Pasniegs piemiņas zīmes 308 barikāžu dalībniekiem Ogres novadā

(16.11.2010.)

Trešdien, 17.novembrī, 308 Latvijas neatkarības aizstāvjiem vai viņu tuviniekiem Ogres novadā pasniegs 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Svinīgā pasākumā Ogrē tiks pasniegtas 139, bet Meņģelē – 169 šādas zīmes.

Apbalvojamo vidū ir Krapes, Ķeipenes, Lauberes, Madlienas, Meņģeles, Ogresgala, Suntažu un Taurupes pagastu, kā arī Ciemupes un Ogres iedzīvotāji.

1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Piemiņas zīmei 1999.gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti turpat 28 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Apbalvojumus barikāžu dalībniekiem piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdī ir vēl četri locekļi – 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Svinīgais apbalvošanas pasākums Ogrē trešdien, 17.novembrī, notiks Ogres mūzikas skolā, Brīvības ielā 50, pulksten 16.00, savukārt apbalvošana Meņģeles tautas namā – pulksten 19.00. Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi pasniegs 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

17.novembrī apbalvojamie Ogrē un apbalvojamie Meņģelē.


Saeimas Preses dienests  

Trešdien, 21.oktobrī
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:45  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde (turpinājums)
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)