Deputāti aicina atbildīgās amatpersonas pamatot papildu finansējuma nepieciešamību gudrona dīķu sanācijas projektam

(25.05.2015.)

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien, 26.maijā, izvērtēs Inčukalna sērskābo gudrona dīķu attīrīšanas projekta izpildes progresu, aicinot atbildīgās amatpersonas skaidrot sanācijas darbu veicēja lūgumu piešķirt projektam papildu finansējumu 11 miljonu apmērā.

„Komisija vēlas pārliecināties, ka šo dīķu attīrīšana noris atbilstoši plānotajam grafikam un ka tie līdz šī gada beigām būs iztīrīti. Šobrīd bažas raisa sanācijas darbu veicēja paziņojums, ka darbus var arī nepabeigt, ja netiks piešķirts papildu valsts finansējums projekta pabeigšanai. Situācija ir jāvērtē kritiski, jo pusotra gada laikā šis jau ir otrais papildu finansējuma pieprasījums no sanācijas darbu veicēja,” norāda komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Sākotnējais līgums ar sanācijas darbu veicēju SIA „Skonto būve” tika noslēgts 2010.gada 24.septembrī, un tas paredzēja, ka projekta kopējās izmaksas būs 29 miljoni eiro. Savukārt pagājušā gada pavasarī pēc darbu veicēja lūguma sākotnējā līguma summa tika palielināta par 16 miljoniem jeb par 50 procentiem un sasniedza 45 miljonus eiro. Šā gada 6.maijā SIA „Skonto būve” ir vērsusies valdībā, informējot, ka bez papildu finansējuma ir apdraudēta projekta pabeigšana.

Komisijas sēdē aicināti piedalīties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Finanšu ministrijas, Valsts vides dienesta un Valsts kontroles pārstāvji.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde notiks plkst.12.00, Jēkaba ielā 11, Saeimas Viesu zālē.

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 22.martā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:20  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Maltas Republikas prezidentu V.E. George Vella
15:30  Saeimas priekšsēdētāja biedres Zandas Kalniņas-Lukaševicas tikšanās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Latvijas Republikā V.E. Maria Luisa Escorel de Moraes