Saeimas priekšsēdētāja: Melnkalnes virzība uz NATO - apliecinājums alianses atvērto durvju politikai

(06.10.2016.)
VideoGalerie

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ceturtdien, 6.oktobrī, Saeimas namā uzņemot Melnkalnes parlamenta priekšsēdētāju Darko Pajovicu (Darko Pajovic), izteica gandarījumu par Melnkalnes virzību ceļā uz uzņemšanu NATO, kā arī pauda atbalstu valsts eirointegrācijas centieniem.

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu par Melnkalnes pievienošanos Ziemeļatlantijas līgumam. I.Mūrniece uzsvēra, ka virzība uz dalību NATO ir būtisks solis ne vien Melnkalnei, bet arī visai aliansei. Tas sūta skaidru signālu arī citām valstīm, ka NATO aizvien ir spēkā atvērto durvju politika.

Melnkalnes spīkers izteica pateicību Latvijas parlamentam, kā arī valdībai par sniegto atbalstu Melnkalnei virzībā uz dalību NATO, kā arī Eiropas Savienībā, uzsverot, ka Melnkalnei šobrīd šie ir vieni no svarīgākajiem darba kārtības jautājumiem.

Abas puses uzsvēra nepieciešamību veicināt ciešāku sadarbību arī parlamentārā līmenī. Šodien Saeimā tika nodibināta deputātu grupa sadarbībai ar Melnkalnes parlamentu. Par grupas vadītāju iecelta Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, bet grupas vadītājas vietnieci – deputāte Nellija Kleinberga.

Tāpat Melnkalnes spīkers tikšanās laikā Saeimas priekšsēdētājai izteica aicinājumu oficiālā vizītē apmeklēt Melnkalni.

Līdz ar I.Mūrnieci parlamentā ar Melnkalnes spīkeru tikās arī Saeimas priekšsēdētājas biedre I.Lībiņa-Egnere, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedrs Rihards Kols un deputāte N.Kleinberga.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157671401773873
Video: https://www.youtube.com/watch?v=jyWlyWv-kf8
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Svētdien, 29.janvārī