Daiga Mieriņa Eiropas Parlamenta priekšsēdētājai: 20 gadi Eiropas Savienībā ir veicinājuši Latvijas izaugsmi un stiprinājuši Eiropas Savienību

(12.01.2024.)
VideoGalerie

“Šogad mēs un vairākas citas valstis atzīmējam divdesmitgadi, kopš iestājāmies Eiropas Savienībā. Pievienošanās bija nozīmīgs Latvijas izaugsmes pavērsiens. Taču mūsu pievienošanās stiprinājusi arī Eiropas Savienību. Spēcīga Eiropas Savienība ir Latvijas interesēs. Mēs turpināsim būt aktīva un nozīmīga dalībvalsts, būvējot arvien spēcīgāku un drošāku Eiropu,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, piektdien, 12.janvārī, tiekoties ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju Robertu Metsolu (Roberta Metsola).

Ar Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju parlamentā tikās arī Saeimas priekšsēdētājas biedres Zanda Kalniņa-Lukaševica un Antoņina Ņenaševa, Saeimas sekretārs Edvards Smiltēns, kā arī Saeimas sekretāra biedrs Jānis Grasbergs.

“Gadu no gada aktivitāte Eiropas Parlamenta vēlēšanās nav liela. Ko darīt, lai šo aktivitāti palielinātu? Jābūt ir skaidrai un saprotamai Eiropas ilgtermiņa stratēģijai, lai cilvēki redzētu ieguvumus iepretim populistu paustajam,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Puses pāsprieda to, kā veicināt sabiedrības aktivitāti jūnijā gaidāmajās vēlēšanās, it īpaši jauniešu vidū. R.Metsola uzsvēra, ka kopīgiem spēkiem ir jāmaina tas, ka sabiedrībā mēdz valdīt skepse par to, vai viņu balss ir svarīga, un ir jāstājas pretim populisma cunami, izceļot pozitīvos ieguvumus, ko sniedz dalība Eiropas Savienībā.

Kā uzsvēra R.Metsola, gaidāmās Eiropas Parlamenta vēlēšanas ir ieguldījums mūsu visu nākotnē, jo tiek pieņemti būtiski lēmumi, kas ietekmē mūs visus. Ja Latvijas iedzīvotāji nevēlas atstāt lēmumu pieņemšanu kāda cita rokās, tad 8.jūnijā visiem ir jādodas balsot. Iepriekšējās Eiropas Parlamenta vēlēšanās aktivitāte Latvijā bija salīdzinoši zema – tajās piedalījās tikai 33 procenti balsstiesīgo, kamēr Eiropas Savienībā kopumā vēlēt devā vairāk nekā 50 procenti.

“Brīvas un godīgas vēlēšanas ir Eiropas demokrātijas stūrakmens. Ir ārkārtīgi svarīgi, lai mūsu pilsoņi izmanto tiem dotās demokrātijas tiesības, turklāt izmanto tās atbildīgi. Šodien skaudrāk nekā jebkad apzināmies, ka brīvība nevar tikt uztverta kā pašsaprotama vērtība,” uzsvēra D.Mieriņa, piebilstot, ka demokrātiju un mūsu vērtības var spēcināt, stiprinot arī mūsu iedzīvotāju uzticību demokrātiskajām institūcijām.

Latvija no jaunpienācējas dalībvalstu saimē ir kļuvusi par svarīgu diskusijas virzītāju, tāpat kā pārējās Baltijas valstis, sacīja R.Metsola, īpaši izceļot mūsu līderību jautājumā par atbalstu Ukrainai. R.Metsola pateicās ikvienam Latvijas iedzīvotājam par palīdzību Ukrainai. Puses bija vienisprātis, ka jāturpina sniegt Ukrainai gan militāru, gan finasiālu atbalstu un pievērsās arī jautājumam par sankcijām pret Krieviju un tās iesaldēto līdzekļu konfiskāciju.

Foto:  https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720314003228/
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 16.jūnijā