Ilgtspējīgas attīstības komisija ar Vides ministrijas pārstāvjiem runās par ES finansējuma piesaisti uzņēmējdarbības atbalstam pašvaldībās

(09.06.2015.)

Lai pārrunātu finansējuma piesaisti uzņēmējdarbības atbalstam pašvaldībās no Eiropas Savienības fondiem 2014.-2020.gada plānošanas periodā, Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisija uz sēdi trešdien, 10.jūnijā, aicinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvjus. 

„Racionāla un uz tautsaimniecības attīstību orientēta Eiropas Savienības fondu atbalsta īstenošana ir ļoti būtiska, un investīcijas, kas paredzētas uzņēmējdarbības atbalstam, ir tās, kas var sniegt lielāko ieguvumu ekonomiskās aktivitātes stimulēšanai pašvaldībās,” pirms gaidāmās sēdes uzsver komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis. Viņš arī akcentē, ka vienlaikus šis būs „eksāmens” pašvaldībām un attīstības centriem, jo atšķirībā no iepriekšējā plānošanas perioda šoreiz ieguldījumi ir jāplāno tieši tajās teritorijās, kuras tiks attīstītas ražošanas izveidošanai vai jau esošas ražotnes paplašināšanai. 

Sarunā ar VARAM deputātiem būs iespēja pirmo reizi iepazīties ar tām idejām, kuras savās attīstības stratēģijās ir pieteikušas pašvaldības, informē M.Kučinskis un pauž cerību, ka fondu finansējums sniegs stimulu straujākiem uzņēmējdarbības vides uzlabojumiem visā Latvijas teritorijā. 

Ilgtspējīgas attīstības komisija, strādājot pie Latvijas ilgtspējīgas attīstības veicināšanas jautājumiem, savā darba kārtībā kā vienu no prioritātēm izvirzījusi uzņēmējdarbības vides attīstīšanas jautājumu. Komisijas sēdēs jau iepriekš aktualizēts jautājums par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, identificējot iespējamos risinājumus pašvaldību lomas uzņēmējdarbības veicināšanā palielināšanai. 

Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde trešdien, 10.jūnijā, sāksies plkst.12.00 un notiks Saeimas Pieprasījumu komisijas sēžu zālē, 303.telpā, Jēkaba ielā 16.

 

Saeimas Preses dienests

 

 

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
17:00  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces attālināta uzruna starptautiskā ceremonijā pieminot Krimas tatāru deportāciju