Ināra Mūrniece atklās ES - ASV Transatlantiskā likumdevēju dialoga sanāksmi

(26.06.2015.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sestdien, 27.jūnijā, Saeimas namā atklās 76.ES - ASV Transatlantiskā likumdevēju dialoga (TLD) sanāksmi. 

Sanāksmē, kurā piedalīsies 30 deputāti no Eiropas Parlamenta (EP) un ASV Kongresa, plānots apspriest tādus jautājumus kā izaugsmes un nodarbinātības veicināšana ar ES un ASV brīvās tirdzniecības līguma palīdzību, sadarbība enerģijas drošības jomā, kā arī sadarbības pastiprināšana drošības un aizsardzības jomā. 

Tikšanās laikā plānots pieņemt kopīgu paziņojumu, ko parakstīs abi TLD līdzpriekšsēdētāji - Mario Diass-Balarts (Mario Diaz-Balart) no ASV Kongresa un Deivids Makelisters (David McAllister) no Eiropas Parlamenta. 

Pasākuma ietvaros EP un ASV kongresa deputātiem plānots arī Ādažu militārās bāzes apmeklējums. 

EP un ASV kongresa starpparlamentārās attiecības nodibinātas 1972.gadā. Abas delegācijas regulāri satiekas divas reizes gadā Eiropā un ASV. Tikšanās, kas notiek Eiropas Savienībā, parasti tiek rīkotas ES prezidējošās valsts galvaspilsētā. 

ES - ASV Transatlantiskā likumdevēju dialoga sanāksme norisināsies 27. un 28.jūnijā. Pasākuma atklāšana notiks sestdien, 27.jūnijā, plkst. 15.30 Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11. 

Mediju ievērībai:
28.jūnijā plkst.11.30 foto, video iespēja Saeimas nama Sarkanajā zālē kopīgā paziņojuma parakstīšanas laikā.
Paziņojuma parakstīšanas ietvaros uzrunas mediju pārstāvjiem teiks TLD līdzpriekšsēdētāji Deivids Makelisters un Mario Diass-Balarts. 

Ar interviju pieprasījumiem un citiem jautājumiem, kas saistīti ar pasākuma saturisko norisi, aicinām vērsties pie Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītājas Martas Rībeles, marta.ribele@ep.europa.eu, tālr.29296524.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.maijā
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Ekvadoras Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Verónica Bustamante
12:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Tea Maisuradze
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Pašvaldību sistēmas pilnveidošanas apakškomisijas sēde
13:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes