Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas piektā sēde

2005.gada 10.februārī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, sākam Saeimas 2005.gada 10.februāra sēdi!

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas šā gada 10.februāra sēdes darba kārtībā un svītrot no tās 31.punktu - likumprojektu “Grozījumi Būvniecības likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Lagzdiņa, Pietkeviča, Dalbiņa, Ķikustes, Pētersona un citu deputātu iesniegumu ar lūgumu izdarīt izmaiņas 10.februāra sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par Silvas Goldes apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība mainīta.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Aleksandra Golubova, Oļega Deņisova, Martijana Bekasova, Sergeja Fjodorova un Igora Solovjova iesniegto likumprojektu “Grozījums likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Kas tad nu tāds ir noticis pēdējā laikā? Latvijas Republikas likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” jau ir minētas šīs atceres un atzīmējamās dienas. 8.maijs - Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena. Ir jau! 9.maijs arī ir - Eiropas diena! Kas tad nav iepaticies? Sagrāve ir notikusi, upuri - pieminēti.

Ko vēl sagribējuši? Iezīmēt savdabīgā krāsojumā 9.maiju. Vai ne? Nu jau, redziet, Krievijā sliedes ir ar citu platumu nekā Eiropā, Krievijā arī kalendārs ir cits nekā Eiropā. Un tāpēc arī visas šīs dienas ir vajadzīgas citā laikā nekā Eiropā. To jau es saprotu! Bet kāpēc jūs te, Latvijā, gribat ieviest to, kas ir Krievijā?

Tad nu es jums, cienītie iesniedzēji, nedaudz nolasīšu īso vēstures kursu, kā tad iekš tās PSRS tas 9.maijs radās.

Josifs Džugašvili, - reizēm viņu sauc arī par Staļinu - bija galīgi neapmierināts ar Otrā pasaules kara iznākumu. Viņš taču nemaz neieradās uz parādi Sarkanajā laukumā. Tajā pašā 1945.gada 9.maijā. Šo parādi komandēja Žukovs. Kāpēc biedrs Staļins tā pārdzīvoja notikušo? Tāpēc, ka bija izgāzies biedra Staļina Eiropas iekarošanas plāns. Uzticamais Staļina biedra domu biedrs Ādolfs Šiklgrūbers jeb Hitlers 1933.gada vēlēšanās Vācijā dabūja 43% balsu, bet sociāldemokrāti kopā ar komunistiem - 49 procentus, taču pēc pavēles no Maskavas vācu komunisti pameta vācu sociāldemokrātus un Hitlers tika pie varas.

Kā tad nacistu līderis tālāk izturējās pret savu labdari no Krievijas? Nu ne sevišķi labsirdīgi! Kā vēlāk izrādījās, gan Kazaņā sagatavotie vācu tankisti, gan Ļipeckā - lidotāji un Saratovā - kara ķīmiķi kopā ar vācu lidmašīnu konstruktoriem, kas sagatavoti Maskavā, un zemūdeņu un tanku konstruktoriem, kas bija sagatavoti Ļeņingradā, vēlāk noderēja Hitleram, gan ieejot Reinzemē, gan “anšlusējot” Austriju, gan kopā ar Staļinu sagrābjot Poliju, bet vēlāk apsteidza uzbrukumam sagatvoto Kremļa tētuku. Un tā Staļina plāni tika izjaukti. Kāda tur ir Uzvaras diena?!

Katrā ziņā vispirms nost no nesenajiem sabiedrotajiem! Lai viņi 8.maijā tur svin! Nekādu 8.maija svinību Krievijā nebūs, un to dienu var vēlāk formāli nokārtot. Bet pašam tētukam bija jāgatavojas Trešajam pasaules karam. Sākums taču bija! Bija “aukstais karš”, bija Korejas notikumi, bet veselība tētiņam neļāva tālāk aktivizēties. 1953.gada 5.marts - un Koba, Soso, Josifs un vēl Džugašvili nolika karoti. Pulveris bija izšauts!

Taču cīņa par varu bija jāturpina, bet jau citā gaisotnē. Un tā nu tas 9.maijs ir “iekabinājies” Krievijas kalendārā, bet tam nav nekāda sakara ne ar svētku, ne arī ar atceres un atzīmējamām dienām Latvijas kalendārā.

Balsošu “pret”!

Sēdes vadītāja. “Par” pieteicies runāt deputāts Sergejs Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Nu pirmām kārtām paldies par vēstures kursu, bet es gribu piedāvāt jums paskatīties uz šo mūsu priekšlikumu jau nedaudz no citas puses.

1945.gads. Maijs. Visa Eiropa atzīmē uzvaru ar ziediem, ar dziesmām, ar smaidiem. Eiropas cilvēki - un ne tikai viņi - priecājas, ka ir beidzies Otrais pasaules karš. Karš beidzās tikai tāpēc, ka cīņa pret nacismu apvienoja Eiropu, PSRS un Amerikas Savienotās Valstis. Antihitleriskajai koalīcijai pievienojās arī tās valstis, kuras Otrā pasaules kara sākumā atradās nacistiskās Vācijas pusē.

Jā! Pasaules karš ir vislielākā traģēdija pasaulei, bet it sevišķi Eiropai. PSRS sastāvā bijušajām valstīm, to skaitā arī Latvijai, tāpat kā jebkurai citai valstij ir grūts un neparasts liktenis. Ir patīkami, ka mūsu likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” ir minēti arī 8. un 9.maijs. To atbalsta gan Latvijas, gan Eiropas tauta. 8.maijs - tā ir Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena, bet 9.maijs - Eiropas diena. Šis likums tika pieņemts 1990.gadā, tad, kad mēs vēl tikai sapņojām par Eiropas Savienību, bet no tā laika situācija ir krietni mainījusies.

Jā, karš atņēma miljoniem cilvēku dzīvību. Nekad nedrīkst aizmirst tos cilvēkus, kuri ir krituši cīņā pret fašismu, kuri bez vainas un bez ieročiem rokās kļuva par upuriem koncentrācijas nometnēs... tika nogalinātas sievietes un bērni. Sakarā ar to mūsu 8.maijs ir sēru dienu, piemiņas diena. Un gods pienākas tiem likumdevējiem, kuri ir iekļāvuši šo dienu Latvijas likumā “Par atceres dienu”!

Bet kā būs ar tiem Eiropas valstu karavīriem, kuri krituši par savas dzimtenes brīvību un godu, par savu bērnu dzīvību? Tiem tūkstošiem franču, angļu, amerikāņu un citu, kuri visu mūžu savā dzimtenē ir bijuši varoņi un atbrīvotāji, būdami antihitleriskās koalīcijas dalībnieki?

Atcerēties kara upurus ir svēta lieta. Katram cilvēkam ir jādara viss iespējamais, lai tāda traģēdija, kāda bija Otrais pasaules karš, vairs neatkārtotos. Taču diena, kad beidzās šis karš, ir ne tikai sēru diena. Tie ir svētki tiem, kuri uzvarēja, sagrāva fašismu un grūtajā cīņā ir palikuši dzīvi.

Visās Eiropas valstīs ir veterāni, kuri kā antihitleriskās koalīcijas dalībnieki katru gadu maijā atzīmē savu uzvaru dažādos salidojumos un tikšanās pasākumos. Tā tas bija 1945.gadā, tā bija katru gadu un būs arī šajā - 2005.gadā, kas atzīmēsim 60.gadadienu kopš kara beigām. Visas pasaules un Eiropas tautas priecājas, ka palikušas dzīvas, ka var strādāt savas dzimtenes labā, dzemdēt un audzināt bērnus. Tas ir iespējams tikai tāpēc, ka tās ar visām pūlēm un lielu varonību pretojās fašismam un uzvarēja to.

Visu Eiropas valstu un ASV līderi brauks 9.maijā uz Maskavu, lai atzīmētu ne tikai PSRS uzvaru, bet arī visas antihitleriskās koalīcijas uzvaras dienu Otrajā pasaules karā. 1945.gadā Eiropa vienojās par uzvaras svētku dienu, un vairāk nekā jebkad tā ir vienojusies šodien. Ir patīkami, ka šodien Latvija ir pilnvērtīga Eiropas Savienības dalībvalsts, un mums ir jābūt kopā ar Eiropu gan 8., gan 9.maijā - gan sēru dienā, gan svētku dienā.

Sakarā ar to mūsu priekšlikums - aizstāt 2.pantā vārdus “Eiropas diena” ar vārdiem “Eiropas diena un antihitleriskās koalīcijas uzvaras diena Otrajā pasaules karā” - būs solis uz priekšu arī visai Eiropai. Šis solis pievērsīs uzmanību Latvijas tēlam pasaulē. Šis solis būs solis uz priekšu visām Eiropas tautām, kuras atzīmē uzvaru, tiem cilvēkiem, kuri atdeva savas dzīvības, lai dzīvotu mēs un mūsu bērni. Šis solis mums ir jāsper droši, kā to izdarīja ārlietu ministrs Artis Pabriks, atbraucot uz Salaspili, un kā to dara visa Eiropa. To sapratīs Eiropa! To sapratīs mūsu tauta, to sapratīs mūsu bērni!

Lūdzu par mūsu priekšlikumu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nav nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Plinera, Kabanova, Aleksejeva, Tolmačova, Buzajeva, Sokolovska un citu deputātu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Izglītības, kultūras un zinātnes komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Pēteris Tabūns ir pieteicies runāt “pret”.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Šie priekšlikumi, šie “interfrontiešu” priekšlikumi, ir daudz, daudz nopietnāki, nekā šķiet. (No zāles dep. J.Pliners: “Vai viņš pats nav “interfrontietis?”) Tie ir klaji provokatoriski, tie ir vērsti pret valsts politiku, pret sabiedrību, pret integrāciju.

Iesniegto grozījumu būtība. Es to drusciņ atsegšu, skatot pa pantiem.

Ir ierosināts likuma 9.pantā “izslēgt otrās daļas 2.punkta otro teikumu”. Taču šis teikums ir šāds: “Izglītības un zinātnes ministrija nosaka šajās izglītības programmās mācību priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā.” Tātad - mazākumtautību izglītības programmās. Lūk, šādu teikumu ierosina izsvītrot!

Nākamais ierosinātais grozījums ir par pašu pantu - “papildināt pantu ar 3.1 daļu šādā redakcijā”: “Valsts pārbaudes darbi kārtojami attiecīgā priekšmeta apguves valodā.” Tātad, vārdu sakot tā: latviešu valodu mācīsimies gan, bet faktiski to nezināsim, apgūsim slikti.

Nākamais. “Papildināt 31.panta trešo daļu ar 4.punktu šādā redakcijā”: “nosaka mācību priekšmetus, kuri attiecīgajā klasē apgūstami valsts valodā, mazākumtautības valodā vai citā valodā, vadoties no izglītojamo vai viņu pārstāvju pieprasījuma.” Re, cik stipri un cik veikli! Tātad izglītojamie vai viņu pārstāvji - vecāki vai... droši vien te tiek domāti buzajevieši un plinerieši kā protesta cēlāji, tātad - aizstāvji un pieprasītāji. Nu, ja mēs piekristu šādam variantam, tad mēs ļoti tālu nonāktu! (No zāles dep. L.Ozoliņš: “Pareizi!”)

Tālāk: “Izslēgt 41.panta trešo daļu.” Tas pants ir par mazākumtautību izglītības programmām. Izslēgt šo pantu nozīmētu izslēgt šādu teikumu: “Izglītības un zinātnes ministrija nosaka mazākumtautību izglītības programmās mācību priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā.” Tātad - izsvītrot. Skaisti!

Un pats galvenais: “Izslēgt pārejas noteikumu 9.punkta 3.apakšpunktu.” Taču 3.apakšpunkts ir, kā jūs zināt, tas, kurā ir noteikts, ka ar 2004.gada 1.septembri, sākot ar 10.klasi, mazākumtautību skolās priekšmetus apgūst attiecīgā proporcijā - 60:40. Tā mēs mēdzam runāt, lai gan patiesībā ir 40:20... un 40:40. Tātad 40 - latviešu valodā, un 40 - krievu valodā. Lūk! Un ierosina izsvītrot... Es nolasīšu vienu no šā pārejas noteikumu punkta teikumiem: “Valsts vispārējās vidējās izglītības standarts, valsts arodizglītības standarts un valsts profesionālās vidējās izglītības standarts noteic, ka mācību satura apguve valsts valodā tiek nodrošināta ne mazāk kā trijās piektdaļās no kopējās mācību stundu slodzes mācību gadā, ieskaitot svešvalodas, un nodrošina ar mazākumtautības valodu, identitāti un kultūru saistīta mācību satura apguvi mazākumtautības valodā.”

Ko tas viss nozīmē? To, ka turpinās, nav mazinājusies vēlme apturēt valsts valodas apguvi krievvalodīgo vidū. Ka tos grib paturēt slēgtā zonā - savā Krievijas ietekmes zonā, pastiprināt 5.kolonnas spēku Latvijā.

Cienījamie kolēģi! Mūsu labā griba, kas izpaužas ik dienas... (Starpsauciens.) Buzajeviešu, plineriešu...

Sēdes vadītāja. Cienījamais deputāta kungs, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

P.Tabūns. ... rīcība ir absolūti nepieņemama! Viņi turpina un turpinās, cik jūtams, tādā pašā garā, kā jūs redzējāt šodien...

Sēdes vadītāja. Jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies!

P.Tabūns. Jūs redzējāt šodien pie Saeimas protestus...

Sēdes vadītāja. Lūdzu, izslēdziet mikrofonu deputātam Tabūnam!

(Starpsaucieni.)

Cienījamais deputāta kungs! Jūs laikam esat arī kaut ko sajaucis, jo interfrontes pārstāvji šajā Saeimā nav ievēlēti.

Par likumprojektu runās deputāts Jakovs Pliners. Viņš runās “par”.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Tabūna kungs savā runā kārtējo reizi pierādīja, ka komunistiskā, totalitārā ideoloģija ir tik dziļi iesūkusies viņa smadzenēs, ka viņš līdz šai baltai dienai nevar no tās atbrīvoties un saprast...

Sēdes vadītāja. Lūdzu, bez personīgiem apvainojumiem!

J.Pliners. ... ka viņš dzīvo puslīdz demokrātiskā valstī un ka Satversmes 100.pants atļauj katram paust savu viedokli.

Triju Saeimas frakciju piedāvāto Izglītības likuma grozījumu būtību var izteikt ar vienu frāzi - skolu pašpārvaldes pašas izvēlas valsts valodas un dzimtās valodas apmācības proporciju. Izglītības un zinātnes ministrija saglabā tiesības piedāvāt savas proporcijas. Vienkārši ministrijai tiek uzlikti pavisam citi pienākumi: nevis ar spēku piespiest pieņemt savus priekšlikumus, bet pārliecināt par šo priekšlikumu derīgumu izglītības pasūtītājus - skolotājus, skolēnus, vecākus, skolotājus. Ja Izglītības un zinātnes ministrijai patiešām ir taisnība, krievu skolu pedagogi, vecāki un skolēni ar pateicību un sapratni uzņems šo proporciju - 60 procenti pret 40 procentiem, tad viņi labprātīgi apstiprinās to arī skolu sanāksmēs un skolu padomēs. Izglītības un zinātnes ministre Druvietes kundze atzīmēja, ka ar mūsu bērniem izdarītā vardarbīgā eksperimenta rezultātu izvērtēšana, bilingvālās izglītības ieviešanas seku novērtēšana ir iespējama tikai pēc pieciem gadiem. Mēs savukārt uzskatām, ka satraukties vajag jau šodien, jo pēc pieciem gadiem nebūs vairs ko vērtēt, tāpēc ka krievu skolu vairs nebūs.

Iepazīstināšu jūs tikai ar vienas mūsu veiktās aptaujas rezultātiem, kurā piedalījās vecāki no 70 skolām. Lūk, kā viņi vērtē bilingvālās izglītības sekas! 75% aptaujāto uzskata, ka bērni ir sākuši vairāk laika tērēt mājasdarbu sagatavošanai. 73% aptaujāto apliecina, ka virknē gadījumu bērni netiek galā ar mājasdarbiem. 67% aptaujāto atzīst, ka pēc daļējās skolu pārvešanas uz apmācību latviešu valodā bērnu sekmes ir pasliktinājušās. 73% aptaujāto uzskata, ka bērni jūtas vairāk noguruši.

Lūk, ir arī citas, daudz plašākas, pašu skolēnu veiktas aptaujas rezultāti. Mēneša laikā pēc mūsu iniciatīvas absolūtais vairākums skolēnu no 302 klasēm, kas atrodas 48 skolās - Rīgas, Daugavpils, Jūrmalas, Olaines, Ventspils, Liepājas, Jelgavas, Balvu skolās -, parakstījās zem prasības atjaunot krievu valodu krievu skolās. Pavisam zem mūsu iesniegtā likumprojekta ir 6000 to skolēnu paraksti, kas kļuva par eksperimenta ar nosaukumu “reforma” (pēdiņās) upuriem. Darīja viņi to paši, bez jebkāda administrācijas un skolotāju spiediena. Šajos gandrīz vai pagrīdes apstākļos tapušo likumprojektu, kas ļautu atjaunot mācības pārsvarā krievu valodā, atbalstīja lielākā daļa no šo skolu desmitajām klasēm. Lūk, viņi atkal stāv uz ielas, Saeimas priekšā, kā to jau bija darījuši pirms gada, un atkal un atkal atgādina par savām tiesībām! Šie bērni nav Ribentropa un Molotova līdzgaitnieki, viņi pat Padomju Savienību nav ne acīs redzējuši. Viņi ir redzējuši tikai aparteīdu savā dzimtenē - Latvijā. Bērni prasa, lai jūs izrādītu viņiem cieņu. Esiet taču prātīgi un žēlsirdīgi! Atbalstiet šo likumprojektu.

Paldies jums par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 68, neviens neatturas. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu” nodot Ārlietu komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Valsts drošības iestāžu likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Prokuratūras likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Sporta likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu”” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā” nodot Juridiskajai komisijai, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā” nodot Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgumu par Japānas valdības neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā - Latvijas Vēstures muzejam audiovizuālo iekārtu iegādei” nodot Ārlietu komisijai un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Itālijas Republikas valdības konvencijā par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un tās papildu protokolā” nodot Ārlietu komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Oļega Deņisova atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Oļega Deņisova ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Lindas Piusas iecelšanu par administratīvās rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu par Lindas Piusas iecelšanu par administratīvās rajona tiesas tiesnesi. Šo lēmuma projektu Juridiskā komisija ir vienbalsīgi atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Rudītes Vīdušas iecelšanu par administratīvās rajona tiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Lūdzu atbalstīt lēmuma projektu par Rudītes Vīdušas iecelšanu par administratīvās rajona tiesas tiesnesi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ārlietu komisija nolēma likumprojektu atbalstīt un virzīt izskatīšanai otrajā lasījumā.

Tātad aicinu jūs atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā! Priekšlikumu nav.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja šo likumprojektu savā sēdē un lūdz atbalstīt pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par iepirkumu valsts un pašvaldību vajadzībām””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Ēriks Škapars.

Ē.Škapars (frakcija “Jaunais laiks”).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par iepirkumu valsts un pašvaldību vajadzībām””. Izstrādātais projekts uzdod Ministru kabinetam izveidot militāra rakstura preču un pakalpojumu sarakstu un noteikt kārtību, kādā tās tiek iepirktas.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi šo likumprojektu, to atbalstījusi un lūdz arī deputātus to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Ē.Škapars. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 10.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām””. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā 2.februāra sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” un pieņēma lēmumu atbalstīt minēto likumprojektu izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

Dz.Zaķis. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Politisko partiju likums”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Vineta Muižniece.

V.Mui?niece (Tautas partijas frakcija).

Godātie Saeimas deputāti! Mums šodien ir iespēja sākt darbu pie jauna nozīmīga likuma, un tas ir likumprojekts “Politisko partiju likums”. Šobrīd turpinās reforma - tiek nošķirts privāto tiesību subjektu regulējums no politisko partiju regulējuma. Kā jūs zināt, jau vairāk nekā pirms gada tika pieņemts “Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likums”, kurš paredz šāda jauna likuma izstrādi.

Šobrīd mums ir iespēja jaunā kvalitātē strādāt pie jautājuma par politisko partiju darbības regulējumu. Likumprojektā ir konceptuāli jauna pieeja partiju reģistrācijai. Likumprojektā ir arī paredzēta partiju saimnieciskās darbības iespēju precizēšana, kā arī likvidācijas un reorganizācijas risinājumi, kas šādos gadījumos nodrošina trešo personu tiesību aizsardzību. Turklāt ir paredzēts, ka uz partijām tiks attiecināts maksātnespējas procesa regulējums. Ir arī citi precizējumi, kas būs ārkārtīgi svarīgi. Un tāpēc es aicinu jūs pievērst šā likuma izstrādei īpašu uzmanību.

Atbildīgā komisija, iepazinusies ar likumprojektu, vienprātīgi to atbalstīja. Komisija uzskata, ka būs nepieciešams diezgan daudz laika, lai iesniegtu precīzus, kvalitatīvus priekšlikumus.

Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.Muižniece. Komisija ierosina par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 21.martu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāte Vineta Muižniece.

V.Mui?niece (Tautas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Šis likumprojekts ir cieši saistīts ar to, kuru mēs nupat atbalstījām pirmajā lasījumā. Proti, Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums regulē pārejas periodu, kas ir pilnīgi nepieciešams, lai ieviestu konceptuāli jaunas normas arī attiecībā uz partiju reģistrāciju, pārreģistrāciju un citiem nepieciešamajiem procesiem.

Komisija likumprojektu ir vienprātīgi atbalstījusi. Aicinu Saeimu atbalstīt to pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

V.Muižniece. Arī šim likumprojektam ierosinām 21.martu.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 21.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā”. Otrais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamais Preizidij! Strādāsim ar dokumentu Nr.3709. Komisija likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” ir sagatavojusi otrajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir iesniegusi labklājības ministre Dagnija Staķe. Komisija priekšlikumu atbalstīja un iekļāva komisijas priekšlikumā - 3.priekšlikumā.

Priekšlikumā Nr.3 ir iekļauts arī labklājības ministres iesniegtais 2.priekšlikums. Lūdzu Saeimu atbalstīt Sociālo un darba lietu komisijas viedokli!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1., 2. un 3.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu ir sagatavojusi labklājības ministre, un tas ir atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 5. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 6. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 7. - labklājības ministres Dagnijas Staķes priekšlikums. Ir atbalstīts, iekļaujot 8. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 7. un 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 9. ir labklājības ministres Dagnijas Staķes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 10.priekšlikums. Arī tas ir labklājības ministres Dagnijas Staķes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 11. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 12. - labklājības ministres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 13. - arī labklājības ministres priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 14. - labklājības ministres Dagnijas Staķes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 15.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. 16. ir labklājības ministres Staķes priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

J.Stalidzāne. Līdz ar to visi priekšlikumi otrajā lasījumā ir izskatīti, un komisija ir lēmusi šo likumprojektu pieņemt otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

J.Stalidzāne. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā”. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Alberts Krūmiņš.

A.Krūmiņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (dokumenta reģistrācijas numurs 869).

Ir saņemti 7 priekšlikumi. Un tie ir konkrēti šādi.

1. - deputāta Sokolovska priekšlikums. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Krūmiņš. 2. - deputāta Sokolovska priekšlikums. Arī to komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”).

Godātie kolēģi! Līdzīgs priekšlikums tika izteikts valsts sekretāru sanāksmē 2.decembrī. Tāpat kā Integrācijas lietu ministra sekretariāts arī mēs vēlamies panākt, lai cilvēku nediskriminētu ne tikai darba tiesiskajās attiecībās, bet arī Valsts civildienestā. Tas ir ļoti svarīgi, jo jau tagad mūsu likumdošana šajā jomā neatbilst Eiropas Savienības direktīvām, par ko valstij var draudēt pamatīgs sods.

Vēl mēs piedāvājam uz Valsts civildienestu attiecināt tādas pašas normas un garantijas, kādas ir noteiktas Darba likumā, ciktāl to nenosaka citi normatīvie akti. Līdz ar to civildienesta attiecības regulēs gan Valsts civildienesta likums, gan arī Darba likums.

Aicinu atbalstīt mūsu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 2. - deputāta Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 58, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Krūmiņš. 3. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 4. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts 5. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 4. un 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Krūmiņš. 6. - Ministru kabineta priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. 7. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums. Atbalstīts. Likumprojekts tiek papildināts ar jaunu pantu.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

A.Krūmiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

A.Krūmiņš. Paldies par darbu! Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 21.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 21.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi”. Otrais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Dzintars Ābiķis.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Aicinu jūs paņemt dokumentu Nr.3711 un Nr.2842.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija kopā ar Saeimas Juridisko dienestu un, protams, ar pašiem Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāvjiem, pirmām kārtām jau ar Kultūras akadēmijas rektoru, kopīgi vēlreiz izskatīja Satversmi un tajā nekonstatēja praktiski nekādus trūkumus, tāpēc es aicinu jūs atbalstīt Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi otrajā lasījumā vēl jo vairāk tāpēc, ka šī Satversme tiešām aizstāv Latvijas Kultūras akadēmijas intereses un pilnībā atbilst Latvijas likumdošanai.

Aicinu otrajā lasījumā balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - 1, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

Dz.Ābiķis. Cienījamie kolēģi! Es ceru, ka tas viens deputāts kļūdījās, un tāpēc saku paldies par vienprātīgo atbalstu, un aicinu iesniegt priekšlikumus līdz 15.februārim.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Nolīgumu starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Ar šo likumprojektu tiek pieņemta un apstiprināta Latvijas puses pievienošanās Nolīgumam starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā un Nolīguma pielikumiem.

Komisijas vārdā aicinu jūs atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 6, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

I.Solovjovs. 18.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 18.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Izskatīsim likumprojekta “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” otrajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus.

1.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 7.priekšlikums. Daļēji atbalstīts, iekļauts 8. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Runājot par likumprojektu “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” jeb, citiem vārdiem runājot, likumprojektu par bezmaksas juridisko palīdzību maznodrošinātām personām, man gribētos pateikt, ka, protams, likumprojekts ir ļoti vajadzīgs - un vairāku iemeslu dēļ.

Latvijā ir pati zemākā minimālā mēneša darba alga Eiropas Savienības valstīs. Piemēram, Īrijā minimālā alga ir desmitreiz augstāka, arī mūsu kaimiņvalstīs - Lietuvā un Igaunijā - situācija ir labāka. Pat Turcijā, kura nav Eiropas Savienības dalībvalsts, minimālā alga ir vairāk nekā divas reizes lielāka salīdzinājumā ar Latviju. Turklāt minimālā alga Latvijā faktiski tiek “iesaldēta” situācijā, kad valstī ir diezgan augsta inflācija - vairāk nekā 6 procenti. Cenu pieaugums Latvijā sevišķi skāra tieši minimālās darba algas pelnītājus un viņu ģimenes. Mūsu valstī pēdējā laikā ir sadārdzinājušies piena produkti - 22,7%, labības produkti - 20,9%, cukurs - 19,3%, zāles - 17,5%, gāze - 22,4%, un tā tālāk. Tas viss tikai liecina par to, ka ir palielinājusies plaisa starp sabiedrības trūcīgāko daļu un turīgāko daļu.

Kā es jau minēju, likumprojekts ir ļoti vajadzīgs, bet ir dažas lietas, ko varētu uzlabot.

Tautas saskaņas partija ierosina paplašināt juridiskās palīdzības apjomu maznodrošinātiem cilvēkiem. Mēs esam par plašāku bezmaksas juridisko palīdzību salīdzinājumā ar to, kuru piedāvā likumprojekta autori. Ar šo stratēģisko ideju ir saistīti vairāki mūsu priekšlikumi.

Mēs esam par plašāku bezmaksas juridisko palīdzību gan administratīvajā procesā, gan civilprocesā, gan kriminālprocesā, kura tiek sniegta no valsts un pašvaldību iestāžu puses.

Ceru, ka mūsu priekšlikumi tiks atbalstīti, jo skaistiem vārdiem nav nekādas nozīmes. Visu izšķir rīcība! Mēs uzskatām, ka Latvijā nevar būt tā saucamo nevajadzīgo un lieko cilvēku.

Lūdzu atbalstīt mūsu priekšlikumus!

Paldies!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas nav piebilstams. Lūdzu deputātus balsot par 9. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 49, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 17.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 18.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 19.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 28, pret - 48, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāts Jānis Škapars vēlas runāt? (No zāles dep. J.Škapars: “Nē!”) Nē. Paldies.

M.Segliņš. 20.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 21.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 22.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 23.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 24.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 25.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 26.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 27.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 58, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 28.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 29.priekšlikums. Atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 29.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 55, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 30.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 31.priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 56, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 32.priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Man patiešām ir ļoti žēl, ka Saeima nolēma nobalsot pret komisijas atbalstīto redakciju, bet, runājot par 32.priekšlikumu, saista šo priekšlikumu ar to, ka mēs piedāvājam segt ar tiesas spriedumu saistītos izdevumus maznodrošinātajiem cilvēkiem; piemēram, maznodrošinātam cilvēkam jādodas uz Rīgu, bet viņš dzīvo Daugavpilī, Ventspilī vai Liepājā. Kurš viņam atmaksās šos ceļa izdevumus?

Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus balsot par 32. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 59, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 33. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 48, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 34. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 56, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 35. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 51, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 36. - daļēji atbalstīts un iekļauts Juridiskās komisijas 37.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 36. un 37.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 38. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 54, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputātei Ziedonei-Kantānei ir jautājumi par procedūru? Jā, labi! Es atvainojos.

M.Segliņš. 39. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 40. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 41. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 42. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 43. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 59, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 44. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 45. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 46. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 47. - atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu.

M.Segliņš. Neatbalstīt! Neatbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 58, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 48. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Man gribētos pievērst jūsu uzmanību tam faktam, ka nevar būt nepārsūdzamu lēmumu, un rakstīt tādas lietas likumā vienkārši ir slikts tonis. Mēs nevaram ierobežot cilvēka tiesības uz taisnīgu tiesu. Nedrīkst liegt pārsūdzības tiesības, jo tas ir pretrunā ar Satversmes 92.pantu.

Lūdzu atbalstīt priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, lūdzu deputātus balsot par 48. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 57, atturas - 4. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 49. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 50. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 51. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 52. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 53. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 54. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 55. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 56. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 57. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 59, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 58. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 59. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 60. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 61. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 62. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 63. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 64. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 65. - atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 65.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 17, atturas - 1. Priekšlikums ir atbalstīts.

M.Segliņš. 66. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 11, pret - 56, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 67. - nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 59, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 68. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 69. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 70. - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 71. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. 72. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

M.Segliņš. Lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

M.Segliņš. 16.februāris.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 16.februāris. Paldies. Citu priekšlikumu nav.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Lūdzu atbalstīt šo likumprojektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 5, neviens neatturas. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

M.Segliņš. 16.februāris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 16.februāris. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tātad Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi priekšlikumus likumprojekta “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (dokumenta reģistrācijas numurs 1028) otrajam lasījumam.

Kopumā ir saņemti 35 priekšlikumi.

1. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 2. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 3. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 5. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 6. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 7. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 8. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 9. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 10. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 11. - atbalstīts. Redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 12. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 13. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 14. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 15. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 16. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 17. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 18. - daļēji atbalstīts, iestrādāts 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 18. un 19.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 20. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 21. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 22. - daļēji atbalstīts, iestrādāts 23.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 22. un 23.priekšlikumu.

K.Peters. 24. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 25. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 26. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 27. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 28. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 29. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 30. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 31. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputāti neiebilst.

K.Peters. 32. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 33. - atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 34. - atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Pēdējais - 35.priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Boriss Cilevičs ir pieteicies debatēs?

Atklājam debates. Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es saprotu, ka sēde iet uz beigām un visi jau ir noguruši, taču es aicinu visus tomēr izlasīt šo priekšlikumu - 35.priekšlikumu! Mēs jau diezgan daudz runājam par to, ka kaut kā jācīnās pret šo situāciju, ka ir tik milzīgs upuru skaits ceļu satiksmes negadījumos. Un viens no veidiem ir atbildības pastiprināšana. Tāpēc man rada zināmu izbrīnu tas, ka valdība, Satiksmes ministrija, šajā situācijā piedāvā ļoti labu veidu, kā nedisciplinēti pārkāpēji var izvairīties no atbildības.

Loģika ir saprotama - policijai, protams, it kā būtu vieglāk, ja par izdarīto pārkāpumu sodītu nevis to personu, kas ir pie stūres, bet īpašnieku - cilvēku, kam pieder tā automašīna. Protams, īpašniekam it kā būtu jāatbild par to, kā rīkojas persona, kurai transportlīdzeklis ir ticis nodots. Taču es aicinu jūs izlasīt trešo šā panta daļu. Faktiski tajos gadījumos, kad automašīnu jeb transportlīdzekli neaptur un pārkāpumu fiksē ar tehniskiem līdzekļiem, tad uzliek sodu īpašniekam. Taču šajā gadījumā piemēro tikai naudas sodu. Tātad visa soda punktu sistēma absolūti nedarbojas! Autovadītāja tiesības atņemt nevar. Es varu apgalvot, ka simtprocentīgi visos tajos gadījumos, kad pārkāpums ir fiksēts, neapturot automašīnu, - ka visos tajos gadījumos izrādīsies, ka pie stūres bija nevis tās īpašnieks, bet kāda cita persona. Tad īpašnieks vienkārši samaksās sodu. Un līdz ar to visas tās sankcijas, kas ir paredzētas nesen pieņemtajos likuma grozījumos, vienkārši nevarēs tikt piemērotas praksē. Tas ir, man šķiet, diezgan neloģiski. Un tāpēc man gribētos dzirdēt kaut kādus skaidrojumus no iesniedzēja Petera kunga, kas tagad pārstāv šos jaunos grozījumus. Jo nevar taču būt tā, ka valdība dara ar vienu roku
vienu - ar Iekšlietu ministriju pastiprina atbildību par pārkāpumiem -, bet ar otru roku, ar Satiksmes ministrijas roku, piedāvā ļoti vieglus ceļus, kā var izvairīties no šādām sankcijām.

Tāpēc aicinu jūs neatbalstīt šo priekšlikumu un balsot “pret”.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams?

K.Peters. Komisijā bija diezgan gara diskusija. Ceļu satiksmes drošības direkcija un Ceļu policija šos grozījumus ir atbalstījusi, un es komisijas vārdā aicinu arī Saeimu atbalstīt tos. Un arī jums bija iespēja piedalīties komisijas sēdē un izteikt savus pārmetumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 35. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Petera priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 10, atturas - 3. Priekšlikums ir atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - nav, atturas - 11. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 3.marts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 3.marts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Silvas Goldes apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to visi darba kārtības jautājumi ir izskatīti. Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, sekos paziņojumi.

Vārds Saeimas sekretāram Jānim Šmitam.

J.Šmits (8.Saeimas sekretārs).

Godātie kolēģi! Frakciju padomes sēde notiks Sarkanajā zālē tūlīt pēc sēdes beigām.

Sēdes vadītāja. Vārds Saeimas priekšsēdētājas biedram Andrim Ārgalim.

A.Ārgalis (8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs).

Cienījamie kolēģi! Tūlīt pēc sēdes Dzeltenajā zālē tiks dibināta Latvijas un Serbijas un Melnkalnes parlamentu sadarbības grupa. Tā būs 55.sadarbības grupa mūsu parlamentā.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Jānim Naglim.

J.Naglis (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Vēršos pie Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātiem. Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde notiks pulksten 12.30 komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Silvai Goldei.

S.Golde (Tautas partijas frakcija).

Baltijas Asamblejas delegāciju lūdzu uz sēdi! Tepat blakus.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Guntim Bērziņam.

G.Bērziņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienītie kolēģi! Neformālā grupa, kas darbojas jautājumā par komunisma totalitārisma nosodīšanas deklarāciju, tiksies pulksten 11.30. Pulksten 11.30 Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas telpās!

Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi no Ārlietu komisijas! Lūdzu visus uz Ārlietu komisijas sēdi Ārlietu komisijas telpās tūlīt!

 

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

 

A.Barta?evičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Oskars Kastēns, Vilis Krištopans, Vineta Muižniece, Staņislavs Šķesters, Dainis Turlais un Ērika Zommere.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Līdz ar to 10.februāra sēde ir slēgta. Paldies.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 5.sēde

2005.gada 10.februārī

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Grozījums likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”” (Noraidīts)
(3691. un 3691.a dok., reģ. nr.1096)

Priekšlikumi

- dep. J.Dobelis (pret)
- dep. S.Fjodorovs (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” (Noraidīts)
(3698. un 3698.a dok., reģ. nr.1097)

Priekšlikumi

- dep. P.Tabūns (pret)
- dep. J.Pliners (par)
Par likumprojektu “Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu”
(3700. un 3700.a dok., reģ. nr.1098)
Par likumprojektu “Grozījums Valsts drošības iestāžu likumā”
(3701. un 3701.a dok., reģ. nr.1099)
Par likumprojektu “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”
(3702. un 3702.a dok., reģ. nr.1100)
Par likumprojektu “Grozījums Prokuratūras likumā”
(3703. un 3703.a dok., reģ. nr.1101)
Par likumprojektu “Grozījumi Sporta likumā”
(3704. un 3704.a dok., reģ. nr.1102)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu””
(3705. un 3705.a dok., reģ. nr.1103)
Par likumprojektu “Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā”
(3706. un 3706.a dok., reģ. nr.1104)
Par likumprojektu “Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā”
(3707. un 3707.a dok., reģ. nr.1105)
Par likumprojektu “Grozījums Autopārvadājumu likumā”
(3713. un 3713.a dok., reģ. nr.1106)
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgumu par Japānas valdības neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā — Latvijas Vēstures muzejam audiovizuālo iekārtu iegādei”
(3714. un 3714.a dok., reģ. nr.1107)
Par likumprojektu “Par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Itālijas Republikas valdības konvencijā par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un tās papildu protokolā”
(3715. un 3715.a dok., reģ. nr.1108)
Lēmuma projekts “Par deputāta Oļega Deņisova atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas”
(3696. dok., reģ. nr.628)
Lēmuma projekts “Par deputāta Oļega Deņisova ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(3697. dok., reģ. nr.629)
Lēmuma projekts “Par Lindas Piusas iecelšanu par administratīvās rajona tiesas tiesnesi”
(3717. dok., reģ. nr.630)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Lēmuma projekts “Par Rudītes Vīdušas iecelšanu par administratīvās rajona tiesas tiesnesi”
(3718. dok., reģ. nr.631)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu” (2.lasījums)
(3210. un 3681. dok., reģ. nr.984)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā” (1.lasījums)
(3584. un 3688. dok., reģ. nr.1069)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām”” (1.lasījums)
(3579. un 3689. dok., reģ. nr.1065)

Ziņo

- dep. Ē.Škapars
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”” (1.lasījums)
(3614. un 3690. dok., reģ. nr.1086)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Politisko partiju likums” (1.lasījums)
(3385. un 3708. dok., reģ. nr.1027)

Ziņo

- dep. V.Muižniece
Likumprojekts “Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums” (1.lasījums)
(3383. un 3708. dok., reģ. nr.1025)

Ziņo

- dep. V.Muižniece
Likumprojekts “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā” (2.lasījums)
(3349. un 3709. dok., reģ. nr.1017)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Valsts civildienesta likumā” (2.lasījums)
(2851. un 3710. dok., reģ. nr.869)

Ziņo

- dep. A.Krūmiņš

Debates

- dep. J.Sokolovskis
Likumprojekts “Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi” (2.lasījums)
(2842. un 3711. dok., reģ. nr.862)

Ziņo

- dep. Dz.Ābiķis
Likumprojekts “Par Nolīgumu starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā” (1.lasījums)
(3482. un 3712. dok., reģ. nr.1041)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums” (2.lasījums)
(3249. un 3716. dok., reģ. nr.993)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Agešins
- dep. V.Agešins
- dep. V.Agešins
Likumprojekts “Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā” (1.lasījums)
(3590. un 3719. dok., reģ. nr.1072)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” (2.lasījums)
(3391. un 3720. dok., reģ. nr.1028)

Ziņo

- dep. K.Peters

Debates

- dep. B.Cilevičs
Lēmuma projekts “Par S.Goldes apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju”
(3728. dok., reģ. nr.632)
Paziņojumi
- Saeimas sekretārs J.Šmits
- dep. A.Ārgalis
- dep. J.Naglis
- dep. S.Golde
- dep. G.Bērziņš
- dep. A.Kiršteins
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Grozījums likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām"
Datums: 10.02.2005. 09:13:02 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3691 nodošanu komisijām

Grozījums Izglītības likumā
Datums: 10.02.2005. 09:25:02 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3698 nodošanu komisijām

Par 1974.gada 1.novembra Starptautiskās konvencijas par cilvēka dzīvības aizsardzību uz jūras 1978.gada protokolu
Datums: 10.02.2005. 09:25:48 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3700 nodošanu komisijām

Grozījums Valsts drošības iestāžu likumā
Datums: 10.02.2005. 09:26:20 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3701 nodošanu komisijām

Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā
Datums: 10.02.2005. 09:26:58 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3702 nodošanu komisijām

Grozījums Prokuratūras likumā
Datums: 10.02.2005. 09:27:32 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3703 nodošanu komisijām

Grozījumi Sporta likumā
Datums: 10.02.2005. 09:28:02 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3704 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu"
Datums: 10.02.2005. 09:28:38 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3705 nodošanu komisijām

Grozījumi Vēlētāju reģistra likumā
Datums: 10.02.2005. 09:29:12 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3706 nodošanu komisijām

Grozījumi Saeimas vēlēšanu likumā
Datums: 10.02.2005. 09:29:46 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3707 nodošanu komisijām

Grozījums Autopārvadājumu likumā
Datums: 10.02.2005. 09:30:18 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3713 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības un Japānas valdības līgumu par Japānas valdības neatmaksājamo tehnisko palīdzību Latvijai kultūras jomā - Latvijas Vēstures muzejam audiovizuālo iekārtu iegādei
Datums: 10.02.2005. 09:31:02 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3714 nodošanu komisijām

Par grozījumiem Latvijas Republikas valdības un Itālijas Republikas valdības konvencijā par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu attiecībā uz ienākuma un kapitāla nodokļiem un nodokļu nemaksāšanas novēršanu un tās papildu protokolu
Datums: 10.02.2005. 09:31:48 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3715 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par deputāta O.Deņisova ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 10.02.2005. 09:32:48 bal015
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3697

Par Latvijas Republikas un Nīderlandes Karalistes līgumu par sociālās drošības pabalstu eksportu un piešķiršanas procesa nodrošināšanu (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:35:08 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3681 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:35:58 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3584 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par iepirkumu valsts vai pašvaldību vajadzībām" (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:37:16 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3579 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:38:26 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3614 pieņemšanu 1.lasījumā

Politisko partiju likums (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:40:42 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3385 pieņemšanu 1.lasījumā

Politisko partiju likuma spēkā stāšanās kārtības likums (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:41:56 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3383 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:45:10 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3709 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (reģ. nr.869) (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:47:28 bal025
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Valsts civildienesta likumā (reģ. nr.869) (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:48:24 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3710 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Kultūras akadēmijas Satversmi (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:49:52 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3711 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Nolīgumu starp Ziemeļatlantijas līguma slēdzējām pusēm par sadarbību ar atomieročiem saistītas informācijas jomā (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:51:16 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3482 pieņemšanu 1.lasījumā

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:56:00 bal029
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:56:46 bal030
Balsošanas motīvs: Par 19.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:57:36 bal031
Balsošanas motīvs: Par 27.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:58:04 bal032
Balsošanas motīvs: Par 29.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:58:30 bal033
Balsošanas motīvs: Par 31.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 09:59:56 bal034
Balsošanas motīvs: Par 32.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:00:18 bal035
Balsošanas motīvs: Par 33.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:00:40 bal036
Balsošanas motīvs: Par 34.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:01:00 bal037
Balsošanas motīvs: Par 35.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:01:30 bal038
Balsošanas motīvs: Par 38.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:02:12 bal039
Balsošanas motīvs: Par 43.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:02:44 bal040
Balsošanas motīvs: Par 47.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:03:52 bal041
Balsošanas motīvs: Par 48.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:04:40 bal042
Balsošanas motīvs: Par 57.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:05:26 bal043
Balsošanas motīvs: Par 65.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:05:50 bal044
Balsošanas motīvs: Par 66.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:06:12 bal045
Balsošanas motīvs: Par 67.priekšlikumu

Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:06:52 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3716 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Administratīvā procesa likuma spēkā stāšanās likumā (1.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:07:40 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3590 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:13:46 bal048
Balsošanas motīvs: Par 35.priekšlikumu

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā (2.lasījums)
Datums: 10.02.2005. 10:14:08 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.3720 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par S.Goldes apstiprināšanu par Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāju"
Datums: 10.02.2005. 10:14:48 bal050
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.3728