Saeima pilnveido valdības deklarācijas un rīcības plāna izstrādes kārtību

(19.06.2014.)

Saeima ceturtdien, 19.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā, lai pilnveidotu Deklarācijas par Ministru kabineta iecerēto darbību un rīcības plāna veidošanas principus un lietu pārņemšanas kārtību.

 Lai nodrošinātu valsts ilgtermiņa attīstības pēctecību valdības maiņas gadījumā, likumprojekts nosaka, ka valdības un rīcības plāna izstrādes procesā jāizvērtē hierarhiski augstāki attīstības plānošanas dokumenti.

 Likumprojekts precizē valdības deklarācijas un rīcības plāna izstrādes un izpildes koordinēšanas mehānismu, nosakot, ka šo funkciju veiks Pārresoru koordinācijas centrs.

Ar izmaiņām no likuma paredzēts izslēgt normas par rīcības plāna saturu deklarācijas īstenošanai, jo tā izstrādes kārtība tiks noteikta Ministru kabineta kārtības rullī.

Likumprojekts arī saskaņo Ministru kabineta iekārtas likuma normas ar Saeimas kārtības rulli attiecībā uz Ministru prezidenta ziņojumu Saeimai par paveikto un iecerēto darbību.

Lai nodrošinātu operatīvu lietu pārņemšanu un Ministru kabineta darbības nepārtrauktību, piedāvātie likuma grozījumi paredz noteikt un nodalīt atbildīgo institūciju pienākumus. Par informācijas apkopošanu un apriti saistībā ar deklarācijas un rīcības plāna izstrādi un izpildi turpmāk atbildīgs būs Pārresoru koordinācijas centrs, nevis Valsts kanceleja.

Likumprojekts arī precizē, ka Ministru prezidenta amata kandidāta lietvedības pārvaldību, tehnisko nodrošinājumu un viņam nepieciešamo atbalstu nodrošina Valsts kanceleja. Patlaban konkrēti nav noteikts, kādu atbalstu valdības vadītāja amata kandidāts saņem, un tas apgrūtina viņa darbu uzticētās valdības veidošanā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)