Saeimā diskutēs par cilvēkdrošību Latvijā un pasaulē

(05.03.2013.)

Lai izvērtētu cilvēkdrošības jēdziena teorētiskos un praktiskos aspektus, otrdien, 5.martā, Saeimā notiks diskusija un grāmatas „Cilvēkdrošība Latvijā un pasaulē: no idejas līdz praksei” prezentācija.

Diskusijas atklāšanā klātesošos uzrunās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Nacionālā attīstības plāna izstrādes un ieviešanas uzraudzības apakškomisijas priekšsēdētājs Raimonds Vējonis un Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa.

Grāmatā apkopotos pētījuma rezultātus prezentēs tā autori — Latvijas vadošie politikas zinātnes speciālisti. Ž.Ozoliņa ieskicēs cilvēkdrošības portretu Latvijā, savukārt LU SZF Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore Iveta Reinholde stāstīs par pētījuma daļu — Valsts un cilvēkdrošība: attiecību anatomija. LU SZF Politikas zinātnes nodaļas docents Ivars Ījabs runās par Latvijas kopienu skatījumu uz cilvēkdrošību, bet LU SZF Politikas zinātnes nodaļas docents Toms Rostoks stāstīs par cilvēkdrošības ideju Saeimas debatēs par ārpolitiskajiem jautājumiem.

Pēc pētījuma prezentācijas paredzēti deputātu komentāri un diskusija.

Konferencē aicināti piedalīties Saeimas deputāti, Pārresoru koordinācijas centra, Valsts prezidenta Stratēģiskās attīstības komisijas, nevalstisko organizāciju pārstāvji un sociālie partneri, kā arī Finanšu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Latvijas Universitātes pārstāvji, politikas eksperti un pārstāvji no Latvijas plānošanas reģioniem.

Pētījums par cilvēkdrošību Latvijā un pasaulē tapis Valsts pētniecības programmas „Nacionālā identitāte” ietvaros.

Diskusija un grāmatas „Cilvēkdrošība Latvijā un pasaulē: no idejas līdz praksei” prezentācija notiks otrdien, 5.martā, plkst.14.30 Saeimas Viesu zālē, Jēkaba ielā 11.

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta