Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentārieši akcentē sadarbību enerģētikas politikā

(08.06.2010.)

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu ārlietu komisiju priekšsēdētāji tikšanās laikā Jūrmalā uzsvēra nepieciešamību koordinēt reģionālo sadarbību enerģētikas jomā visos politiskajos līmeņos, it īpaši parlamentārajā.

Saeimas Ārlietu komisijas rīkotajā diskusijā 6. un 7.jūnijā piedalījās ārlietu komisiju vadītāji no Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Īslandes, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas parlamentiem. 

„Ikgadējās tikšanās laikā šoreiz īpašu uzmanību veltījām ar enerģētikas jomu saistītajiem riskiem. Bijām vienisprātis, ka savlaicīgi jāmeklē risinājumi Baltijas reģiona enerģētiskajai izolētībai. Tomēr ne mazāk būtiska ir arī risku mazināšana citos šīs nozares sektoros, piemēram, saistībā ar iespējamām avārijām vai dabas katastrofām,” skaidro Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
 
Par enerģētikas drošības jautājumiem parlamentāriešus uzrunāja enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš, kurš ieņēmis bijušā Eiropas Savienības enerģētikas komisāra Andra Piebalga padomnieka amatu. Tikšanās laikā pārrunāti arī jautājumi, kas saistīti ar atomelektrostaciju celtniecības plāniem Lietuvā, Baltkrievijā un Kaļiņingradas apgabalā. 

A.Bērziņš norāda, ka Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamentu ārlietu komisiju vadītāji svētdien, 6.jūnijā, ar lielu interesi aplūkojuši AS „Latvijas Gāzes” pazemes gāzes krātuvi Inčukalnā. „Parlamentārieši ļoti atzinīgi novērtēja gāzes krātuves augsto tehnoloģisko līmeni. Tāpat mūsu ārzemju kolēģi krātuvi salīdzināja ar, lai arī nelielu, bet tomēr nozīmīgu nepārtrauktas gāzes piegādes drošības spilvenu,” pauž A.Bērziņš. 


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 27.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
09:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde