Saeima ratificē līgumu par ES aģentūras izvietošanu Rīgā

(09.06.2011.)

Saeima ceturtdien, 9.jūnijā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru tiek ratificēts līgums par Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādes (BEREC) biroja izvietošanu Rīgā.

BEREC biroja praktiskā izveide Rīgā jau uzsākta. Iecerēts, ka šīs Eiropas Savienības (ES) aģentūras birojā Rīgā strādās aptuveni 30 darbinieki, ar laiku to skaitam vēl pieaugot. Savukārt uz sanāksmēm Rīgā regulāri ieradīsies eksperti no visām ES dalībvalstīm, kā arī Eiropas Komisijas. Tas sniegs ienākumus transporta, tūrisma un apkalpojošajā sfērā strādājošajiem uzņēmumiem. Šī gada februārī Rīgā jau notika pirmā BEREC plenārsēde.

Ar noslēgto līgumu par BEREC izvietošanu Rīgā Latvija apņemas pirmos divus gadus segt BEREC labiekārtotu biroja telpu īri Rīgā, iestādes oficiālajām automašīnām izsniegt diplomātiskās valsts numura zīmes, kā arī nodrošināt citas priekšrocības.

BEREC uzdevums ir veicināt sadarbību starp ES dalībvalstīm un Eiropas Komisiju, lai nodrošinātu ES tiesiskā regulējuma saskaņotu piemērošanu elektronisko komunikāciju jomā. Līdz Latvijai labvēlīga lēmuma pieņemšanas par BEREC biroja izvietošanu Rīgā mūsu valsts bija viena no retajām ES dalībvalstīm, kurā nebija izvietota neviena ES aģentūra.

 


Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.oktobrī
13:50  Saeimas Prezidija sēde