļu kvotas ieviešanu Eiropas Savienībā.Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde