Saeima festivālā “Staro Rīga” aicina aizsniegt brīvības zvaigznes

(08.11.2017.)

Gatavojoties Latvijas simtgadei, Saeima no 17. līdz 20.novembrim festivāla “Staro Rīga” ietvaros aicina apmeklēt gaismas objektu “Brīvības zvaigznes” pie parlamenta, lai iejustos Brīvības pieminekļa tēlā.

Ikviens no mums ir daļa no brīvības – katrs turam to savās rokās. Aicinām pieskarties zvaigznēm, kas simbolizē neatkarību un Latvijas vēsturiskos novadus.

Vairāk nekā trīs metrus augstais gaismas objekts veidots kā Brīvības pieminekļa tēla siluets, ļaujot apmeklētājiem uz mirkli tajā iejusties, un tapis, Saeimai sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju. Gaismas objektu veidojis Latvijas Mākslas akadēmijas students Kristaps Andersons.

Objekts “Brīvības zvaigznes” būs izgaismots katru vakaru no plkst.17.00 līdz 23.00, bet to apmeklēt varēs arī citā laikā visas festivāla dienas. Tāpat valsts svētku nedēļā Saeimas nams tradicionāli būs tērpts svētku rotā – izgaismots Latvijas valsts karoga krāsās. Latvijas parlaments festivālā “Staro Rīga” piedalās jau septīto gadu pēc kārtas.

Festivāls “Staro Rīga” turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un ēkas, parkus, laukumus un pagalmus. 10.gaismas festivāls “Staro Rīga” iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi, un šī gada tēma ir “Uz zvaigznēm”.

Informācija par objektu “Brīvības zvaigznes”: http://www.staroriga.lv/013/lv/18-brivibas-zvaigznes/

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.janvārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksme