Saeimas komisija ar nozaru ministriem spriedīs par interešu izglītības attīstību

(21.02.2011.)
Galerija

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti otrdien, 22.februārī, ar izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku un kultūras ministri Sarmīti Ēlerti diskutēs par Latvijas interešu izglītības attīstības aktuālajiem jautājumiem.

„Interešu izglītība ir Latvijas valsts īpaša iezīme, kas mums šķiet ārkārtīgi svarīga. Šis izglītības virziens cilvēkiem piedāvā iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, izkopt talantus un iegūt profesionālas iemaņas,” norāda komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete. Viņa informē, ka rītdienas komisijas sēdē tiks runāts par iespējām interešu izglītību ciešāk sasaistīt ar vispārējo izglītības sistēmu.

„Šādu programmu klāsts ir plašs, tajā ietverta gan kultūrizglītība un tehniskā jaunrade, gan vides izglītība, jauniešu iniciatīvas un sports. Šīs vērtības ir jāsaglabā, īpašu vērību pievēršot tā spilgtākajām izpausmēm, kādi ir arī mūsu Dziesmu un deju svētki,” uzsver I.Druviete.

Uz komisijas sēdi aicināta piedalīties arī Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Daiga Reča, Valsts izglītības un satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktore Agra Bērziņa, kā arī pārstāvji no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Pašvaldību savienības un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas Latvijas Nacionālās komisijas.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde notiks otrdien, 22.februārī, plkst.10.00 Jēkaba ielā 16, 407.telpā.

 

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 23.jūnijā