Saeimā viesojas Vācijas vēstnieks (foto)

(01.03.2010.)

Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa pirmdien, 1.martā, tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieku Latvijas Republikā Detlefu Veigelu (Detlef Weigel), kurš bija ieradies atvadu vizītē.

Tikšanās laikā puses apliecināja, ka Latvijas un Vācijas pašreizējās attiecības ir lieliskas, tostarp aktīva sadarbība izveidojusies arī starp abu valstu parlamentiem.

Saeimas priekšsēdētāja biedre uzsvēra aktīva dialoga nozīmi Latvijas un Vācijas attiecībās un norādīja, ka ciešas attiecības abu valstu starpā izveidojušās visās sadarbības jomās. To apliecina arī šogad plānoto abpusējo vizīšu intensitāte, tostarp valsts augstāko amatpersonu līmenī. Šī gada aprīļa beigās Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalīsies Minhenes Ekonomikas samitā, savukārt gada otrajā pusē Latvijā plānota Vācijas prezidenta Horsta Kēlera (Horst Köhler) vizīte.

Vācijas vēstnieks atzinīgi vērtēja Latvijā pavadīto laiku un īpaši pateicās par viņa darbības laikā vēstniecībai sniegto atbalstu. D.Veigels uzsvēra, ka arī turpmāk svarīgi padziļināt abu valstu kontaktus politikas, ekonomikas un kultūras jomā.

Tāpat D.Veigels pauda gandarījumu par Saeimas iesaistīšanos Starptautiskās parlamentu stipendijas programmā. Šādu pilotprojektu Latvija plāno uzsākt 2010.gada septembrī, nodrošinot diviem vācu jauniešiem trīs nedēļu ilgu praksi Saeimā. S.Āboltiņa atzina, ka dalība šajā programmā apliecinās Saeimas atvērtību starptautiskajai sadarbībai.

D.Veigels ir septītais Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieks Latvijā un šajā amatā strādā kopš 2008.gada augusta. Šis bija D.Veigela pirmais nozīmējums vēstnieka amatā.

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: www.flickr.com/saeima 
Video no tikšanās pieejams: www.youtube.com/SaeimaSAB
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests

Otrdien, 27.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
09:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
09:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde