Saeimas priekšsēdētāja un deputāti tiksies ar Latvijas goda konsuliem

(29.06.2016.)

Ceturtdien, 30.jūnijā, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece parlamentā tiksies ar Latvijas goda konsuliem, kuri līdz 2.jūlijam uzturēsies Latvijā. Pasākumā piedalīsies arī Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti un Saeimas frakciju vadītāji.

Tikšanās laikā I.Mūrniece ar goda konsuliem plānojusi pārrunāt goda konsulu iesaisti Latvijas interešu aizstāvēšanā ārvalstīs, īpaši līdzdalību valsts eksporta veicināšanā un ārvalstu investīciju piesaistē.

Ārlietu ministrijas organizētā goda konsulu sanāksme šogad notiks jau astoto reizi. Plānots, ka uz to ieradīsies 90 Latvijas goda konsuli no 52 pasaules valstīm. Viņi pārstāv Latvijas intereses visos pasaules reģionos – gan Eiropā un Amerikā, gan Āzijā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Kopumā Latvijai dažādās pasaules valstīs ir vairāk nekā 170 goda konsulu.

Ārlietu ministrija Latvijas goda konsulu sanāksmes Rīgā reizi divos gados rīko kopš 2002.gada. Šādas sanāksmes jau kļuvušas par tradīciju, kas ļauj Latvijai veicināt ekonomisko, kultūras un konsulāro sadarbību, īpaši tajās valstīs, kurās Latvijai nav diplomātisko pārstāvniecību. 


Mediju ievērībai:
Tikšanās ietvaros pulksten 13.35 paredzēta Saeimas priekšsēdētājas un Latvijas goda konsulu kopīgā fotografēšanās. Mediju ierašanās Saeimas Sēžu zālē līdz pulksten 13.30.


Saeimas Preses dienests

Piektdien, 30.oktobrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Eiropas lietu komisijas sēde