Budžeta komisija: turpmāk valdība aizņēmumu varēs ņemt tikai ar Saeimas atļauju

(05.10.2010.)

Ja valdībai būs nepieciešams uzņemties būtiskas finansiālas saistības, tad turpmāk tam vajadzēs Saeimas atļauju. To paredz Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā otrdien, 5.oktobrī, otrajam lasījumam atbalstītie grozījumi Likumā par budžetu un finanšu vadību.

Šādu atļauju vajadzēs, ja plānots aizņēmums, kura apjoms pārsniedz 20 procentus no gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktā iekšzemes kopprodukta. Tāpat Saeimas akceptu vajadzēs aizņēmumam, kas atzīstams par svarīgu un nozīmīgu valsts un sabiedrības dzīves jautājumu, kā arī skar nodokļu politikas īstenošanu un sociālās aizsardzības sistēmu.

Grozījumi nosaka, ka finanšu ministrs aizņēmumu valsts vārdā varēs ņemt, tikai pamatojoties uz spēkā stājušos likumu, kuru Saeima pieņems pēc attiecīga ziņojuma uzklausīšanas. 

Savukārt ziņojumā Saeimas sēdē par aizņēmuma nepieciešamību Ministru prezidentam vai finanšu ministram būs īpaši jāpamato, kāpēc aizņēmums nepieciešams, jānorāda aizņēmuma apmērs, izmantošanas mērķi un termiņi, kā arī atmaksas grafiks un iecerētā valdības rīcība aizņēmuma nosacījumu un atmaksas izpildē.

Par grozījumiem Likumā par budžetu un finanšu vadību otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.


Saeimas Preses dienests

Ceturtdien, 22.oktobrī
09:00  Saeimas 2020. gada 22. oktobra pirmā attālinātā ārkārtas sēde
10:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
 Saeimas 2020. gada 22. oktobra otrā attālinātā ārkārtas sēde
 Saeimas 2020. gada 24. septembra ārkārtas sēdes turpinājums (attālināti e-Saeima platformā)
 Saeimas 2020. gada 8. oktobra attālinātā ārkārtas sēde