Ināra Mūrniece aicina diasporu uz aktīvu pilsonisko iesaisti

(28.07.2017.)
Galerija

Latvijai ir nepieciešama ārvalstīs dzīvojošo tautiešu pieredze, zināšanas un pilsoniskā aktivitāte, iestājoties arī par vērtībām, kas nosaka tīrāku un caurspīdīgāku politiku mūsu valstī. To piektdien, 28.jūlijā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklājot pirmo Eiropas Latviešu kongresu.

I.Mūrniece uzsvēra, ka diaspora ir mūsu nacionālā vērtība. Mūsdienu pasaulē robežas un attālumi sarūk, iesaistīties var visi. Galvenais ir mūsu vēlme strādāt un līdzatbildība par mūsu valsti.

„Mums jāsaprot emigrācijas procesi un jāmācās tos pārvaldīt,” sacīja I.Mūrniece. Būtiski stiprināt saiknes ar diasporu, veidot ilgtermiņa valsts politiku, kur svarīgs ir gan valdības darbs ārvalstīs dzīvojošo tautiešu atbalstam, gan iespējama diasporas likuma pieņemšana.

Diasporas politikā svarīga ir atgriezeniskā saite. Būtiska ir tautiešu spēja pašorganizēties. I.Mūrniece apsveica pirmo Eiropas Latviešu kongresu kā vēsturisku pavērsienu, kas apliecina ārzemēs dzīvojošo tautiešu gatavību ieguldīt valsts izaugsmē.

Saeimas priekšsēdētāja akcentēja nepieciešamību sekmēt latviešu valodas lietošanu ārzemēs dzīvojošo tautiešu vidū, kā arī diasporas iesaisti Latvijas politiskajā, ekonomiskajā, sabiedriskajā un kultūras dzīvē.

Kongress norisinās no 28. līdz 30.jūlijam. Pasākumu rīko Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību un partneriem Latvijā. Kā uzsver kongresa rīkotāji, tas ieies vēsturē kā pirmais ārzemēs mītošo Latvijas cilvēku pārstāvības un sadarbības forums ar mērķi Latvijas valsts simtgades ieskaņās apliecināt un stiprināt mūsu kopības sajūtu, pilsonisko apziņu un atgriezenisko saikni ar Latviju.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157684141419724
Izmantošanas noteikumi: http://www.saeima.lv/lv/autortiesibas/2


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 19.februārī
10:45  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Amerikas Savienoto Valstu Pārstāvju palātas kongresmeņiem
11:30  Nacionālās drošības komisijas sēde
13:35  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās darba pusdienas par godu Lietuvas Republikas parlamenta priekšsēdētāja V.E. Viktoras Pranckietis darba vizītei Latvijas Republikā
14:00  Saeimas Prezidija sēde