Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas sešpadsmitā sēde

2004.gada 7.aprīlī


Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.


Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Atbildes uz Saeimas deputātu iesniegtiem jautājumiem
Balsojumi

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 7.aprīļa sēdi.

Pirms sākam izskatīt sēdes darba kārtības jautājumus, paziņoju, ka ir iesniegti vairāki lūgumi izdarīt izmaiņas Saeimas sēdes darba kārtībā.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Sociālo un darba lietu komisijas lūgumu izslēgt no 7.aprīļa sēdes darba kārtības 37.punktu - likumprojektu “Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Šis punkts ir no darba kārtības izslēgts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ārlietu komisijas lūgumu izslēgt no 7.aprīļa sēdes darba kārtības 29.punktu - likumprojekta “Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija)” otro lasījumu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. No darba kārtības izslēgts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Brigmaņa, Šķestera, Breša, Bērziņa, Strazdiņa un citu deputātu lūgumu izdarīt izmaiņas 7.aprīļa sēdes darba kārtības sadaļā “Likumprojektu izskatīšana”. Minētie deputāti ierosina kā pirmo šajā sadaļā, tas ir, pirms darba kārtības 20.punkta, izskatīt likumprojektu “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums” (trešais lasījums). Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta. Kā otro lūdz izskatīt likumprojektu “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājumu piemērošana liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” (otrais lasījums). Deputātiem iebildumu nav. Kā trešo šajā sadaļā lūdz izskatīt likumprojektu “Cukura nozares likums” (otrais lasījums). Deputātiem iebildumu nav. Kā ceturto lūdz izskatīt likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”. Deputātiem iebildumu nav. Kā piekto lūdz izskatīt likumprojektu “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”. Deputātiem iebildumu nav. Kā sesto lūdz izskatīt likumprojektu “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu 7.aprīļa sēdes darba kārtības sadaļā “Prezidija ziņojumi “Par iesniegtajiem likumprojektiem”” iekļaut komisijas sagatavotā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodošanu komisijām. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Minētais jautājums ir darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas lūgumu 7.aprīļa sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par likumprojekta “Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā” nodošanu komisijām. Vai deputātiem ir iebildumi? Vai deputātam Jānim Lagzdiņam ir iebildumi? Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Lagzdiņam.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Tā kā minētais likumprojekts ir nododams komisijām, es aicinu šo lēmuma projektu iekļaut darba kārtībā sadaļā “Prezidija ziņojumi” kā pēdējo punktu.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā šis lēmuma projekts “Prezidija ziņojumi” tiek iekļauts kā pēdējais punkts. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī desmit deputātu: Skujiņa, Strazdiņa, Ulmes, Šķestera un citu lūgumu mainīt 7.aprīļa sēdes darba kārtību un sadaļā par saņemtajiem patstāvīgajiem priekšlikumiem iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Cienījamie kolēģi! Es aicinu noslēgt mobilos telefonus režīmā “Klusums”, lai netraucētu mūsu darbu.

Ir saņemts deputātu Pietkeviča, Ābiķa, Rugātes, Dalbiņa, Bērziņa un citu iesniegums mainīt Saeimas 7.aprīļa sēdes darba kārtību un pārcelt Saeimas lēmuma projekta “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojektam “Grozījumi Notariāta likumā” otrajam lasījumam” izskatīšanu pirms sadaļas “Likumprojektu izskatīšana”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Kā arī pārcelt Saeimas lēmuma projekta “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Mobilizācijas likumā” trešajam lasījumam”, izskatīšanu pirms sadaļas “Likumprojektu izskatīšana”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Kā arī pārcelt Saeimas lēmuma projekta “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības atsaukšanu no piedalīšanās starptautiskajā operācijā Irākā” izskatīšanu kā darba kārtības pēdējo jautājumu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka Aizsardzības un iekšlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Diskriminācijas novēršanas likums” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi Imigrācijas likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jakova Plinera, Jura Sokolovska, Vladimira Buzajeva, Nikolaja Kabanova, Andra Tolmačova un Andreja Aleksejeva iesniegto likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Pret” pieteicies runāt deputāts Pēteris Tabūns.

Cienījamie deputāti, es atgādinu, ka jūs varat runāt pret likumprojekta nodošanu komisijai.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Pie šīs problēmas mēs atgriežamies atkal un atkal, un šoreiz derētu runāt atkal pilnīgi skaidru valodu.

Iesniedzēju nekaunībai vienkārši nav robežu. Izglītības un zinātnes ministrija, valdība, arī Saeima, Saeimas komisijas un sabiedrība patiešām nevajadzīgi - es personīgi tā uzskatu - ielaidās diskusijās, ilgi diskutēja un diskusiju rezultātā piekrita par 60 un 40 procentu attiecību mācībām valsts valodā un krievu valodā. Bet, redziet, provokatori ir provokatori: viņiem nekad nav gana! Vienmēr, ja tu piekāpsies, viņi prasīs piekāpties vēl un vēl. Un tā ir arī šoreiz. Un tā jau ir arī šoreiz.

Es pat neanalizēšu detalizēti šos priekšlikumus, jo priekšlikumu būtība ir ļoti vienkārša: krievi - un šoreiz te ir runa par krievu skolām, tātad tikai par krievu valodu pēc būtības - grib diktēt mums noteikumus. Viņi diktēs noteikumus, un latvieši klausīs! Klausīs un pakļausies šeit sabraukušajiem, kuriem nepatīk šīs valsts, šīs tautas valoda! Un mums būs jāpakļaujas! Un šie provokatori, kuri te ir parakstījušies un kuri visu laiku te draud mums katru dienu, jau šobrīd draud par nākamo nedēļu, ka būs jauni protesti, jaunas skolēnu iziešanas ielās...

(No zāles dep. J.Pliners: “Jūs pats esat visīstākais provokators!”)

Cilevičs draud ar “x stundu”. Kas tā “x stunda” tāda ir - to viņš ļoti labi zina, ko viņš tajā vārdā ir apslēpis. Tātad būs draudi, būs nekārtības. Viņi kopā ar Krievu skolu aizstāvības štābu alkst laikam arī asinis.

Citiem vārdiem, šobrīd jūs, godīgi sakot, dzenat strupceļā, sprostā arī pašu atbalstīto valdību, jo ar jūsu balsīm šī valdība tika atbalstīta. Un tagad jūs sakāt, ka gaidīšanas laiks ir beidzies, ka ir laiks tātad maksāt rēķinus un ka valdībai ir jāpiekāpjas, ka tai ir jārevidē Izglītības likums un jāatceļ izglītības reforma. Nu, protams, pati valdība un valdības vadītājs iedzina sprostā paši sevi, jo viņi tādā veidā nāca pie varas. Citādi jau šī valdība nebūtu apstiprināta. Tur jau ir tā bēda, un bēdīgi ir tas, ka šie provokatori nerimstas. Nerimstas! Un es domāju, ka, ja mēs šodien noraidīsim, - un es par to nešaubos, - šo nekaunīgo priekšlikumu, mums ir jārīkojas daudz asāk un daudz konsekventāk.

Un, Plinera kungs, es jums pateikšu skaidri un gaiši...

Sēdes vadītāja. Tabūna kungs! Jūsu debašu laiks ir beidzie s!

P.Tabūns. ...vienreiz jūs nokaitināsiet latviešus un tad sargieties...

Sēdes vadītāja. Tabūna kungs! Jūsu debašu laiks ir beidzies! Paldies.

“Par” likumprojekta nodošanu komisijai runās deputāts Jakovs Pliners.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Iepriekšējais runātājs nevienu vārdu nepateica par likumprojektu un par priekšlikumiem. Es uzskatu, ka tādus izteicienus, ka nekaunībai nav robežu, ka ir provokatori, iepriekšējais runātājs veltīja tieši mūsu Prezidentes kundzei. Un kāpēc?

2004.gada 10.februārī Latvijas Valsts prezidente personīgi parakstīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Ūdres kundzei un toreizējam Ministru prezidentam Repšes kungam, kurā viņa vērsa uzmanību uz tām Izglītības likuma normām, kuras būtu labojamas iespējami ātrākā laikā. Tā rakstīja Prezidente.

Pēc Prezidentes kundzes domām, Izglītības likuma 59.panta otrā daļa ir netaisnīga un nepamatota pret tām privātajām izglītības iestādēm, kurās izglītības programmas tiek īstenotas mazākumtautību valodā.

Manuprāt, 59.panta otrā daļa ir diskriminējoša un neatbilst Latvijas Republikas Satversmes burtam un garam. Mums vienādi jāfinansē privātskolas kā valsts, tā arī minoritāšu valodā. Diemžēl līdzekļi tam nav ieplānoti, bet pārejas noteikumos mēs varētu ierakstīt, ka šī finansēšana jāsāk ar 2005.gada 1.septembri, un šos izdevumus varētu ieplānot 2005.gada budžetā.

Otrs jautājums, kuram savā vēstulē pievērsa uzmanību Prezidentes kundze, ir nesaskaņotība starp Izglītības likuma 28.pantu, kas garantē izglītības iestādes patstāvību izglītības programmu izstrādē un īstenošanā, un 9.panta otrās daļas 2.punktu, kā arī 41.panta trešo daļu, kas paredz, ka mazākumtautību mācību programmās Izglītības un zinātnes ministrija nosaka mācību priekšmetus, kuri apgūstami valsts valodā. Prezidentes kundze lūdz novērst neskaidrības, kas var rasties, realizējot Izglītības likuma 9. un 41.pantu kopsakarā ar 28.pantu. Es atkal citēju Prezidentes vēstuli.

Tātad divi mūsu labojumi Izglītības likumā pilnībā novērš Prezidentes norādītās nepilnības. Atbalstot vai neatbalstot to, jūs ne ar vārdiem, bet ar darbiem parādīsiet savu attieksmi - cieņu vai necieņu pret Prezidenti.

Un 3.piedāvātais grozījums aizstāj likuma pārejas noteikumu 9.punkta 3.apakšpunktā ierakstīto 2004.gadu ar 2007.gadu. Ar to faktiski tiek pasludināts moratorijs mazākumtautību izglītības reformai, kā to izdarīja Igaunijas parlaments. Mēs nedrīkstam kā strausi bāzt galvu smiltīs, nedrīkstam spē lēties ar uguni! 107 000 parakstu, masu protesta akcijas 2003.gadā 23.maijā, 4.septembrī, 21. un 22.janvārī un 2004.gada 5. un 11.februārī, kā arī Vislatvijas krievu skolu aizstāvības kongress, kurā piedalījās 987 delegāti no vairāk nekā 100 skolām un 33 sabiedriskajām organizācijām, jau sen pierādījis, ka mazākumtautībām tāda reforma nav vajadzīga.

Jau 1998.gadā pēc Izglītības likuma pieņemšanas es no šīs pašas tribīnes teicu, ka šis likums ir palēninātas darbības mīna. Diemžēl man bija taisnība. Kā jums zināms, attiecībai 60 un 40 procenti, kā arī visu eksāmenu kārtošanai valsts valodā nav nekāda zinātniska pamatojuma - ne pedagoģiska, ne psiholoģiska, ne psiholingvistiska, ne fizioloģiska. To atzinusi gan Prezidentes kundze, gan galvenā Izglītības un zinātnes ministrijas integratore Papules kundze. Tas ir tikai politisks lēmums, kas mazākumtautībām nav pieņemams.

Nepieņemot mūsu priekšlikumus, jūs musināsiet jauniešus un viņu vecākus iziet ielās 15., 16.aprīlī un 1.maijā. Tādā veidā jūs uzņematies...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu debašu laiks ir beidzies!

J.Pliners. ... visu atbildību par tām sekām, kas būs radušās, ignorējot mazākumtautību viedokli tām tik būtiskajā jautājumā.

Lūdzu nobalsot par likumprojekta “Grozījumi Izglītības likumā” nodošanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un izpildīt Prezidentes kundzes lūgumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 62, atturas - 2. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Jāņa Jurkāna, Jāņa Urbanoviča, Andreja Klementjeva, Aleksandra Bartaševiča, Borisa Cileviča un citu iesniegto likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mūsu priekšlikums skar problēmu, kurai jau ilgāku laiku seko ļoti ievērojama Latvijas sabiedrības daļa. Seko gan ar cerībām, gan ar lielām bažām.

Spēkā esošā Aizsargjoslu likuma redakcija paredz divus veidus, kā aizsargāt dzeramā ūdens kvalitāti.

Pirmais aizsardzības veids ir virszemes ūdens objektu aizsargjoslas. Piemēram, Daugavai noteiktais šīs joslas platums ir 500 metru katrā no abiem krastiem.

Otrais veids ir speciāls un nodrošina daudz spēcīgāku aizsardzību, un attiecas uz ūdens ņemšanas vietām - tām vietām, kuras tiek izmantotas ūdensapgādei, it īpaši centralizētai ūdensapgādei. Šis otrais aizsardzības veids paredz ne tikai stingra režīma aizsargjoslu, bet arī bakterioloģisko un ķīmisko aizsargjoslu esamību.

Tomēr šie pasākumi nenodrošina pietiekami augstu dzeramā ūdens kvalitāti, neatrisina šo problēmu, kas it īpaši saistīta ar centralizēto ūdensapgādi. Jo, piemēram, Rīga tiek apgādāta ar ūdeni no Rīgas HES ūdenskrātuves, ko nevar pilnībā aizsargāt... var vienīgi ar šo stingro režīmu, ar otro veidu. Jo šī ūdenskrātuve tiek pastāvīgi papildināta ar ūdeni no Daugavas augšpus Rīgas HES, kur ir zemākas aizsardzības režīms, tikai parastais aizsardzības veids. Tāpēc ir nepieciešams noteikt augstāku ūdens aizsardzības līmeni visā upes garumā.

Un šī arī ir mūsu priekšlikuma būtība. Mūsu priekšlikums paredz papildu aizsardzības labad noteikt attiecīgus ierobežojumus ūdenstecēm, no kurām notiek centralizēta ūdens ņemšana, visā šo ūdensteču garumā augšpus ūdens ņemšanas vietai. Tas paredz, starp citu, arī aizliegumu jaunu rūpniecības objektu celtniecībai un esošo objektu rekonstrukcijai, ja šīs celtniecības un šo rekonstrukcijas darbu dēļ var pazemināties ūdens resursu kvalitāte.

Mēs zinām, ka ir divi aspekti, kas padara šo problēmu īpaši aktuālu.

Pirmais. Izskatīšanā Ministru kabinetā joprojām atrodas priekšlikums par celulozes kombināta būvniecību Jēkabpilī, Ozolsalā. Tas ir “Baltic Pulp” projekts, kā mēs zinām. No vienas puses, protams, būtu žēl zaudēt tik lielas investīcijas. Taču, no otras puses, mūsu priekšlikumam ir pievienoti vairāki dokumenti, no kuriem ir redzams, ka sabiedrībā patiešām ir ļoti lielas bažas, ka jaunais kombināts varētu būtiski pazemināt dzeramā ūdens kvalitāti lejpus Ozolsalai, arī Rīgā.

Tātad šī problēma ir jāsakārto, ja mēs patiešām gribam piesaistīt šīs investīcijas.

Otrais moments ir saistīts ar mūsu iestāšanos Eiropas Savienībā. Ir labi zināms, ka tieši prasības attiecībā uz dzeramā ūdens kvalitāti sagādā mums vislielākās problēmas. Tās prasa vislielāko naudu, visgarāko pārejas periodu. Tā kā strādāju Eiropas Parlamenta Petīciju komitejā kā novērotājs, es varu jums pateikt, ka aptuveni puse no visām petīcijām, ko Eiropas Savienības pilsoņi iesniedz šajā komitejā, ir saistītas tieši ar dzeramā ūdens kvalitāti. Tāpēc tas būtu nepareizi - tagad pašiem pasliktināt šeit situāciju, lai pēc tam šeit ieguldītu vēl lielāku naudu, lai mūsu situācija atbilstu Eiropas Savienības prasībām. Tās nav kaut kādas mākslīgas prasības, ūdens kvalitāte ir ļoti būtiska Latvijas iedzīvotāju veselībai.

Tāpēc mēs aicinām atbalstīt mūsu priekšlikumu - paredzēt nacionālajā likumdošanā stingrākas normas ūdens aizsardzībai un tādējādi ieklausīties Latvijas iedzīvotāju, to skaitā arī vairāku pašvaldību, bažās. Aicinām ļoti uzmanīgi izlasīt šos dokumentus, kas, kā jau es teicu, ir pievienoti mūsu priekšlikumam, un atbalstīt šo priekšlikumu. Jo šī problēma būs tomēr jārisina agrāk vai vēlāk. Negaidīsim, līdz problēma kļūs tik akūta, ka būs jāiegulda daudz lielāka nauda un būs kaut kas jādara pārāk steidzīgi!

Aicinu jūs atbalstīt mūsu priekšlikumu. Paldies.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 32, atturas - 5. Likumprojekts ir nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījums Tiesu izpildītāju likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Lūdzu likumprojektu “Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums” nodot arī Sociālo un darba lietu komisijai.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts tiktu nodots arī Sociālo un darba lietu komisijai? Deputātiem iebildumu nav. Tātad arī šai komisijai likumprojekts tiktu nodots.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā” nodot Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 4. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas iesniegto likumprojektu “Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā” nodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot ...

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Jānim Lagzdiņam!

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, vadoties no Kārtības ruļļa 86.panta, ierosina šo likumprojektu atkārtoti nenodot Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, bet uz izskatīšanu pirmajā lasījumā virzīt bez atkārtotas izskatīšanas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā.

Sēdes vadītāja. Vispirms likumprojekts ir jānodod komisijai, un tad mēs varam to virzīt tālāk. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta iekļaušanu darba kārtībā... izskatīšanu pirmajā lasījumā? Deputātiem iebildumu nav. Tātad darba kārtībā arī tas ir iekļauts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts piecu deputātu: Brigmaņa, Kalniņa, Bērziņa un citu lūgums pārbalsot likumprojektu nr.2422 sakarā ar to, ka deputāti ir kļūdījušies.

Vai deputātiem ir iebildumi pret pārbalsošanu? Ja deputātiem ir iebildumi, lūdzu, vispirms balsosim par pārbalsošanu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 38, atturas - 1. Tātad ir jāpārbalso.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - 39, atturas - 2. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Nākamais darba kārtības jautājums ir par atvaļinājumu piešķiršanu. Saskaņā ar Prezidija lēmumu mēs informējam jūs, ka Prezidija sēdē tika piešķirts atvaļinājums no šā gada 31.marta līdz 6.aprīlim deputātam Vilim Krištopanam.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Dainim Turlajam! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret - 1, atturas - 1. Atvaļinājums deputātam piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Dzidras Ceihneres apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli” .

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Saeimas Juridiskā komisija ir izskatījusi lēmuma projektu “Par Dzidras Ceihneres apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli”, un lēmums ir - neapstiprināt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 43, atturas - 7. Lēmums nav pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ligitas Ceimeres apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi lēmuma projektu “Par Ligitas Ceimeres apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”, un ierosinājums ir viņu apstiprināt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - 21, atturas - 4. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Everitas Poles apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģi jas locekli”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi lēmuma projektu “Par Everitas Poles apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli” un lēmums ir - atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 2, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Arņa Stroda apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi lēmuma projektu “Par Arņa Stroda apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”, un komisijas ierosinājums ir - apstiprināt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums ir Saeimas deputātu pieprasījums Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministram Jurim Radzevičam par nostāju attiecībā uz nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanu. Šo pieprasījumu nododam Pieprasījumu komisijai.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” otrajam lasījumam”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija lūdz Saeimu pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu likumprojektam “Grozījumi Notariāta likumā” līdz šā gada 31.maijam.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Mobilizācijas likumā” trešajam lasījumam”.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Šim likumprojektam no Aizsardzības ministrijas puses ir lūgts priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarinājums, jo ir nepieciešams kvalitatīvi sagatavot šos priekšlikumus, lai pēc trešā lasījuma šis likums varētu normāli stāties spēkā, kā arī lai varētu tālāk izstrādāt ar to saistītos citus likumus.

Lūdzu termiņa pagarinājumu līdz 16.aprīlim.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”).

Godātie deputāti! Apspriedīsim dokumentu nr.2442.

1.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 3.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Tas ir piedāvāts vairāk ieteikuma veidā. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 4.priekšlikumu izstrādājis Juridiskais birojs. Komisija atbalstījusi daļēji un iesaka atbalstīt 5. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, kurā daļēji iestrādāts arī Juridiskā biroja priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 6.priekšlikumu, kas ir redakcionālas dabas, iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Apskatīsim pārejas noteikumus! 7.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Tāpat 8.priekšlikumu, ko iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua, komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 9.priekšlikumu, kas ir par Ministru kabineta noteikumiem, ir iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzam Saeimu atbalstīt to!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 10.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Un pēdējais ir 11.priekšlikums. Arī to ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Ministru kabineta vārdā - zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

M.Roze (zemkopības ministrs).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie deputāti! Es, zemkopības ministrs, esmu patiesi gandarīts, ka šodien Saeimā tiek izskatīts Lauksaimniecības un lauku attīstības likums, kam būtībā jābūt galvenajam jeb “jumta” likumam visai Latvijas lauksaimniecības sistēmai Eiropas Savienības ietvaros. Protams, likuma pieņemšana šobrīd jau ir, manuprāt, nedaudz novēlota. Ar nožēlu jāteic, ka likuma pieņemšanas aizkavēšanās ir stipri aizkavējusi arī atbilstošo normatīvo dokumentu izstrādi un sagatavošanu. Nebūs pārspīlēts, ja apgalvošu, ka daudzi uz zemkopību, it īpaši uz atbalsta mehānismiem, attiecināmie dokumenti šobrīd tiek izstrādāti būtībā bez juridiska pamata, jo nav jau paša likuma, kas būtu bāze visiem jaunajiem normatīvajiem aktiem, tostarp Ministru kabineta noteikumiem, reglamentējošajām instrukcijām un citiem aktiem, kas būs zemkopības nozares pamatā turpmākos gadus pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā.

Esmu patiesi gandarīts, ka šobrīd ir būtiski mainījusies attieksme pret zemkopības nozari. Un līdz ar to vairs nav iespējams vainot Zemkopības ministriju bezdarbībā un nekompetencē: raugi, ministrs ir palicis iepriekšējais, taču darbi iekavēti.

Ministrija ir pierādījusi, ka, saskatot atbalstu valdībā, ir gatava normāli strādāt un bez aizķeršanās piedāvāt Ministru kabinetam apstiprināšanai dokumentus, kas sagatavoti nepieciešamajā tempā un kvalitātē.

Varbūt šī mana uzruna skan skarbi, taču gribu pasvītrot, ka man ir svarīgi, lai ministrija, Ministru kabinets un dažreiz arī Saeima nekļūtu, tā teikt, par ugunsdzēsēju iestādi, kas skrien glābt te vienu, te otru nozari.

Šī problēma tiks lielā mērā novērsta ar šā likuma darbību.

Līdz ar jaunā likuma spēkā stāšanos tiks nodrošināta visas sistēmas pārņemšana, kā arī visu to saistību izpilde, kuras Latvija kā dalībvalsts uzņēmusies Eiropas Savienības kopējās lauksaimniecības politikas jomā un kuras tai būs jāpilda līdz ar iestāšanās brīdi Eiropas Savienībā. Pašreiz spēkā esošais Lauksaimniecības likums to nenodrošina visā pilnībā.

Cienījamie deputāti! Aicinu atbalstīt šo priekšlikumu un likumprojektu kopumā! Izsaku arī lielu pateicību visiem tiem cilvēkiem, visiem tiem ekspertiem, kuri ir devuši savu ieguldījumu, lai šis likumprojekts varētu tikt tagad Saeimā izskatīts pēdējā lasījumā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Krišjānis Kariņš. Mēs runājam par 11.priekšlikumu. Vai jūs esat pieteicies debatēs? Jā. Lūdzu!

A.K.Kariņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Jāizteic vienīgi izbrīns. Nupat mēs dzirdējām mūsu zemkopības ministru runājam par slikto likumdošanas darbu, kāds līdz šim ir bijis. Bet, draugi mīļie, pamodīsimies! Kurš bija iepriekšējais zemkopības ministrs? Tas pats Mārtiņš Roze - tas pats cilvēks, kurš tagad kritizē... Faktiski kritizē pats sevi. Paldies!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Vārds deputātei Annai Seilei!

A.Seile. Godātie kolēģi! Mēs pārāk aizrāvāmies - cits citu slavēdami vai nopeldami, aizmirsām atbalstīt vai neatbalstīt 11.priekšlikumu. Es sapratu no ministra kunga runas, ka iebildumu pret 11.priekšlikumu nebija.

Taču, atsaucoties uz nupat izskanējušajām debatēm, es gribu komisijas vārdā paziņot - jo es vadīju arī darba grupu, kas sagatavoja šo likumprojektu -, ka, tiklīdz Ministru kabinets iesniedza šo likumprojektu, komisija visiem spēkiem, neatlaidīgi, nekavējot ne minūti, strādāja un iespējami visīsākajā termiņā sagatavoja šo likumprojektu. Un, lūk, mēs to izskatām jau trešajā lasījumā Saeimā. Mēs komisijā neuzskatījām, ka ir iespējams divos lasījumos šo likumprojektu izskatīt, jo strīdīgas bija ļoti daudzas normas, to skaitā arī mūsu atbalstītā norma par 2,5% subsīdijām, kuru neatbalstīja Finanšu ministrija. Un te nu mēs esam!

Aicinu atbalstīt 11.priekšlikumu. Un līdz ar to likumprojekts būs pieņemams trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 11.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 1. 11.priekšlikums atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likums “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums” pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts Agešina, Jurkāna, Cileviča, Vidavska, Ribakova un citu deputātu lūgums veikt pārbalsošanu attiecībā uz likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanu komisijām. Minētais lūgums ir iesniegts sakarā ar to, ka daži deputāti, kuri it kā ir piedalījušies balsojumā, balsošanas brīdī neatradās Saeimas sēžu zālē. (Starpsaucieni.)

Cienījamie kolēģi! Ir saņemti vēl arī citu deputātu - deputātu Kampara, Dombrovska, Druvietes, Šiliņa un citu deputātu - iesniegts lūgums veikt pārbalsošanu jautājumā par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanu komisijām, jo balsošanas brīdī zālē neatradās deputāti, kur ir it kā balsojuši par šo jautājumu.

Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par pārbalsošanas nepieciešamību! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 40, neviens deputāts neatturas. Pārbalsošana nenotiks. (Zālē smiekli, starpsaucieni.)

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2123-b. Šis ir likumprojekta otrais, galīgais, lasījums. Iesniegti 20 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Komisijas viedoklis: atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 2. un 3.priekšlikums. Tie ir apkopoti 4. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 5.priekšlikums ir iekļauts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 7.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 8.priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 9.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 10.priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 11. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 12. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 13. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 16. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 17. un 18.priekšlikums ir iekļauti 19. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minēto priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. 20.priekšlikums ir atbalstīts, redakcionāli precizējot.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Zaķis. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt šo likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - nav, atturas - 6. Likums “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Cukura nozares likums”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokuments nr.2159-b. Likumprojekts bija steidzams, tāpēc šis būs pēdējais lasījums.

1.priekšlikumu sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, izslēdzot viena termina skaidrojumu, kas jau ir tekstā. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 3.priekšlikumu redakcionāli sagatavojusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 4. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikumu - komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 5.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs, precizējot 8.pantu. Komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 6.priekšlikumu ierosinājis Juridiskais birojs. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šo priekšlikumu ir daļēji papildinājusi. Lūdzam atbalstīt 7. - komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 8.priekšlikumu ir sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 9.priekšlikumu, kas precizē Cukurbiešu audzētāju personu apvienības pienākumus, ir izstrādājusi atbildīgā komisija un lūdz deputātu atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 10.priekšlikumu izstrādājusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Komisija ir daļēji atbalstījusi. Tāpat tā daļēji ir atbalstījusi arī 11. - Juridiskā biroja priekšlikumu.

Lūdzu atbalstīt 12. - atbildīgās komisijas sagatavoto priekšlikumu, kurā ir ietverti abi iepriekšējie priekšlikumi.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 13.priekšlikums precizē trešās nodaļas virsrakstu. Lūdzam atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 14.priekšlikums. Sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Tas ir redakcionālas dabas priekšlikums. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 15.priekšlikums. Sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 16.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 17.priekšlikumu sagatavojusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Komisija atbalstījusi daļēji, precizējot redakciju, un lūdz atbalstīt 18. - atbildīgās komisijas sagatavoto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 19.priekšlikumu izstrādājusi pati atbildīgā komisija. Lūdzam to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 20.priekšlikumu sagatavojusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Komisija atbalstījusi daļēji un precizējusi 20.panta tekstu savā 21.priekšlikumā. Lūdzam atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 22.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 23.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucaua. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 24.priekšlikumā atbildīgā komisija sagatavojusi informatīvu atsauci uz Eiropas Komisijas regulām. Lūdzam to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 25.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs par likuma spēkā stāšanās laiku. Un tas ir 1.maijs. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Paldies. Visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Likums “Cukura nozares likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 716. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir saņēmusi un izskatījusi septiņus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 2.priekšlikumu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 3.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 4.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 5.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Atbalstīts, iestrādāts 6.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret minētajiem priekšlikumiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 6. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija iesaka atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Tā kā šis likumprojekts tiek skatīts divos lasījumos kā steidzams, aicinu deputātus to atbalstīt otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Pēteris Kalniņš.

P.Kalniņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Dokumenta reģistrācijas numurs 730. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir saņēmusi trīs Juridiskā biroja priekšlikumus. Komisija iesaka visus trīs priekšlikumus atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 1., 2. un 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

P.Kalniņš. Arī šis likumprojekts tiek skatīts divos lasījumos kā steidzams, tāpēc aicinu balsot par to otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi, Saeimas Prezidijs ir saņēmis deputātu Kampara, Druvietes, Šiliņa, Latkovska un Krūmiņa lūgumu: “Saskaņā ar to, ka balsojumā nr.26 par likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” zālē neatradās atsevišķi deputāti, kas ir it kā nobalsojuši, lūdzam pārbalsot šo jautājumu.”

Tātad par pārbalsošanu ir pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Visi taču piekritīs tam, ka ir jāstrādā godīgi. Mūs vēl gaida diezgan sarežģīts darbs saistībā ar mūsu iestāšanos Eiropas Savienībā, un daži deputāti ļoti labi apzinās, ka viņi balso par tiem, kuri nepiedalās sēdē. Līdz ar to mēs lūdzam tomēr atbalstīt mūsu priekšlikumu. Pretējā gadījumā mēs nepiedalīsimies vairs šajā Saeimas sēdē.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Neviens “pret” pārbalsošanu runāt nav pieteicies. Tātad lūdzu deputātus balsot par to, ka ir nepieciešams pārbalsojums likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanai komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 38, pret - 41, atturas - 1. Pārbalsošana nenotiks.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2443 - likumprojektu “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai”.

Ārlietu komisija to izskatīja pirmajā lasījumā un ierosina atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret un atturas - nav. Diemžēl nepietiek kvoruma...

Tātad, lūdzu, vēlreiz, cienījamie deputāti, balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret un atturas - nav.

Diemžēl, cienījamie deputāti, mums joprojām nav kvoruma, tāpēc Saeimas Prezidijs izsludina 10 minūšu pārtraukumu līdz pulksten 16.48.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu ieņemt vietas sēžu zālē!

Pašreiz notiks reģistrācija kvorumam. Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu!... (Starpsaucieni, smiekli.)

Cienījamie kolēģi! Reģistrācija kvorumam ir ar citādāku procedūru. Kartēm ir jāpaliek balsošanas iekārtā. Jūs ieraudzīsiet lampiņu, kura mirgo un zem kuras ir podziņa, kura ir jānospiež. Šajā brīdī jūs esat reģistrējies kvorumam.

Lūdzu, atkārtosim reģistrācijas procedūru! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātu! Kopumā reģistrējušies 63 deputāti. Mums ir kvorums. Paldies. Mēs varam turpināt darbu.

Lūdzu, cienījamie kolēģi, balsosim par likumprojektu “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai”, par steidzamības piešķiršanu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Ja jums nekas nav pretī, tad izskatīsim arī otrajā lasījumā. Komisija to ierosina.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Priekšlikumu iesniegšanas laiks nav paredzēts, bet izskatīšana otrajā lasījumā ir paredzēta uzreiz. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

Cienījamie kolēģi! Pirms mēs izskatām šo darba kārtības jautājumu, paziņoju, ka ir saņemts desmit Saeimas deputātu - Pietkeviča, Šņepstes, Goldes, Dalbiņa un citu deputātu - lūgums 2004.gada 7.aprīļa sēdes darba kārtības jautājumu izskatīšanu pēc tam, kad būs beigusies deputātu jautājumu uzdošana ministriem, turpināt līdz visu darba kārtībā iekļauto jautājumu izskatīšanai. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Lūdzu deputātus reģistrēties normālā veidā - ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Cienījamie kolēģi! Paziņojumam vārds deputātam Jānim Šmitam.

J.Šmits (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Informēju, ka Frakciju padomes sēde notiks šodien pulksten 17.20 Sarkanajā zālē. Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Gundaram Bērziņam.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju lūdzu blakustelpā uz īsu sapulci!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Aleksandram Kiršteinam.

A.Kiršteins (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Taivānas atbalsta grupas dalībnieki! Lūdzu pēc sēdes sapulcēties uz piecām minūtēm šeit, balsošanas zālē - Brūnajā zālē.

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātam Jurim Dalbiņam.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie Aizsardzības un iekšlietu komisijas locekļi! Lūdzu, pulcēsimies Aizsardzības un iekšlietu komisijas telpās uz sēdi!

Sēdes vadītāja. Paziņojumam vārds deputātei Inai Druvietei.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju lūdzu sapulcēties Dzeltenajā zālē, tepat, uz divām minūtēm.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Oļegs Deņisovs, Sergejs Fjodorovs, Nikolajs Kabanovs, Aigars Kalvītis, Andis Kāposts, Andrejs Klementjevs, Paulis Kļaviņš, Vilis Krištopans, Ģirts-Valdis Kristovskis, Sarmīte Ķikuste, Leopolds Ozoliņš, Aigars Pētersons, Valdis Ģīlis, Mareks Segliņš, Vjačeslavs Stepaņenko, Jānis Strazdiņš, Andris Tolmačovs, Dainis Turlais un Roberts Zīle.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, tūlīt sāksim jautājumu un atbilžu sesiju.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, lūdzu uzmanību! Pirms tālāk izskatām Saeimas sēdes darba kārtību, lūdzu uzmanīgi klausīties, par ko mēs tagad lemsim!

Tātad ir lūgums veikt pārbalsošanu par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanu komisijām.

Lūdzu deputātus balsot vispirms par pārbalsošanu. Lūdzu zvanu! Pārbalsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 32, atturas - 1. Tātad pārbalsošana notiks.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 40, pret - 32, atturas - 2. Likumprojekts tiek nodots komisijām.

Cienījamie kolēģi, turpināsim Saeimas darbu!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi priekšlikumus otrajam lasījumam sagatavotajā likumprojektā “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem”” (reģistrācijas numurs 679), kurš atzīts par steidzamu. Saņemti seši priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 1, neviens neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Preču un pakalpojumu drošuma likums”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu “Preču un pakalpojumu drošuma likums” (reģistrācijas numurs 707). Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir apkopojusi priekšlikumus otrajam, galīgajam, lasījumam. Saņemti 22 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 20.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

K.Peters. Šis bija pēdējais priekšlikums.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu “Preču un pakalpojumu drošuma likums” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums “Preču un pakalpojumu drošuma likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību””. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Jaundžeikars.

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2336-b. Likumprojekta reģistrācijas numurs 726. Likumprojekts ir steidzams, izskatāms šodien otrajā lasījumā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir saņēmusi 26 priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 2. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts - iestrādāts 3.priekšlikumā, tas ir, atbildīgās komisijas priekšlikumā, un atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

Dz.Jaundžeikars. 4. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts - iestrādāts 5. priekšlikumā, tas ir, komisijas izstrādātajā variantā, un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 6. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 7. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 8. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 9. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 10. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 11. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 12. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

Dz.Jaundžeikars. Arī 13. - vides ministra Vējoņa priekšlikumu - neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

Dz.Jaundžeikars. 14. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 15. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 16. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 17. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 18. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Tas ir daļēji atbalstīts - iestrādāts 20.priekšlikumā, tas ir, atbildīgās komisijas priekšlikumā, un atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 21. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 22. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Daļēji atbalstīts - iestrādāts 23.priekšlikumā, tas ir, atbildīgās komisijas priekšlikumā, un ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 24. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Arī tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts komisijas 25.priekšlikumā, kas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

Dz.Jaundžeikars. 26. - atbildīgās komisijas priekšlikums par termiņa stāšanos spēkā 1.maijā. Ir atbalstīts. Lūdzu atbalstīt un pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Pret 26.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatām dokumentu nr.2188-b - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli””. Uz otro lasījumu ir saņemti 37 priekšlikumi. Otrā lasījuma sagatavošanas laikā komisija ir būtiski mainījusi likuma lietošanas kārtību, pārceļot tā iekasēšanas robežas uz iekšzemi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētājas biedrs

Jānis Straume.

 

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

G.Bērziņš. 2. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildes.

G.Bērziņš. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas redakcijā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 10. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 13. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 14., 15. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Iestrādāti 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Iebildumu nav.

G.Bērziņš. 17. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 18. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti atbalsta.

G.Bērziņš. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 20. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 21. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 22. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Radzeviča priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 24. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. 25. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 26. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 27. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 28. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 29. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Nav iebildumu.

G.Bērziņš. 30. - vides ministra vietā reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra A.Radzeviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt komisijai.

G.Bērziņš. 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Tiek atbalstīts.

G.Bērziņš. 32. un 33. - Juridiskā biroja priekšlikumi ir iestrādāti Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas 35.priekšlikumā, bet 34. - Juridiskā biroja priekšlikums - ir iestrādāts 36. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt atbildīgās komisijas viedoklim par 32., 33., 34., 35. un 36.priekšlikumu.

G.Bērziņš. 37. - vides ministra vietā reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra A.Radzeviča - priekšlikums ir iestrādāts jau iepriekšējos - 28. un 29.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

G.Bērziņš. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Ir jāizskata priekšlikumi par izmaiņām darba kārtībā.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ierosina pēc likumprojekta “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli”” iekļaut darba kārtībā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai ir iebildumi? Nav.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Likumprojekts ir saistīts ar iepriekš pieņemto Dabas resursu nodokļa likumu, kurā mēs mainījām iekasēšanas kārtību. Dabas resursu nodoklis, kas agrāk bija aprēķināms pirms PVN iekasēšanas - tātad no dabas resursu nodokļa vēl tika aprēķināts arī pievienotās vērtības nodoklis - tagad tiek mainīts, un pievienotās vērtības nodoklis par dabas resursu nodokli nebūs jāmaksā, tāpēc ir vajadzīgi tehniski grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”.

Līdz ar to komisija lūdz atzīt šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītājs. “Par” vai “pret” steidzamību neviens runāt nevēlas. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

G.Bērziņš. Par likumprojektu ir iesniegti četri priekšlikumi. Divi no tiem skar iepriekš pieņemto dabas resursu nodokli un divos ir piedāvāti redakcionāli precizējumi. Komisija vienprātīgi atbalstīja šā likumprojekta virzīšanu pieņemšanai pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Pirmajā lasījumā likumprojekts pieņemts.

G.Bērziņš. Komisija vienprātīgi lūdz arī uzreiz izskatīt otrajā lasījumā šos tehniskos grozījumus, lai varētu tikt izdoti Ministru kabineta noteikumi par dabas resursu nodokļa piemērošanu.

Sēdes vadītājs. Deputāti iebildumus neceļ. Lūdzu balsošanas režīmu! Balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā!

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

 

Sēdes vadītāja. Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Tātad likums “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” ir pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums”. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Par likumprojektu ir saņemti 120 priekšlikumi. Komisija sešās sēdēs, izskatot likumprojektu, ir uzklausījusi visas ieinteresētās puses un pieņēmusi saskaņotus lēmumus.

Atbilstoši Latvijas saistībām, iestājoties Eiropas Savienībā, grozījumi sadaļās “Brīva pakalpojumu kustība” un “Brīva kapitāla kustība” bija jāpieņem līdz šā gada 1.janvārim, tāpēc likumprojekts ir steidzams un būtu pieņemams steidzamības kārtībā.

1. - finanšu ministra Spurdziņa priekšlikums - ir iestrādāts tālākajos: 19., 55., 79., 87. un citos priekšlikumos.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 12. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 16. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 20. un 21. - Juridiskā biroja priekšlikumi - iestrādāti 22. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 28. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 30. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Iestrādāts 31. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 36. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Ir iestrādāts un atbalstīts 37. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 38. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums un 42. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas priekšlikums. Abi ir iestrādāti 43. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 44. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 45. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 46. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 47. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 48. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 50. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 50.priekšlikumu.

G.Bērziņš. 51. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 52. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

G.Bērziņš. 53. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 54. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 55. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 56. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 57. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 58. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 59. - deputātes Šleseres priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 60. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

G.Bērziņš. 61. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 62. - deputātes Šleseres priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāte atsauc savu priekšlikumu, tātad tas nav balsojams.

G.Bērziņš. 63. - deputātes Šleseres priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu... Deputāte Inese Šlesere atsauc savu priekšlikumu.

G.Bērziņš. Labi.

64. - deputātes Šleseres priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāte Inese Šlesere.

I.Šlesere (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Šo priekšlikumu es neatsaucu, jo es uzskatu to par ļoti svarīgu. Iepriekšējais priekšlikums bija redakcionāli neprecīzs, un es tiešām ceru, ka ar laiku mēs šo kļūdu izlabosim.

Šobrīd likumprojekta 23.pants paredz, ka tiesības uz apdrošināšanas atlīdzību, ja gājis bojā apgādnieks, ir apgādnieka bērniem neatkarīgi no vecuma, ja šie bērni kļuvuši par invalīdiem pirms attiecīgā ceļu satiksmes negadījuma, kurā ir gājis bojā apgādnieks. Civillikuma 2351.pants noteic, ka, ja nomirējam bijis pienākums kādu uzturēt, tad šis pienākums pāriet uz to, kas vainīgs viņa nāvē.

Vainīgajam tādējādi, pēc Civillikuma, ir pienākums uzturēt mirušā bērnus invalīdus neatkarīgi no viņu vecuma, kā to būtu darījis pats cietušais, būdams dzīvs. Saskaņā ar minēto Civillikuma pantu šāds pienākums vainīgajam būtu arī tad, ja bērns jau pēc satiksmes negadījuma, bet pirms pilngadības sasniegšanas kļūtu par invalīdu.

Cietušā bērni, saskaņā ar Civillikumu, varētu šādus uzturlīdzekļus no vainīgā piedzīt tiesas ceļā. Saskaņā ar iesniegto likumprojektu civiltiesiskā apdrošināšana šādus zaudējumus nesedz. Ja vainīgajam nav pašam savas naudas, ko var no viņa piedzīt, tad bērns, kurš ir par invalīdu kļuvis jau pēc attiecīgā ceļu satiksmes negadījuma, bet, būdams nepilngadīgs, kļūst par zaudētāju.

Mans priekšlikums paredz to, ka šādi izdevumi tomēr ir jāapdrošina, lai neciestu bērnu intereses. Šādu gadījumu no visu apdrošināšanas gadījumu skaita ir ļoti, ļoti maz, tāpēc nav pamata satraukumam par apdrošināšanas polises cenas pieaugumu. Pēc aprēķiniem paredzams, ka tā varētu pieaugt tikai par 5 līdz 10 santīmiem gadā.

Tāpēc lūdzu kolēģus atbalstīt manis iesniegto 64.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Arī es ļoti aicinu atbalstīt 64.priekšlikumu. Taču atļaujiet man izteikt savu nožēlu, ka priekšlikuma iesniedzēja ir atsaukusi savu iepriekšējo priekšlikumu - 63.priekšlikumu. Protams, mums ir jādomā par bērniem, kas cieš satiksmes negadījumos, bet studentus šis likums diemžēl neaizsargās.

Es ļoti priecājos par iepriekšējo priekšlikumu un būtu aicinājis Saeimu atbalstīt to, bet, protams, iesniedzēja ir tiesīga savu priekšlikumu atsaukt. Diemžēl...

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu, Bērziņa kungs!

G.Bērziņš. Jā, es saprotu, ka šī vēlme ir laba. Komisija nav atbalstījusi. Nevarētu teikt, ka priekšlikums būtu juridiski ļoti korekts, bet... Lai neradītu problēmas, komisija visu izdiskutēja un pieņēma vienprātīgu lēmumu. Šobrīd komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi, bet ja Saeima ļoti vēlas... Tad polises paliks nedaudz dārgākas, bet varbūt tas nav tik būtiski.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 64. - deputātes Šleseres priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Priekšlikums pieņemts.

G.Bērziņš. 65. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Ir iestrādāts 66. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 67. - deputātes Šleseres priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts, bet, ja deputāti atbalsta iepriekšējo deputātes Šleseres priekšlikumu, tad arī par šo būtu laikam jābalso analogi.

Sēdes vadītāja. Deputāte Inese Šlesere. Lūdzu!

 

I.Šlesere (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Jā, cienījamie kolēģi! 67.priekšlikums pēc būtības ir analogs 64.priekšlikumam. Atšķirība ir tikai tā, ka 64.priekšlikums attiecas uz cietušās personas bērnu tiesībām saņemt apdrošināšanas atlīdzību, bet 67.priekšlikums - uz cietušās personas apgādībā bijušajiem nepilngadīgajiem brāļiem, māsām un mazbērniem.

Atbildot Šadurska kungam par viņa izteikto nožēlu par 63.priekšlikuma atsaukšanu, es gribu pateikt to, ka tas priekšlikums nebija redakcionāli precīzs - tajā esošais formulējums “apgūt iecerēto profesiju” varētu nākotnē izraisīt ļoti daudzas problēmas, jo cietušais cilvēks varētu pateikt, ka viņš ir iecerējis apgūt kādu profesiju, piemēram, Oksfordas universitātē vai kur citur. Taču pie šā jautājuma mēs turpināsim strādāt un ceram arī uz frakcijas “Jaunais laiks” atbalstu.

Paldies, kolēģi! Lūdzu neatbalstīt komisijas viedokli, bet atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu!

G.Bērziņš. Jā, komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi, bet, tā kā tika nupat atbalstīts deputātes Šleseres iepriekšējais priekšlikums - 64.priekšlikums -, neredzu lielu problēmu, ja tiks atbalstīts arī šis.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 67. - deputātes Šleseres priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

G.Bērziņš. 68. - deputātes Šleseres priekšlikums. Ir guvis vienprātīgu komisijas atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 69. - deputātes Šleseres priekšlikums. Ir atbalstīts un juridiski korekti iestrādāts 70. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Gluži tāpat ir noticis ar 71. - deputātes Šleseres priekšlikumu. Tas ir juridiski korekti atbalstīts 72. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Deputātes Šleseres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. 73.priekšlikums, jā?

G.Bērziņš. Jā, 73. - deputātes Šleseres priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 74. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 75. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 76. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 77. - satiksmes ministra pienākumu izpildītāja Šlesera priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 78.priekšlikumā - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādātajā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 79. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 80. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Ir iestrādāts 81.priekšlikumā - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādātajā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 82. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Ir iestrādāts 83. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 84. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 84.priekšlikumu.

G.Bērziņš. 85. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

G.Bērziņš. 86. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 87. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 88. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 89. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 90. - satiksmes ministra pienākumu izpildītāja Šlesera kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 91. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 92. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 93. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 94. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 95. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 96. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 97. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 98. - satiksmes ministra pienākumu izpildītāja Šlesera priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 99. - satiksmes ministra pienākumu izpildītāja Šlesera priekšlikums. Ir iestrādāts 100. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

G.Bērziņš. 101. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 102. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 103. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 104. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 105. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 106. - satiksmes ministra pienākumu izpildītāja Šlesera priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 107. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 108. - deputāta Pietkeviča priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 109. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 110. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 111. - deputātu Deņisova un Solovjova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 112. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 113. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 114. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 115. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 116. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 117. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Ir iestrādāts 118.priekšlikumā - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādātajā redakcijā.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 117.priekšlikumu. Deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Es pievēršu jūsu uzmanību 117. un 118.priekšlikumam. Pirmā lasījuma redakcijā bija paredzēts, ka Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā šī Satiksmes biroja manta tiek nodota Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam, turpretī šajos priekšlikumos jau ir skaidri pateikts, ka šī manta, kas līdz šim piederēja Satiksmes ministrijas birojam, tiek nodota bez atlīdzības. Vai nebūtu loģiskāk, ja mēs saglabātu veco redakciju un noraidītu 117. un 118.priekšlikumu? Kādēļ gan ir jāuzdāvina šī manta? Un, ja tā arī būs jāuzdāvina, tad to izdarīs Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Manuprāt, ar valsts mantu tik vienkārši... Tā būs mūsu atbildība, ja mēs nobalsosim par to, ka mēs nododam šo mantu bez atlīdzības privātām, varētu teikt, apdrošināšanas sabiedrībām.

Es ierosinu noraidīt 117. un 118.priekšlikumu, tādējādi saglabājot iepriekšējo - pirmā lasījuma redakciju.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzam.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu! Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš. Jā, saistībā ar šiem priekšlikumiem ir saņemta Valsts kontroles vēstule, jo nodot Ministru kabineta kārtībā var tikai valsts un pašvaldību iestādēm. Un Valsts kontrole norāda, ka, nododot šo mantu, kas ir radusies tikai un vienīgi no apdrošinātāju iemaksām, lai saistībā ar jaunajiem apdrošināšanas gadījumiem par polisēm nebūtu jākārto otrreiz visas šīs lietas, Valsts kontrolei ir kategoriska prasība, ka likumdevējam tas ir jānorāda likumā. Konceptuāli netiek mainīta neviena lieta, Seiles kundze! Valsts kontroles vēstuli varu jums uzrādīt.

Tātad principā, lai korekti rīkotos ar to mantu, kas ir radusies no apdrošinātāju iemaksām, lai viņiem otrreiz dēļ tā nebūtu jāmaksā augstākas cenas par polisēm, likumdevējam ir jānosaka šī kārtība. To ir norādījusi Valsts kontrole savā vēstulē.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 117. - finanšu ministra O.Spurdziņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 35, atturas - 7. 117.priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu, balsosim par 118. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 34, pret - 24, atturas - 13. Priekšlikums nav atbalstīts.

G.Bērziņš. 119. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 120. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 2, neviens neatturas. Likums “Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā”. Trešais lasījums.

Saņemts ir viens priekšlikums. Iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu, kura reģistra numurs ir 325. Kopumā ir saņemti pieci priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Priekšlikumu komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Aicinu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4. - Saeimas deputātes Lindas Mūrnieces priekšlikums. Komisija šo priekšlikumu atbalstījusi 5. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu nobalsot trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Par šo likumprojektu trešajam lasījumam ir saņemti četri priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 2. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. 4. - Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Dalbiņš. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu nobalsot trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā” pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts sešu deputātu - Kampara, Druvietes, Šiliņa, Kantānes, Ontužāna un Ostrovskas - lūgums: “Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 47.pantu lūdzam sarīkot reģistrāciju, lai pārliecinātos par kvorumu.” Deputātiem tādas tiesības ir. Lūdzu deputātus sagatavoties reģistrācijai! Lūdzu zvanu! Reģistrācija notiks ar pogām! Reģistrācijas režīmu! Lūdzu rezultātu! Ir reģistrējušies 65 dep utāti - tātad kvorums mums ir. Paldies.

Turpināsim Saeimas sēdi!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā”. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Pēteris Ontužāns.

P.Ontužāns (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Dokumenta reģistrācijas numurs 569 - likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā”. Atbildīgā komisija trešajam lasījumam saņēmusi četrus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 2. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

P.Ontužāns. 3. - deputāta Aleksandra Golubova priekšlikums. Komisija neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Kāda ir šā priekšlikuma būtība? To vajag skatīt kopā ar 4.priekšlikumu.

Būtība ir tāda, ka mēs piedāvājam, lai ne tikai pilsoņi varētu ārzemēs saņemt mūsu pārstāvniecībās jaunus dokumentus, bet arī nepilsoņi. Komisijas sēdē atbildīgās personas sniedza ziņas, ka to it kā var darīt, bet praksē notiek citādi. Tāpēc lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu un pielīdzināt nepilsoņus pilsoņiem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, deputāt Ontužān!

P.Ontužāns. Komisija uzklausīja atbildīgās ministrijas, un šis jautājums tiks atrisināts.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu, balsosim par 3. - deputāta Golubova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 54, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. 4. - deputāta Aleksandra Golubova priekšlikums. Komisija neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu... (Starpsauciens: “Balsot!”) Tātad deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu, balsosim par 4. - deputāta Golubova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 58, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

P.Ontužāns. Komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 1, atturas - 1. Likums “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā” pieņemts.

Pirms tālāk izskatām darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegumu ar lūgumu mainīt 7.aprīļa Saeimas sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā likumprojekta “Grozījumi Krimināllikumā” izskatīšanu pirmajā lasījumā pēc darba kārtības 32.jautājuma izskatīšanas.

Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Jau izskatījām!”) Nē, mēs neizskatījām 33.punktu! Pēc pārkārtotās darba kārtības tagad būs tikai darba kārtības 32.jautājums. Tā ka, lūdzu, vai deputātiem ir iebildumi, ja mēs pašreiz skatīsim likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”? Tātad deputātiem iebildumu nav.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums. Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija šodien savā sēdē izskatīja šo likumprojektu un atbalstīja to pirmajam lasījumam, kā arī nolēma lūgt piešķirt šim dokumentam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 39, pret - nav, atturas - 32. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

J.Dalbiņš. Komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.aprīlis. Izskatīšanas datums - 22.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 14.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Pirms tālāk izskatām darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 7.aprīļa sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Ir saņemts desmit deputātu: Grīnblata, Tabūna, Seiles, Krasta, Gulbja un citu lūgums izdarīt izmaiņas Saeimas 7.aprīļa sēdes darba kārtībā, iekļaujot tajā pirms darba kārtības 62.jautājuma lēmuma projektu “Par deputāta Guntara Krasta apstiprināšanu par Saeimas novērotāju Eiropas Parlamentā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir iesniegusi Saeimas Prezidijam lūgumu izdarīt izmaiņas Saeimas 7.aprīļa sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojektu “Diskriminācijas novēršanas likums” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Bez tam Saeimas Prezidijs ir saņēmis Juridiskās komisijas lūgumu mainīt Saeimas šā gada 7.aprīļa sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts arī Juridiskās komisijas lūgums iekļaut Saeimas sēdes darba kārtībā likumprojektu “Grozījumi Imigrācijas likumā” pirmajā lasījumā bez atkārtotas izskatīšanas komisijā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts. Paldies.

Turpinām izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekta “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” trešajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Detektīvdarbības likumā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Likumprojekta “Grozījumi Detektīvdarbības likumā” trešajam lasījumam saņemti divi priekšlikumi.

1. - deputāta Deņisova priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Kolēģa Deņisova priekšlikums ir visai prātīgs un pelna jebkāda veida atbalstu. Viņš cenšas labot likumdevēja darbā skaidri redzamas nepilnības.

Tiek dotas ārzemniekiem, salīdzinājumā ar Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem, priekšrocības tiesības strādāt kādā no profesijām. Pēc savas būtības tās ir dziļi amorālas. It īpaši, ja ņem vērā, ka šeit diskriminētie nepilsoņi sastāda gandrīz pusi krievvalodīgās kopienas - kopienas, kuras pārstāvji vismaz 300 gadus ir bijuši Latvijas neatņemama sastāvdaļa. It īpaši, ja ņem vērā, ka šis profesiju aizliegums paredzēts pēc tādām secīgi citai aiz citas ierindotajām parādībām kā bezpilsonība, alkoholisms un piederība noziedzīgiem grupējumiem.

Es gribu vēlreiz pasvītrot, ka šādi formulējumi likumā - tā ir tīša krievu kopienas aizskaršana, starpnacionālā naida kurināšana. Tā vairs nav likumdošana, bet gan noziedzīga rīcība, par kuru vajag sodīt saskaņā ar Krimināllikumu.

Gribētos izteikt savu gandarījumu par Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas darbību. Viņi, sekojot PCTVL un TSP piemēram, pievērsa uzmanību netaisnīgajām atšķirībām, kuras tiesību ziņā pastāv starp pilsoņiem un nepilsoņiem. Likumu, kuri nosaka šīs atšķirības, ir ļoti daudz. Par šādu likumu skaitu var spriest kaut vai pēc manu uzstāšanos no Saeimas tribīnes biežuma.

Gribu vēl piebilst, ka sakarā ar to, ka PCTVL ir aizņemta ar prioritāro problēmu - krievu skolu saglabāšanas jautājumu -, mums ne vienmēr izdodas pienācīgi reaģēt uz tiem. Tikai tāpēc mēs neiesniedzām savus grozījumus šajā likumprojektā.

Lūk, arī šajā likumā mēs diemžēl palaidām garām jau otrajā lasījumā atbalstīto grozījumu 6.pantā. Šis grozījums, kas no pirmā acu uzmetiena liekas gluži nevainīgs, kalpo par pamatu, lai anulētu jau izsniegtos sertifikātus detektīvdarbībai. Tātad grozījumam piemīt atpakaļejošs spēks, kura iedarbīb a sašaurina agrāk pastāvējušās privātpersonu tiesības.

Licences tiek atņemtas tām personām, kuras nav Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi. Piemēram, ASV pilsoņiem.

Sakarā ar iepriekšminēto es aicinu atbalstīt vai nu Deņisova kunga iesniegto grozījumu, vai arī daudz liberālāko deputāta Solovjova priekšlikumu, bet balsot pret likumprojektu kopumā. Tad saskaņā ar Kārtības rulli likumprojekts tiks atdots atbildīgajai komisijai, kur tad arī varēs labot šo nepatīkamo kļūdu, kas radusies aiz pārpratuma.

Lūdzu atbalstīt deputāta Deņisova priekšlikumu, bet balsot pret likumprojektu kopumā!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas sakāms? Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Deņisova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 12, pret - 60, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

Vai deputāts Buzajevs vēlas runāt par procedūru? Nē, nevēlas. Paldies.

L.Mūrniece. 2. - deputāta Solovjova priekšlikums. Noraidīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 2.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 58, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. Vairāk priekšlikumu nav.

Aicinu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 7, neviens neatturas. Likums “Grozījumi Detektīvdarbības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””. Trešais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 471, - “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju””.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts...

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. ...daļēji atbalstīts un iekļauts 4. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 5. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedo kli par 7.priekšlikumu.

S.Šķesters. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Šķesters. 9. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un iekļauts 11. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 12. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Šķesters. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 16. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 17. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 21. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 23. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Gatera kunga priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 24. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 25. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Gatera priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 26. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 28. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 30. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 31. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 33. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 34. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 35. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 36. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Gatera priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti, lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - nav, atturas - 2. Likums “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi iesniegtos priekšlikumus likumprojektam “Grozījumi Civilprocesa likumā”.

1., 2., 3. un 4. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Ir atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 5. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Šajā manā priekšlikumā - izsvītrot nevajadzīgo daļu vienam no likuma pantiem - jūs nesameklēsiet nekā sensacionāla. Šeit nav aicinājuma izdarīt sociālistisku revolūciju vai atjaunot impēriju, nedz arī pamudinājuma nemācīties lat viešu valodu. Vispār šeit nav nekā no tā, ko man piedēvēja prese vai arī daži kolēģi ar pārāk sliktu iztēli.

Ko tad es te ierosinu izsvītrot? Normu, kas reglamentē valodu, kurā dokumenti tiek iesniegti tiesu instancēs. Rodas jautājums: kāpēc es ierosinu to izsvītrot? Tikai tāpēc, ka jautājumi, kas attiecas uz visās valsts institūcijās iesniedzamo dokumentu valodu, jau ir detalizēti reglamentēti Valsts valodas likumā un no tā izrietošajos Ministru kabineta noteikumos. Lai gan tiesai ir sava specifika, tiesa tomēr ir viens no valsts pārvaldes atzarojumiem. Un tāpēc absolūti nav saprotams, kādēļ, regulējot iesniedzamo dokumentu valodu, ir jāizdara kaut kādi izņēmumi attiecībā tieši uz tiesu sistēmu.

Tai normai, kuru es ierosinu no likuma izsvītrot, vienīgā atšķirība no valodas sfēru reglamentējošās vispārējās likumdošanas ir šāda: Ministru kabineta noteikumi pieļauj, ka iestādes var pieņemt no iedzīvotājiem dokumentus svešvalodās bez tulkojuma. Tiesa, tā tas ir tikai vienā vienīgajā gadījumā - ja dokuments izdots līdz 1999.gadam Latvijas teritorijā. Pirmām kārtām tās ir daudzveidīgās padomju perioda izziņas. Šie papīri tika iesniegti galvenokārt pensiju aprēķināšanas strīdos un tiesu prāvās par mantas dalīšanu. Lielākā daļa šo prasītāju nepieder pie to personu kategorijas, kuras saņem deputātu cienīgas algas, tomēr par tulkojumu un tā notariālo vai citādu apstiprinājumu tiek ņemta, pēc pensionāru mērauklas, pārmērīgi liela maksa. Jums, kolēģi, droši vien ir zināms, ka, pirms iesniegt prasību tiesā, vajag iziet pir mstiesas stadiju dažādās birokrātiskās instancēs. Tur no prasītāja nepieprasa viņa milzum lielā dokumentu skaita tulkojumu. Taču tad, kad viņš iesniedz šo savu prasību tiesā, viņa lietu atdod atpakaļ no tiesas kancelejas, jo, lūk, trūkstot kaut kādas tādas izziņas tulkojuma, kuru viņam nezin kādā gadā izdevis Iļjiča vārdā nosauktais kolhozs.

Šeit ir skaidri redzama likumu nesaskaņotība, kuras dēļ cieš maznodrošinātie sabiedrības slāņi. Ja mans priekšlikums tiks pieņemts, tad likumdošana tiks unificēta un kārtību, kādā dokumenti iesniedzami tiesā, reglamentēs Valsts valodas likums.

Dāmas un kungi! Lielākā daļa no jums uzskata Valsts valodas likumu par pasaulē visdemokrātiskāko. Nu tad arī balsojiet par demokrātiju un par manu priekšlikumu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu balsot par 5. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 14, pret - 60, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

E.Jaunups. 6. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts... Es atvainojos! Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 10. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups.11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 12. - bijušā tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 13. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 14. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 17. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 20. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 21. un 22. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 25. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 26. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. 27. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

E.Jaunups. Ar šo tad visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu apstiprināt likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Civilprocesa likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu””. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu”” pirms pirmā lasījuma un ierosina šodien Saeimas sēdē apstiprināt šos grozījumus gan pirmajā lasījumā, gan noteikt steidzamību šim likumprojektam, gan arī apstiprināt to otrajā lasījumā. Šie grozījumi ir tehniski, un tie ir saistīti ar grozījumiem Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likumā. Tie ir nepieciešami tādēļ, ka pēc 2004.gada 1.maija Uzņēmu mu reģistrā saskaņā ar Komerclikuma spēkā stāšanās kārtības likuma 3.1 panta noteikumiem netiks reģistrēti jauni bezpeļņas uzņēmumi, kuriem ir bezpeļņas organizācijas statuss. Šā grozījuma saturs ir izslēgt šā likuma 28.panta pirmajā daļā vārdu “bezpeļņas”.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Cienījamie deputāti! Vai jums ir iebildumi, ka šis likumprojekts tiks pieņemts arī otrajā lasījumā? (Starpsaucieni: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Tātad, lūdzu, cienījamie kolēģi, balsosim par likumprojekta apstiprināšanu arī otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Reklāmas likumā”. Pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir konceptuāli atbalstījusi likumprojektu “Grozījumi Reklāmas likumā”, tāpēc lūdzam to izskatīt pirmajā lasījumā un atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

I.Druviete. Priekšlikumus gaidām līdz 13.aprīlim. Izskatīšana otrajā lasījumā - 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegtos grozījumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā. Tātad saskaņā ar to, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā ir noteikts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja kompetence ir saistīta ar koruptīvo nodarījumu novēršanu un apkarošanu, kas daudzos gadījumos efektīvi var tikt veikta, tikai un vienīgi realizējot tiesības, kuras šim birojam tiek piešķirtas ar šo likumprojektu, tam tiek dota iespēja iepazīties ar kredītiestāžu datu bāzēs esošo informāciju par fizisko un juridisko personu kontiem un to veiktajiem darījumiem.

Pašreizējā likumdošana šādas tiesības KNAB paredzēja tikai tajos gadījumos, ja bija ierosināta krimināllieta.

Līdz ar to sagatavotais likumprojekts paredz biroja amatpersonai tiesības Kredītiestāžu likumā noteiktajos gadījumos un kārtībā pieprasīt un saņemt bez maksas no kredītiestādēm informāciju par personu kontiem un viņu veiktajiem darījumiem, jo biroja kompetencē esošo jautājumu noskaidrošanai bieži vien var būt nepieciešama tieši šī informācija.

Juridiskā komisija ir izskatījusi šo sagatavoto likumprojektu un atbalsta tā tālāko virzību un pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Jaunups. 13.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Komisija izskatīja šo likumprojektu un ierosina atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

I.Solovjovs. Komisija ierosina izskatīt likumprojektu pirmajā un otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Vai deputātiem ir iebildumi, ka likumprojekts tiek izskatīts uzreiz otrajā lasījumā? Deputātiem iebildumu nav.

I.Solovjovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Likumprojekta nr.2427. Komisija ierosina to atzīt par steidzamu un izskatīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

I.Solovjovs. Ja deputātiem nebūtu nekas pretī, tad lūdzu izskatīt arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Tātad, lūdzu, vispirms balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, cienījamie kolēģi, vai jums ir iebildumi pret to, ka mēs balsosim par šo likumprojektu uzreiz arī otrajā lasījumā? Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Pal dies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tātad likumprojekta nosaukums tika izlasīts, dokumenta numurs ir 2428. Ārlietu komisija izskatīja likumprojektu pirmajā lasījumā un ierosina atzīt par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Ja deputātiem nebūtu nekas pretī, tad lūdzu izskatīt šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi, ka izskatām likumprojektu uzreiz arī otrajā, galīgajā, lasījumā? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Tātad komisija izskatīja šo likumprojektu un ierosina atzīt to par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Komisija ierosina izskatīt likumprojektu šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu.”

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ārlietu komisija ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Lūdzu šo likumprojektu izskatīt šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret likumprojekta izskatīšanu otrajā lasījumā? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ārlietu komisija ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Cienījamie kolēģi! Lūdzu to izskatīt šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Konkurences likumā”. Pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Krišjānis Peters.

K.Peters (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienītie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 735, - “Grozījumi Konkurences likumā”. Likumprojektu izstrādāja Ekonomikas ministrija. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir iepazinusies ar likumprojektu un lūdz piešķirt tam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

K.Peters. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 14.aprīlis. Likumprojekta izskatīšana Saeimas sēdē - 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 14.aprīlis. Un likumprojekta izskatīšanas datums - 22.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību””. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Komisija ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Komisijas vārdā ierosinu to šodien izskatīt arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ārlietu komisija ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Komisija ierosina izskatīt to šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ārlietu komisija ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

I.Solovjovs. Komisija ierosina to izskatīt šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to”. Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Nosaukums pats par sevi jau nosaka, kas ir kas. Ārlietu komisija ierosina atzīt šo likumprojektu par steidzamu un izskatīt pirmajā un arī otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 58, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojektu pieņemam uzreiz arī otrajā lasījumā? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību” . Pirmais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāts Igors Solovjovs.

I.Solovjovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Komisija ierosina atzīt likumprojektu par steidzamu un izskatīt to gan pirmajā, gan arī otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Vai deputāts Jānis Lagzdiņš ir pieteicies runāt par procedūru? Paldies.

Lūdzu, cienījamie kolēģi, balsosim par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojektu mēs pieņemtu arī otrajā lasījumā šodien? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 62, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

I.Solovjovs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Strādāsim ar likumprojektu, kura reģistrācijas numurs ir 699, - “Grozījumi Krimināllikumā”.

Likumprojektā ietvertie grozījumi paredz jauna kriminālatbildības institūta - juridiskās personas krimālatbildības - ieviešanu Latvijā.

Grozījumi saistībā ar šāda veida kriminālatbildības ieviešanu ir ierosināti gan Krimināllikuma vispārējā, gan sevišķajā daļā.

Grozījumi Krimināllikuma vispārīgajā daļā paredz Krimināllikuma papildināšanu ar jaunu nodaļu - 7.1.nodaļu “Juridiskās personas kriminālatbildība”, kurā ir ietverti nosacījumi juridiskās personas kriminālatbildībai.

Ir noteikti juridiskajai personai piemērojamie soda veidi un to saturs.

Grozījumi Krimināllikuma sevišķajā daļā attiecas uz izmaiņām vairāku pantu sankcijās, kurās papildus fiziskajai personai piemērojamiem sodiem paredz arī juridiskajai personai piemērojamos soda veidus.

Grozījumi Krimināllikuma Sevišķās daļas pantu sankcijās attiecas uz nodarījumiem, kuri saistībā ar juridiskās personas atbildību ir minēti starptautiskajos tiesību avotos: ANO Konvencijā pret transnacionālo organizēto noziedzību, Eiropas Padomes Krimināltiesību pretkorupcijas konvencijā, Eiropas Padomes konvencijā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, meklēšanu, izņemšanu un konfiskāciju, Eiropas Savienības Konvencijā par dalībvalstu finansiālo interešu aizsardzību (PIF konvencija), Eiropas Padomes Finanšu darbības uzdevumu grupas (FATF) rekomendācijās, Eiropas Padomes 1999.gada 28.maija Rezolūcijā par aizsardzības pastiprināšanu, izmantojot kriminālsodus, pret naudas viltošanu saistībā ar eiro ieviešanu un Eiropas Savienības Padomes 2000.gada 29.maija Pamatlēmumā par pastiprinātu aizsardzību, izmantojot kriminālsodus un citas sankcijas, pret naudas viltošanu, saistībā ar eiro ieviešanu noteikumus.

Pašreiz juridiskās personas kriminālatbildība ir paredzēta vairākās pasaules valstīs, piemēram, Francijā, Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Nīderlandē, Beļģijā, Šveicē, Norvēģijā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Lietuvā un Igaunijā.

Aizsardzības un iekšlietu komisija 31.marta sēdē apsprieda šo likumprojektu un to konceptuāli atbalstīja. Komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 65, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 30.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Sodu reģistra likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Arī šie grozījumi ir saistīti ar Krimināllikumā iepriekš veiktajiem grozījumiem, kas paredz juridisko personu atbildību par izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Aizsardzības un iekšlietu komisija 31.marta sēdē apsprieda šo likumprojektu un to konceptuāli atbalstīja. Komisijas vārdā aicinu Saeimu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Juris Dalbiņš.

 

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Dokumenta reģistrācijas numurs 696. Arī šie grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā ir saistīti ar diviem iepriekšējiem likumiem, kas paredz juridiskās personas atbildību par noziedzīgiem nodarījumiem.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisija izskatīja šo likumprojektu savā sēdē un konceptuāli to atbalstīja pirmajam lasījumam. Komisijas vārdā aicinu balsot.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

J.Dalbiņš. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.aprīlis.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 30.aprīlis. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi Tieslietu ministrijas sagatavotos grozījumus Civilprocesa likumā. Tātad iesniegtais likumprojekts paredz paaugstināt iekasējamās valsts nodevas apmēru par tiesāšanos. Tieslietu ministrijai, neapšaubāmi, ir jānodrošina tiesu sistēmas produktīva darbība un valsts nodevas koriģēšana ir viena no metodēm, kā to izdarīt.

Pirms šādu grozījumu izstrādāšanas ministrija tika analizējusi tiesā saņemtos pieteikumus, to pamatojumu un iekasējamās valsts nodevas apmēru. Valsts nodevas palielināšanas mērķis ir veidot sabiedrībā nopietnāku attieksmi pret tiesāšanos, kā arī tuvināt samaksu par šo procesu atbilstoši ieguldītajam darbam un atbildībai. Valsts nodevas apmēram nākotnē būtu jāsedz tie administratīvie izdevumi, kuri saistīti ar attiecīgā strīda izšķiršanu tiesā. Pašlaik valsts nodevas apmērs kopumā nosedz tikai 1/5 daļu no visiem tiesas administratīvajiem izdevumiem.

Juridiskā komisija šos grozījumus tātad ir izskatījusi un atbalstījusi tos konceptuāli pirmajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Debatēs piedalās Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Kā jau pareizi teica referents, likumprojekta mērķis ir palielināt valsts nodevu tiem civilprasību pieteikumiem, kuri iesniedzami tiesā, un konkrēti - palielināt valsts nodevu tiem pieteikumiem, kuru summa un novērtējums ir līdz 100 latiem un līdz 1000 latiem. Tātad līdz 100 latiem valsts nodevas likme ir faktiski divkāršota, bet līdz 1000 latiem - palielināta 50% apmērā.

Viens no iemesliem šādai rīcībai, kā to savā anotācijā norāda Tieslietu ministrija, kas izstrādāja šo likumprojektu, ir tāds, ka esošā nodokļu likme it kā neveicina strīdu savstarpēju izlemšanu starp pusēm bez tiesas iejaukšanās.

Cienījamie deputāti! Ja mēs apstiprināsim šo likumprojektu, tad faktiski mēs nostāsimies vienas puses - atbildētāja pusē. Tātad faktiski mēs tādā veidā veicināsim to, ka atbildētājs nemaksās parādus un neatbildēs uz prasību. Tādējādi tas tikai pasliktinās situāciju, bet diez vai palīdzēs atrisināt ārpus tiesas jebkuru strīdu. It īpaši tas skars maznodrošinātos cilvēkus, jo patiešām - jo lielāka valsts nodeva, jo grūtāk tā būs samaksājama, jo retāk maznodrošināta persona aizstāvēs savas tiesības tiesā, bet citas iespējas cīnīties par savām tiesībām faktiski cilvēkam nebūs.

Tātad nākamais moments, par kuru arī Tieslietu ministrija runā kā par vienu no iemesliem, kāpēc ir vajadzīgs šis likumprojekts, ir tas, ka tā nauda, kura tiks saņemta saistībā ar šā likumprojekta labojumiem, dos iespēju finansēt bezmaksas juridisko palīdzību šiem pašiem maznodrošinātajiem.

Cienījamie kolēģi! Bet kas ir labdarība Latvijas likumdevēju izpratnē? Un šis likums ir spilgts piemērs tam, ka mēs ar vienu roku atņemam 10 latus, bet ar otru mēģinām kā labdarības akcijā iedot 3 latus, un tieši no maznodrošinātajiem mēs vāksim šo naudu. Šie cilvēki, protams, nesniegs prasību par 100 000 latu, bet viņi sniegs prasību tiesā par mazām summām, un viņi būs tie, kuri maksās liekus 5 latus, bet mēs ar otru roku it kā mēģinām dot viņiem kādu palīdzību.

Un vēl viens moments ir tas, ka šis likums par bezmaksas juridiskās palīdzības sniegšanu vēl nemaz nedarbojas. Tātad mēs vienkārši atņemam maznodrošinātajiem naudu un neko nepiedāvājam tā vietā.

Un mans priekšlikums tomēr liek padomāt, cik daudz mēs patiesībā rūpējamies par maznodrošinātiem cilvēkiem. Vai patiešām tie 360 tūkstoši, kurus mēs dabūsim papildus, atrisinās visas tiesas finansēšanas problēmas, kā arī pārējās problēmas, par kurām rūpējas Tieslietu ministrija?

Mans priekšlikums - neatbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā un balsot “pret”.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu, deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups. Cienījamie kolēģi! Mēs Juridiskajā komisijā kopā ar Tieslietu ministrijas pārstāvjiem analizējām virkni to jautājumu, kurus minēja Bartaševiča kungs. Un šeit ir jāakcentē arī tas, ka tiešām šīs valsts nodevas palielinājums ir būtisks finanšu ieguvums tieši bezmaksas juridiskās palīdzības sistēmas izveidošanai Latvijā. Tieši trūcīgajiem cilvēkiem, maznodrošinātajiem cilvēkiem pēc šā solidaritātes principa var tikt nodrošināta juridiskā palīdzība, un šī nauda radīsies atkarībā no tā, kā tiks palielinātas šīs valsts nodevas.

Es aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 15, atturas - 1. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

E.Jaunups. 2.maijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 2.maijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Guntara Krasta apstiprināšanu par Saeimas novērotāju Eiropas Parlamentā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 60, pret - nav, atturas - 5. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Valsts kontroles 2003.gada finanšu pārskata revīziju”.

Revīzijas un publisko izdevumu komisijas vārdā - deputāts Andris Bērziņš.

A.Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienītie kolēģi! Saskaņā ar Valsts kontroles likuma 45.pantu Latvijas Republikas Valsts kontroles finanšu pārskata revīziju veic zvērināti revidenti vai zvērinātu revidentu komercsabiedrība. Gribu pateikt, ka ir noticis konkurss, kurā piedalījās visi tie, kuri vēlējās.

Publisko izdevumu un revīzijas komisijā tika iesniegts viens pieteikums. Konkursā piedalījās viena firma, kas tika izskatīta pēc atbilstības, un visi komisijas locekļi vienbalsīgi nolēma, ka SIA “D.Daņēvičas revidentu birojs” varētu veikt Valsts kontroles 2003.gada finanšu pārskata revīziju.

Šajā sakarā lūdzam apstiprināt SIA “D.Daņēvičas revidentu birojs” par šīs... (Starpsauciens: “Skaļāk!”) Tāpēc lūdzu SIA “Daņēvičas revidentu birojs” apstiprināt par Valsts kontroles 2003.gada finanšu pārskata revidentu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu””. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim dokumentu nr.750 - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu”. Tā kā likums ir saistīts ar Eiropas direktīvu izpildi, likumprojektu komisija lūdz izskatīt steidzamības kārtībā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

G.Bērziņš. Likumprojekts tātad iedzīvotājus neskar tanī ziņā, ka vieglajam transportam vai plaši lietotajam transportam nodevas nemainās ne par santīmu, bet sakarā ar Eiropas Savienības direktīvu tiek precīzāk regulētas ikgadējās transporta nodevas kravas automašīnām atkarībā no to svara, asu skaita un arī atsperojuma - vai tas ir mehāniskais vai pneimatiskais, tātad no ietekmes uz ceļu.

Un sadalījums šinīs grupās ir nepieciešams tādēļ, lai mēs varētu katrai kategorijai pielietot minimālās pieļaujamās likmes, jo ir valstis, kur likmes varbūt netiek tik sīki lietotas, dalot mašīnas sīkākās grupās, bet tad ir jālieto direktīvās noteiktā maksimālā likme.

Tāpēc komisija aicina šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - nav, atturas - 5. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

G.Bērziņš. Aicinu par priekšlikumu iesniegšanas datumu noteikt 13.aprīli un izskatīt 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Diskriminācijas novēršanas likums”. Pirmais lasījums.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vārdā - deputāte Ina Druviete.

I.Druviete (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nolēma konceptuāli atbalstīt Ministru kabineta iesniegto likumprojektu. Lūdzam to izskatīt pirmajā lasījumā, kā arī atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 45, pret - nav, atturas - 17. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

I.Druviete. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 13.aprīlis, izskatīšana - 22.aprīlī.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 13.aprīlis, izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

I.Druviete. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija šodien komisijas sēdē izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Šie grozījumi ir saistīti ar iepriekš apstiprināto likumprojektu par diskriminācijas ierobežošanu. Likumprojekts ievieš administratīvo atbildību attiecībā uz pārkāpumiem, kas saistīti ar diskrimināciju.

Komisija aicina šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Pirms mēs balsojam par likumprojekta atbalstīšanu pirmajā lasījumā, daru jums zināmu, ka desmit Saeimas deputāti: Brigmanis, Skujiņš, Kalniņš, Bresis, Kastēns, Bērziņš, Ulme un citi ir iesnieguši lūgumu piešķirt likumprojektam “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” steidzamību.

Jūs runāsiet par steidzamību? Tātad vārds deputātam Edgaram Jaunupam pret steidzamību.

E.Jaunups. Godājamie kolēģi! Juridiskā komisija šodienas sēdē, skatot šo likumprojektu konceptuāli pirmajam lasījumam, skatīja arī Ministru kabineta ierosināto jautājumu par steidzamību un nolēma neatbalstīt steidzamības piešķiršanu šim likumprojektam.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Tātad deputāti lūdz balsojumu par steidzamības piešķiršanu likumprojektam. Lūdzu zvanu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 22, atturas - 2. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā!

E.Jaunups. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 19.aprīlis, izskatīšana 22.aprīļa sēdē.

Sēdes vadītāja. Tātad citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 19.aprīlis un izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Edgars Jaunups.

E.Jaunups (frakcija “Jaunais laiks”).

Juridiskā komisija ir izskatījusi un šodien iesniegusi Saeimā likumprojektu “Grozījumi Imigrācijas likumā”. Normatīvo aktu projekts paredz grozīt Imigrācijas likuma 69.pantu un tajā ietverto deleģējumu Ministru kabinetam, papildinot to ar uzdevumu noteikt kārtību, kādā Latvijas Republikā ieceļo un uzturas Eiropas Ekonomikas zonas valstu pilsoņi un viņu ģimenes locekļi, kā arī izslēdzot uzdevumu noteikt īpašu ieceļošanas un uzturēšanās kārtību ārzemniekiem, kuriem kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm izsniegta pastāvīgās uzturēšanās atļauja.

Normatīvo aktu projekts paredz arī to, ka ārzemnieks ir tiesīgs ieceļot un uzturēties Latvijas Republikā, ja viņam ir nepieciešamie finanšu līdzekļi, lai uzturētos Latvijas Republikā un atgrieztos mītnes zemē vai izceļotu uz trešo valsti, kurā viņam ir tiesības ieceļot, vienlaikus deleģējot Ministru kabinetam pietiekamu finanšu līdzekļu apjoma un to esamības pārbaudes kārtības noteikšanu.

Juridiskā komisija aicina atbalstīt šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā un noteikt steidzamību.

Sēdes vadītāja. Deputāt Vladimir Buzajev, vai jūs runāsiet par steidzamību? Tātad lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godājamie kolēģi! Apspriežamie grozījumi Imigrācijas likumā ir tīri tehniski, un frakcijai pret tiem iebildumu nav. Visumā ir skaidrs, ka tos vajag pieņemt steidzamā kārtā līdz 1.maijam. Izņemot šīs tehniskās detaļas, pats likums tomēr satur veselu virkni neprecizitāšu, kuras vajadzētu novērst.

Radušās arī jaunas problēmas. Tās ir saistītas ar grozījumiem likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu...” un tā tālāk jeb ar nepilsoņu statusa pieņemšanu. Neskatoties uz to, ka Valsts prezidente nosūtīja likumprojektu Saeimai otrreizējai caurlūkošanai, cienījamā Vīķe-Freibergas kundze nav pilnībā ņēmusi vērā mūsu kritiskās piezīmes.

Tas pirmām kārtām attiecas uz tiem likumprojekta pantiem, kuri būtiski pasliktina to Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju tiesisko statusu, kuri ir pieņēmuši ārvalstu pilsonību, neizbraucot no mūsu valsts. Šādu personu ir apmēram 30 000, kas mūsu nelielajai valstij ir ļoti daudz.

Jautājumu par šo personu īpašo statusu, pirmām kārtām attiecībā uz viņu izraidīšanu no Latvijas, loģiski būtu pārnest uz Imigrācijas likumu. Pagaidām Imigrācijas likums nenosaka atšķirības starp viņiem un citiem ārvalstniekiem, kuri tikai nupat ir iebraukuši Latvijā.

PCTVL frakcija jau ir sagatavojusi attiecīgus priekšlikumus un pretendē uz to, ka šie priekšlikumi tiks nopietni izskatīti atbildīgajā komisijā, piesaistot to apspriešanā attiecīgos speciālistus. Šajā jautājumā mēs ceram uz visu valstiski domājošu kolēģu atbalstu neatkarīgi no viņu piederības kādai no frakcijām.

Vēl mēs prasām noteikt šā likumprojekta izskatīšanai tādus termiņus, lai tie būtu pietiekami mūsu priekšlikumu pilnvērtīgai apspriešanai.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Paldies. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu un izskatīšanas laiku otrajā lasījumā.

E.Jaunups. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 19.aprīlis. Izskatīšana - 22.aprīļa Saeimas sēdē.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 19.aprīlis. Izskatīšanas laiks - 22.aprīļa sēdē. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums Biedrību un nodibinājuma likuma spēkā stāšanās kārtības likumā”. Pirmais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Jānis Lagzdiņš.

J.Lagzdiņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi deputāti! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija ir izstrādājusi nelielu grozījumu Biedrību un nodibinājuma likuma spēkā stāšanās likumā. Tas skar pārejas noteikumus un paredz pagarināt termiņu, kādā valdībai ir jāizstrādā Partiju likums.

Es aicinu to pieņemt pirmajā lasījumā, bet pirms tam komisijas vārdā lūdzu nobalsot par steidzamību!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret un atturas - nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā... Es atvainojos! Lagzdiņa kungs, vai jūs gribējāt ko teikt komisijas vārdā? Nē.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un laiku likumprojekta izskatīšanai otrajā lasījumā!

J.Lagzdiņš. Atbildīgās komisijas vārdā es ierosinu to pieņemt šodien arī otrajā lasījumā. Grozījums ir formāls, ļoti neliels un visiem saprotams, un tāpēc es aicinu pieņemt likumprojektu šodien arī otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 68, pret - nav, atturas - 1. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” trešajam lasījumam”.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 117.pantu Saeimas Prezidijs ziņo, ka ir saņemts patstāvīgais priekšlikums, ko iesniedza 11 deputāti - Golubovs, Fjodorovs, Bekasovs, Deņisovs, Solovjovs un citi, - lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības atsaukšanu no piedalīšanās starptautiskajā operācijā Irākā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šajā sēdē mēs izskatītu šo lēmuma projektu? Ja deputātiem ir iebildumi, tad mums ir jālemj par lēmuma projekta iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā.

Runāt “par” iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā ir pieteicies deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ko mēs ierosinām ar šo lēmuma projektu? Mēs ierosinām atsaukt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību no piedalīšanās starptautiskajās operācijās Irākā.

Ar 2.punktu mēs piedāvājam, ja nepieciešams, nosūtīt uz Irāku humāno palīdzību.

Un ar 3.punktu piedāvājam nosūtīt, ja tiks saņemts Irākas valdības lūgums, medicīnas darbiniekus palīdzības sniegšanai cietušām personām.

Kāpēc mēs to piedāvājam? Kad mēs Saeimā pieņēmām 19.martā... Iepriekšējā gadā mēs pieņēmām lēmumu nosūtīt savu kontingentu uz Irāku. Tas bija pamatots ar to, ka Irākā esot lieli masu iznīcināšanas ieroču krājumi. Līdz pat šim momentam tādi ieroči tur atrasti nav. Un, tā kā tie nav atrasti, tad... Viens iemesls, lai uzbruktu Irākai, bija tieši politiskais - lai gāztu tās valdību, tas ir, Sadamu Huseinu.

Kā otro argumentu es gribu minēt to, ka it īpaši pēdējā laikā Irākas tauta ir uzsākusi cīņu pret koalīcijas karaspēku. Gandrīz katru dienu tur iet bojā karavīri. Nedod, Dievs, ka ies bojā arī kāds Latvijas pilsonis! Par šo cīņu pret to iebrukušo karaspēku es varu teikt tikai vienu - notiek Irākas okupācija.

Trešais arguments, ko es izteikšu. Madridē 11.martā notika teroristiskais akts. Draudi izteikti arī Polijai un Polijas prezidentam. Kādreiz šeit runāja par to, ka viņi varbūt pat neatradīšot Latviju uz kartes. Diemžēl teroristisko aktu draudi pietuvojas arī Latvijai. Mēs varam sagaidīt arī tos.

Tā ka tas, kas balsos pret šā lēmuma projekta izskatīšanu nākamajā reizē, - tas līdz ar to balsos par Irākas okupāciju un uzņemsies atbildību, ja ies bojā kāds no Latvijas pilsoņiem.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 60, neviens neatturas. Tātad nākamās sēdes darba kārtībā tas netiek iekļauts.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Aleksandram Golubovam!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Ja nu mēs nevaram šo lēmuma projektu izskatīt nākamajā reizē, lūdzu to nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai un Ārlietu komisijai, un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju, - tā, kā minēja deputāts Aleksandrs Golubovs. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 58, atturas - 2. Priekšlikums ir noraidīts.

Cienījamie kolēģi! Frakciju padome izskatīja jautājumu par ziemas sesijas slēgšanu un pavasara sesijas sākšanu, un Frakciju padomes priekšlikums ir slēgt ziemas sesiju 7.aprīlī un sākt pavasara sesiju 19.aprīlī. Vai deputātiem ir iebildumi? Ja deputātiem iebildumu nav, tad uzskatām, ka šodien ziemas sesija ir slēgta.

Saeimas darbs tātad atsāksies, tas ir, pavasara sesija sāksies, 19.aprīlī. Paldies.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Reģistrācijas režīmu!

Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus !

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Oļegs Deņisovs, Sergejs Fjodorovs, Nikolajs Kabanovs, Aigars Kalvītis, Andis Kāposts, Andrejs Klementjevs, Paulis Kļaviņš, Vilis Krištopans, Ģirts-Valdis Kristovskis, Sarmīte Ķikuste, Leopolds Ozoliņš, Aigars Pētersons, Inguna Rībena, Mareks Segliņš, Jevgenija Stalidzāne, Vjačeslavs Stepaņenko, Jānis Straume, Jānis Strazdiņš, Māris Kučinskis, Inta Feldmane, Andris Tolmačovs, Dainis Turlais, Dzintars Zaķis un Roberts Zīle.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to 7.aprīļa sēde ir slēgta.

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 16.sēde

2004.gada 7.aprīlī

Par darba kārtību

Priekšlikums

- dep. J.Lagzdiņš
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(2404. un 2404.a dok., reģ. nr.739)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(2405. un 2405.a dok., reģ. nr.740)
Par likumprojektu “Diskriminācijas novēršanas likums”
(2406. un 2406.a dok., reģ. nr.741)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”
(2407. un 2407.a dok., reģ. nr.742)
Par likumprojektu “Grozījumi Imigrācijas likumā”
(2417. un 2417.a dok., reģ. nr.743)
Par likumprojektu “Grozījumi Izglītības likumā” (Noraidīts)
(2418. un 2418.a dok., reģ. nr.744)

Priekšlikumi

- dep. P.Tabūns (pret)
- dep. J.Pliners (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Aizsargjoslu likumā”
(2422. un 2422.a dok., reģ. nr.745)

Priekšlikums

- dep. B.Cilevičs (par)
Par likumprojektu “Grozījums Tiesu izpildītāju likumā”
(2439. un 2439.a dok., reģ. nr.747)
Par likumprojektu “Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums”
(2440. un 2440.a dok., reģ. nr.748)
Par likumprojektu “Grozījumi Civilprocesa likumā”
(2441. un 2441.a dok., reģ. nr.749)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu””
(2462. un 2462.a dok., reģ. nr.750)
Par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli””
(2467. dok., reģ. nr.752)
Par likumprojektu “Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā”
(2472. dok., reģ. nr.753)

Priekšlikums

- dep. J.Lagzdiņš
Lēmuma projekts “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā”
(2473. dok., reģ. nr.416)
Par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanas komisijai pārbalsošanu (likumprojekts komisijai netiek nodots)
Informācija “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Vilim Krištopanam”
(2437. dok.)
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Dainim Turlajam”
(2436. dok.)
Lēmuma projekts “Par Dzidras Ceihneres apstiprināšanu par Valsts kontroles padomes locekli” (Noraidīts)
(2457. dok., reģ. nr.411)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Ligitas Ceimeres apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”

(2458. dok., reģ. nr.412)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Everitas Poles apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”
(2459. dok., reģ. nr.413)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par Arņa Stroda apstiprināšanu par Valsts kontroles revīzijas departamenta kolēģijas locekli”
(2460. dok., reģ. nr.414)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Par Saeimas deputātu pieprasījumu Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministram Jurim Radzevičam par nostāju attiecībā uz nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanu
(2411. dok., reģ. nr.407)
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” otrajam lasījumam”
(2416. dok., reģ. nr.408)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Mobilizācijas likumā” trešajam lasījumam”
(2450. dok., reģ. nr.410)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Lauksaimniecības un lauku attīstības likums” (3.lasījums)
(2472. dok., reģ. nr.598)

Ziņo

- dep. A.Seile

Debates

- zemkopības ministrs M.Roze
- dep. A.K.Kariņš
Par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanas komisijām pārbalsošanu
Likumprojekts “Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemērošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” (2.lasījums) (Steidzams)
(2123. un 2123.b dok., reģ. nr.676)

Ziņo

- dep. Dz.Zaķis
Likumprojekts “Cukura nozares likums” (2.lasījums) (Steidzams)
(2159. un 2159.b dok., reģ. nr.684)

Ziņo

- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2198. un 2198.b dok., reģ. nr.716)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Likumprojekts “Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2331.c dok., reģ. nr.730)

Ziņo

- dep. P.Kalniņš
Par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanas komisijām pārbalsošanu

Par procedūru

- dep. V.Agešins
Likumprojekts “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai” (1.lasījums) (Steidzams)
(2267. un 2443. dok., reģ. nr.723)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai” (2.lasījums) (Steidzams)
(2267. un 2443. dok., reģ. nr.723)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Par likumprojekta “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” nodošanas komisijām pārbalsošanu (Likumprojekts komisijai nodots)
Paziņojumi - dep. J.Šmits
- dep. Gundars Bērziņš
- dep. A.Kiršteins
- dep. J.Dalbiņš
- dep. I.Druviete
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2146. un 2146.b dok., reģ. nr.679)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Preču un pakalpojumu drošuma likums” (2.lasījums) (Steidzams)
(2189. un 2189.b dok., reģ. nr.707)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par vides aizsardzību”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2336. un 2336.b dok., reģ. nr.726)

Ziņo

- dep. Dz.Jaundžeikars
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par dabas resursu nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2188. un 2188.b dok., reģ. nr.706)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2467. dok., reģ. nr.752)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par pievienotās vērtības nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2467. dok., reģ. nr.752)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums” (2.lasījums) (Steidzams)
(2191. un 2191.c dok., reģ. nr.709)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš

Debates

- dep. I.Šlesere
- dep. K.Šadurskis
- dep. I.Šlesere
- dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” (3.lasījums)
(2419. dok., reģ. nr.326)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” (3.lasījums)
(2420. dok., reģ. nr.325)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Satversmes aizsardzības biroja likumā” (3.lasījums)
(2421. dok., reģ. nr.327)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā” (3.lasījums)
(2424. dok., reģ. nr.569)

Ziņo

- dep. P.Ontužāns

Debates

- dep. A.Golubovs
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2404. un 2404.a dok., reģ. nr.739)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā” (3.lasījums)
(2425. dok., reģ. nr.615)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Grozījumi Detektīvdarbības likumā” (3.lasījums)
(2432. dok., reģ. nr.617)

Ziņo

- dep. L.Mūrniece

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju”” (3.lasījums)
(2454. dok., reģ. nr.471)

Ziņo

- dep. S.Šķesters
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (3.lasījums)
(2455. dok., reģ. nr.500)

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2395. dok., reģ. nr.738)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par dzīvokļa īpašumu”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2395. dok., reģ. nr.738)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījumi Reklāmas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2202. un 2409. dok., reģ. nr.720)

Ziņo

- dep. I.Druviete
Likumprojekts “Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā” (1.lasījums)
(2048. un 2415. dok., reģ. nr.658)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi” (1.lasījums) (Steidzams)
(2164. un 2426. dok., reģ. nr.689)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi” (2.lasījums) (Steidzams)
(2164. un 2426. dok., reģ. nr.689)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2172. un 2427. dok., reģ. nr.691)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2172. un 2427. dok., reģ. nr.691)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” (1.lasījums) (Steidzams)
(2176. un 2428. dok., reģ. nr.694)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” (2.lasījums) (Steidzams)
(2176. un 2428. dok., reģ. nr.694)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” (1.lasījums) (Steidzams)
(2177. un 2429. dok., reģ. nr.695)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” (2.lasījums) (Steidzams)
(2177. un 2429. dok., reģ. nr.695)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” (1.lasījums) (Steidzams)
(2182. un 2430. dok., reģ. nr.700)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” (2.lasījums) (Steidzams)
(2182. un 2430. dok., reģ. nr.700)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” (1.lasījums) (Steidzams)
(2186. un 2431. dok., reģ. nr.704)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” (2.lasījums) (Steidzams)
(2186. un 2431. dok., reģ. nr.704)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Konkurences likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2373. un 2433. dok., reģ. nr.735)

Ziņo

- dep. K.Peters
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K 3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību”” (1.lasījums) (Steidzams)
(2268. un 2444. dok., reģ. nr.724)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K 3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2268. un 2444. dok., reģ. nr.724)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu” (1.lasījums) (Steidzams)
(2335. un 2445. dok., reģ. nr.725)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu” (2.lasījums) (Steidzams)
(2335. un 2445. dok., reģ. nr.725)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums” (1.lasījums) (Steidzams)
(2332. un 2446. dok., reģ. nr.731)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums” (2.lasījums) (Steidzams)
(2332. un 2446. dok., reģ. nr.731)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to” (1.lasījums) (Steidzams)
(2345. un 2447. dok., reģ. nr.732)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Apvienoto Nāciju Organizācijas Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to” (2.lasījums) (Steidzams)
(2345. un 2447. dok., reģ. nr.732)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību” (1.lasījums) (Steidzams)
(2184. un 2448. dok., reģ. nr.702)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību” (2.lasījums) (Steidzams)
(2184. un 2448. dok., reģ. nr.702)

Ziņo

- dep. I.Solovjovs
Likumprojekts “Grozījumi Krimināllikumā” (1.lasījums)
(2181. un 2451. dok., reģ. nr.699)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Sodu reģistra likumā” (1.lasījums)
(2179. un 2452. dok., reģ. nr.697)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” (1.lasījums)
(2178. un 2453. dok., reģ. nr.696)

Ziņo

- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (1.lasījums)
(1985. un 2456. dok., reģ. nr.636)

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. A.Bartaševičs
Lēmuma projekts “Par deputāta Guntara Krasta apstiprināšanu par Saeimas novērotāju Eiropas Parlamentā”
(2481. dok., reģ. nr.418)
Lēmuma projekts “Par Valsts kontroles 2003.gada finanšu pārskata revīziju”
(2461. dok., reģ. nr.415)

Ziņo

- dep. A.Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu” (1.lasījums) (Steidzams)
(2462. un 2462.a dok., reģ. nr.750)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Diskriminācijas novēršanas likums” (1.lasījums) (Steidzams)
(2406. un 2406.a dok., reģ. nr.741)

Ziņo

- dep. I.Druviete
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2483. dok., reģ. nr.740)

Ziņo

- dep. E.Jaunups
Likumprojekts “Grozījumi Imigrācijas likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2417. un 2417.a dok., reģ. nr.743))

Ziņo

- dep. E.Jaunups

Debates

- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā” (1.lasījums) (Steidzams)
(2472. dok., reģ. nr.753)

Ziņo

- dep. J.Lagzdiņš
Likumprojekts “Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2472. dok., reģ. nr.753)

Ziņo

- dep. J.Lagzdiņš
Lēmuma projekts “Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” trešajam lasījumam”
(2480. dok., reģ. nr.417)
Lēmuma projekts “Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības atsaukšanu no piedalīšanās starptautiskajā operācijā Irākā”
(2434. dok., reģ. nr.409)

Priekšlikums

- dep. A.Golubovs (par)
Par ziemas sesijas slēgšanu un darba atsākšanu pavasara sesijā
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

 

Atbildes uz deputātu iesniegtajiem jautājumiem

pēc Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas sešpadsmitās sēdes

2004.gada 7.aprīlī

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Satura rādītājs

Sēdes vadītāja. Uz jautājumu un atbilžu sesiju ir ieradies satiksmes ministra pienākumu izpildītājs Šlesera kungs.

Tātad vārds satiksmes ministra pienākumu izpildītājam Aināram Šleseram. Lūdzu!

A.Šlesers (satiksmes ministra pienākumu izpildītājs).

Labdien, godājamie Saeimas deputāti! Ņemot vērā to, ka es, satiksmes ministra pienākumu izpildītājs, esmu saņēmis frakcijas “Jaunais laiks” deputātu jautājumus par gatavošanos tiesvedībai ar “Kempmayer Media Limited” , no savas puses es gribētu teikt, ka es jums esmu iesniedzis rakstiskas atbildes uz visiem jautājumiem.

Ņemot vērā to, ka šī tiesvedība tiešām ir ļoti nozīmīga Latvijas valstij, mans viedoklis ir tāds, ka nebūtu pareizi šeit no Saeimas tribīnes nākt klajā ar kādiem paziņojumiem un politizēt šo jautājumu. Esmu centies diezgan precīzi atbildēt uz jūsu uzdotajiem 12 jautājumiem. Un tā galvenā lieta ir tā, ka es, satiksmes ministra pienākumu izpildītājs, esmu darījis visu, lai šis jautājums virzītos uz priekšu. Esmu ticies ar advokātiem, esmu iepazinies ar šo lietu. Es saprotu, ka šī tiesvedība ir diezgan smaga, bet es gribētu vēlreiz uzsvērt, ka advokāti, kuri tika šajā lietā pieņemti par advokātiem no Latvijas puses, turpina strādāt. Un es ceru, ka viņi, Ministru prezidenta Repšes laikā izvēlētie speciālisti, tiešām darīs šo darbu godprātīgi.

Es kā ministrs nekādā ziņā neplānoju ne traucēt, ne iejaukties šajā lietā, jo tiesvedība ir tiesvedība, un jūs taču labi zināt, ka ikviens vārds, ko es, būdams atbildīgais ministra pienākumu izpildītājs, varētu teikt, varētu radīt kādu nepatīkamu situāciju, kādas nepatīkamas sekas saistībā ar šo tiesvedību.

Jūs man esat arī jautājuši, ko es esot domājis tajā vai citā savā izteikumā vienā no radio intervijām, un es esmu šajā vēstulē jums konkrēti atbildējis, ko es esmu domājis. Un tieši tāpēc es negribētu vairs sākt publiski izteikties. Es ceru, ka šī tiesvedība beigsies labvēlīgi Latvijas va lstij, bet tas viss šobrīd ir atkarīgs no advokātu un tiesas darba.

Esmu gatavs atbildēt uz jautājumiem, ja tādi ir. Lūdzu!

Sēdes vadītāja. Vārdu dodu pirmajam jautājumu parakstītājam - deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Ministra kungs! Jūs esat iesniedzis atbildes uz jautājumiem, bet vismaz uz vienu jūs neesat atbildējis.

6.jautājums: vai jūs pieļaujat mierizlīguma iespēju ar “Kempmayer Media Limited”? Jūs neesat atbildējis uz šo jautājumu. Tāpēc es gribētu zināt - jā vai nē?

A.Šlesers. Šķiet, ka es esmu atbildējis. Uz jūsu jautājumu mana atbilde ir tāda: es uzskatu, ka jābūt maksimāli aizsargātām Latvijas valsts interesēm. Jācīnās par nelikumīgi iztērētu līdzekļu atgūšanu jebkurā gadījumā. Pirmstiesas izmeklēšanas darbības vēl nav pabeigtas, un, saskaņā ar Prokuratūras likuma 6.pantu, jebkurai personai ir aizliegts iejaukties prokuratūras darbā, darbā ar lietu izmeklēšanu vai citu prokuratūras funkciju izpildē. Sakarā ar to es gribu teikt, ka nav iemesla runāt par kaut kādiem mierizlīgumiem, notiek tiesvedības process. Esmu ticies ar advokātiem. Neesmu, būdams atbildīgais ministra pienākumu izpildītājs, devis nekādus uzdevumus, kas saistīti ar mierizlīgumu. Manā darbībā pašreiz tādu plānu nav.

Es vēlreiz uzsveru, ka advokāti, kuri ir pieņemti darbā, godprātīgi pilda šos pienākumus un ka man nav bijušas no advokātu puses izteiktas nekādas iniciatīvas par to, ka būtu vajadzīgs mierizlīgums.

Pašreiz notiek tiesvedība, un neko vairāk es jums pateikt nevaru.

Sēdes vadītāja. Otrs jautājums. Vārds deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Mani tiešām interesē, vai jūsu atbilde ir “jā” vai “nē”.

A.Šlesers. Latkovska kungs, es diezgan precīzi atbildēju, ko es domāju ar šo atbildi. Un es vēlreiz varu teikt, ka es neplānoju iejaukties šajā tiesvedībā. Advokāti, kas pašreiz aizstāv Latvijas valsts intereses, ir tie paši advokāti, kurus pieņēma darbā Repšes premjerēšanas laikā, un es ceru, ka šie advokāti godprātīgi pilda savus pienākumus.

Sēdes vadītāja. Klātesošiem deputātiem ir iespēja uzdot vēl trīs papildjautājumus.

Ja jautājumu vairāk nav, mēs... Kā, lūdzu? Ā, pieteicies ir deputāts Kārlis Šadurskis. Lūdzu!

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Patiesībā laikam nav jēgas jautāt, jo Latkovska kungs divreiz jums uzdeva ļoti konkrētu un ļoti vienkāršu jautājumu, bet jūs, Šlesera kungs, abas reizes izvairījāties sniegt atbildi. Vai tas nozīmē, ka jums pietrūkst apņēmības atbildēt godīgi un atklāti uz šo jautājumu?

A.Šlesers. Paldies, Šadurska kungs. Man pietiek saprāta nepolitizēt šo jautājumu. Es negribu atgādināt par tām kļūdām, kuras jūs pieļāvāt, būdams izglītības un zinātnes ministrs. Mēs redzam, kas pašreiz notiek ar sabiedrību. Taču es gribu vēlreiz pateikt, ka jūsu jautājumi... tie visi nav nemaz tik ļoti korekti. Es nolasīšu tikai 5.jautājumu, ko jūs man uzdevāt: “Kādas ir izredzes panākt labus rezultātus šajā tiesvedībā?” Ko jūs gribat no manis dzirdēt? Es neesmu advokāts, kurš pašreiz aizstāv Latvijas valsts intereses. Advokātus Repšes laikā pieņēma attiecīgais ministrs. Es gribu teikt, ka no savas puses es darīšu visu, lai tiesvedība notiktu Latvijas valsts interesēs. Taču es nevaru iejaukties advokātu darbā, jo tad jūs atkal aicināsiet mani sniegt atbildes un man teiksiet: “Šlesera kungs, kāpēc jūs iejaucaties to advokātu darbā, kuri tik godprātīgi pilda savus pienākumus?” Es ceru, ka šie advokāti tiešām aizstāv Latvijas valsts intereses, un es no savas puses esmu gatavs nepārprotami atbalstīt to pozīciju, kas ir pausta jau iepriekšējās valdības laikā, - ka šis līgums ar “Kempmayer Media Limited” nav izdevīgs Latvijas valstij. Es uzskatu, ka zaudējumi, kas var rasties, protams, nav pieņemami valstij, un es ceru, ka mūsu advokāti mūsu valsti aizstāvēs. Taču es nevaru pašreiz dot uzdevumu tiesnešiem un advokātiem, kas pašreiz godprātīgi strādā.

Tā ka, ja jums ir kaut kas, ko man pārmest, es esmu gatavs to visu uzklausīt. Es līdz šim neesmu darījis neko tādu, par ko man šodien būtu grūtības uz jūsu jautājumu atbildēt ar “jā” vai “nē”. Jūsu 5.jautājums: “Kādas ir izredzes panākt labus rezultātus šajā tiesvedībā?” Nu ko gan es varu jums atbildēt? Es neesmu zīlnieks. Es neesmu gatavs šodien zīlēt, jo tiesu vara mūsu valstī ir neatkarīga. Un es nekādā gadījumā nepakļaušos nekādām provokāc ijām un neplānoju dot nekādus norādījumus mūsu tiesai.

Taču es ceru, ka šī tiesvedība beigsies pozitīvi Latvijas valstij.

Sēdes vadītāja. Klātesošajiem ir iespēja vēl uzdot divus papildjautājumus. Ja šādu jautājumu nav, tad teiksim tagad paldies Šlesera kungam par atbilžu sniegšanu.

Nākamo atbildi deputātiem sniegs iekšlietu ministrs Jēkabsona kungs.

Jēkabsona kungs, jums ir divas minūtes laika, lai sniegtu atbildi vēl papildus rakstiskajai atbildei.

Ē.Jēkabsons (iekšlietu ministrs).

Godātā priekšsēdētājas kundze! Prezidij! Deputāti! Es gribētu savas atbildes ievadā atsaukties uz iepriekšējā runātāja teikto attiecībā uz “ Kempmayer Media Limited”.

Man ir pavisam cits jautājums, proti, jautājums par nevainības prezumpciju - par to, ka absolūti visās demokrātiskās, tiesiskās valstīs pieņemta kā pašsaprotama ir nevainības prezumpcija. Proti, katrs pilsonis, kurš nav konfliktā ar likumu, katras - valstiskas vai nevalstiskas - organizācijas pārstāvis vai biedrs tiek uzskatīts par partneri, par nevainīgu pilsoni, iekams nav pierādīts pretējais.

Diemžēl ir tāda politiskā filozofija, kāda bija arī iepriekšējā valdībā, - ka norāda uz jebkādām kustībām vai jebkādu politisko vai pilsonisko viedokļu paudējiem kā uz iespējamiem likumpārkāpējiem vai noziedzniekiem pat tad, ja nav pierādījumu, tikai uz aizdomu pamata vai viedokļu atšķirības pamata. Tāda ir šī nevainības prezumpcijas izpratne. Un cilvēkiem, kas ir nevainīgi, bieži vien ir jāpierāda, ka viņi nav noziedznieki vai likumpārkāpēji.

Līdzīgi ir noticis ar piecu frakcijas “Jaunais laiks” deputātu iesniegto vēstuli un jautājumu man.

Vispirms es formulēju šo vienu demokrātijas pamattēzi. Es gribētu savu atbildi sākt ar pateicību - ar pateicību bijušajam premjeram Einaram Repšem un ar pateicību bijušajam iekšlietu ministram Mārim Gulbim un pārējiem deputātiem, kas ir parakstījuši šo jautājumu. Proti, es gribu teikt paldies par viņu pilsonisko apziņu, ka, redzot iespējamu pārkāpumu, viņi to ir darījuši zināmu plašākai sabiedrībai un informējuši par to arī iekšlietu ministru un Iekšlietu ministriju.

Šeit es sniedzu konkrētu atbildi, ko pēc mana rīkojuma ir sagatavojis Valsts policijas priekšnieks Zaščerinskis.

Sakarā ar Latvijas Republikas Saeimas frakcijas “Jaunais laiks” deputātu uzdoto jautājumu par iespējamiem Ceļu policijas darbinieku pārkāpumiem tika Valsts policijā veikta pārbaude. Pārbaudes gaitā tika noskaidrots, ka, saskaņā ar Ceļu policijas norīkojumu, 2004.gada 21.martā no pulksten 13.00 līdz pulksten 1.00 naktī uz apvedceļa Rīga-Jelgava dienesta pienākumus veica Rīgas rajona Ceļu policijas patruļa ar automašīnu, kam valsts numurs ir EP2862. Minētā patruļa atradās šosejas Rīga-Jelgava 24.kilometrā. Pulksten 17.30 Rīgas rajona Ceļu policijas rotas komandieris policijas kapteinis Galviņš, kurš nebija tērpies polici jas formastērpā, veica minēto Ceļu policijas inspektoru norīkojuma pārbaudi. 2004.gada 21.martā pulksten 18.30, saskaņā ar Ceļu policijas norīkojumu, Vienības gatvē, pie Rīgas pilsētas robežas, atradās Rīgas pilsētas Ceļu policijas patruļa ar automašīnu, kurai valsts numurs ir FA5708. Ceļu policijas darbinieki paskaidroja, ka pulksten 18.30 netālu no posteņa apstājās automašīna, kuras vadītājs, kas bija Latvijas Republikas pilsonis, pienāca pie viņiem, lai pajautātu pareizo ceļa virzienu, jo esot apmaldījies. Ceļu policijas darbinieki nelika viņam atgriezties savā automašīnā, bet paskaidroja šim autovadītājam pareizo ceļa virzienu.

2004.gada 26.martā Ceļu policijas nodaļu vadībai atkārtoti tika norādīts vērst uzmanību uz 2003.gada 30.decembrī izdotā Iekšlietu ministrijas iekšējā normatīvā akta Nr.22 prasību precīzu izpildi, kā arī pievērst uzmanību darbinieku saskarsmes kultūrai ar ceļu satiksmes dalībniekiem.

Atbildes noslēgumā es gribētu pateikt, ka to, ka iekšlietu ministrs tiek aicināts šeit sniegt atbildes, es neuztveru kā kaut kādu politisku “ķidāšanu”. (Viens otrs no jūsu kolēģiem nupat man uzsita uz pleca un teica: “Turies!”) Es uzskatu, kā tie ir tiešām godīgi centieni un apzinīga rīcība - šā jautājumā risināšanā iesaistīt gan visu sabiedrību, gan arī attiecīgās iekšlietu struktūras, kas ir atbildīgas par ceļu satiksmes drošību un ceļu satiksmes kultūru.

Un, izmantojot izdevību, es gribētu pateikties kolēģim - bijušajam iekšlietu ministram Mārim Gulbim, kurš ir uzsācis ļoti pozitīvu darbu, kas pašreiz, man esot šajā amatā kā jaunam ministram, iespēju robežās tiek turpināts.

Un beigās es gribu piebilst, ka katram deputātam, starp citu, ir tiesības, ieraugot policijas patruļas automašīnu, pieiet klāt, uzdot jautājumus un īstenībā veikt šādu pārbaudi.

Tā ka, pateicoties frakcijas “Jaunais laiks” deputātiem, mēs esam, tā teikt, saņēmuši prožektoru gaismu uz šīm divām epizodēm, par kurām tika ar pilsonisku godīgumu un pilsonisku apziņu ziņots. Mēs noskaidrojām, ka iekšlietu ministra Gulbja iecerētais un iesāktais un manis turpinātais - ir runa par to, ka Ceļu policijas darbībai jābūt vērstai uz servisu un uz kalpošanu, nevis uz represijām, - tiešām piepildās.

Otrais un pēdējais man uzdotais deputātu jautājums ir šāds: kad un kādā veidā tas tiks nodrošināts? Atbilde ir: tas jau tiek nodrošināts. Taču šis nodrošinājums nav kāds absolūts solījums ar skatu mūžīgā nākotnē, bet tas ir process, pie kura ir nemitīgi jāstrādā.

Tātad paldies, kolēģi!

Sēdes vadītāja. Iesniedzēju vārdā - deputāts Kārlis Šadurskis.

K.Šadurskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Jēkabsona kungs! Paldies par nolasīto izrakstu no Ceļu policijas dežūržurnāla. Man gan grūti bija saprast, kādā sakarā tas ir ar uzdotajiem jautājumiem. Spriežot pēc jūsu rakstiskās atbildes uz deputātu jautājumiem, jāteic, ka tā atbilde gan neliecina par pilsonisku apziņu, par kuru jūs pateicāties jautātājiem. Es domāju, ka jūs apzināti vai neapzināti maldināt sabiedrību, sakot, ka šā rīkojuma izpilde tiek nodrošināta. Jo ir vairākkārtējas liecības, ka satiksmes dalībnieki tiek uzaicināti iekāpt ceļu policijas transportlīdzeklī, un arī es pats esmu to redzējis. Un es esmu arī redzējis, kā tiek rakstīts protokols. Jūsu atbildē ir atsauce uz 2. un 3.punktu, jā... un 2.punktu... Tas ir likumā “Par policiju”, es piekrītu... Taču 3.punktā ir runa tieši par to, ka protokola sastādīšana nevar kalpot par iemeslu, lai autovadītāju uzaicinātu izkāpt no mašīnas. Tāpēc es gribu tomēr sagaidīt no ministra godprātīgas atbildes, kas liecinātu par iedziļināšanos jautājuma būtībā, nevis bezjēdzīgu fragmentu citēšanu no dežūržurnāla.

Ē.Jēkabsons. Šadurska kungs! Paldies par jūsu rūpēm, lai gan tādi jūsu lietotie vārdi “bezjēdzība” un “maldināšana” ir visai liels pārspīlējums šajā mūsu konstruktīvajā sarunā un konstruktīvajās atbildēs, kura s es sniedzu.

Otrām kārtām. Jūs sacījāt, ka es maldinot sabiedrību. Tā sacīdams, jūs esat tas, kurš maldina sabiedrību. Jo es nenolasīju izrakstu no dežūržurnāla. Jūs sacījāt, ka es nolasīju. Tātad jūs maldināt sabiedrību jeb sakāt nepatiesību, jeb, kā tautā saka, melojat. Mēs varam tā turpināt bezgalīgi - mētāties ar epitetiem, viens otru šādi apzīmēt. Tas, ko es nolasīju, bija pēc mana rīkojuma - pēc manis dotā rīkojuma! - veiktās, tas ir, Valsts policijas vadītāja Zaščerinska veiktās, izmeklēšanas analīze un faktuāls izklāsts, minot laiku, vietu un mašīnu numurus, - izklāsts par tiem diviem notikumiem, kuru sakarā jums, frakcijas “Jaunais laiks” deputātiem, bija bažas, ka notiek likumu neievērošana vai pārkāpums. Patiesībā tur notika tas, ka policisti p alīdzēja cilvēkiem. Tika palīdzēts cilvēkiem! Taču tā vietā, lai par to priecātos, mēs, tā teikt, piekasāmies pie burta un sakām: nez kā tur īsti bija un nez kas tur ierakstīts tajā dežūrgrāmatā?

Sēdes vadītāja. Vai ir vēl kāds jautājums? Deputātiem jautājumu nav. Paldies Jēkabsona kungam.

Šodien mums jautājumu un atbilžu sesija ir beigusies. Paldies.

Turpināsim Saeimas sēdi pulksten 17.30.

Atbilde uz Saeimas deputātu iesniegto jautājumu

pēc Latvijas Republikas 8.Saeimas ziemas sesijas

sešpadsmitās sēdes

2004.gada 7.aprīlī

Latvijas Republikas satiksmes ministra pienākumu izpildītāja A.Šlesera atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par gatavošanos tiesvedībai ar Kempmayer Media Limited”

Jautājums

- dep. A.Latkovskis

Atbilde

- satiksmes ministra pienākumu izpildītājs   A.Šlesers

Jautājums

- dep. A.Latkovskis

Atbilde

- satiksmes ministra pienākumu izpildītājs   A.Šlesers

Jautājums

- dep. K.Šadurskis

Atbilde

- satiksmes ministra pienākumu izpildītājs   A.Šlesers

Latvijas Republikas iekšlietu ministra Ē.Jēkabsona atbilde uz Saeimas deputātu jautājumu “Par ceļu policijas darbinieku pārkāpumiem”

Jautājums

- dep. K.Šadurskis

Atbilde

- iekšlietu ministrs Ē.Jēkabsons

Balsojumi

Grozījumi Krimināllikumā (reg. nr.739)
Datums: 07.04.2004. 15:39:20 bal001
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2404 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reg. nr.740)
Datums: 07.04.2004. 15:39:58 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2405 nodošanu komisijām

Diskriminācijas novēršanas likums
Datums: 07.04.2004. 15:40:32 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2406 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.742)
Datums: 07.04.2004. 15:41:10 bal004
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2407 nodošanu komisijām

Grozījumi Imigrācijas likumā
Datums: 07.04.2004. 15:41:44 bal005
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2417 nodošanu komisijām

Grozījumi Izglītības likumā
Datums: 07.04.2004. 15:53:00 bal006
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2418 nodošanu komisijām

Grozījumi Aizsargjoslu likumā
Datums: 07.04.2004. 15:59:06 bal007
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2422 nodošanu komisijām

Grozījums Tiesu izpildītāju likumā
Datums: 07.04.2004. 16:00:04 bal008
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2439 nodošanu komisijām

Uzturlīdzekļu garantiju fonda likums
Datums: 07.04.2004. 16:01:38 bal009
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2440 nodošanu komisijām

Grozījumi Civilprocesa likumā
Datums: 07.04.2004. 16:02:16 bal010
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2441 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu"
Datums: 07.04.2004. 16:02:54 bal011
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2462 nodošanu komisijām

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"
Datums: 07.04.2004. 16:03:34 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2467 nodošanu komisijām

Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā
Datums: 07.04.2004. 16:04:48 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2472 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Skujiņa ievēlēšanu Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijā".
Datums: 07.04.2004. 16:05:54 bal014
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2473

Datums: 07.04.2004. 16:06:56 bal015
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā
Datums: 07.04.2004. 16:07:38 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2422 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam D. Turlajam"
Datums: 07.04.2004. 16:08:52 bal017
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok.nr. 2436

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Notariāta likumā" otrajam lasījumam""
Datums: 07.04.2004. 16:13:52 bal022
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2416

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Mobilizācijas likumā"trešajam lasījumam""
Datums: 07.04.2004. 16:15:30 bal023
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2450

Lauksaimniecības un lauku attīstības likums (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 16:22:50 bal024
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Lauksaimniecības un lauku attīstības likums (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 16:23:14 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2442 pieņemšanu 3.lasījumā

Datums: 07.04.2004. 16:24:44 bal026
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Likums par lauksaimniecības produktu krājumu deklarēšanu un maksājuma piemerošanu liekajiem krājumiem saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 16:27:16 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2123B pieņemšanu 2.lasījumā

Cukura nozares likums (2.lasījums.Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 16:31:42 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2159B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 16:33:38 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2198B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Lauku atbalsta dienesta likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 16:35:04 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2331C pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 07.04.2004. 16:36:56 bal031
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 16:38:14 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2267 steidzamību

Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 16:38:46 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2267 steidzamību (jāpārbalso)

Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 16:58:42 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2267 steidzamību

Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 16:59:10 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2267 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Starptautisko līgumu par augu ģenētiskajiem resursiem pārtikai un lauksaimniecībai (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 17:00:02 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2267 pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 07.04.2004. 17:34:24 bal039
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā
Datums: 07.04.2004. 17:34:52 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2422 nodošanu komisijām (3.reizi balsots)

Grozījumi likumā "Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 17:36:32 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2146B pieņemšanu 2.lasījumā

Preču un pakalpojumu drošuma likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 17:39:20 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2189B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par vides aizsardzību" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 17:42:54 bal043
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2336B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par dabas resursu nodokli" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 17:47:14 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2188B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 17:48:36 bal045
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2467 steidzamību

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 17:49:10 bal046
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2467 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 17:49:48 bal047
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2467 pieņemšanu 2.lasījumā

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:01:02 bal048
Balsošanas motīvs: Par 64.priekšlikumu

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:03:04 bal049
Balsošanas motīvs: Par 67.priekšlikumu

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:11:28 bal050
Balsošanas motīvs: Par 117.priekšlikumu

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:11:54 bal051
Balsošanas motīvs: Par 118.priekšlikumu

Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likums (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:12:42 bal052
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2191C pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Nacionālās drošības likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:13:56 bal053
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2419 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:15:24 bal054
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2420 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Satversmes Aizsardzības biroja likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:16:40 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2421 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:19:44 bal057
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:20:20 bal058
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:20:48 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2424 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.739) (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:23:20 bal060
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2404 steidzamību

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.739) (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:23:48 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2404 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:27:16 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2425 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Detektīvdarbības likumnā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:31:58 bal063
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi Detektīvdarbības likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:32:32 bal064
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi Detektīvdarbības likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:33:00 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2432 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:37:08 bal066
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2454 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:42:10 bal067
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:44:40 bal068
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2455 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums likumā "Par dzīvokļa īpašumu" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:45:58 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2395 steidzamību

Grozījums likumā "Par dzīvokļa īpašumu" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:46:18 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2395 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums likumā "Par dzīvokļa īpašumu" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:46:48 bal071
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2395 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Reklāmas likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:48:02 bal072
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2202 steidzamību

Grozījumi Reklāmas likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:48:26 bal073
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2202 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:50:36 bal074
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2048 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:51:32 bal075
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2164 steidzamību

Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:51:58 bal076
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2164 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:52:28 bal077
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2164 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Līgumu par Čehijas Rep., Igaunijas Rep., Kipras Rep.,Latvijas Rep., Lietuvas Rep., Ungārijas Rep., Maltas Rep., Polijas Rep., Slovēnijas Rep. un Slovākijas Rep. dalību Eiropas Ekonomikas zonā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:53:28 bal078
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2172 steidzamību

Par Līgumu par Čehijas Rep., Igaunijas Rep., Kipras Rep.,Latvijas Rep., Lietuvas Rep., Ungārijas Rep., Maltas Rep., Polijas Rep., Slovēnijas Rep. un Slovākijas Rep. dalību Eiropas Ekonomikas zonā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:54:02 bal079
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2172 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Līgumu par Čehijas Rep., Igaunijas Rep., Kipras Rep.,Latvijas Rep., Lietuvas Rep., Ungārijas Rep., Maltas Rep., Polijas Rep., Slovēnijas Rep. un Slovākijas Rep. dalību Eiropas Ekonomikas zonā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:54:32 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2172 pieņemšanu 2.lasījumā

Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:55:50 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2176 steidzamību

Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:56:08 bal082
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2176 pieņemšanu 1.lasījumā

Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:56:48 bal083
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2176 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:57:30 bal084
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2177 steidzamību

Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:57:56 bal085
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2177 pieņemšanu 1.lasījumā

Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 18:58:28 bal086
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2177 pieņemšanu 2.lasījumā

"Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:59:20 bal087
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2182 steidzamību

"Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 18:59:44 bal088
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2182 pieņemšanu 1.lasījumā

"Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu". (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:00:22 bal089
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2182 pieņemšanu 2.lasījumā

"Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:01:10 bal090
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2186 steidzamību

"Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:01:30 bal091
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok.nr.2186 pieņemšanu 1.lasījumā

"Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti". (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:02:04 bal092
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2186 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Konkurences likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:02:58 bal093
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2373 steidzamību

Grozījumi Konkurences likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:03:20 bal094
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2373 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību"". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:04:34 bal095
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2268 steidzamību

Grozījumi likumā "Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:04:34 bal096
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2268 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Konvenciju par savstarpēju izdošanu Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas sastādīta, pamatojoties uz K3.pantu Līgumā par Eiropas Savienību" (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:05:30 bal097
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2268 pieņemšanu 2.lasījumā

"Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:06:16 bal098
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2335 steidzamību

"Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:06:38 bal099
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2335 pieņemšanu 1.lasījumā

"Par konvenciju, ar kuru nosaka valsti, kura ir atbildīga par vienā no Eiropas Kopienu dalībvalstīm iesniegta patvēruma pieteikuma izskatīšanu". (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:07:10 bal100
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2335 pieņemšanu 2.lasījumā

Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:07:50 bal101
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2332 steidzamību

Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:08:12 bal102
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2332 pieņemšanu 1.lasījumā

Stratēģiskas nozīmes preču aprites likums (2.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:08:46 bal103
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2332 pieņemšanu 2.lasījumā

"Par ANO Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:09:38 bal104
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2345 steidzamību

"Par ANO Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:09:58 bal105
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2345 pieņemšanu 1.lasījumā

"Par ANO Konvencijas pret transnacionālo organizēto noziedzību Protokolu par cilvēku tirdzniecības, jo sevišķi tirdzniecības ar sievietēm un bērniem, novēršanu, apkarošanu un sodīšanu par to". (2.lasījums. Sreidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:10:34 bal106
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2345 pieņemšanu 2.lasījumā

"Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:11:22 bal107
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2184 steidzamību

"Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību". (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:11:54 bal108
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2184 pieņemšanu 1.lasījumā

"Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību". (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:12:22 bal109
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2184 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.699) (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:15:50 bal110
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2181 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Sodu reģistra likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:17:02 bal111
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2179 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:18:20 bal112
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2178 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Civilprocesa likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:25:14 bal113
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.1985 pieņemšanu 1.lasījumā

Lēmuma projekts "Par deputāta G.Krasta apstiprināšanu par Saeimas novērotāju Eiropas Parlamentā"
Datums: 07.04.2004. 19:26:02 bal114
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2481

Lēmuma projekts "Par Valsts kontroles 2003.gada finanšu pārskata revīziju"
Datums: 07.04.2004. 19:28:00 bal115
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2461

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:28:46 bal116
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2462 steidzamību

Grozījumi likumā "Par transportlīdzekļu ikgadējo nodevu" (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:29:58 bal117
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2462 pieņemšanu 1.lasījumā

Diskriminācijas novēršanas likums (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:31:14 bal118
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2406 steidzmību

Diskriminācijas novēršanas likums (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:31:36 bal119
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2406 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:33:54 bal120
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2483 steidzamību

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:34:16 bal121
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2483 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Imigrācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:36:24 bal122
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2417 steidzamību

Grozījumi Imigrācijas likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:39:20 bal123
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2417 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:40:38 bal124
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2472 steidzamību

Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā (1.lasījums)
Datums: 07.04.2004. 19:41:06 bal125
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2472 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījums Biedrību un nodibinājumu likuma spēkā stāšanās kārtības likumā (2.lasījums. Steidzams)
Datums: 07.04.2004. 19:41:50 bal126
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2472 pieņemšanu 2.lasījumā

Lēmuma projekts "Par priekšlikumu iesniegšanas termiņa pagarināšanu likumprojekta "Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā" trešajam lasījumam
Datums: 07.04.2004. 19:42:22 bal127
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2480

Lēmuma projekts "Par Latvijas Nacionālo broņoto spēku vienības atsaukšanu no piedalīšdanās starptautiskajā operācijā Irākā".
Datums: 07.04.2004. 19:46:56 bal128
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.2434 iekļaušanu nākamās sēdes darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienības atsaukšanu no piedalīšanās starptautiskajā operācijā Irākā".
Datums: 07.04.2004. 19:48:00 bal129
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projekta ar dok. nr.2434 nodošanu komisijām