Edvards Smiltēns Kijivā tiekas ar Ukrainas augstākajām amatpersonām

(13.01.2023.)

Turpinot vizīti Ukrainā, Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna vadītā delegācija tikās ar valsts augstākajām amatpersonām - Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski (Volodymyr Zelensky), ārlietu ministru Dmitro Kulebu (Dmytro Kuleba) un premjerministru Denisu Šmihaļu (Denys Shmyhal).

V.Zelenskis pateicās visai Latvijas tautai par spēcīgo un nerimstošo atbalstu, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu cīņā pret agresorvalsti Krieviju. Ir svarīgs arī Latvijas politiskais atbalsts ceļā uz Ukrainas eiroatlantisko integrāciju, kā arī nesavtīgi sniegtā militārā palīdzība.

Saeimas priekšsēdētājs apliecināja Latvijas stingru atbalstu Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā un NATO.

Sarunā ar Ukrainas prezidentu un ārlietu ministru E.Smiltēns uzsvēra, ka Krievijai ir jāatbild par pastrādātajiem noziegumiem, lai atjaunotu taisnīgumu un tiesību spēku. “Nav šaubu par Ukrainas uzvaru, taču mūsu uzdevums ir parūpēties, lai tā pienāktu iespējami drīz un prasītu pēc iespējas mazāk upuru. Tādēļ demokrātiskās pasaules militārais atbalsts Ukrainai ir izšķiroši svarīgs,” pauda E.Smiltēns. 

Ukrainas premjerministrs D.Šmihaļs pauda Latvijai pateicību par izpratni, ka apjomīgs atbalsts Ukrainas rekonstrukcijai ir nepieciešams jau patlaban, negaidot kara beigas. Mūsu valsts jau aktīvi iesaistās dzīvojamā fonda atjaunošanas projektos Čerņihivas apgabalā.  

Ukrainas valdības vadītājs tāpat uzsvēra, ka nepieciešams saglabāt spiedienu pret Krieviju, pastiprinot sankcijas un turpinot starptautiskās izolācijas politiku. Viņš pateicās Latvijai par stingro nostāju šajā jautājumā.

Uzsākot vizīti, Saeimas delegācija tikās ar Verhovna Radas priekšsēdētāju Ruslanu Stefančuku (Ruslan Stefanchuk) un Saeimas priekšsēdētājs sēžu zālē uzrunāja Ukrainas parlamentu.

E.Smiltēnu vizītē Ukrainā pavada Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds, kā arī Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu vadītājs Jānis Skrastiņš.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720305184367
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 30.martā
09:00  Saeimas 2023.gada 30.marta kārtējā sēde
10:35  Vēsturiskā Saeimas Prezidija krēsla nodošana Saeimai
13:30  Saeimas Prezidija sēde
17:00  2023.gada 30.marta atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem - atcelta