Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija rīt uzklausīs 17 NEPLP kandidātus

(10.01.2012.)
Galerija

Trešdien, 11.janvārī, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija uzklausīs 17 Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu kandidātus, kurus komisija iepriekš izvirzīja atlases konkursa otrajai kārtai.

Diskusijai tiešraidē ikviens varēs sekot līdzi Saeimas mājaslapā www.saeima.lv. Tāpat Saeimas mājaslapā būs pieejams arī komisijas sēdes ieraksts.

NEPLP locekļu kandidāti rītdienas sēdē atbildēs uz deputātu, biedrību un nodibinājumu pārstāvju, mediju ekspertu un citu interesentu jautājumiem. Diskusijas darba kārtībā paredzētas kandidātu debates par aktuālajām problēmām, kas NEPLP jārisina sabiedrisko mediju un komercmediju jomā. Tāpat kandidātiem būs jāsniedz sava vīzija par Latvijas elektronisko mediju ilgtermiņa attīstību.

„Esam gandarīti, ka konkursā pieteicās tik daudz pretendentu un, ka tik aktīva bijusi sabiedrisko un profesionālo organizāciju iesaiste. Liels paldies gan tiem, kuri pieteicās dalībai konkursā, gan sabiedriskajām organizācijām par aktīvo iesaistīšanos,” norāda komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. „Liels ieguvums, kas daļēji izriet arī no konkursa atklātības un plašās sabiedrības iesaistes, ir tas, ka cilvēki daudz labāk apzinājušies, cik liela loma Latvijas valstī ir nacionālajai informatīvajai telpai – ka tā ir jāattīsta, jākopj un jāaizsargā. Paldies žurnālistiem, kas par to informējuši sabiedrību, un ceru, ka šī tēma no dienaskārtības nepazudīs,” uzsver I.Mūrniece.

10.janvārī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti tikās ar plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā strādājošajiem nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai kopīgi diskutētu par konkursa otrajai kārtai virzītajiem NEPLP locekļu kandidātiem un biedrību un nodibinājumu ieteiktajiem kritērijiem NEPLP kandidātu atlasei.

17 NEPLP locekļu kandidātus komisija uzklausīs trešdien, 11.janvārī, plkst.10.00. Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11. Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē aicināti piedalīties arī citi Saeimas deputāti, nevalstisko organizāciju pārstāvji, mediju eksperti, profesionālās raidorganizācijas un citi interesenti.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 24.jūnijā