Artuss Kaimiņš: jānodrošina, lai cilvēktirdzniecības upuri būtu aizsargāti

(23.09.2019.)
VideoGalerie

Mums jānodrošina, lai cilvēktirdzniecības upuri nebītos runāt par piedzīvoto un būtu aizsargāti. Ceru, ka šī konference rosinās atbilstošas likuma izmaiņas, sacīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, pirmdien, 23.septembrī, Saeimā atklājot konferenci “Ceļā uz nacionālā plāna izveidi cilvēku tirdzniecības izskaušanai”.

A.Kaimiņš vērsa uzmanību uz to, ka cilvēkiem, kuri saskārušies ar cilvēktirdzniecību, ir bail runāt par savu pieredzi, bet tieši atklātas sarunas par šo tēmu ir viens no veidiem, kā mazināt bailes. Statistika Latvijā 2018.gadā ir diezgan pozitīva un nav daudz reģistrētu cilvēktirdzniecības gadījumu, sacīja  A.Kaimiņš. Tomēr komisijas vadītājs norādīja, ka cilvēktirdzniecības gadījumu skaits realitātē diemžēl varētu būt lielāks un daļa gadījumu varētu nebūt reģistrēti.

A.Kaimiņš aicināja nozares profesionāļus, kuri zina ar cilvēktirdzniecību saistīto notikumu detaļas un ir tikušies ar upuriem, stāstīt šos stāstus un sadarboties ar parlamentu, lai uzlabotu normatīvo regulējumu šajā jomā.

Konferenci “Ceļā uz nacionālā plāna izveidi cilvēku tirdzniecības izskaušanai” rīko Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sadarbībā ar “Centru “Marta””.

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157711025605076
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 22.oktobrī
09:00  Saeimas 2020. gada 22. oktobra pirmā attālinātā ārkārtas sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
 Saeimas 2020. gada 22. oktobra otrā attālinātā ārkārtas sēde
 Saeimas 2020. gada 24. septembra ārkārtas sēdes turpinājums (attālināti e-Saeima platformā)
 Saeimas 2020. gada 8. oktobra attālinātā ārkārtas sēde