Saeimā diskutēs par gatavošanos Latvijas simtgadei

(12.06.2014.)

Kādi ir Latvijas simtgades svinību organizēšanas principi, mērķi un uzdevumi, organizācijas struktūra, nepieciešamā infrastruktūra un finansējums? Šie būs galvenie temati diskusijā „Latvijai – 100”, kas piektdien, 13.jūnijā, notiks Saeimas namā. Pasākumu organizē Latvijas parlaments sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Konferenci atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Tajā ar prezentācijām uzstāsies kultūras ministre Dace Melbārde, Kultūras ministrijas eksperts Jānis Dripe, kā arī „Estonia 100” un 2018.gadā gaidāmās Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē starptautiskās programmas vadītājs Jorma Sarvs.

Konferences darbs tiks organizēts paralēlās paneļdiskusijās. Pirmajā paneļdiskusijā tiks runāts par ilgtspējas projektiem, kuri būtu jāattīsta kultūras, izglītības, zinātnes un inovācijas nozarēs, kā arī par iespējamo Latvijas simtgades kultūras programmu. Tāpat tajā diskutēs par kopienu, starpnozaru un starptautiskajiem projektiem un programmām, kuras Latvija vēlas īstenot, atzīmējot simtgadi.

Otrā paneļdiskusija būs veltīta jauniešu iesaistei Latvijas simtgades svinībās, tostarp Latvijas piedāvājumam jaunietim, kuram 2018.gadā apritēs 18 gadi.

Savukārt trešā paneļdiskusija būs veltīta jautājumiem par uzņēmēju iesaisti Latvijas simtgades svinībās un veiksmīgo uzņēmēju godināšanu, kā arī par ziedojumiem un cita veida atbalstu ar Latvijas simtgadi saistīto projektu īstenošanai.

Paneļdiskusijās piedalīsies Saeimas Prezidija pārstāvji, parlamenta nozaru komisiju vadītāji un deputāti, kā arī mācībspēki un citi eksperti.

Pasākuma norise tiks translēta tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv.

Diskusija „Latvijai – 100” notiks piektdien, 13.jūnijā, Saeimas nama Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, un tā sāksies pulksten 11.00.

 

Saeimas priekšsēdētāja: Latvijas simtgadei ir jākļūst par tiltu, kas saista valstiskuma pagātni, tagadni un nākotni


Diskusijas materiāli: 

Programma

Kultūras ministres Daces Melbārdes prezentācija - "Latvijai - 100"

Kultūras ministrijas eksperta Jāņa Dripes prezentācija - "Kultūras būves sabiedrības pašapziņai, integrācijai, lepnumam un starptautiskai satiksmei"

ES Padomes prezidentūras 2018 starptautiskās programmas vadītāja Jormas Sarva (Jorma Sarv) prezentācija - "Estonia 100"

Fotogrāfijas
Saeimas Preses dienests

Svētdien, 25.oktobrī