Saeimas priekšsēdētājs Spānijas vēstniekam: esam vienoti kopīgo vērtību sardzē

(25.11.2022.)
VideoGalerija

“Krievijas karš Ukrainā līdzīgi domājošās Eiropas un NATO valstis ir satuvinājis ciešāk nekā jebkad iepriekš. Mēs aizsargājam mūsu kopīgās vērtības,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, piektdien, 25.novembrī, tiekoties ar Spānijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Manuelu Alamu Orenesu (Manuel Alhama Orenes). Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

“Šobrīd Krievija par ieroci izmanto visu iespējamo, sākot no energoresursiem,” sacīja Saeimas priekšsēdētājs, uzsverot nepieciešamību nostiprināt energoneatkarību. Puses pārrunāja arī atjaunojamo energoresursu potenciālu un tā izmantošanas iespējas.

Saeimas priekšsēdētājs pateicās Spānijai par būtisko ieguldījumu NATO atturēšanas un aizsardzības pasākumos Baltijas reģionā. Spānijai ir otrs lielākais kontingents kaujas grupā Latvijā.  

Tāpat puses uzsvēra infrastruktūras projektu “Rail Baltica” kā būtisku reģiona drošības stiprināšanā. E.Smiltēns pateicās Spānijai par iesaisti tā tapšanā, kā arī rosināja izmantot šo projektu kā platformu citu sadarbības formu īstenošanai. Arī vēstnieks bija vienisprātis, uzsverot, ka šis projekts ir būtisks ne vien Baltijai, bet Eiropai kopumā.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720303960770
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 10.jūnijā