Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Bebrenē, Daugavpilī un Preiļos

(17.01.2011.)

Otrdien, 18.janvārī, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Bebrenē, Daugavpilī un Preiļos pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā Bebrenē šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 44 Ilūkstes novada iedzīvotājiem, Daugavpilī - 31 Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotājam, savukārt apbalvošanā Preiļos piemiņas zīmi pasniegs 36 Aglonas, Preiļu, Riebiņu un Vārkavas novadu iedzīvotājiem. Apbalvojumus pasniegs rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti gandrīz 29 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums otrdien, 18.janvārī, Ilūkstes novada Bebrenē notiks pulksten 12.00 Bebrenes vidusskolā.

Apbalvošana Daugavpilī 18.janvārī notiks pulksten 15.00 Daugavpils novada kultūras namā, Dobeles ielā 30.

Savukārt pasākums Preiļos otrdien notiks pulksten 17.00 Preiļu 1.pamatskolā, Daugavpils ielā 34. 

Apbalvojamie pasākumam Bebrenē, Daugavpilī un Preiļos.

 

Saeimas Preses dienests

 

Svētdien, 25.oktobrī