Budžeta komisija: Saeima arī Latvijas Bankas vadību ievēlēs atklātā balsojumā

(01.02.2012.)

Turpmāk Saeima arī Latvijas Bankas prezidentu amatā ievēlēs atklātā balsojumā, paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā trešdien, 1.februārī, konceptuāli pirmajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā „Par Latvijas Banku”.

Atklāts balsojums Saeimā turpmāk būs arī par bankas prezidenta vietnieka un padomes locekļu apstiprināšanu amatā, paredz iecerētās izmaiņas likumā.

Atsakoties no līdzšinējās prakses amatpersonas ievēlēt aizklātā balsojumā, tiks veicināta lēmumu pieņemšanas caurskatāmība un atklātība, un jebkurš interesents tūlīt pēc balsojuma varēs uzzināt, kā katrs deputāts ir balsojis.

Pēc publicēšanas oficiālā laikraksta „Latvijas Vēstnesis” šodienas numurā rīt spēkā stāsies Saeimā 19.janvārī pieņemtie grozījumi Saeimas kārtības rullī, kas jau paredz atklāti ievēlēt Saeimas Prezidija locekļus, tiesībsargu, valsts kontrolieri, tiesnešus, Satversmes aizsardzības biroja vadītāju, ģenerālprokuroru, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju, Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāju un virkni citu likumos noteiktu amatpersonu.

Saeimas dienaskārtībā ir arī grozījumi Latvijas Republikas Satversmē, kas paredz atteikties no aizklātas vēlēšanu procedūras, amatā ievēlot Valsts prezidentu un Satversmes tiesas tiesnešus.

Par šodien Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atbalstītajiem grozījumiem likumā „Par Latvijas Banku” trijos lasījumos vēl jālemj Saeimai.


Saeimas Preses dienests

Sestdien, 24.oktobrī