Kandidātu saraksti vēlēšanu iecirkņos būs pieejami piecas dienas pirms vēlēšanām

(06.12.2012.)

Vēlētāji ar Saeimas, pašvaldību vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām pieteikto kandidātu sarakstiem vēlēšanu iecirkņos turpmāk varēs iepazīties piecas dienas pirms attiecīgajām vēlēšanām. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā ceturtdien, 6.decembrī, galīgajam lasījumam Saeimā atbalstītie grozījumi vēlēšanu likumos.

Izmaiņas Saeimas vēlēšanu likumā, Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā un Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā bija nepieciešamas, ņemot vērā, ka patlaban, kad kandidātu saraksti vēlētājiem ir pieejami 10 dienas pirms vēlēšanām, vēlētāju interese par sarakstiem un partiju programmām ir samērā neliela. Jaunā kārtība ļaus racionālāk izmantot valsts un pašvaldību budžetu līdzekļus.

Galīgajam lasījumam atbalstīti arī grozījumi Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumā, kas paredz noteikt solidāru finansiālo atbildību par vēlēšanu organizēšanu starp valsti un pašvaldībām gadījumos, kad Saeimas vēlēšanas, Eiropas Parlamenta vēlēšanas vai tautas nobalsošana notiek vienlaikus ar kārtējām pašvaldību vēlēšanām.

Turpmāk šādās vēlēšanās atlīdzība velēšanu komisijām un iecirkņu komisijām tiks finansēta no valsts budžeta Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā kārtībā, savukārt visus vēlēšanu komisiju darbības nodrošināšanai nepieciešamo preču un pakalpojumu iegādes, kā arī telpu uzturēšanas izdevumus segs attiecīgā pilsētas vai novada dome. Izmaiņas likumā veiktas, lai novērstu Valsts kontroles konstatētos trūkumus un nodrošinātu vēlēšanām piešķirtā finansējuma izlietošanas caurskatāmību un izsekojamību.

Plānots, ka Saeima par grozījumiem Saeimas vēlēšanu likumā, Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā un Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā galīgajā lasījumā lems 13.decembrī. Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 29.oktobrī
09:00  Saeimas 2020. gada 29. oktobra attālinātā ārkārtas sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Ārlietu komisijas sēde
12:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
 Saeimas 2020. gada 8. oktobra attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums