Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces apsveikums neatkarības de facto atjaunošanas 24.gadadienā

(21.08.2015.)

Šī ir nozīmīga gadadiena Latvijas valsts vēsturē, kad Latvijas Republikas Augstākā Padome pieņēma konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu”. Šī ir diena, kas mūsu valstij sniedza faktisko neatkarību un aizsāka reālu valsts atjaunošanas ceļu. Neskatoties uz draudošo situāciju un Maskavas militāro spiedienu, Latvija paziņoja, ka ir neatkarīga brīva valsts un sarauj visas saites ar okupācijas varu.

Latvijas neatkarību sāka atzīt citas valstis. Daudzi, kuri sapni par Latvijas neatkarību bija sirds dziļumos lolojuši visu okupācijas laiku, tikai šajā dienā sāka aptvert, ka sapnis ir piepildījies.

Mēs nākotnē varam raudzīties ar ticību un cerību. Tomēr nedrīkstam piemirst, ka iespēja dzīvot savā valstī – tā nav balva, kas iegūta uz visiem laikiem, neatkarība jānostiprina ik dienas. Diemžēl pasaulē ir valstis, kuru neatkarība tiek apdraudēta. Šādos brīžos apzināmies, ka sava valsts - tā ir milzīga vērtība un atbildība, un ikvienam no mums jāstiprina tās neatkarība un izaugsme.

Ceturtdien, 26.maijā
09:00  Saeimas 2022. gada 19. maija kārtējās sēdes turpinājums
10:30  Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Grieķijas parlamentu darba sanāksme - grupas vadītāja vēlēšanas
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
12:40  Saeimas simtgadei veltītā ceriņa vārda došanas pasākums
13:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem