Saeimas komisija atzinīgi vērtē ceļu satiksmes drošības uzlabošanos

(08.03.2011.)

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti otrdien, 8.martā, tiekoties ar Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieku Edmundu Zivtiņu, atzinīgi vērtēja līdz šim paveikto ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Vienlaikus parlamentārieši rosināja Ceļu policijas darbā vairāk izmantot modernās tehnoloģijas, kā arī plašāk sniegt atbalstu autovadītājiem, nevis tikai nodarboties ar sodīšanu.   

„Statistika liecina, ka līdzšinējais darbs ceļu satiksmes drošības uzlabošanā bijis sekmīgs un efektīva bijusi arī bargā sodu politika par braukšanu dzērumā. Kopš 2001.gada bojāgājušo skaits satiksmes negadījumos samazinājies pat par 54 procentiem, kas ir atzīstams panākums,” uzsvēra komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

„Tāpat šodienas sēdē guvām apstiprinājumu policijas veiktajiem preventīvajiem pasākumiem, lai novērstu risku, ka par braukšanu dzērumā aizturētajiem autovadītājiem administratīvais sods nelikumīgi tiek noformēts kā par velosipēda vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē,” pauda A.Latkovskis.

Kā sēdē skaidroja E.Zivtiņš, katram administratīvā pārkāpuma protokolam, ar kuru par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu tiek sodīts velosipēda vadītājs, klāt tiek pievienota arī fotogrāfija, kurā uz policijas automašīnas fona redzams konkrētais velosipēds. Absolūtajam vairākumam noformēto protokolu ir pievienotas šādas fotogrāfijas un šo attēlu datubāzi regulāri pārbauda policijas iekšējās kontroles dienests, apliecināja E.Zivtiņš.  

Deputāts Jānis Ādamsons (SC) sēdē aicināja ceļu policistus būt atsaucīgākiem un aktīvāk palīdzēt satiksmes plūsmas regulēšanā. Tāpat pārrunāta iespēja Latvijā palielināt maksimālo braukšanas ātrumu. E.Zivtiņš pieļāva, ka nākotnē atsevišķos ceļu posmos atļauto braukšanas ātrumu būtu iespējams palielināt, kā piemērus minot Jūrmalas šoseju un Vidzemes šosejas posmu līdz Sēnītei. Tomēr vairums Latvijas ceļu būvēti tā, ka drošākais braukšanas ātrums pa tiem ir 90 km/h un maksimālā ātruma palielināšana citos ceļu posmos draudētu ar ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita pieaugumu, teica E.Zivtiņš.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)