Teksts pirms korektūras

Nr. 20 PK

to, kas notiek ar cenām, pēc būtības nenotiek. Ar ko nodarbojas Konkurences padome, šobrīd vispār ir grūti nokomentēt. Manuprāt, ne ar savu tiešo darba pienākumu pildīšanu. Šis likums... ja Konkurences padome pildītu savus pienākumus, pēc būtības arī samazinātu pārtikas cenas veikalos.

Kolēģi, ap 20 Eiropas Savienības dalībvalstīm šobrīd šādu normu ir pieņēmušas (vai nu terminētu, vai ilgākā termiņā), bet ir pieņēmušas. Mēs par to runājam valdības līmenī pirms vēlēšanām, tad, kad ir kādi satricinājumi, bet tad, kad jābalso, Saeimā diemžēl par šo nobalsot deputāti nav gatavi, negrib.

Es aicinu to tomēr darīt un nobalsot, un sākt diskusijas par samazināto nodokļu likmēm pārtikas produktiem plašākā tvērienā, nekā tas ir šobrīd.

Aicinu atbalstīt.

 

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta iekļaušanu sēdes darba kārtībā? (Starpsauciens.) Deputāti vēlas balsot.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta “Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā” iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 29, pret – 51, atturas – 1. Likumprojekts sēdes darba kārtībā nav iekļauts.

Turpinām izskatīt likumprojektus.

Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”, trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Gatis Zamurs.

 

G. Zamurs (AP!).

Labdien, Saeimas priekšsēdētāja! Kolēģi! Likumprojektu Nr. 1151/Lp13 “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” esam izskatījuši trešajā lasījumā, nesaņemot nevienu priekšlikumu un to vienbalsīgi atbalstot virzīšanai Saeimas plenārsēdē.

Likumprojekta mērķis ir aizliegt dzīvnieku audzēšanu un turēšanu, ja vienīgais to mērķis ir kažokādu ieguve. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir vienojusies, ka liegums stāsies spēkā 2028. gada 1. janvārī. Šāds termiņš dod skaidru signālu, ka šis uzņēmējdarbības veids Latvijā vairs nebūs atļauts, un dod iespēju un laiku uzņēmējiem pārorientēt savu saimniecisko darbību citās nozarēs.

Aizliegums audzēt kažokzvērus Latvijā ir ticis saskaņots Eiropas Komisijā, un pret to nav saņemti iebildumi no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Dzīvnieku audzēšana ar mērķi iegūt kažokādas ir neētiska, un šādai uzņēmējdarbībai mūsdienu sabiedrībā vietas nav. Šis lēmums ir liels solis iekļaujošā, respektējošā un līdzcietīgā sabiedrībā, ļaujot Latvijai virzīties civilizētas un eiropeiskas attīstības virzienā.

Īpaši, arī komisijas vārdā, vēlos izcelt un pateikt paldies biedrībai “Dzīvnieku brīvība”, kura ar savu aktivitāti ļoti palīdzēja mūsu komisijas darbā un deva savu pienesumu kvalitatīvas likumdošanas veidošanā. Šis ir izcils, manuprāt, sabiedriskā aktīvisma piemērs, 10 gadus cīnoties sev, nu, par sev nozīmīgām idejām, veidojot publiskus sižetus, atspoguļojot zvēru skaudro dzīvi un darbu fermā. Arī organizējot piketus, kurus šodien visi redzējām no rīta pie Saeimas. Protams, tas nāk kopā ar ekspertīzi un padziļinātām zināšanām tieši aizlieguma procesā. Ceru, ka šādas aktivitātes kļūs Latvijā arvien vairāk.

Tādēļ lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu.

 

Sēdes vadītāja. Kolēģi... tas komisijas vārdā, lūdzu?

Es atgādinu vēlreiz, ka ziņotājs ziņo komisijas vārdā.

 

G. Zamurs. Lūdzu Saeimu atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā.

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” trešajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 70, pret un atturas – nav. Likums pieņemts. (Aplausi.)

Likumprojekts “Grozījumi Civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas likumā”, trešais lasījums.

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vārdā – deputāts Raimonds Bergmanis.