Pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Baldonē

(13.01.2011.)

Piektdien, 14.janvārī, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Baldonē pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā šādas piemiņas zīmes tiks pasniegtas 44 Baldones novada iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem. Apbalvojumus pasniegs Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis A.Jaunsleinis.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti gandrīz 29 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Baldonē piektdien, 14.janvārī, notiks pulksten 16.00 Baldones kinoteātrī, Daugavas ielā 2.

Apbalvojamo saraksts svinīgajā pasākumā Baldonē.

 

Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 26.oktobrī
13:50  Saeimas Prezidija sēde
14:30  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Vitas Andas Tēraudas tikšanās ar Izraēlas Valsts ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Orli Ester Gil