Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzturoties oficiālā vizītē Ķīnā, 25.maijā tikās ar Latvijas diasporas pārstāvjiem. 
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 26.līdz 28.aprīlim uzturēsies vizītē Vatikānā, kur piedalīsies pāvesta Jāņa Pāvila II un pāvesta Jāņa XXIII kanonizācijas ceremonijā.
„Latvijas un Igaunijas labo divpusējo attiecību pamatā liela loma ir veiksmīgajai parlamentārajai sadarbībai gan divpusējā, Baltijas un Eiropas Savienības līmenī, gan Baltijas un Ziemeļvalstu (NB8) formātā. Tāpat Baltijas valstu ciešo draudzību apliecina Latvijas, Igaunijas un Lietuvas augstāko amatpersonu ilggadējā tradīcija pirmajā ārvalstu vizītē doties tieši uz tuvākajām kaimiņvalstīm.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, piektdien, 25.aprīlī, Saeimas namā pirmo reizi uzņemot Igaunijas Republikas Ministru prezidentu Tāvi Reivu (Taavi Rõivas).
Sadarbība izglītības un kultūras jomās, kā arī Latvijas un Maltas attīstītā ostu infrastruktūra ir labs pamats abu valstu divpusējo attiecību stiprināšanai. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, Saeimas namā tiekoties ar Maltas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Čārlzu L.Mifsadu (Charles L. Mifsud). Vēstnieks Latvijas parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
„Latvijas un Svētā Krēsla divpusējās attiecības jau vēsturiski sakņojas dziļā savstarpējā cieņā un ir raksturojamas kā labas un stabilas.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, otrdien, 22.aprīlī, Saeimas namā tiekoties ar Svētā Krēsla apustulisko nunciju Baltijas valstīs arhibīskapu Pedro Lopesu Kvintānu (Pedro López Quintana), kurš parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Lai efektīvi sagatavotu un īstenotu Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūru parlamentāro dimensiju, Latvijas, Itālijas un Luksemburgas parlamentu priekšsēdētāji pirmdien, 7.aprīlī, ES nacionālo parlamentu spīkeru tikšanās laikā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā parakstīja vienošanos par ciešu sadarbību prezidentūras ES Padomē trio ietvaros.
„Mums - Eiropas Savienības nacionālo parlamentu pārstāvjiem - ir jāatbalsta Austrumu partnerības valstu demokratizācijas centieni un jādalās ar saviem kolēģiem uzkrātajā pieredzē. Lai Eiropas Savienība būtu stipra, droša un aizsargāta, mums ir jāpazinās, cik svarīgi ir visi mūsu kaimiņi neatkarīgi no tā, kur ģeogrāfiski tie atrodas - dienvidu vai austrumu virzienā.” To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pirmdien, 7.aprīlī, uzsvēra Eiropas Savienības (ES) nacionālo parlamentu spīkeru konferencē, kas šajās dienās norisinās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa no 6. līdz 8.aprīlim uzturēsies darba vizītē Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, kur piedalīsies Eiropas Savienības (ES) nacionālo parlamentu spīkeru konferencē.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa piektdien, 4.aprīlī, viesosies Saldus Profesionālajā vidusskolā un Saldus 1.vidusskolā, kur vadīs interaktīvo lekciju „Iepazīsti Saeimu”.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa oficiālās vizītes Gruzijā laikā tikās Gruzijas Ministru prezidentu Irakli Garibašvili (Irakli Garibashvili) un pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības un sadarbību ekonomikā. 
Latvija stingri iestājas par Ukrainas teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir kategoriski nosodāmi.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sestdien, 22.februārī, ar ievēlēšanu Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētāja amatā sveic Aleksandru Turčinovu (Oleksandr Turchynov).
„Latvija ir neliela valsts, un tai ir svarīgs ikkatrs cilvēks, taču tikpat svarīgi, lai ikviens no mums skaidri apzinātos sevi kā neatņemamu daļu Latvijas.” To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, svinīgajā ceremonijā Saeimas namā uzrunājot topošos Latvijas pilsoņus. 21.februārī Saeimas namā notika pirmā svinīgā ceremonija, kurā solījumu par uzticību Latvijas Republikai deva 30 Latvijas pilsonības pretendenti.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 18.februārī, pasniedza Saeimas Prezidija atzinības rakstu Saeimas Juridiskā biroja vadītājam Gunāram Kusiņam par atbildīgo, nesavtīgo un profesionālo darbu, sniedzot nosvērtus, kompetentus un principiālus padomus tautas priekšstāvjiem vairāk nekā divdesmit gadu garumā.
Piektdien, 24.janvārī, Saeimas namā viesosies Latvijas sieviešu florbola izlase un delegācija. Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa sportistes sveiks par augstajiem sasniegumiem, izcīnot piekto vietu Devītā Pasaules čempionāta florbolā sievietēm finālturnīrā.
Pirmdien, 11.decembrī
11:00  Parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesās Nr.16870000911 sēde
11:20  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās un kopīga fotografēšanās ar Tadžikistānas Republikas parlamenta Pārstāvju palātas Ekonomikas un finanšu komitejas delegāciju
12:00  Saeimas sekretāra biedra Gunāra Kūtra tikšanās ar Tadžikistānas Republikas parlamenta Pārstāvju palātas Ekonomikas un finanšu komitejas delegāciju
14:00  Saeimas Prezidija sēde
14:00  Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Jāņa Vucāna un Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sekretāra Romualda Ražuka tikšanās ar Tadžikistānas Republikas parlamenta Pārstāvju palātas Ekonomikas un finanšu komitejas delegāciju