Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem

(28.04.2011.)

Piektdien, 29.aprīlī, svinīgos pasākumos Rīgā un Babītes novada Piņķos pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi 96 Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem. 

Apbalvošanā Rīgā šādu piemiņas zīmi pasniegs 75 barikāžu dalībniekiem no Birzgales, Gudenieku, Laucienes, Lībagu, Medzes Mērsraga, Nīcas, Nīkrāces, Rankas, Rembates, Rendas, Rojas, Strazdes, Tīnūžu, Ūdrīšu, Vaiņodes, Valdgales un Virbu pagastiem, kā arī no Alsungas, Aizputes, Dagdas, Dundagas, Grobiņas, Kabiles, Kaibalas, Krāslavas, Kuldīgas, Ķeguma, Lielvārdes, Liepājas, Pāvilostas, Rojas, Sabiles, Skrundas, Stendes un Talsiem.

Savukārt pasākumā Piņķos apbalvojumus saņems 21 Babītes novada iedzīvotājs. Piemiņas zīmes pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Rīgā piektdien, 29.aprīlī, notiks 1991.gada barikāžu muzejā, Krāmu ielā 3, pulksten 15.00.

Apbalvošana Babītes novadā rītdien notiks plkst.18.00 Babītes mūzikas skolā Piņķos, Jūrmalas ielā 17. 

Ar barikāžu piemiņas zīmi apbalvojamo saraksts svinīgajam pasākumam Rīgā un apbalvošanai Piņķos.Saeimas Preses dienests

 

 

 

Piektdien, 30.oktobrī
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
10:00  Eiropas lietu komisijas sēde