Saeimas priekšsēdētājs piedalīsies NATO dalībvalstu parlamentu vadītāju sanāksmē Viļņā

(01.06.2023.)

Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns līdz 2.jūnijam vizītē uzturēsies Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur piedalīsies NATO dalībvalstu parlamentu vadītāju sanāksmē. Saeimas priekšsēdētājs uzrunās klātesošos par ilgtermiņa atbalsta plānu spēcīgai un neatkarīgai Ukrainai.

Tāpat NATO dalībvalstu parlamentu vadītāji spriedīs par NATO globāliem izaicinājumiem un partnerībām, kā arī par alianses iekšējo transformāciju, tostarp pārrunājot atturēšanas un aizsardzības politikas stiprināšanu.

Paredzēts, ka sanāksmi atklās Lietuvas parlamenta priekšsēdētāja Viktorija Čmilīte-Nilsena (Viktorija Čmilytė-Nielsen). Sanāksmes ietvaros plānota arī Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētāja Ruslana Stefančuka (Ruslan Stefanchuk) uzruna.

Vizītes ietvaros E.Smiltēnam plānota tikšanās ar Čehijas Republikas Senāta priekšsēdētāju Milošu Vistrčilu (Miloš Vystrčil), kā arī Francijas Nacionālās Asamblejas viceprezidenti Valēriju Rabo (Valérie Rabault).

Kopā ar Saeimas priekšsēdētāju vizītē Lietuvā uzturēsies Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols.

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas deputātu tikšanās ar Eiropas Komisijas Darba un sociālo tiesību komisāru Nicolas Schmit
10:00  Atvērto durvju diena Saeimā – ekspozīcija “Saeimas kārtības rullim – 100”
11:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde