Ingrīda Circene uzrunās starptautisku semināru par dzimumu līdztiesību

(30.06.2011.)

Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas (EPPA) Latvijas delegācijas vadītāja Ingrīda Circene piektdien, 1.jūlijā, Erevānā (Armēnijā) piedalīsies starptautiskā seminārā „Valsts budžeta plānošana kontekstā ar dzimumu līdztiesības politiku: no teorijas līdz praksei”. I.Circene uzrunās konferences dalībniekus par parlamentu lomu valsts budžeta plānošanā saskaņā ar dzimumu līdztiesības principiem, kā arī vadīs paneļdiskusiju.

„Joprojām daudz jādara, lai sekmētu dzimumu līdztiesību, tostarp veicinātu vienādas iespējas sievietēm un vīriešiem darba tirgū, nodrošinātu vienlīdzīgu atalgojumu, kā arī novērstu vardarbību ģimenē,” norāda I.Circene pirms uzrunas starptautiskajā seminārā. „Sievietes un vīrieši ir atšķirīgi, un to atšķirīgās vajadzības jāņem vērā politikas veidotājiem.”

„Ne tikai valsts, bet arī nevalstiskais sektors spēlē būtisku lomu valsts dzimumu politikas plānošanā. Tomēr tieši parlamentāriešiem jāraugās, lai valsts izdevumu plānošanā tiktu ņemti vērā dzimumu politikas principi,” uzsver I.Circene.

„Esmu pārliecināta, ka, tiklīdz dzimumu politika kļūs par makroekonomiskās politikas vadlīniju, parlamentāriešiem būs jānoraida likumdošanas iniciatīvas, kas nav balstītas dzimumu līdztiesības pieejā,” akcentē I.Circene, norādot, ka par to tiks diskutēt arī šajā seminārā.

Starptautisko diskusiju rīko Eiropas Padome sadarbībā Starptautiskās Frankofonijas organizāciju un Armēnijas Darba un sociālo lietu ministriju. I.Circene ir EPPA Sieviešu un vīriešu vienlīdzīgo iespēju komitejas locekle un uz Erevānu devusies kā vienīgā Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas pārstāve.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā