Saeimas deputāti un darbinieki pavasara talkā sakopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni

(03.05.2012.)
Galerija

Saeimas deputāti un darbinieki ceturtdien, 3.maijā, piedalījās pavasara talkā, lai, godinot Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes piemiņu un saglabājot nozīmīgu vēstures mantojumu, arī šogad sakoptu viņa dzimtas māju „Auči” apkārtni.

Šī gada talkā piedalījās ap 80 dalībnieku – gan Saeimas deputāti, gan darbinieki. Talkas dalībnieki kopīgi sakopa bijušā prezidenta māju pagalmu un tuvējo apkārtni, grābjot lapas, veicot rakšanas darbus, kā arī stādot kokus. Jāņa Čakstes mājas ir nozīmīga Latvijas vēstures vieta, kas ļauj ikvienam tuvāk iepazīt Čaksti kā personību, sabiedrisko un valsts darbinieku, kā arī kuplas un draudzīgas ģimenes galvu.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, pieminot 1990.gada 4.maiju. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas 2007. un 2008. gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu.

2009.gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures tika iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pērn Saeimas deputāti un darbinieki sakopa Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.

Talkas video sižets: https://www.youtube.com/watch?v=w6gQsHWTVbY
Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157629956321679/
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 27.maijā
10:35  Grāmatas “Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās, 1920-1922” atklāšanas pasākums