Saliedētības komisija trešdien skatīs diasporas jautājumus

(14.01.2014.)

Lai diskutētu par virkni ar latviešu diasporu saistītiem jautājumiem, tostarp gaidāmo Eiropas Parlamenta (EP) un Saeimas vēlēšanu kontekstā, Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija trešdien, 15.janvārī, tiksies ar diasporas organizāciju pārstāvjiem, kā arī Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos Rolandu Lappuķi un Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdi Jāni Kukaini.

„Aizvadītajā gadā komisija organizēja semināru par to, kā ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem vislabāk pārstāvēt savas intereses Latvijā. Līdz ar šo diskusiju komisija apņēmās lielu uzmanību veltīt Latvijas saiknei ar mūsu valsts diasporu. Šobrīd aktuāli ir vairāki ar diasporu saistīti jautājumi - aizvien nav rimušas kaislības par budžeta sadali, bet jau tuvojas divas vēlēšanas,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis.

Viņš arī akcentē, ka gaidāmās EP un Saeimas vēlēšanas būs pirmās kopš Saeimas veiktajiem grozījumiem Pilsonības likumā, kas paredz dubultpilsonības iespēju. „Domāju, tas ievērojami paaugstinās diasporas līdzdalību Eiropas Parlamenta un īpaši Saeimas vēlēšanās,” saka I.Latkovskis.

Komisijas sēde notiks trešdien, 15.janvārī, plkst.12.00 Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 10/12, 409.telpā.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 22.oktobrī
09:00  Saeimas 2020. gada 22. oktobra pirmā attālinātā ārkārtas sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
 Saeimas 2020. gada 22. oktobra otrā attālinātā ārkārtas sēde
 Saeimas 2020. gada 24. septembra ārkārtas sēdes turpinājums (attālināti e-Saeima platformā)
 Saeimas 2020. gada 8. oktobra attālinātā ārkārtas sēde