Āboltiņa uzsver svešvalodu zināšanu nozīmi cilvēka dzīvē

(11.10.2012.)

Spēja pārvaldīt vairākas valodas padara cilvēku konkurētspējīgu, sekmē radošās spējas, grauj kultūru stereotipus, kā arī paver jaunas iespējas dzīvē. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, ceturtdien, 11.oktobrī, atklājot Baltijas valstu vācu valodas skolotāju konferenci.

S.Āboltiņa norādīja, ka vācu valoda ir visizplatītākā dzimtā valoda Eiropas Savienībā aptuveni 90 miljoniem iedzīvotāju. „Nav šaubu, ka vācu valodas apguve joprojām ir ļoti aktuāla un nepieciešama. Vācu valodas zināšanas šodien jauniem cilvēkiem paver ne vien plašas studiju perspektīvas Vācijā, bet tās var būt arī stabils un nozīmīgs pamats turpmākajai profesionālajai karjerai,” apliecināja S.Āboltiņa.

„Es pati kā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas absolvente varu apliecināt, ka vācu valodas zināšanas manā dzīvē un profesionālajā darbā ir noderējušas visai bieži. Vienmēr esmu izmantojusi skolā ieliktos stabilos vācu valodas pamatus un neskaitāmas reizes pārliecinājusies, cik ļoti valoda spēj atraisīt un tuvināt cilvēkus, dažkārt pat šķietami formālu un saspringtu sarunu, padarot daudzkārt brīvāku un atraisītāku,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Uzrunājot konferences dalībniekus, Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka vācu valodai Latvijā ir īpašs svešvalodas statuss: „Jāatceras, ka latviešu un vācu saiknes ir bijušas savītas jau teju tūkstoš gadu garumā. Vācu kultūras klātiene mūsu reģionā ir ietekmējusi arī latviešu kultūru, tradīcijas, atstājusi iespaidu uz valodu un iezīmējusi pasaules redzējumu, mūsu vietu Eiropas vēsturiskajā telpā.”

Akcentējot Latvijas un Vācijas divpusējās attiecības, Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka Vācija savulaik palīdzēja sasniegt mūsu valstij svarīgus stratēģiskos mērķus un tagad esam ieguvuši uzticamus sabiedrotos Baltijas jūras krastā. „Vācija mūsu valstij ir viens no nozīmīgākajiem ekonomiskajiem partneriem. Vācu investori bija vieni no pirmajiem, kas uzdrīkstējās ienākt mūsu tirgū, un pa šiem gadiem ir izveidota noturīga, intensīva un dinamiska tirdzniecības un investīciju sadarbība,” teica S.Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja vācu valodas skolotājiem teica paldies par ieguldījumu izglītībā, par aizrautību un personīgo attieksmi, uzverot, ka būt par skolotāju ir misija, kurā skolotājs ieliek visu, arī savu sirdi: „Jūs radāt vēlmi mācīties, iedvesmojat bērnus un jauniešus apgūt jaunu valodu un tādējādi, viņiem pašiem to iespējams vēl nenojaušot, ieliekat drošu pamatu viņu nākotnes ceļiem.”

„Esmu pārliecināta, ka svešvalodu skolotāji ir vieni no tiem, kas visvairāk savos audzēkņos spēj iedvest un rosināt vēlmi tiekties pēc plašākiem iespēju apvāršņiem,” klātesošajiem pedagogiem valodas apguves nozīmi akcentēja S.Āboltiņa.  

Baltijas valstu vācu valodas skolotāju konference notiek reizi divos gados vienā no Baltijas valstīm. Konference norisinās no 11. līdz 13.oktobrim Latvijas Universitātes Lielajā aulā, un tajā piedalās pārstāvji arī no Austrijas, Baltkrievijas, Dānijas, Krievijas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Šveices un Vācijas.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā