Latvijas Republikas 8.Saeimas

ziemas sesijas divpadsmitā sēde

2004.gada 18.martā

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Sākam Saeimas 18.marta sēdi.

Pirms sākam izskatīt darba kārtību, paziņoju, ka ir ierosināts izdarīt izsludinātajā sēdes darba kārtībā virkni izmaiņu.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Mandātu un iesniegumu komisijas lūgumu iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā paziņojumus par Ingrīdas Circenes, Ģirta-Valda Kristovska, Roberta Zīles, Kārļa Šadurska, Ingunas Rībenas, Einara Repšes, Valda Dombrovska un Māra Gulbja deputāta mandāta atjaunošanu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts piecu deputātu - Kariņa, Šiliņa, Latkovska, Āboltiņas un Strēļa - lūgums kā pirmo jautājumu 18.marta sēdes darba kārtībā izskatīt Mandātu un iesniegumu komisijas paziņojumu par Ingrīdas Circenes, Ģirta-Valda Kristovska, Roberta Zīles, Kārļa Šadurska, Ingunas Rībenas, Einara Repšes, Valda Dombrovska un Māra Gulbja deputāta mandāta atjaunošanu. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par Visvalža Skujiņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts arī Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja iesniegums... Piedošanu...

Ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par Valda Ģīļa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par Ulda Brieža 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Mandātu un iesniegumu komisija lūdz iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par Intas Feldmanes 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par Jāņa Šmita 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts Mandātu un iesniegumu komisijas lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā Saeimas lēmuma projektu “Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu - Dzintara Ābiķa, Māra Kučinska, Antas Rugātes, Ērikas Zommeres, Jāņa Estas un citu deputātu - lūgums 18.marta sēdes darba kārtībā iekļaut iepriekšminēto lēmumu projektu izskatīšanu pirms sadaļas “Prezidija ziņojumi”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta lūgumu atsaukt no 18.marta sēdes darba kārtības likumprojektu “Par iepirkumiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju vajadzībām”. Ministru kabinets atsauc arī likumprojektu “Tiesu iekārtas likums”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas lūgumu izdarīt 18.marta sēdes darba kārtībā izmaiņas - izskatīt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par valsts proves uzraudzību”” pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par atbilstības novērtēšanu”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā likumprojekta “Grozījumi likumā “Par atbildību par preces un pakalpojuma trūkumiem”” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā likumprojekta “Cukura nozares likums” izskatīšanu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav.

Cienījamie kolēģi! Ir saņemts sešu deputātu - Plinera, Sokolovska, Aleksejeva, Buzajeva, Kabanova un Tolmačova lūgums - izslēgt no šodienas sēdes darba kārtības likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””.

Par šāda Saeimas sēdes darba kārtības grozījuma ierosināšanas motīviem runās deputāts Jakovs Pliners.

J.Pliners (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godāti deputāti! Kāpēc mēs lūdzam izslēgt no darba kārtības 35.jautājumu - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””, kuru Saeimas Prezidijs nolēma iekļaut šodienas sēdes darba kārtībā, lai Saeima to otrajā lasījumā izskatītu kā steidzamu?

Mēs uzskatām, ka, akceptējot šo likumprojektu, Saeima pierādīs demokrātijas deficītu mūsu valstī. Šie likuma grozījumi aizliedz cilvēkiem tikties ar deputātiem bez pasākuma saskaņošanas ar pašvaldībām.

Grozījuma iniciatori neslēpj, ka tas ir saistīts ar Latvijas krievvalodīgās kopienas, kura pieprasa atcelt tā saucamo izglītības reformu, masu manifestācijām. Šo manifestāciju lielākā daļa noritējusi kā to dalībnieku tikšanās ar deputātiem, kas ievēlēti no PCTVL saraksta. Šāda pasākumu forma tika izvēlēta pēc tam, kad Rīgas Dome bez jebkāda likumīga pamatojuma atteica mums atļauju rīkot piketu 2003.gada 2.jūnijā un mītiņu 4.septembrī. Prasības pieteikums par atteikumu rīkot 4.septembra akciju atrodas tiesā jau vairāk nekā sešus mēnešus. Tas fakts liecina, ka mūsu tiesa, tāpat kā kādreiz padomju tiesa, ir pasaulē “vistaisnīgākā”.

Kā jums ir zināms, tiesības uz vārda un sapulču brīvību garantē Latvijas Republikas Satversme. Tiesības uz miermīlīgo manifestāciju brīvību garantē gan Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencija, gan Starptautiskais pakts par pilsoņu un politiskajām tiesībām. Akcijas 2.jūnijā un 4.septembrī, 22. un 23.janvārī, 5. un 11.februārī sapulcināja daudzus tūkstošus dalībnieku, un tās nenoveda līdz sabiedriskās kārtības traucējumiem un pierādīja cilvēku gatavību civilizēti aizstāvēt savas tiesības.

Ja jūs izskatīsiet un, vēl jo vairāk, pieņemsiet šo likumprojektu, jūs kārtējo reizi būsiet pierādījuši, ka baidāties no savas tautas un - vēl jo vairāk - no bērniem. Jūs līdz ar to musināsiet krievu kopienu uz prasību radikalizāciju.

Mēs aicinām Saeimu neizskatīt un nepieņemt šo likumprojektu. Pretējā gadījumā esam gatavi informēt par tā izskatīšanas gaitu starptautiskās cilvēktiesību organizācijas.

Es ļoti ceru uz jūsu veselo saprātu un lūdzu izslēgt šo jautājumu no darba kārtības.

Paldies!

Sēdes vadītāja. Pret darba kārtības izmaiņu runās deputāts Juris Dobelis.

 

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Runājot par veselo saprātu, katram ir savs vērtējums, kas tas tāds ir un ko ar šo veselo saprātu dara. Arī šo protestētāju veselais saprāts ir labi saprotams - radīt pēc iespējas lielāku jucekli Latvijas sabiedrībā, pēc iespējas vairāk duļķu, kurās ķeras vislabākās zivis.

Ir jau arī skaidrs, kāpēc nepatīk šis piedāvājums konkretizēt to, kas tad ir tikšanās ar vēlētājiem. Vai tā ir cilvēku pulcināšana, lai saviļņotu sabiedrību? Kas tad tā ir par tikšanos, uz kuru nāk ar dažādiem karogiem, to skaitā arī ar svešu valstu karogiem, uz kuru nāk apdzērušies, uz kuru nāk, runājot dažādus sabiedrībai nepieņemamus vārdus?

Tālāk ir jāatgādina, ka mēs te spēlējamies visu laiku ar šo vārdu “demokrātija”. Es ieteiktu visiem šā vārda “demokrātija” lietotājiem palasīt skaidrojošajā vārdnīcā, ko nozīmē vārds “demokrātija”. Šis vārds nāk no grieķu valodas un sastāv no diviem vārdiem - demos un kratos. Un tas nozīmē - tautas vara. Taču demokrātija nenozīmē visatļautību. Demokrātija nenozīmē bezkaunīgas izdarības publiskās vietās, to skaitā vēsturisku vērtību apgānīšanu.

Šādas tikšanās iespējas ar vēlētājiem ir bijušas visdažādākās, un nekad iepriekšējos gados tās nav pārvērstas par farsu. Protams, šajā posmā, šajā Latvijas valstij izšķirošajā posmā, ir nepieciešamība par katru cenu radīt satraukumus, un tāpēc ir izgudroti paņēmieni, kā šos satraukumus radīt un pārvērst šīs tikšanās ar vēlētājiem par pilnīgu sabiedriskās kārtības traucēkli. Tas jau ir vairākkārt novērots. Un tagad tie, kuri vēlas, lai paliktu vecais likums, nemaz nerēķinās ar tiem, kuri to nevēlas.

Arī mēs saņemam gan vēstules, gan tikšanās laikā klausāmies neapmierinātību ar to, ka tikšanās ar deputātiem ir pārvērsta par farsu.

Un tad ir jāuzstāda jautājums: “Kas ir galvenais šodien Latvijas sabiedrībai?” Un galvenais ir miers un drošība. Sabiedriskais miers un drošība! Drošība tā kā tuvojas, jo iestāšanās NATO ir pabeigts pasākums. Arī iestāšanās Eiropas Savienībā zināmā mērā mūs stabilizēs.

Tātad atliek sabiedriskais miers. Šajā ziņā mums nepalīdzēs ne NATO, ne Eiropas Savienība. Tas ir atkarīgs no mums pašiem, un, vai nu patīk, vai nepatīk, bet, ja ir pieņemts likums, tad visiem, arī manam oponentam Jašam jeb Jakovam Plineram, būs jārēķinās ar to, ka šāds likums pastāv. Un tad jau būs cita runāšana. Vai ne? Tā būs! Lūk!

Līdz ar to mēs, tie, kuriem rūp sabiedriskais miers, centīsimies tomēr sakārtot likumus tā, lai mēs varētu tālāk strādāt mierīgos apstākļos. Un tas ir viss.

Tā ka laipni lūdzu, sabiedriskā miera traucēšanas iniciatori, samierinieties ar to, ka veselais saprāts, kā jūs to vēlaties, tiešām šodien uzvarēs un likums tiks pieņemts.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Viens deputāts ir runājis “par”,
viens - “pret”. Lūdzu balsot par darba kārtības grozīšanu, izslēdzot no tās likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 65, atturas - 1. Darba kārtība netiek izmainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis sešu deputātu: Jakova Plinera, Jura Sokolovska, Andreja Aleksejeva, Vladimira Buzajeva, Nikolaja Kabanova un Andra Tolmačova lūgumu izdarīt grozījumus 18.marta sēdes darba kārtībā, izslēdzot no tās 42.jautājumu - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības””.

“Par” darba kārtības izmaiņām pieteicies runāt deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Šodien Saeimas sēdes darba kārtībā ir iekļauts likumprojekts “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības”” izskatīšanai pēdējā lasījumā.

Gribētos atzīmēt, ka patlaban šis statuss ir piešķirts gandrīz pusei nelatviešu un arī aptuveni 500 000 Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju. Šā likuma subjektiem, proti, nepilsoņiem, nav tiešas pārstāvības Saeimā, un tāpēc, pieņemot jebkuru grozījumu, kas skar šo cilvēku likteņus, īpaši svarīgi ir konsultēties ar sabiedriskajām organizācijām, kuras pārstāv mazākumtautību intereses. Diemžēl tādas konsultācijas nebija veiktas.

Atbildīgā komisija atbalstīja grozījumus, kuri bez jebkāda pamatojuma atņem nepilsoņiem un personām ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju tās tiesības, kuras tiem piederējušas jau ilgu laiku. Šīs tiesības ir šādas.

1. Nepilsoņu tiesības izvēlēties dzīvesvietu ārzemēs. Šīs nepilsoņu tiesības ir garantētas likumā no 1995.gada. Likumprojekts paredz, ka personām, kuras ir saņēmušas uzturēšanās atļauju ārzemēs, tiks atņemts nepilsoņa statuss. Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes aplēsēm, varbūt arī neprecīzām, šī norma skar ne mazāk kā 1000 cilvēku. Likumprojektā pieņemtais formulējums ļauj atņemt viņiem nepilsoņa pasi, kurā bija ierakstīta uzturēšanās atļaujas atzīme. Daudzās valstīs tas kalpo par pamatu, lai atņemtu arī pašu uzturēšanās atļauju. Tā rezultātā bijušais nepilsonis attiecīgajā valstī kļūst par nelegālu personu, kas šai valstij sagādās nopietnas neērtības. Jebkurā gadījumā minēto personu iespējas ieceļot Latvijā, lai kontaktētos ar šīs valsts institūcijām un ar radiniekiem, tiks ārkārtīgi apgrūtinātas.

Pie tam šim grozījumam ir atpakaļejošs spēks. Pret šo grozījumu iebilst gan Saeimas Juridiskais birojs, gan arī Valsts cilvēktiesību birojs. Abas šīs institūcijas pieprasa nepiemērot šo grozījumu tām personām, kurām šobrīd jau ir nepilsoņa statuss.

2. Vecāku tiesības brīvi izvēlēties jaundzimušā bērna statusu, ja viņš ir nepilsonis vai ārvalstnieks, gadījumā, ja viens no vecākiem ir nepilsonis, bet otrs - ārvalstnieks. Šīs tiesības nostiprinātas likumā “Par Iedzīvotāju reģistru” jau no 1998.gada. Bezalternatīva ārvalstnieka statusa piešķiršana bērnam, kurš dzimis Latvijā, krasi samazina viņa iespējas integrēties sabiedrībā un sagādā viņa vecākiem papildu tēriņus. Šādās ģimenēs Latvijā piedzimst aptuveni 100 bērnu gadā.

3. Šo pašu personu tiesības nebūt izraidītiem no Latvijas gadījumā, ja neviena valsts negribēs viņus uzņemt. Nekādi racionāli argumenti, kamdēļ šīm personām vispār vajadzētu atņemt iepriekš minētās tiesības, nedz Saeimas debašu laikā, nedz amatpersonu skaidrojumos nebija sniegti. Jauni ierobežojumi nebija atspoguļoti pat likumprojekta anotācijā. Tas dod pamatu pieņēmumam, ka par tiem nobalsojušie deputāti tikuši maldināti.

Sakarā ar iepriekš minēto mēs aicinām Saeimu šodien neizskatīt šo likumprojektu un atdot to Juridiskajai komisijai, lai Juridiskā komisija rūpīgāk pastrādātu pie šā likumprojekta.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” darba kārtības izmaiņām runās deputāts Juris Dobelis.

J.Dobelis (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienītie kolēģi! Redziet, ir vēl viens paņēmiens, kā radīt nekārtības Latvijas sabiedrībā un arī - daļēji kaut kādā veidā šīs nekārtības pārcelt uz citām valstīm, - tātad nevis izvērtēt okupācijas seku radīto un mēģināt to novērst, bet - taisni otrādi! - izmantot to par iemeslu jaunu nekārtību radīšanai. Tie ir centieni izmantot tā saukto nepilsoņa kārti, lai to “izspēlētu” vajadzīgajos brīžos.

It kā būtu ārkārtīgi vienkārša situācija šobrīd Latvijā: ir Pilsonības likums, ir visas iespējas kļūt par pilsoni, tikai nedaudz jāpiepūlas, lai kaut cik saprotami izteiktos latviešu valodā un lai kaut ko zinātu no Latvijas vēstures un likumiem.

Kāds jautājums šeit vispār ir?

Jautājums ir ļoti vienkāršs. Pirmām kārtām lielkrievu šovinistiskā domāšana neļauj tikt galā ar to nepatīkamo domu, ka Latvija ir neatkarīga valsts, ar to, ka, izrādās, krievu valoda, kā kādreiz viens otrs izteicās, ka to lietojot visā pasaulē un ka visa pasaule protot runāt krievu valodā, tā nemaz nav. Vēl trakāk! Eiropas Savienības darbā, Eiropas Parlamenta darbā krievu valodas vispār nav, bet latviešu valoda būs. Un tas taču ir tik briesmīgi!

Cik reižu jau ir runāts par to, ka daudzi nepilsoņi šeit lēnām kļūst par Krievijas pilsoņiem, un mums nav nekādas skaidrības par to, cik Latvijā vispār ir šādu pilsoņu, jo Krievija nekādas ziņas mums nesniedz. Līdz ar to paveras iespējas mierīgi dzīvot ar divām vai pat trijām pasēm.

Un tagad jau ir vēl viens klusais ārprāts - nepilsonis ar nezin cik pasēm kabatā aizbrauc uz kaut kurieni, šeit vispār nerādās, bet grib saglabāt visu to, kas viņam kādreiz te ir bijis. Un tad nu ir tas lielais sašutums: “Ak, Dievs, ko jūs gribat tagad izdarīt!”

Es domāju, ka šā likuma izskatīšana un pieņemšana ļaus sakārtot šīs lietas, ļaus salikt visus nepilsoņus “pa plauktiem” un pakāpeniski pieradinās pasaules sabiedrību pie tā, ka nepilsonis ir pārejoša parādība un ka viņš lēnām un mierīgi atradīs savu vietu pasaules tautu saimē un sabiedrībā, un tad nebūs vairs nekādi īpaši jautājumi jācilā, skatot jēdzienu “nepilsonis”.

Un tieši tāpēc visiem šiem cilvēkiem ir jāsaprot, ka viņiem ir jādomā par kaut kādu turpmāko izvēli. Izvēles ir dažādas - jā, tā ir taisnība! Taču viņiem neviens netraucē šīs izvēles pētīt, un šajā gadījumā, Jaša, tas ir jautājums par demokrātiju. Tam nepilsonim jau ir dota tā demokrātija - viņš var kļūt par Latvijas Republikas pilsoni, viņš var kļūt par Krievijas pilsoni, viņš var kļūt, piedošanu, par Izraēlas pilsoni, ja viņam tādas iespējas ir. Vai ne? Viņš var kļūt arī varbūt par Irākas pilsoni. Lūk!

Un kāds tad jautājums šeit ir? Nu kā var vispār cilvēks visu laiku dzīvot un uzskatīt sevi par neko - par nepilsoni? Tas nozīmē, ka viņš nav piederīgs nevienai sabiedrībai, nevienai valstij, nevienai tautai, bet jūs tagad te nākat un izmantojat to... Jā, Kabanov, uz kādu laiku mēs šķirsimies, bet es ceru, ka drīz atkal tepat tiksimies. Tā ka to tu ieraksti savā rakstā.

Lūk, kādas iespējas viņam, šim nepilsonim, ir! Visplašākās! Nē, tieši jūs gribat viņam mākslīgi šīs iespējas sašaurināt, jo jums, politikāņiem, ir izdevīgi, lai šādi nepilsoņi būtu un lai jūs šo jēdzienu izmantotu savās interesēs, it īpaši tagad - pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Jums taču tās balsis joprojām ir vajadzīgas!

Tā ka neņemiet ļaunā, bet šis likums, pēc manām domām, ir jāizskata, jāpieņem un pakāpeniski jāatsakās no nepilsoņa jēdziena izmantošanas.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Viens ir runājis “par”, viens ir runājis “pret”. Lūdzu, balsosim par darba kārtības izmaiņām, izslēdzot no tās darba kārtības 42.jautājumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 70, atturas - 1. Darba kārtība netiek mainīta.

Sākām izskatīt darba kārtību.

Tātad uzklausīsim Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas paziņojumu par Ingrīdas Circenes, Ģirta-Valda Kristovska, Roberta Zīles, Kārļa Šadurska, Ingunas Rībenas, Einara Repšes, Valda Dombrovska un Māra Gulbja deputāta mandātu atjaunošanu.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētāja! Cienītie kolēģi un deputāti! Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 5.panta otrajā un trešajā daļā noteikto kārtību, ziņo, ka, pamatojoties uz Ingrīdas Circenes 2004.gada 10.marta iesniegumu par viņas deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņa bija nolikusi uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Robertam Jurķim, kurš iestājās Saeimā no “Jaunā laika” kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Pamatojoties uz Kārļa Šadurska 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Baibai Brigmanei, kura iestājās Saeimā no “Jaunā laika” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Pamatojoties uz Ingunas Rībenas 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņa bija nolikusi uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Solvitai Āboltiņai, kura iestājās Saeimā no “Jaunā laika” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Pamatojoties uz Einara Repšes 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz Ministru prezidenta amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Ērikam Škaparam, kurš iestājās Saeimā no “Jaunā laika” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Pamatojoties uz Valda Dombrovska 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Aldim Kušķim, kurš iestājās Saeimā no “Jaunā laika” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Lūdzu apstiprināt šo mūsu komisijas piedāvāto lēmumu!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es gribu pateikties Saeimas vārdā par darbu tiem deputātiem, kuri strādāja 8.Saeimā uz laiku, kamēr viņu kolēģi pildīja ministru pienākumus! Īpaši es gribu pateikties divām sievietēm, kas vadīja vissmagākās Saeimas komisijas: Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju - Baibai Brigmanei un Juridisko komisiju - Solvitai Āboltiņai. Paldies jums par jūsu lielo ieguldījumu! (Aplausi.) Paldies arī pārējiem deputātiem!

Un turpinājumā Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija pieminēs vēl trīs deputātus, kuri arī atjauno savus mandātus. Lūdzu!

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es ļoti atvainojos par otrās lapaspuses nenolasīšanu!

Pamatojoties uz Māra Gulbja 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Guntim Bērziņam, kurš iestājās Saeimā no “Jaunā laika” kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Pamatojoties uz Ģirta-Valda Kristovska 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Jurim Dobelim, kurš bija iestājies Saeimā no kandidātu saraksta “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Vidzemes vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Pamatojoties uz Roberta Zīles 2004.gada 12.marta iesniegumu par deputāta mandāta atjaunošanu, kuru viņš bija nolicis uz ministra amata pildīšanas laiku, deputāta pilnvaras izbeidzas Inesei Vaiderei, kura iestājās Saeimā no kandidātu saraksta “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK Rīgas vēlēšanu apgabalā, kamēr no šā saraksta ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Tad vēlreiz paldies deputātiem, kas nostrādāja šeit 15 mēnešus. Viņi veiksmīgi strādāja un vadīja arī mūsu Saeimas delegācijas starptautiskajās organizācijās! Un es ceru, ka sadarbība ar deputātiem, kuri strādāja, nebeigsies un ilgs arī turpmāk.

Bet tagad lūdzu deputātus, kas ir atjaunojuši savus mandātus, ieņemt vietas Saeimas sēžu zālē!

Cienījamie kolēģi! Turpināsim mūsu darbu. Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Visvalža Skujiņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija izskatīja šo lēmuma projektu un lūdz apstiprināt Visvalža Skujiņa 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Zaļo un zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Es aicinu Visvaldi Skujiņu nodot Svinīgo solījumu.

V.Skujiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Es, Visvaldis Skujiņš, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgu solu: būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus izpildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Paldies. Lūdzu Skujiņa kungu parakstīt Svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Visvalža Skujiņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Skujiņa kungu ieņemt savu vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Valda Ģīļa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Mandātu un iesniegumu komisija izskatīja Valda Ģīļa iesniegto iesniegumu un lūdz apstiprināt viņu kā no Rīgas vēlēšanu apgabala ievēlētu deputātu, kamēr no Tautas partijas frakcijas ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Lūdzu Valdi Ģīli nodot Svinīgo solījumu.

V.Ģīlis (Tautas partijas frakcija).

Es, Valdis Ģīlis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgu solu: būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Ģīļa kungu parakstīt Svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Valda Ģīļa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu deputātu Ģīli ieņemt savu vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Ulda Brieža 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamās kolēģes! Godātie kolēģi! Lūdzu apstiprināt Ulda Brieža 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Uldi Briedi nodot Svinīgo solījumu.

U.Briedis (Tautas partijas frakcija).

Es, Uldis Briedis, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Uldi Briedi parakstīt Svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Ulda Brieža 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Uldi Briedi ieņemt vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Mandātu un iesniegumu komisija lūdz apstiprināt Arta Pabrika Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Arti Pabriku nodot Svinīgo solījumu!

A.Pabriks (Tautas partijas frakcija).

Labrīt, dāmas un kungi!

Es, Artis Pabriks, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Arti Pabriku parakstīt Svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu deputātu Arti Pabriku ieņemt vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Intas Feldmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Lūdzam apstiprināt Intas Feldmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaras uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Intu Feldmani nodot Svinīgo solījumu!

I.Feldmane (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Es, Inta Feldmane, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu būt uzticīga Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās sirdsapaziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Intu Feldmani parakstīt Svinīgo solījumu! Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta “Par Intas Feldmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Intu Feldmani ieņemt savu vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Jāņa Šmita 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Lūdzu apstiprināt Jāņa Šmita deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Jāni Šmitu nodot svinīgo solījumu!

J.Šmits (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Es, Jānis Šmits, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu: būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Jāni Šmitu parakstīt Svinīgo solījumu!

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Jāņa Šmita 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu Jāni Šmitu ieņemt savu vietu sēžu zālē!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”.

Mandātu un iesniegumu komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienītās kolēģes! Godātie kolēģi! Lūdzam apstiprināt Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaras uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Pēteri Simsonu nodot Svinīgo solījumu!

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Es, Pēteris Simsons, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā svinīgi solu: būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Pēteri Simsonu parakstīt Svinīgo solījumu!

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Lūdzu deputātu Pēteri Simsonu ieņemt savu vietu sēžu zālē.

Cienījamie kolēģi! Sakarā ar to, ka ir mainījušies deputāti deputātu krēslos un ir atgriezušies bijušie ministri, tehnisku iemeslu dēļ mums ir nepieciešams pārtraukums līdz pulksten 11.00, lai pārinstalētu balsošanas iekārtas.

Tātad tiksimies sēžu zālē pulksten 11.00.

Vārds īsam paziņojumam Saeimas sekretāram Jānim Reiram.

J.Reirs (8.Saeimas sekretārs).

Frakciju padomes sēde būs pulksten 10.45 Sarkanajā zālē tūdaļ pēc Prezidija sēdes. Frakciju vadītājus lūdzu uz Frakciju padomes sēdi.

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas 18.marta sēdi!

Pirms mēs tālāk izskatām darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemti vairāki priekšlikumi.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis 10 deputātu: Ābiķa, Kučinska, Zommeres, Estas, Goldes un citu priekšlikumu izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Andra Ārgaļa ievēlēšanu par Saeimas priekšsēdētājas biedru”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Desmit Saeimas deputāti: Ābiķis, Kučinskis, Rugāte, Zommere, Esta, Šņepste un citi lūdz izmainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputātes Elitas Šņepstes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas sastāva”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Ābiķis, Kučinskis, Rugāte, Zommere, Esta, Šņepste un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputātes Elitas Šņepstes ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Desmit Saeimas deputāti: Dalbiņš, Ārgalis, Zunde, Segliņš, Golde un citi lūdz mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Mihaila Pietkeviča atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas sastāva”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Deputāti Dalbiņš, Ārgalis, Zunde, Segliņš, Golde un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Mihaila Pietkeviča ievēlēšanu Juridiskajā komisija”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Ābiķis, Kučinskis, Zommere, Esta, Golde, Pabriks un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Arta Pabrika ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Ābiķis, Kučinskis, Zommere, Esta, Golde, Pabriks un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Arta Pabrika ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Rugāte, Dalbiņš, Ārgalis un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Ulda Brieža ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Ulda Brieža ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Ābiķis, Kučinskis, Rugāte, Zommere, Esta un citi lūdz mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Valda Ģīļa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Dalbiņš, Ārgalis, Zunda, Segliņš un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” lēmuma projektu “Par deputāta Valda Ģīļa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Kastēns, Šlesere, Stalidzāne, Karpuškins un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” darba kārtībā iekļaut Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Kastēns, Šlesere, Stalidzāne, Karpuškins, Naglis un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” iekļaut lēmuma projektu “Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Kastēns, Šlesere, Stalidzāne, Karpuškins un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Darba kārtība ir mainīta. Deputātiem iebildumu nav.

Desmit Saeimas deputāti lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un aiz sadaļas par iesniegtajiem likumprojektiem iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Krišjāņa Petera ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Naglis, Simsons, Kastēns, Maksimovs, Jaundžeikars un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā - aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Naglis, Simsons, Kastēns, Maksimovs, Jaundžeikars un citi lūdz iekļaut Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” lēmuma projektu “Par Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sastāvā”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Kastēns, Krištopans, Ulme, Bērziņš, Jaundžeikars, Naglis, Kiršteins un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un sadaļā “Par amatpersonu ievēlēšanu un atsaukšanu” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Reira atsaukšanu no Saeimas sekretāra amata”. (Zālē troksnis.) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projekta iekļaušanu darba kārtībā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 42, pret - 22, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Darba kārtība ir mainīta.

Desmit Saeimas deputāti: Šmits, Stepaņenko, Ulme, Bērziņš, Jaundžeikars un citi lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā un iekļaut sadaļā “Par amatpersonu ievēlēšanu un atsaukšanu” lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas sekretāra amatā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu balsot par darba kārtības izmaiņām! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 59, pret - 29, neviens neatturas. Darba kārtība ir mainīta.

Cienījamie kolēģi! Sāksim izskatīt darba kārtību. Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par izstāšanos no Līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi” un ierosina to nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Likumprojekts komisijām nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija)” nodot Ārlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā” nodot Ārlietu komisijai, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Kopējo sociālās iekļaušanas memorandu (Latvija)” nodot Ārlietu komisijai un Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Apvienoto spēku virspavēlniecības štāba transformācijas komandiera saprašanās memorandu par mācībām “Cooperative Nugget 2004”” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija.

Deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “pret”.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”)

Godātie kolēģi! Man šķiet, ka mums vispār vajag nevis “štancēt” likumprojektus, bet iedziļināties to būtībā. Es nedomāju, ka visi jūs līdz galam izlasījāt šo piedāvāto likumprojektu. Ko šis likumprojekts nozīmē? Tas nozīmē to, ka Latvija arvien ciešāk ir saistīta ar militārām akcijām ārzemēs. Taču visi jūs zināt, kas notika Spānijā nesen. Un tas notika tāpēc, ka Spānijas valdība bija ļoti iesaistīta Amerikas militārajā avantūrā Irākā. Taču dzīve māca, ka vajag rūpīgi izraudzīties draugus, it īpaši ieroču biedrus. Kad mums uzspieda dažādus līgumus ar NATO, tad solīja drošību, drošību un vēlreiz drošību. Nesenie terora akti Madridē demonstrēja, ka tas neatbilst patiesībai. Spānija nolēma atsaukt savus karavīrus no Irākas, tādējādi sniedzot puišiem no Latvijas un Igaunijas iespēju riskēt viņu vietā. Izrādās, ka par ļoti lielu cenu - pēc mūsu mērauklām, naudu - viņi pakļauj riskam ne tikai savas dzīvības, bet arī savu Latvijā palikušo radinieku dzīvības, kā arī citu Latvijas iedzīvotāju dzīvības, kuri no mūsu vadoņu militārajām ambīcijām tikai zaudē. Ne velti 80% iedzīvotāju, pēc aptauju datiem, uzstājas pret Latvijas piedalīšanos amerikāņu avantūrā.

Apspriežamajā likumprojektā ir runāts par vēl ciešāku sadarbību ar NATO militāro bloku. Un, kaut gan līgumu, kuru mums piedāvāja ratificēt, ir parakstījis mūsu cienījamās Valsts prezidentes novadnieks - Kanādas
ģenerālis -, mēs tomēr esam nevis Kanādas, bet gan Latvijas iedzīvotāji un likumdevēji, un mums ir pirmām kārtām jādomā par Latvijas likteni.

Kolēģi! Man bija sarunas ar daudziem Latvijas zemessargiem, un viņi ir ļoti neapmierināti ar to, kas notiek Latvijas bruņotajos spēkos, Latvijas zemessardzē, tāpēc ka tas vairs nav Latvijas militārais spēks. Tas ir amerikāņu militārais spēks. Man šķiet, ka mums vajag pieņemt attiecīgu lēmumu. Es aicinu balsot pret šo likumprojektu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 11, atturas - 1. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Sodu reģistra likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Apsardzes darbības likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Nikolajs Kabanovs ir pieteicies runāt “pret”.

N.Kabanovs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Godātie kolēģi! Es gan neesmu Aizsardzības un iekšlietu komisijas loceklis, tomēr man šķiet, ka šis jautājums ir pārāk svarīgs un skar ļoti lielu skaitu iedzīvotāju. Starp citu, mūsu pavalstnieki, man šķiet, ar šo likumu tiek diskriminēti, tāpēc ka viens marsietis, lidodams apkārt Zemei, pēdējā sava lidojuma dienā kaut kur tālu, tālu lejā pamanīja, ka, izņemot ES dalībvalstis, eksistē vēl arī Eiropas Ekonomiskās zonas valstis, kuru skaitā pie tam ir arī Norvēģija, kas ir lielvalsts. Un šis pats marsietis nolēma, ka vajag viņiem uzticēt vadīt Latvijas uzņēmumus, kas nodarbojas ar apsardzes darbību. Šajā vēlīnajā vērīgumā nav nekā slikta, ja tikai nebūtu viena “bet”. Viņš nekādi negrib ievērot viņam apkārt esošos paša planētas pavalstniekus - godīgus nodokļu maksātājus, kuru skaits daudzkārt pārsniedz tādas Eiropas valsts kā Lihtenšteinas iedzīvotāju skaitu.

Es domāju, ka jūs jau nojaušat, ka te ir runa par nepilsoņiem, kuriem ir legālas tiesības vadīt šos apsardzes uzņēmumus.

Šī politiskā tālredzība nedara godu nedz valstij, nedz tās bijušajam vadītājam, kurš cenšas izlikties par civilizētu. Vērtēt ārvalstniekus augstāk par paša valsts pavalstniekiem - tas drīzāk ir raksturīgi papuasu cilts vadonim, kurš jau sen, sev par nelaimi, ir iepazinies ar ievesto ugunsūdeni.

Tāpēc es PCTVL frakcijas vārdā aicinu jūs balsot pret šo likumprojektu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “par”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 6, atturas - 4. Likumprojekts komisijai nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību” nodot Ārlietu komisijai un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Ieroču aprites likumā” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 6, atturas - 5. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” nodot Aizsardzības un iekšlietu komisijai un Ārlietu komisijai un noteikt, ka Ārlietu komisija ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Preču un pakalpojumu drošuma likums” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!

Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai” nodot Ārlietu komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un Juridiskajai komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

Dzintars Ābiķis ir pieteicies runāt “par”?

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es esmu pārliecināts, ka mēs visi atbalstīsim šo likumprojektu, jo likumprojekts ir nepieciešams, lai saskaņotu ar Eiropas Savienības direktīvām visas autortiesību lietas. Taču man ir lūgums atbildīgajai komisijai - Juridiskajai komisijai. Ņemot vērā to, ka likumprojekts ir saistīts ar Ministru kabineta noteikumu pieņemšanu maksimāli ātrā tempā - diemžēl jāteic, ka iepriekšējās valdības nepadarītā dēļ tie ir jāpieņem maksimāli ātrā tempā! -, man ir lūgums Juridiskajai komisijai šo likumprojektu skatīt steidzamības kārtā un iesniegt Saeimai izskatīšanai steidzamības kārtā. Speciāli man lūdza to pateikt Saeimai arī kultūras ministre.

Sēdes vadītāja. Tātad viens deputāts ir runājis “par”. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 85, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Likums “Par zinātnisko darbību”” nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijai.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Reklāmas likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Cienījamie deputāti! Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja lūgumu izdarīt izmaiņas - noteikt, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija. Tātad šis likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai. Vai deputātiem ir iebildumi?

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Dzintaram Jaundžeikaram!

Dz.Jaundžeikars (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Komisijā mēs izskatījām šo jautājumu. Domājam, ka tomēr atbildīgajai būtu jābūt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, jo arī iepriekš bija šāda vienošanās. Un tādēļ ir tāds ierosinājums.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka likumprojekts “Grozījumi Reklāmas likumā” tiek nodots Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir atbildīgā komisija? Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likumprojekts nodots komisijām.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Māra Grīnblata, Annas Seiles, Jāņa Straumes, Jura Dobeļa, Ineses Vaideres un Guntara Krasta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Deputāts Pēteris Tabūns ir pieteicies runāt “par”.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Labdien, kolēģi! Vispirms apsveicu tos jaunos deputātus, kuri pirmo reizi ieradušies šeit, mūsu pulkā, un arī tos, kuri atkal ir atgriezušies Saeimas sēžu zālē. Lai jums labi veicas!

Cienījamie kolēģi! Šis brīdis, šis balsojums ir ārkārtīgi svarīgs, un es lūdzu ļoti nopietni ieklausīties arī manis šobrīd sacītajā.

Kāpēc tas ir tik ļoti svarīgs? Tāpēc, ka mūsu valsts ir jauna. Jauna, neilgus gadus pastāvoša, atjaunota valsts, un mūsu stabilitāte, valsts stabilitāte nemaz nav tik droša. Jā, iestājoties NATO un Eiropas Savienībā, mēs būsim drošāki, ka mūs nevarēs apdraudēt no ārpuses. Tas ir skaidrs. Bet pavērojiet visu pēdējā laikā notiekošo Latvijas iekšpusē! Mūs tieši iekšpusē grib sagraut mūsu ienaidnieki. Un iegaumējiet, ka daudziem nepatīk šie vārdi “deokupācija”, “dekolonizācija” un “derusifikācija”, bet tie ir ārkārtīgi aktuāli šodien. Tas nemaz vēl nav noticis! Šī derusifikācija Latvijā nav notikusi.

Krievija dara visu iespējamo. Jūs redzat! Gan Eiropā, gan visur citur pasaulē tā visādā veidā uzbrūk Latvijai un mēģina iejaukties mūsu iekšējās lietās, lai šeit destabilizētu situāciju. Un Krievija to diemžēl darīs arī tad, kad mēs būsim Eiropas Savienībā un NATO. Par to liecina viss notiekošais. Piemēram, Rubiks, nepanācis to, ka tiesa viņam noņem sodāmību, lai viņš varētu startēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, jau Briselē veic pretlatvisku darbību.

Cienījamie kolēģi! Situācija patiešām ir ļoti nopietna, un, ja mēs runājam par integrāciju, par uzņemšanu pilsonībā, par naturalizāciju, tad visas šīs lietas, kas tika veiktas pēdējos gados, ir izkūpējušas skurstenī. Šis naids, kas ir sakurināts no provokatoru puses pret latviešiem, pret Latvijas valsti, ir sasniedzis tādus apmērus, kādi nekad nav bijuši šajos neatkarības gados.

Jūs tikai paklausieties, ko saka viens no provokatoriem, no organizatoriem - Petropavlovskis. Tas rakstīts pirms pāris dienām “Latvijas Avīzē”: “Mēs nebaidāmies...”, es citēju, “mēs nebaidāmies provokāciju, mēs nebaidāmies asiņu, jo mēs vispār nekā nebaidāmies. Mēs esam krievi, un krievi nepadodas.” Jūs varat iedomāties - kāda atļaušanās! Kāda nekaunība!

Un tas ir tikai tāpēc, ka mēs viņiem atkal un atkal iedodam mazo pirkstiņu, bet viņi ņem visu roku un pēc tam arī vēl vairāk.

Jūs varat iedomāties... Arī no tās pašas “Latvijas Avīzes” es jums parādīšu... Jūs jau paši lasījāt un redzējāt: “... ceturtā Baltijas valsts”. Jau tiek runāts un organizēts Baltijas mērogā, it īpaši kopā ar Igauniju, kur Ždanoka ir pielikusi savu roku, Rubiks un tā tālāk... Jau runā par ceturto valsti! Par valsti valstī - par krievvalodīgo valsti Latvijā. Varat iedomāties tādu nekaunību tagad!

Un jūs sakāt: “Nē, viss ir kārtībā šodien! Latvija nav apdraudēta! Latvija ir droša!” Iekšpusē, draugi mīļie, Latvija nav droša. Nav droša! Tas, ko dara Saeimas deputāti Pliners, Cilevičs, Kabanovs un citi, - tas ir ārprāts, godīgi sakot! Un, protams, aiz viņiem stāv šie cilvēki, kuriem mēs gribam liegt iespēju piedalīties Eiropas Parlamenta darbā, jo tad mēs viņiem iedosim tribīni, viņi ārdīsies tur, tāpat kā pašlaik katrā sēdē ārdās šeit, Saeimā, esošie.

Tas nedrīkst notikt! Šorīt Latvijas radio intervijā filozofijas zinātnē pazīstamā personība Maija Kūle, filozofijas zinātņu doktore, runāja par pārprastu demokrātiju tieši...

Sēdes vadītāja. Tabūna kungs, jūsu debašu laiks ir beidzies!

P.Tabūns. ... šā likuma sakarā.

Cienījamie deputāti! It īpaši es vēršos pie “Jaunā laika”. Esiet tik laipni, saprotiet un nobalsojiet par mūsu priekšlikumu! Tas ir ārkārtīgi svarīgi. Ārkārtīgi, ārkārtīgi svarīgi! Sliktākajā gadījumā nebalsojiet nemaz! Bet nedrīkst...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu laiks ir beidzies.

P.Tabūns. Paldies. Žēl, ka nevarēju jums izstāstīt vēl daudzus, daudzus ļoti būtiskus aspektus... Paldies!

Sēdes vadītāja. “Pret” pieteicies runāt deputāts Juris Sokolovskis.

J.Sokolovskis (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Ar lielu prieku noklausījos bijušā komunista Tabūna kunga dedzīgo runu...

Godātie kolēģi! “Tēvzemiešu” kārtējā likumdošanas iniciatīva man atgādināja filmas “Murkšķa dienas” sižetu, kur galvenais varonis, katru rītu mostoties, atklāj, ka dzīvo vienu un to pašu savas dzīves dienu, jo nākamā neiestājas.

Viņš nekādi nevarēja izrauties no šā apburtā loka un bija spiests bezgalīgu skaitu reižu piedalīties vienā un tajā pašā notikumā - Murkšķa dienas svinībās.

Galvenajam varonim bezgalīgi nācās noskatīties, kā šā pasākuma vadītājs izvelk no alas murkšķi un parāda to pūlim, lai noskaidrotu vai murkšķis met ēnu, un tādā veidā prognozētu, cik agri iestāsies pavasaris.

Tāda pati situācija ir izveidojusies arī ar “tēvzemiešiem”, kuri jau nezin kuro reizi iesniedz vienu un to pašu likumprojektu, radot visos apkārtējos izteiktu déj? vu sajūtu.

Godātie kolēģi, es jūs aicinu beidzot izbeigt šo murgaino priekšlikumu atkārtotu apspriešanu un tomēr kustēties uz priekšu, jo pirms iestāšanās Eiropas Savienībā Saeimai ir jāpieņem liels skaits svarīgu likumu.

Savukārt “tēvzemiešu” deputātiem es gribu pateikt, ka viss ir kārtībā, jo pavasaris agri vai vēlu tik un tā iestāsies, un satraukumam nav nekāda pamata.

Lūdzu balsot “pret”!

Sēdes vadītāja. Viens deputāts ir runājis “par”, viens - “pret”.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā” nodošanu Juridiskajai komisijai, nosakot, ka tā ir atbildīgā komisija! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 36, pret - 19, atturas - 28. Likumprojekts komisijai nav nodots.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Elitas Šņepstes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas sastāva”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Elitas Šņepstes ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Mihaila Pietkeviča atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas sastāva”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Mihaila Pietkeviča ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Arta Pabrika ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Arta Pabrika ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Brieža ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Brieža ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Valda Ģīļa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Valda Ģīļa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Krišjāņa Petera ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Cienījamie deputāti! Ir saņemts desmit deputātu: Jaunupa, Mūrnieces, Rībenas, Klausa un citu priekšlikums izdarīt izmaiņas Saeimas 18.marta sēdes darba kārtībā.: “Sakarā ar to, ka frakcijas “Jaunais laiks” deputāts Guntis Bērziņš ir zaudējis 8.Saeimas deputāta mandātu, lūdzam iekļaut darba kārtībā lēmuma projektu “Par Kārļa Šadurska ievēlēšanu par balsu skaitītāju”.

Vai deputātiem ir iebildumi pret darba kārtības maiņu? Deputātiem iebildumu nav.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Kārļa Šadurska ievēlēšanu par balsu skaitītāju”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu!

Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret - 1, neviens neatturas. Kārlis Šadurskis ir ievēlēts par balsu skaitītāju.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Saeimas deputāta Andra Ārgaļa ievēlēšanu par Saeimas priekšsēdētājas biedru”. Saskaņā ar Kārtības rulli ievēlēšana notiek aizklāti, balsojot ar vēlēšanu zīmēm. Lūdzu balsu skaitītājus sagatavoties Saeimas priekšsēdētājas biedra vēlēšanām!

Vārds balsu skaitītāju pārstāvei - Jevgenijai Stalidzānei!

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Tātad, pamatojoties uz lēmumu nr.346, mums ir jāpiedalās aizklātā balsošanā ar vēlēšanu zīmēm par Prezidija locekļa ievēlēšanu. Visiem klātesošajiem gribu darīt zināmu, ka deputāts ir ievēlēts tad, ja par viņu ir nobalsojuši 50 plus 1 deputāts no klātesošajiem, tas ir, ar absolūto balsu vairākumu.

Lūdzu deputātus pēc signāla pa vienam cauri Dzeltenajai zālei nākt uz Zaļo zāli, saņemt balsošanas zīmi un, ieejot kabīnē, izdarīt savu izvēli ar atzīmi “par” vai “pret”. Būtu vēlams nekļūdīties, lai varam raiti izdarīt šo operāciju. Lūdzu, esiet gatavi pēc signāla nākt uz balsošanu!

Sēdes vadītāja. Vārds īsam paziņojumam deputātam Leopoldam Ozoliņam.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu uzmanību Ārlietu komisijas locekļiem! Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Leopolds Ozoliņš sasauc Ārlietu komisijas ārkārtas sēdi Sarkanajā zālē. Lūdzu, sapulcējieties uz dažām minūtēm! Tūlīt!

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, mēs darbu turpināsim pēc pārtraukuma - pulksten 13.30.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu!

Vārds paziņojumam Marekam Segliņam. Lūdzu!

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi! Juridiskās komisijas sēde notiks pulksten 12.35.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Jānim Strazdiņam.

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas locekļi! Mums sēde notiks Viesu zālē tūlīt pēc pārtraukuma sākuma, tas ir, pulksten vienos.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas cilvēki! Sēde notiks uzreiz pēc pārtraukuma Dzeltenajā zālē!

Sēdes vadītāja. Uzreiz pēc pārtraukuma vai uzreiz, sākoties pārtraukumam?

A.Latkovskis. Sākoties!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Artim Pabrikam.

A.Pabriks (Tautas partijas frakcija).

Tūlīt pēc pārtraukuma sākuma es vēlreiz aicinu Ārlietu komisiju sanākt uz ārkārtas sēdi Sarkanajā zālē. Paldies.

Sēdes vadītāja. Vārds reģistrācijas rezultātu nolasīšanai deputātam Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Gundars Bērziņš, Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Silva Golde, Aigars Kalvītis, Artis Kampars, Aleksandrs Kiršteins, Paulis Kļaviņš, Jānis Lagzdiņš, Andrejs Naglis, Jānis Reirs, Jevgenija Stalidzāne, Kārlis Šadurskis, Inese Šlesere, Arvīds Ulme un Dzintars Zaķis.

Paldies par uzmanību!

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Turpināsim Saeimas sēdi! Vārds balsu skaitītāju pārstāvei deputātei Jevgenijai Stalidzānei.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mans uzdevums ir iepazīstināt jūs ar Saeimas Balsu skaitīšanas komisijas sēdes protokolu nr.21.

“Par balsu skaitīšanas rezultātiem, ievēlot 8.Saeimas priekšsēdētājas biedru.

2004.gada 18.martā.

Vēlēšanu zīmes numurs ir 19.

Kopumā sagatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem izsniegtas tika 89 vēlēšanu zīmes. Sabojātu un nomainītu zīmju nav. Dzēstas ir atlikušās 21 vēlēšanu zīme. No vēlēšanu kastes izņemtas 87 vēlēšanu zīmes. Par derīgām atzītas 86 vēlēšanu zīmes. Par nederīgu atzīta 1 vēlēšanu zīme.

“Pret” kandidātu ir balsots 28 vēlēšanu zīmēs. “Par” kandidātu Andri Ārgali ir nobalsojuši 58 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 26.panta otro daļu par 8.Saeimas priekšsēdētājas biedru ir ievēlēts Andris Ārgalis.

(Aplausi.)

Vēlēšanu kastē ir atrastas divas tukšas aploksnes.”

Un seko septiņu balsu skaitītāju paraksti.

Sēdes vadītāja. Cienījamais Ārgaļa kungs, Saeimas vārdā apsveicu ar jaunieņemamo amatu un lūdzu ieņemt savu vietu Saeimas Prezidijā!

(Aplausi.)

Cienījamie kolēģi! Pirms mēs izskatām darba kārtību, paziņoju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu - Latkovska, Liepiņas, Ķikustes, Bendrātes un Circenes - lūgumu mainīt 18.marta sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā šādus lēmumu projektus:

lēmuma projektu “Par Ulda Mārtiņa Klausa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”;

lēmuma projektu “Par Kārļa Strēļa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”;

lēmuma projektu “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”;

lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Juridiskās komisijas”;

lēmuma projektu “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas”;

(No zāles dep. J.Urbanovičs: “Es jau brīdināju, ka tā būs!”)

lēmuma projektu “Par deputāta Edgara Jaunupa atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”;

lēmuma projektu “Par deputātes Lindas Mūrnieces atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas”;

lēmuma projektu “Par deputāta Kārļa Strēļa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Ulda Mārtiņa Klausa ievēlēšanu Ārlietu komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Einara Repšes ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Einara Repšes ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Valda Dombrovska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Valda Dombrovska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Māra Gulbja ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputātes Lindas Mūrnieces ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputātes Ingunas Rībenas ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputātes Ingunas Rībenas ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”;

lēmuma projektu “Par deputāta Māra Gulbja ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis arī vēl desmit deputātu - Kalvīša, Pietkeviča, Segliņa, Zommeres, Raimonda Paula un citu deputātu - lūgumu izmainīt 18.marta sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā aiz sadaļas “Par iesniegtajiem likumprojektiem” Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Jāņa Lagzdiņa ievēlēšanu Parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”.

Vai deputātiem ir iebildumi pret minēto lēmumu projektu iekļaušanu darba kārtībā? Nē? Tātad darba kārtībā tie iekļauti.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit deputātu - Grīnblata, Straumes, Tabūna, Seiles un citu deputātu - lūgumu iekļaut darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav.

Ir arī minēto deputātu lūgums iekļaut 18.marta sēdes darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā” un lēmuma projektu “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu Saeimas Ārlietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi pret šādām darba kārtības izmaiņām? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.

Ir saņemts desmit deputātu lūgums sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Deputātiem iebildumu nav.

Ir saņemts desmit deputātu - Skujiņa, Breša, Ozoliņa, Kalniņa un citu deputātu - lūgums iekļaut darba kārtībā lēmuma projektu “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”, kā arī lēmuma projektu “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Ir saņemts desmit deputātu - Golubova, Solovjova, Fjodorova, Bekasova un citu deputātu - lūgums Saeimas sēdes darba kārtībā iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Igora Solovjova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav? Deputātiem ir iebildumi pret to, ka darba kārtība tiek mainīta, iekļaujot tajā Saeimas lēmuma projektu “Par deputāta Igora Solovjova ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par šādām darba kārtības izmaiņām! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 32, pret - 40, atturas - 7. Lēmuma projekts nav iekļauts darba kārtībā.

Ir saņemts desmit deputātu - Grīnblata, Kristovska, Latkovska, Seiles un citu deputātu - iesniegums izmainīt 18.marta sēdes darba kārtību, pirms sadaļas “Likumprojektu izskatīšana” iekļaut lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.

Ir saņemts arī lūgums izdarīt izmaiņas 18.marta sēdes darba kārtībā, pirms sadaļas “Likumprojektu izskatīšana” iekļaujot lēmuma projektu “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas locekli”. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība izmainīta.

Cienījamie kolēģi! Turpinām izskatīt darba kārtību.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Reira atsaukšanu no Saeimas sekretāra amata”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošana ir aizklāta. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 63, pret - 31, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Cienījamie kolēģi! Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu par Saeimas sekretāru”. Saskaņā ar Kārtības rulli, vēlēšanas notiek aizklāti ar vēlēšanu zīmēm.

Lūdzu! Balsu skaitītāju vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Arī šajā reizē vēlēšanu zīmē būs viens kandidāts. Tātad jūs visi paņemsiet vēlēšanu zīmi, kurā jums ir tiesības izvēlēties “par” vai “pret”, ievietosiet šo zīmi vēlēšanu aploksnē un iemetīsiet vēlēšanu kastē.

Tā ka pēc zvana, lūdzu, visi dodieties uz Zaļo zāli, un sāksim balsošanu ar vēlēšanu zīmēm! Balsu skaitītāji, lūdzu, dodieties uz Zaļo zāli!

(Pārtraukums)

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

J.Stalidzāne. Cienījamie kolēģi! Mans uzdevums ir iepazīstināt ar Balsu skaitītāju sēdes protokolu nr.22 - “Par balsošanas rezultātiem, ievēlot Latvijas Republikas 8.Saeimas sekretāru”. 2004.gada 18.martā. Vēlēšanu zīme nr.20.

“Kopumā tika izgatavotas 110 vēlēšanu zīmes. Deputātiem ir izsniegtas 56 vēlēšanu zīmes. Sabojātu, nomainītu vēlēšanu zīmju nav. Dzēstas atlikušās 54 vēlēšanu zīmes. No kastes izņemtas 56 vēlēšanu zīmes. Par derīgām atzītas 56 vēlēšanu zīmes.

Pret kandidātu balsots 4 vēlēšanu zīmēs.

“Par” Jāni Šmitu ir balsojuši 52 deputāti.

Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 26.panta otro daļu, par Latvijas Republikas 8.Saeimas sekretāru ievēlēts Jānis Šmits.”

Seko septiņu balsu skaitītāju paraksti. (Aplausi.)

Sēdes vadītāja. Apsveicu jaunievēlēto deputātu un jaunievēlēto Saeimas sekretāru un lūdzu ieņemt vietu Saeimas Prezidijā! Lūdzu!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Mārtiņa Klausa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Strēļa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret - 2, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Juridiskās komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret - 4, atturas - 3. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Strēļa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Mārtiņa Klausa ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīda Circenes ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Einara Repšes ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 5, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Einara Repšes ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret - 3, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 4, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Valda Dombrovska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 75, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Valda Dombrovska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 64, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 74, pret - 2, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 2, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Māra Gulbja ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 78, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingunas Rībenas ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputātes Ingunas Rībenas ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Māra Gulbja ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts par deputāta Jāņa Lagzdiņa ievēlēšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 77, pret un atturas nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”. Vai deputāts Aleksandrs Golubovs ir pieteicies debatēt? Lūdzu!

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Es lasu divus piedāvājumus, kas saņemti no frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK: ievēlēt Eiropas lietu komisijā Robertu Zīli un Ģirtu-Valdi Kristovski. Tagad es skatos šīs komisijas sastāvu un redzu, ka tur viņiem ir jau Guntars Krasts. Kad 2002.gada 11.novembrī jūs, apvienība “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK, būdami valdības koalīcijā, pieņēmāt Saeimas pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumus, to 3.punktā bija skaidri un gaiši pateikts, ka no vienas frakcijas vai politiskā bloka, kurā ietilpst pie frakcijām nepiederoši deputāti, divus deputātus Saeimas kārtības ruļļa 149.panta pirmās daļas 1. - 9.punktā minētajās komisijās var ievēlēt tikai tad, ja katrā no šīm komisijām ir vismaz viens attiecīgās frakcijas deputāts. Jūs tagad pārkāpāt tos noteikumus, kurus paši pieņēmāt. Mēs jau toreiz aicinājām jūs nepieņemt šos noteikumus.

Kamēr šie noteikumi nebūs mainīti, es lūdzu neatbalstīt šos priekšlikumus.

Sēdes vadītāja. Deputāts Krišjānis Kariņš.

A.K.Kariņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Jā, ja mēs izlasām rūpīgi mūsu lēmuma projektu vai pašu lēmumu, ko Saeima pieņēma šīs Saeimas sesijas sākumā, tā doma bija tāda, ka katrā komisijā pa vienam, un, kad visur ir viens, tad var būt arī divi, bet, kad visur ir divi, tad var būt trīs. Taču šī Saeima pēdējā sēdē Latvijas Pirmās partijas personā šo principu jau ir rupji pārkāpusi, jo Latvijas Pirmajai partijai ir trīs deputāti Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, bet viņiem ir tikai 15 deputāti. Tātad šajā gadījumā, ja no frakcijas “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK ir deputāti, kuri vēlas strādāt savas kompetences ietvaros, es neredzu iemeslu, kāpēc viņiem nevarētu to arī ļaut.

Paldies. (Starpsaucieni.)

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Saeimas Eiropas lietu komisijā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 17, atturas - 14. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 13, atturas - 12. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu Ārlietu komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 10, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret - 2, atturas - 2. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 67, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”. Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 71, pret - 3, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas locekli”. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 76, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts.

Pirms tālāk izskatām darba kārtību, daru jums zināmu, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Iebildumu nav. Darba kārtība ir papildināta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Preču un pakalpojumu drošuma likums” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas lūgumu mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību un iekļaut tajā likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir izmainīta.

Cienījamie deputāti! Nākamais darba kārtības jautājums ir balsojums par atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Artim Kamparam šā gada 18.martā. Lūdzu deputātus balsot par bezalgas atvaļinājuma piešķiršanu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Deputātam bezalgas atvaļinājums piešķirts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts statistikas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāts Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie deputāti! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 635. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatījusi šo likumprojektu otrajā lasījumā. Iesniegtu priekšlikumu nav, tāpēc Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Valsts statistikas likumā” pieņemts. Paldies.

Pirms mēs izskatām tālāk darba kārtību, daru jums zināmu, ka ir saņemts desmit deputātu - Kastēna, Jaundžeikara, Stalidzānes, Feldmanes, Šleseres un citu - iesniegums ar lūgumu mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Pāvela Maksimova atsaukšanu no Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Ir saņemts jau minēto deputātu otrs lūgums mainīt Saeimas 18.marta sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtība ir mainīta.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Fjodorovs.

S.Fjodorovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 653. Komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Standartizācijas likumā” otrajā lasījumā. Kopumā tika saņemti četri priekšlikumi.

1. - aizsardzības ministra Ata Slaktera priekšlikums. Komisija atbalstīja daļēji un iestrādāja atbildīgās komisijas priekšlikumā nr.3, 13.pantā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 3. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 4. - Juridiskā biroja priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. Un beidzot pēdējais - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 5.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Fjodorovs. Komisija izskatīja šo likumprojektu un aicina deputātus pieņemt likumprojektu “Grozījumi Standartizācijas likumā” otrajā, galīgajā, lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Standartizācijas likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2010-b - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru””.

Juridiskā komisija ir saņēmusi 16 priekšlikumus.

1. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 4. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 10. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Ir atbalstīts daļēji Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 11. un 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Aicinu atbalstīt šo likumprojektu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2203-b - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem””. Kopumā saņemti 16 priekšlikumi.

Pirmais - deputāta Buzajeva priekšlikums. Atbildīgā komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Šodien jebkurš sliņķis runā attiecīgi par PCTVL darbību, par krievu skolu aizsardzības darbību, par to, ka šeit ir “Maskavas roka” un tā tālāk. Nerunājot par visu to, es šajā konkrētajā likumprojekta pantā tomēr saredzu, ka “Maskavas roka” te noteikti ir, taču nevis manā priekšlikumā, bet likumā esošajā redakcijā. Es nevaru saprast, kāpēc esošā likuma autori vispār ir izvēlējušies šo attālumu - 50 metrus, jo tikai plašajos Maskavas bulvāros šis platums ir 50 metri, savukārt šaurajās Rīgas ielās šis platums nepārsniedz 25 metrus.

Pēc specialitātes esmu fiziķis un, protams, gribētu pārbaudīt šo juridisko konstrukciju ar eksperimentu. Paņemsim, piemēram, Ministru kabineta ēku, kura labi pazīstama mūsu jaunajiem kolēģiem. Ja mēs gribam piketēt tieši pie Ministru kabineta, tad šā pasākuma dalībniekiem ir nepieciešams stāvēt Brīvības bulvāra pretējā pusē - pie pareizticīgo baznīcas, no kurienes vasarā vispār nav redzama Ministru kabineta ēka.

Ja jūs gribat teikt paldies, teiksim, jaunajam ārlietu ministram, tad jums ir nepieciešams stāvēt ēkas pretējā pusē aiz ziedu kioskiem Vērmanes parkā pie estrādes, no kurienes vispār nav redzama Ārlietu ministrijas ēka.

Ja jūs gribat izpaust savu viedokli par kādu Augstākās tiesas spriedumu, tad piketētājiem vieta ir Elizabetes ielas pagalmos. Un tikai apgabaltiesu piketētāji var redzēt, ja viņi nostājās blakus veikalam ielas pretējā pusē.

Iesim tālāk! Varbūt mēs gribētu izpaust savu atbalstu miermīlīgajai amerikāņu operācijai Irākā, tad mēs būtu spiesti stāvēt pie tiltiņa pāri pilsētas kanālam.

Ja mēs gribam piketēt, teiksim, pie Vācijas vai Francijas vēstniecības, tad vienīgā vieta, kur tas iespējams, ir tieši pie Brīvības pieminekļa, kur mēs arī stāvējām pagājušā gada vasarā.

Itālijas vēstniecība vispār šajā pasākumā nebija redzama, un visi garāmgājēji domāja, ka mēs piketējam pie viesnīcas “Radisson”.

Cienījamie kolēģi! Bet tomēr mums ir Satversme, kas pēdējos piecos gados ir būtiski modernizēta, un galu galā tajā šodien ir tāda sadaļa kā “Cilvēka pamattiesības”.

Un pamata cilvēktiesība ir vārda brīvība un tiesības uz miermīlīgiem mītiņiem. Un šīs tiesības rupji tiek pārkāptas ar likumu, kas šajā gadījumā ir pretrunā ar Satversmi.

Un sakarā ar to es lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu un samazināt divas reizes šo attālumu, kas ir minēts likumā.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja nav, tad lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 68, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu... Buzajeva kungs, lūdzu, savlaicīgi piesakieties debatēs!

Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es tomēr ļoti īsi pakomentēšu savu priekšlikumu. Priekšlikums ir vienkāršs: dot diplomātiskajai konsulārajai pārstāvniecībai iespēju, kura ar likumu ir paredzēta mūsu valsts iestādēm, izveidot speciālas vietas, kur varētu rīkot piketus, un samazināt šo attālumu, par kuru mēs tikko runājām. Ne es, ne arī kāds cits nevar saprast, kāpēc šajā gadījumā mūsu draudzīgā vēstniecība tiek diskriminēta salīdzinājumā ar mūsu valsts iestādēm.

Varbūt tomēr atbildīgās komisijas pārstāvis var atbildēt uz manu jautājumu? Es ļoti gribu dzirdēt komentāru. Ja nekāda komentāra nebūs, lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas nav piebilstams. Lūdzu, balsosim par 2. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 65, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 3.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 15, pret - 68, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 4.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 67, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Aleksandrs Bartaševičs. Vai jums pietiks ar četrām minūtēm? Lūdzu!

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Mēs nevaram visu paredzēt likumdošanā un aprakstīt jebkuru gadījumu. Un šis gadījums ir tieši tāds: mēs varam pieņemt likumu, bet dzīvē izrādīsies, ka mums nāksies to pārkāpt.

Ko es ar to domāju? Pieņemsim, ka tiek atskaņota Krievijas valsts himna kādā pasākumā šeit, Latvijā... Es varu minēt vienu tādu pasākumu - 9.maijā, Uzvaras dienā, Krievijas vēstniecība noliek ziedus pie atbrīvotāju pieminekļa, un tad ir pilnīgi iespējams, ka Krievijas himna tiks tur atskaņota. Tās himnas melodija pilnīgi sakrīt ar bijušās PSRS himnu. Tātad, ja šī melodija tiks atskaņota un kāds no šāda pasākuma dalībniekiem dziedās kaut kādus citus vārdus, nevis Krievijas valsts himnu, tad uzreiz pasākuma organizētājs tiks sodīts, lai gan viņš būs likumīgi izmantojis eksistējošo valsts himnu.

Tāpēc, lai šādas situācijas neveidotos, aicinu atbalstīt 5.priekšlikumu un izslēgt no ierobežojumiem valsts himnu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Vai deputātam Buzajevam pietiks ar divām minūtēm?

Lūdzu! Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Tikai viena replika, cienījamie kolēģi! Mēs pēdējoreiz skatījām šo priekšlikumu pērnajā pavasarī. Un tas ir Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums. Tas bija vienīgais prātīgais Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšlikums, kuru viņi pieņēma visā savā vēsturē 8.Saeimā. Un sakarā ar to lūdzu šo priekšlikumu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu balsot par 5. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 58, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

Cienījamie kolēģi! Izskatīsim nākamos priekšlikumus pēc
pārtraukuma - pulksten 15.30.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, mums ir jānoklausās paziņojumi.

Vārds deputātam Vilnim-Edvīnam Bresim.

V.-E.Bresis(Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde sāksies pēc trim minūtēm Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas telpās. Lūdzu visus ierasties!

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Augustam Brigmanim.

A.Brigmanis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Deputāti! Pieprasījumu komisijas sēdē notiks tūlīt, Pieprasījumu komisijas telpās.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds 8.Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Boriss Cilevičs, Visvaldis Skujiņš, Silva Golde, Artis Kampars, Paulis Kļaviņš, Jānis Lagzdiņš, Dzintars Jaundžeikars, Uldis Briedis, Andrejs Radzevičs, Jānis Reirs, Jevgenija Stalidzāne un Staņislavs Šķesters.

(Pārtraukums)

 

 

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi, turpināsim Saeimas sēdi! Izskatām likumprojektu “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” otrajā lasījumā.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.6. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Runājot par mūsu iesniegto 6.priekšlikumu, gribētos pateikt sekojošo. Mēs ar pieaugošām bažām konstatējam, ka mūsu valstī notiek politiskā saspīlējuma strauja eskalācija. Taču tā vietā, lai valdošās labējās partijas censtos dialoga ceļā risināt pašu izraisītas problēmas, tās cenšas šos jautājumus nokārtot no spēka pozīcijām.

Par to liecina Saeimā atkal aktualizētie grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” un piedāvātais grozījums Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kura būtība ir ieviest politisku cenzūru publisku pasākumu īstenošanā. Tas faktiski nozīmē atgriešanos pie totalitāras valsts pārvaldes. Šis jau ir solis uz tāda, teiksim, policejiska režīma izveidošanu valstī, kāds pastāv reti kur pasaulē. Naivi ir cerēt, ka, pārejot uz totālu regulāciju un pēc būtības politiski motivētu atļauju sistēmu Satversmē noteikto miermīlīgu sapulču tiesību īstenošanā, valstī tiks atrisinātas aktuālas problēmas.

Šis nedraudzīgais valsts solis izraisīs jauniešu atbildes pretsoli, un saspīlējums sabiedrībā tikai pieaugs. Mēs varam sagaidīt dienu, kad policija izdzenās “nesankcionētu” (pēdiņās) jauniešu mītiņu. Vai tādu mēs vēlamies jauniešu politisko aktivitāti? Un kas sekos pēc tam? Mēs aicinām nekārtot šos jautājumus no spēka pozīcijām. Tas nekad nav novedis nevienu valsti līdz pozitīvam rezultātam.

Un, runājot precīzi par šo manu priekšlikumu, jāuzsver, ka priekšlikuma atslēgvārdi ir šie - “nav nepieciešama valsts vai pašvaldību iestāžu atļauja”. Jo esmu pārliecināts, ka Saeimas deputāts nevar būt atkarīgs no pašvaldību deputātiem. Es vēlos panākt, lai tomēr nebūtu nepieciešama pašvaldības atļauja, lai deputāti tiktos ar vēlētājiem. Es nevaru piekrist, ka Saeimas deputātiem ir nepieciešams lūgt pašvaldību amatpersonu atļauju kāda pasākuma rīkošanai. Tas taču, manuprāt, ir pilnīgs absurds.

Lūdzu atbalstīt 6.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Nav? Lūdzu deputātus balsot par 6. - deputāta Agešina priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 63, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.7. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Andrejs Aleksejevs.

A.Aleksejevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Ko piedāvā mūsu labējo partiju kolēģi no Juridiskās komisijas? Mums tiek piedāvāts izslēgt likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” 13.panta pirmās daļas 4.punktu. Tajā ir noteikts, ka Saeimas un pašvaldību deputātiem, rīkojot tikšanos ar iedzīvotājiem, nav jāiesniedz pieteikums pašvaldībai. Tātad nav nepieciešama saskaņošana. Turklāt šis punkts pilnīgi sasaucas ar likumu “Par pilsētas domes, rajona padomes un pagasta padomes deputāta statusu”, kura 9.pants saucas “Deputāta tiesības”. Un tā 7.punktā lasām: deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir tiesības rīkot tikšanos ar iedzīvotājiem. Un ir viena piebilde panta beigās - proti, deputāts savas tiesības realizē bez īpaša pilnvarojuma, bet, ja nepieciešams, uzrāda deputāta apliecību. Manuprāt, komentāri ir lieki šajā gadījumā. Jūsu iesniegtais grozījums neatbilst šā likuma garam, jo ierobežo pašvaldības deputātu tiesības rīkot šādas tikšanās, nosaka deputātam, kādā veidā tam jāsaņem pašvaldības piekrišana (lasi: pilnvarojums).

Grozījumu iesniedzēji arī neslēpj, ka tie ir cieši saistīti ar krievvalodīgās kopienas pretestību izglītības reformai. Šo masu pasākumu lielākā daļa ir noritējusi kā to dalībnieku tikšanās ar deputātiem. Bet kā jūs domājat, kāpēc tika izraudzīta tieši šī pasākumu forma? Atbilde ir ļoti vienkārša: tāpēc, ka varas iestādes vairākkārt bez jebkāda pamatojuma bija atteikušas protesta akciju organizatoriem rīkot šādus pasākumus.

Varu jums nosaukt virkni piemēru: bija atteikums rīkot piketu pie Izglītības un zinātnes ministrijas pērn 2.jūnijā, tad 4.septembrī - mītiņu pie Esplanādes. Jā, 2.jūnija un 4.septembra akcijas tika rīkotas kā tikšanās ar deputātiem, un tajās piedalījās tūkstošiem cilvēku. Turklāt tās, pretēji Rīgas Domes izpilddirekcijas bažām, nenoveda pie masu nekārtībām.

Savukārt tiesa mūsu apelāciju par saņemtajiem atteikumiem izskata vēl līdz šim brīdim, tātad ilgāk par 6 mēnešiem. Tas liecina par to, ka aizstāvēt Latvijas tiesā likumīgas tiesības uz miermīlīgu sapulču un gājienu, kā arī piketu brīvību, ko mums garantē Latvijas Republikas Satversmes 103.pants, ir burtiski neiespējami vai bezjēdzīgi. Un šajā sakarā nevaru nepieminēt aizvakardien notikušo leģionāru gājienu, kuru tiesa ļoti operatīvi atļāva organizēt, neraugoties uz Rīgas Domes atteikumu.

Šā gada 22. un 23.janvārī, kā arī 5. un 11.februārī pie Saeimas ēkas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Valsts prezidentes pils atkārtoti noritēja tikšanās ar iedzīvotājiem, un šo tikšanos mērķis bija paust savu “Nē!” izglītības reformai. Un tās kļuva par pašaizliedzības un organizētības paraugu, tajās tika demonstrēta gatavība civilizēti aizstāvēt savas tiesības.

Šķiet, ka pavisam drīz mītiņot un piketēt jūs atļausiet tikai Waffen SS leģionāriem un viņu domubiedriem. Un tas jau izskatās pēc vēlmes aizvērt muti politiskajai opozīcijai, nevis pēc vēlmes konkretizēt kārtību, kādā pašvaldību amatpersonas izskata pieteikumus par masu pasākumu rīkošanu.

Mēs, opozīcijas deputāti, atšķirībā no jums, kolēģi, perfekti izjūtam labējo partiju pārstāvju “labvēlību” jebkurā jautājumā, arī pasākumu organizēšanā.

Daru jums zināmu, ka tā tas notiek ne tikai mūsu galvaspilsētā, bet arī citās valsts pilsētās, ieskaitot Liepāju un manu dzimto pilsētu Jelgavu arī.

Iesniegtā likumprojekta anotācijas 5.punkts apgalvo, ka šis likumprojekts neskar Latvijas starptautiskās saistības. Un kā tad ir ar Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvenciju un Starptautisko paktu par pilsoņu un politiskajām tiesībām?

Lasot anotācijas 1.punktu, nekas neliecina par to, ka šis likums ir vajadzīgs, lai visus deputātus pielīdzinātu pārējiem iedzīvotājiem, taču tas izskanēja kā būtisks arguments Āboltiņas kundzes, Juridiskās komisijas bijušās priekšsēdētājas, runā.

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, jūsu uzstāšanās laiks ir beidzies.

A.Aleksejevs. Labi.

Es varu tam piekrist, bet tādā gadījumā man uzreiz rodas pamatots jautājums, proti: kāpēc jūs vēlaties līdzināties mūsu valsts iedzīvotājiem tikai piketu rīkošanas jautājumā? Pasakot “A”, jāsaka arī “B”. Kāpēc jums, godātie kolēģi, nepiedāvāt apspriešanai priekšlikumu grozīt Satversmes 30.pantu un arī daudzus citus, kuros deputātu tiesības atšķiras no pārējo Latvijas pilsoņu tiesībām? Ko jūs teiksiet par to?

Nobeigumā, godātie iesniedzēji, man ir jums jāteic, ka šo jūsu rīcību es personīgi nevaru definēt nekā savādāk kā “baķkas” Lukašenko “piekto kolonnu” un “spalvaino roku”. Manuprāt, jūs to rakstījāt Aleksandra Grigorjeviča...

Sēdes vadītāja. Deputāta kungs, atkārtoju, ka jūsu uzstāšanās laiks beidzies!

A.Aleksejevs. ... iespaidā - lai dzīvo diktatūra!

Sēdes vadītāja. Nākamais debatēs ir pieteicies deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Es gribu jums atgādināt, ka šis priekšlikums ir saņemts no Tieslietu ministrijas. Neviens cits kā pati Tieslietu ministrija ieteica neizdarīt tādas izmaiņas, kas novestu pie tā, ka deputātiem būtu mazākas tiesības rīkot kādu pasākumu ārpus telpām. Man bija izdevība dzirdēt Juridiskās komisijas sēdē komentāru no Tieslietu ministrijas pārstāvjiem - tur tika teikts, ka projekts ir pārāk radikāls un ka - nedrīkst tā uzreiz mainīt “spēles noteikumus”, un ka šis labojums nav attaisnojams. Lūk, tāds bija Tieslietu ministrijas komentārs.

Viņi piedāvāja citu variantu, kurā ir paredzēts, ka, ja pasākums ir mazāks par 100 cilvēkiem un ja pieteikuma iesniedzējs norāda, ka mazāk par 100 cilvēkiem piedalīsies tajā pasākumā, tad ir tiesības nepaziņot pašvaldībai.

Cits, arī ļoti svarīgs moments ir tas, ka Juridiskā komisija saņēma vēstuli no Latvijas Pašvaldību savienības un ka arī tur bija rakstīts, ka pašvaldības uzskata, ka nav tādas nepieciešamības mainīt tagad likumu, jo visi tie pasākumi, kuri tika organizēti ar deputātu klātbūtni, ar deputātu piedalīšanos, vai ar pašiem deputātiem organizēti, neizraisīja nekādas nekārtības un viss noritēja mierīgi. Un patiešām! Ja kāds no šā likumprojekta iesniedzējiem var minēt kaut vienu pasākumu, kura gaitā tikuši sisti bērni vai pārkāpta sabiedriskā kārtība, tad, lūdzu, nāciet tribīnē un par to stāstiet! Taču mans viedoklis ir tāds: ja mēs tagad aizliegsim deputātiem rīkot pasākumus ārpus telpām, tas novedīs pie gluži pretēja rezultāta - pie tā, ka būs saspīlējums, būs konflikti, un galu galā mēs nesasniegsim to nosprausto mērķi - nodrošināt pasākumu drošību un bērnu drošību. Tur ir tā problēma.

Nedrīkst mēģināt uzlabot tādus likumus, kuri neprasa tādu uzlabošanu! Ja jau pasākumi noritēja gludi un mierīgi, kāpēc mums tagad mainīt likumu?

Mans priekšlikums - atbalstīt Tieslietu ministrijas priekšlikumu vai vismaz kādu citu no deputātu priekšlikumiem, kuru mērķis ir atstāt likumu iepriekšējā redakcijā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Arī es lūdzu atbalstīt šo Tieslietu ministrijas priekšlikumu, jo šis ir kompromiss. Viņi meklē kompromisu. Arī, piemēram, deputāts Golubovs, piekristu tam, ka varētu ierobežot šīs deputātu tiesības, bet vajadzētu kaut kādu demokrātiju tomēr atstāt likumā.

Un ir viens arguments. Ja jūs pieņemat, teiksim, 7. - Tieslietu ministrijas priekšlikumu - kopā ar 10. - Tieslietu ministrijas priekšlikumu -, tad likumprojekta uzdevums būs atrisināts, jo visas šīs tikšanās, kas varētu notikt bez saskaņošanas ar pašvaldību, būtu ierobežotas tikai ar dalībnieku skaitu - 100 dalībnieku. Un esmu pārliecināts, ka vienīgais politiskais spēks, kas šodien var, rīkojot tikšanās ar saviem vēlētājiem, savākt kopā vairāk nekā 100 cilvēku, ir PCTVL. Un to, ko jūs gribat, to jūs arī saņemsiet.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja komisijas vārdā nekas nav piebilstams, lūdzu deputātus tagad balsot pat 7. - Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra Pietkeviča priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 57, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 8.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 8.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 9.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Par 9.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 17, pret - 63, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 9.priekšlikums arī komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. Ir? Par 9.priekšlikumu mēs jau nobalsojām.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 10.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šajā priekšlikumā mēs piedāvājam novērst iespējamos trūkumus šajā likumprojektā. Pie tam esmu absolūti pārliecināts, ka mēs nevaram ierobežot vēlētāju un deputātu tiesības tikties. Esmu arī pārliecināts, ka mums mūsu valstī šajā jautājumā ir jāizmanto paziņojuma, nevis pieteikuma forma, nevis atļaujas forma vai sistēma.

Un tādējādi mūsu priekšlikuma būtība ir saistīta ar to, ka pieteikums nav jāiesniedz, bet attiecīgajam deputātam vai deputāta kandidātam ne vēlāk kā 7 darba dienas pirms plānotās tikšanās ir jāpaziņo pašvaldībai par savu ieplānoto pasākumu. Līdz ar to es uzskatu, ka mēs varam konkrēti un precīzi atrisināt visas iespējamās problēmas. Nedrīkst ierobežot vēlētāju un deputātu tiesības, kuras garantētas mūsu valsts Pamatlikumā!

Lūdzu atbalstīt 11.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Šis deputāta Agešina priekšlikums ir acīm redzami pretimnākošs solis likumprojekta iesniedzējiem. Gribētos tikai piebilst: vai jūs domājat, ka mēs esam tik traki un naidīgi cilvēki, kas nerūpēsimies par mūsu pasākumu dalībnieku drošību? Faktiski mēs visu to, kas izklāstīts 11. - deputāta Agešina priekšlikumā, arī darījām. Mēs brīdinājām visus drošības dienestus, to skaitā arī Drošības policiju, par mūsu pasākumu, lai viņi varētu sagatavoties; mēs to saskaņojām pēc iespējas arī ar Municipālo policiju. Un visā mūsu pasākuma laikā ir ciešs kontakts ar visiem aizsargājošiem dienestiem. Un tieši tāpēc, kad bija četras varbūt visas Latvijas vēsturē vislielākās demonstrācijas kaut kādu vardarbību vai huligānismu jūs neredzējāt.

Un sakarā ar to es tomēr aicinu arī jūs spert soli mums pretī un atbalstīt šo 11. - deputāta Agešina priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 11. - deputāta Agešina priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 62, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.12. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 12.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.13. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es zinu, ka, runājot ar jums, kolēģi, nekāda rezultāta nebūs, tomēr gribētu paskaidrot, ka jebkurš šis priekšlikums ir balstīts uz lielu pasākumu organizēšanas pieredzi. Un arī šis precizējums faktiski ir ierēdņu darbības un mūsu pieredzes apkopojums, kad, teiksim, Rīgas Domē vai varbūt arī citās pašvaldībās mēs pieteikumu saskaņojam nevis trīs dienu laikā, kā rakstīts likumā, bet bez galīgas precizēšanas pat mēneša laikā, un tas faktiski ir acīmredzams Satversmes pārkāpums.

Un šeit es gribētu pievērst jūsu uzmanību tam, ka šis ir atbildīgās komisijas priekšlikumā neliels precizējums, lai novērstu visas juridiskās neskaidrības, un es tomēr uzskatu, ka jebkurš prātīgs cilvēks to atbalstīs.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par 13. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 65, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.14. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 14.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 65, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.15. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 15.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 63, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.16. Juridiskajā komisijā ir atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 16.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 57, pret - 18, atturas - 5. Priekšlikums ir atbalstīts.

Vai deputāts Jānis Esta ir pieteicies runāt par procedūru? (No zāles dep. Dz.Ābiķis: “Viņš atteicās, pārdomāja!”) Nē. Paldies.

Pirms balsojam par likumprojektu kopumā, daru jums zināmu, ka ir saņemts 10 deputātu: Buzajeva, Kabanova, Sokolovska, Tolmačova, Plinera un citu priekšlikums - atcelt lēmumu par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” atzīšanu par steidzamu.

Deputāts Vladimirs Buzajevs runās “par”. Lūdzu!

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mēs tikko noraidījām veselu virkni prātīgu, pamatotu un kompromisu pilnu priekšlikumu. Noraidījām visus bez izņēmuma un faktiski bez izskatīšanas.

Jūs, kā es ceru, paspējāt iepazīties ar duci krievvalodīgās kopienas ietekmīgāko organizāciju aicinājumu, kas pieprasa šādā veidā nepieņemt grozījumus. Jūs jau zināt arī Tieslietu ministrijas, kā arī Valsts cilvēktiesību biroja viedokli. Arī biroja nostāja ir negatīva pret tādu rupju iejaukšanos likumdošanā, kad, pūloties novērst vienu no parādībām - tieši krievu skolēnu masu demonstrācijas, vienlaikus tiek aizmirsts par tīri juridiskām sekām.

Neskaitot Satversmē garantētās tiesības uz miermīlīgām manifestācijām, grozījumi skar arī tautas tiesības uz vēlēšanu brīvību, jo liedz deputātu kandidātam tikties ar saviem vēlētajiem. Un, ja tas ir atkarīgs no viņu politisko oponentu, kuri dominē pašvaldībās, gribas, tad tas ir ļoti bīstami.

Iedomājieties “Jaunā laika” priekšvēlēšanu kampaņu reģionos, kur pie varas ir viņu “draugi” (pēdiņās) no Tautas partijas! Vai arī šo grozījumu iniciatori no TB/LNNK ir pieteikuši tikšanos ar saviem vēlētājiem pie Brīvības pieminekļa, bet ir saņēmuši atļauju to darīt pie naftas termināļa Bolderājā.

“Speška, kak izvestno, nužna toļko pri lovļe bloh!” Latviski tas būtu: “Steigties, kā zināms, vajag tikai, ķerot blusas!” Vai tuvākais literārais ekvivalents: “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi!”

Pieņemot steidzamības kārtībā likumu, kas ir vērsts pret vienu frakciju, jūs kļūsiet līdzīgi Francijas Konventam, kas bez īpašām debatēm nosūtīja uz giljotīnu gandrīz visas savas frakcijas pēc kārtas. Lai sodītu ar nāvi šā procesa iniciatorus, jakobīniešu frakcijai bija nepieciešama tikai diennakts no brīža, kad viņi tika pasludināti par nācijas ienaidniekiem un kad viņiem tika nocirstas galvas.

Paturiet to prātā, kungi no TB/LNNK, kas bija šā projekta iniciatori! Tas notika 18.gadsimta beigās, bet tagad ir 21.gadsimta sākums.

Atcerēsimies to un atteiksimies no steidzamības, pieņemot likumprojektu! Sagatavojot to trešajam lasījumam, mierīgi novērtēsim visas likumprojekta pieņemšanas iespējamās sekas. Īpaši, Latvijas Pirmās partijas iekšlietu ministr!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Neviens deputāts nav pieteicies runāt “pret”. Tātad esiet ļoti uzmanīgi, deputāti, jo mums tagad ir jābalso par priekšlikumu - atcelt lēmumu par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” atzīšanu par steidzamu! Lūdzu deputātus balsot par šo priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 69, neviens deputāts neatturas. Tātad priekšlikums nav atbalstīts.

Paldies.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - 19, neviens deputāts neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas priekšsēdētāja, godātie deputāti! Aicinu skatīt dokumentu nr.2195-b - likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli””. Izskatīšana ir steidzama. Otrais lasījums.

Saņemti ir 8 priekšlikumi.

1.priekšlikumu iesniedzis finanšu ministrs Oskars Spurdziņš. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. 2.priekšlikums ir iestrādāts 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 2. un 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4.priekšlikumu ir iesniegusi Latvijas Zemnieku savienība, bet, apspriežot to, ir panākta vienošanās, ka šis priekšlikums tiks atsaukts, jo turpinās debates par šo jautājumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Dzintars Zaķis.

Dz.Zaķis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godājamie kolēģi! Šobrīd Saeimā ir iesniegti divi likumi, kas attiecas uz alus ražotājiem. Pirmais likums, par kuru mēs runājām arī Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā, ir jaunais Alkohola aprites likums. Otrais likums tātad ir Akcīzes nodokļa likums.

Es varbūt pāris vārdos izklāstīšu to situāciju, kāda šobrīd ir ar alus ražotājiem, un aicināšu jūs īstenībā savu viedokli nedaudz mainīt. Tātad situācija ir apmēram šāda: 70% alus Latvijā saražo 3 vai 5 lielie uzņēmumi. Tie nav ar Latvijas kapitālu, tur ir investīcijas, kas, protams, nav slikti, bet tie nav Latvijas uzņēmumi. Pārējos 30% alus saražo daudzi mazie uzņēmumi - tādi kā “Tērvete”, “Bauska”, “Piebalga” un citi. Un galvenā īpatnība ir tāda, ka tie atrodas reģionos, ka tie neatrodas Rīgā. Tie ir mazi reģionāli uzņēmumi. Tātad šie mazie uzņēmumi faktiski zināmā mērā ir mūsu, Latvijas, identitāte, jo alus, kā mēs labi zinām, Latvijā tomēr ieņem diezgan lielu daļu no alkoholisko dzērienu patēriņa kopumā.

Tālāk. Tātad Alkohola aprites likums pēc būtības paredz to, ka alkohola apritei Latvijā ir arvien jāsamazinās, bet ko saka narkologi? Viņi saka to, ka, ja nav iespējams samazināt alkohola patēriņu, tad ir jāpanāk tāda situācija, lai alkohola lietošanas struktūra mainītos par labu vājajiem dzērieniem, tieši alum.

Paskatīsimies, kas ir piedāvāts šajā 4.priekšlikumā! Tātad mēs piedāvājam ieviest kārtību attiecībā uz šiem mazajiem alus ražotājiem, kādu to pieļauj Eiropas Savienība un kādu to ļoti plaši izmanto arī Eiropas Savienībā. Tātad šī ir situācija, kad var samazināt akcīzes nodokli tiem, kuri ir šie mazie uzņēmumi. Latvijas gadījumā, kā es jau minēju, tie ir reģionālie uzņēmumi.

Tagad es gribētu teikt “zaļajiem” un “zemniekiem”, ka īstenībā šis ir ļoti prātīgs priekšlikums, jo pretēji tam, lai nāktu tribīnē uz katru budžeta pieņemšanu un lūgtu papildu subsīdijas, šis priekšlikums veicina pārstrādi - tātad mēs šoreiz radām zemniekiem arī tirgu, mēs veicinām, teiksim, miežu noietu, un tanī gadījumā, kad mēs veicināsim pārstrādi, mēs arvien vairāk radīsim arī iespēju palielināt miežu un iesala ražošanu, un tas savukārt paplašinās zemniekiem tirgu. “Tērvete”, starp citu, ražo alu tikai no Latvijā izaudzētiem miežiem.

Otra lieta, ko es gribētu teikt Radzeviča kungam. Zinot Radzeviča kunga veiktspēju, mēs acīm redzami varam novērtēt to tā, ka šis ministrs šoreiz valdībā ir uzaicināts tikai tāpēc, lai sagrautu labi iesākto reģionālo reformu. Tāpēc es arī Radzeviča kungu aicinātu balsot par šo priekšlikumu un atbalstīt reģionos ražošanu un atbalstīt reģionālās darba vietas, tādējādi reāli atbalstot reģionu uzņēmējus.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vilnis-Edvīns Bresis.

V.-E.Bresis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Tas viss ir pareizi, un mums ir jāatbalsta mūsu valsts uzņēmējdarbība, it īpaši, kā mums liekas, mazie un vidējie uzņēmumi. Taču jāsaka, ka šinī gadījumā tas vairs nav tik vienkārši, jo pēc 1.maija, kā jūs labi saprotat, mēs vairs nebūsim, teiksim, valsts, kurā varam viennozīmīgi šīs valsts robežās atbalstīt kādu uzņēmējdarbības veidu vai grupu, vienlaicīgi nerēķinoties ar to, ka mums ar šo pašu lēmumu ir jāatbalsta, teiksim, arī tikpat labi lietuviešu, igauņu vai citu kaimiņu uzņēmējdarbība.

Ja mēs dodam prioritāti šiem mazajiem alus darītājiem, tad tas nozīmē, ka tikpat lielā mērā mēs šīs priekšrocības dodam arī kaimiņiem - lietuviešiem un igauņiem.

Mums ir tāda informācija, ka tepat aiz robežām ir aptuveni 80 mazas lietuviešu alus darītavas, un tad, ja viņi vedīs iekšā šo savu produkciju, tad tas nozīmē, ka šīs atlaides būs attiecināmas tieši uz lietuviešu alus darītavām.

Otrs jautājums, protams, skar administrēšanu, jo šī sadalīšana grupās Finanšu ministrijai rada problēmas ar administrēšanu, tā ka ir grūti pateikt, kurā brīdī pie kuras grupas šie uzņēmēji būtu piederīgi.

Tāpēc mēs uzskatījām, ka šis jautājums ir ļoti aktuāls. Es piekrītu - un mēs arī komisijā esam tā vienojušies -, ka mēs šo jautājumu nenoņemam no darba kārtības, bet turpinām pie tā strādāt, un tad, kad būs pilnīgi droši zināms, kā mēs varam - šoreiz labā nozīmē - lobēt savus mazos alus darītājus, tāpat arī citus mazos uzņēmumus, kā pareizi un nešaubīgi godīgi viņus administrēt, tad mēs noteikti pie šā jautājuma vēl atgriezīsimies.

Taču pašreiz frakcijas vārdā es esmu pilnvarots atsaukt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Paldies. Priekšlikums ir atsaukts un tātad nav balsojams. Lūdzu Gundaram Bērziņam Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā turpināt priekšlikumu izskatīšanu.

G.Bērziņš. Nākamais ir 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 7. - finanšu ministra Oskara Spurdziņa priekšlikums. Atbalstīts Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 8. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Aicinu balsot par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 70, pret - nav, atturas - 14. Likums “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par prekursoriem””. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2236. Likumprojekts ir sagatavots trešajam lasījumam.

1.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Arī 2.priekšlikumu ir sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu ir iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmanes kundze. Komisija ir šo priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 5.priekšlikumu ir iesniegusi Sociālo un darba lietu komisija. Lūgums šo priekšlikumu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 6.priekšlikumu ir iesniegusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmanes kundze. Komisija ir šo priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 7.priekšlikums - Veselības ministrijas parlamentārās sekretāres Bušmanes kundzes priekšlikums. Komisija ir šo priekšlikumu atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 8. - Veselības ministrijas parlamentārās sekretāres Bušmanes kundzes priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi, iestrādājot komisijas priekšlikumā - 9.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8. un 9.priekšlikumu.

J.Stalidzāne. 10. - Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikums. Ir lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 11. - Veselības ministrijas parlamentārās sekretāres Bušmanes kundzes priekšlikums. Lūgums to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 12.priekšlikumu ir sagatavojusi Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Bušmanes kundze. Tas ir daļēji atbalstīts un iestrādāts Sociālo un darba lietu komisijas priekšlikumā - 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 14. - Veselības ministrijas parlamentārās sekretāres Bušmanes kundzes priekšlikums. Un to komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Ir priekšlikums tagad šo likumprojektu pieņemt trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 79, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par prekursoriem”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Muitas likums”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Ainārs Latkovskis.

A.Latkovskis (frakcija “Jaunais laiks”).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.2226.

1.priekšlikums - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 4. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 5. - deputāta Latkovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 6. - deputāta Deņisova priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 7. - deputāta Latkovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 8. - finanšu ministra priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Iestrādāts 10. - komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

A.Latkovskis. 11. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Latkovskis. Visbeidzot lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likums “Muitas likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Skatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām”” (dokuments nr.2227) trešajā lasījumā. Trešajam lasījumam saņemti 12 priekšlikumi. Dokuments ir ļoti apjomīgs, uz 74 lappusēm.

1.priekšlikums ir 21.lappusē. Tas ir Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Arī 3.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Arī tas ir guvis atbalstu komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4.priekšlikums - Juridiskā biroja ierosināts precizējums, kas komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Arī tas ir komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 7.- Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 12. - Juridiskā biroja ierosināts precizējums. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 13. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts komisijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Izskatīti visi priekšlikumi. Aicinu akceptēt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām”” trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 80, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” trešajā lasījumā (dokuments nr.2228). Trešajam lasījumam ir saņemti četri priekšlikumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 3. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. 4. - Latvijas Sociālistiskās partijas frakcijas priekšlikums. Komisijā nav guvis atbalstu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Aicinu balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” trešajā lasījumā. Dokuments nr. 2229.

Gatavojot likumprojektu trešajam lasījumam, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir formulējusi tikai vienu priekšlikumu. Pirmais un vienīgais priekšlikums šinī likumprojektā tātad ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, un tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

G.Bērziņš. Aicinu atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 81, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības””. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāts Mareks Segliņš.

M.Segliņš (Tautas partijas frakcija).

Kolēģi, strādāsim ar dokumentu nr.2235.

Saņemti 16 priekšlikumi.

1.priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 2.priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 2. - deputātu Agešina un Bartaševiča
priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 3.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi pret komisijas viedokli par 3.priekšlikumu? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 16, pret - 63, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 4.priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 5.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Īsumā raksturošu sava priekšlikuma būtību. Nepilsoņu tiesības saglabāt savu dzimto valodu, kultūru un tradīcijas kultūrnacionālās autonomijas ietvaros ir nostiprinātas likumā no 1995.gada. Faktiski tās ir mazākumtautību pamattiesības, kuras paredz Eiropas Padomes Vispārējā konvencija par nacionālo minoritāšu aizsardzību, kuru Latvija ir parakstījusi tajā pašā 1995.gadā. Praktiski visas starptautiskās cilvēktiesību struktūras uzstājīgi pieprasa, lai Latvija šo konvenciju ratificētu. Vēl tagad turpinās diskusija par to, kuru no Latvijā dzīvojošajām tautībām varētu pieskaitīt pie nacionālajām minoritātēm.

Dāmas un kungi! Šī problēma Latvijas likumdošanā jau sen atrisināta. Apspriežamais pants demonstrē, ka pie mazākumtautībām ir viennozīmīgi pieskaitītas personas, kurām ir nepilsoņa statuss. Derētu atgādināt, ka spēkā esošais likums izplata šā panta darbību arī uz citu valstu pilsoņiem, kuri pirms 1992.gada dzīvoja Latvijas teritorijā.

Tā, starp citu, ir 4.maija Neatkarības deklarācijas solījumu pildīšana.

Tagad šo pantu, kas aizstāv Latvijā dzīvojošo ārvalstu pilsoņu tiesības, ir ierosināts izņemt no likuma. Jājautā - kādēļ? Kur slēpjas lietuviešu, kas dzīvo pierobežas zonā, vaina Latvijas likumdevēju priekšā?

Daudzi no viņiem ir pazemojošās violetās nepilsoņa pases vietā izvēlējušies savas etniskās izcelsmes zemes pasi. Kāpēc no likuma tiek izsvītrota garantija viņiem saglabāt lietuviešu valodu, kultūru un tradīcijas? Varbūt tāpēc, ka mēs piekrastē naftas atradnes neesam sadalījuši.

Atgriežos pie apspriežamā grozījuma. Esmu gatavs atsaukties uz slēdzienu, ko īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās ir devis attiecībā uz Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību. Slēdziens ir šāds: visi Latvijas likumi atbilst šai konvencijai, izņemot tos, kuri regulē ielu nosaukumus, jo konvencija paredz nosaukumu dublēšanu mazākumtautību valodās. Teiksim, Dzirnavu iela - “Meļņičnaja”, Brīvības bulvāris - “Buļvar Svobodi”, Stabu iela - “Stolbovaja”, Elizabetes - “Jeļizavetinskaja”. Pievienojoties par ministrijas darbību atbildīgo Latvijas Pirmās partijas pārstāvju viedoklim, es ierosinu nepielietot attiecībā uz nepilsoņiem, lūk, šo konvencijas daļu.

Jūs varat man iebilst, ka tad, ja mans priekšlikums tiks pieņemts, krievu tautības nepilsoņi iegūs daudz vairāk tiesību nekā pilsoņi. Ticiet man, ja manai sievai nepilsonei un diviem vecākajiem bērniem būs vairāk tiesību nekā man un manai jaunākajai meitai, mēs to piecietīsim. Ar gandarījumu uztvers šādu pozitīvu diskrimināciju arī mani vēlētāji. Savukārt deputātiem, kuri ir gatavi piekrist atbildīgās komisijas negatīvajam viedoklim, tiek dota lieliska iespēja parādīt pigu Eiropai. Eiropai, kurā viņi tikai savos vārdos tik neatlaidīgi steidzas iekļauties.

Lūdzu balsot “par”!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Komisijas vārdā nekas nav piebilstams. Lūdzu deputātus balsot par 5. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 68, neviens deputāts neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 6.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 6.priekšlikumu.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamās dāmas un kungi! Tādā likumā mēs esam gatavi strīdēties ar jums par kādu burtu, par jebkādu burtu. Jautājumam par to, kādā veidā izraidīt no Latvijas nepilsoņus un kādā daudzumā, par laimi, vēl ir tīri akadēmisks raksturs, jo likumu, kas ļautu to izdarīt, mūsu humānie likumdevēji vēl nav izgudrojuši. Lai izraidītu nepilsoņus, sākumā vajag viņiem šo statusu atņemt, bet pēc šā statusa atņemšanas mūsu apspriežamais pants attiecībā uz viņiem vairs nav spēkā. Starp citu, šā statusa atņemšanas tempi ir līdz 500 cilvēkiem gadā. Tas gandrīz atbilst 1949.gada Staļina “troikas” tiesas praksei.

Es piedāvāju grozījumu: “Neizraidīt personas, kuras ir dzimušas Latvijā.” Tādējādi es cerēju, ka pants, kas dod garantijas pret patvaļīgām izraidīšanām, kā tas bija iepriekš, izplatīsies arī attiecībā uz citu valstu pilsoņiem, kuri pirms 1992.gada ir dzīvojuši Latvijas teritorijā. Latvijā dzimušo starp viņiem ir daudz - ap 30 procentiem. Pagaidām Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, rupji piekrāpjot deputātus un neatspoguļojot savas vēlmes likumprojekta anotācijā, grib noteikt viņiem visiem atvieglotu izraidīšanas procedūru kā kaut kādam papuasam, kas nejauši gadījies Latvijā.

Reiz, aizstāvot tiesā Lietuvas pilsoni, kurai bija dots rīkojums par izraidīšanu, es aizgāju pie šīs valsts konsula un lūdzu palīdzību. Viņš solīja atsūtīt visus nepieciešamos dokumentus un ilgi izteica savu attieksmi pret PMLP, izmantojot visu normatīvo un nenormatīvo krievu valodas leksiku.

Ņemot vērā to, ka daudz civilizētākas šā panta redakcijas, kuras piedāvāju gan personīgi es, gan deputāts Agešins, jau otrajā lasījumā tika noraidītas, es lūdzu atbalstīt manu kompromisa priekšlikumu un neaiztikt Latvijā dzimušās personas! Ticiet man, viņām ir visi morālie pamatojumi, lai bez jebkādiem traucējumiem dzīvotu Latvijā. Pie tam tie ir pat daudz lielāki nekā dažām bezatbildīgām un cietsirdīgām personām, kas sēž šajā zālē.

Sēdes vadītāja. Buzajeva kungs, es ceru, ka jūs ar savu runu neaizvainojāt papuasus! Lūdzu deputātus balsot par 6. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 67, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.7. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 7.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.8. Komisijā ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.9. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 9.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. Priekšlikums nr.10.

Sēdes vadītāja. Pag, pag, pag! Atvainojos! Es lūdzu deputātus ātrāk pieteikties debatēs.

Tātad sākam debates par 9. - Juridiskā biroja priekšlikumu. Deputāts Aleksandrs Bartaševičs.

A.Bartaševičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātie deputāti! Mēģiniet atbildēt uz jautājumu: kam ir vajadzīgi šie labojumi? Un kāds ir mērķis šiem labojumiem? Atbildi mēs varam atrast Iekšlietu ministrijas paskaidrojuma vēstulē, kas ir pievienota likumprojektam. Un tur ir skaidri rakstīts, ka pēc nepilsoņa statusa atņemšanas šis cilvēks paliek tajā valstī, kur viņam ir uzturēšanās atļauja, un tad šī te valsts noņemsies ar viņu un mēģinās viņam piešķirt kādu statusu. Tātad - kādu statusu var piešķirt valsts? Tikai bezvalstnieka statusu!

Tad nu padomājiet, cienījamie kolēģi, kādas ir sekas šā nepilsoņa statusa atņemšanai! Latvijā ir nostiprinājies uzskats, ka nepilsonis ir Latvijas valstij piederīgs. Un tāds uzskats ir arī pasaulē, taču nepilsonis ir kaut kas īpašs. Tāda statusa nevienā citā valstī vairs nav. Un nepilsoņiem ir vienādas tiesības, ekonomiskās tiesības, ar Latvijas pilsoņiem, bet, protams, ir atšķirības politiskajās tiesībās. Un te ir jāatzīmē, ka šādas pieejas pamatotību savas 63.sesijas 2003.gada 22.augusta apsvērumos par Latviju ir akcentējusi arī ANO Rasu diskriminācijas izskaušanas komiteja. Šī komiteja uzsvēra, ka nevienam no pasākumiem, kas veikti attiecībā uz nepilsoņiem, nedrīkst būt nelabvēlīga ietekme uz viņu pašreizējo statusu, un šī komiteja ir izteikusi bažas par joprojām pastāvošajiem atsevišķiem nepilsoņu tiesību ierobežojumiem.

Tātad Latvija ir apņēmusies, parakstot daudzas konvencijas... Starp citu, viena no tām par apatrīdisma samazināšanu, taču to vajadzēja ratificēt 2000. ... es atvainojos, 1990.gada 4.maijā. Un tur ir skaidri teikts, ka mēs nevaram vairot bezvalstnieku skaitu, bet nekas cits kā nepilsonis, kam atņemts viņa tagadējais statuss... Viņš kļūst par bezvalstnieku, un šis process nav nekas cits, kā vien bezvalstnieku skaita vairošana.

Tātad mēs sev jau radām vēl vienu problēmu - problēmu ar to valsti, kur nepilsonis tagad atrodas. Starptautiskā nozīmē tas ir ļoti slikti, jo mēs patiešām it kā nogrūžam no sevis problēmu ar mūsu valstij piederīgiem cilvēkiem.

Protams, es varu minēt arī citas konvencijas un citus līgumus, kurus mēs parakstījām, bet negribam pildīt. Tāda ir arī Eiropas Cilvēktiesību konvencija un Starptautiskais pakts par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām un vēl daudzi citi.

Mūsu priekšlikums tomēr ir ieklausīties Juridiskā biroja viedoklī, ieklausīties Valsts cilvēktiesību biroja viedoklī un arī Iekšlietu ministrijas viedoklī... nevis Iekšlietu ministrijas, bet Ārlietu ministrijas viedoklī. Starp citu, Ārlietu ministrija neieteica attiecināt šo 5.apakšpunktu uz situāciju, kad tiek atņemts nepilsoņa statuss.

Aicinu balsot par Juridiskā biroja piedāvājumu.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Vēl vienu reizi par šo Juridiskā biroja priekšlikumu, kas ir nedaudz “mīkstāk”, un pēc būtības gandrīz sakrīt ar manu nākamo - 10.priekšlikumu. Bez tam analoģisku priekšlikumu otrajam lasījumam bija iesniedzis arī Valsts cilvēktiesību birojs, bet diemžēl Juridiskā komisija neiekļāva šo priekšlikumu balsošanas sarakstā.

Vēl vairāk! Šis priekšlikums tika atbalstīts arī Ārlietu ministrijas par kontaktiem ar Eiropas cilvēktiesību organizāciju atbildīgās darbinieces vēstulē. Šī vēstule, kas tika saņemta atbildīgās komisijas sēdē tieši pirms otrā lasījuma, bija par pamatu likumprojekta izskatīšanas atlikšanai uz nenoteiktu laiku. Faktiski šā Saeimas augstākās kvalifikācijas juristu un valsts oficiālo cilvēktiesību aizstāvju priekšlikuma pamats ir nepieļaut cilvēkiem nelabvēlīga likuma ar atpakaļejošu spēku pieņemšanu. Tas ir princips, kas diezgan plaši ir izplatīts visā civilizētajā pasaulē, izņemot Latviju.

Konkrēti tas nozīmē, ka cilvēki ar pastāvīgās uzturēšanās atļauju ārzemēs nevarēs pretendēt uz Latvijas nepilsoņa statusu, un tas ir pareizi. Tam mēs piekrītam, bet šis īpaši “smagais” noziegums tomēr nevar būt par pamatu jau esošā statusa atņemšanai. Tāpēc gan Juridiskais birojs, gan Valsts cilvēktiesību birojs, gan Ārlietu ministrijas speciālā pārstāve Eiropas cilvēktiesību struktūrās viennozīmīgi atbalsta šo priekšlikumu. Jo viņi saprot, ka likumprojekts, kurā nav iekļauta šī norma, ļauj atņemt cilvēkam kaut vai to pašu nepilsoņa pasi, kurā ir ierakstīta šī uzturēšanās atļaujas atzīme. Daudzās valstīs, to skaitā arī Latvijā, tas kalpo par pamatu, lai atņemtu arī pašu uzturēšanās atļauju. Tā rezultātā bijušais nepilsonis attiecīgajā valstī kļūst par nelegālu personu, kas sagādās šai valstij nopietnas neērtības.

Šie atbildīgie augstākās kvalifikācijas speciālisti ļoti labi saprot visas mūsu valstij draudošās sekas šā priekšlikuma noraidīšanas gadījumā. Turpretī deputātu vairākums diemžēl ir gatavs atbalstīt viena Iekšlietu ministrijas departamenta neobjektīva resora viedokli.

Esmu pārliecināts, ka valsts intereses tomēr ir augstākas, un tāpēc lūdzu atbalstīt Juridiskā biroja priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Ja ne, tad lūdzu deputātus balsot par 9. - Juridiskā biroja priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 27, pret - 46, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 10.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 10.priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 18, pret - 69, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 11.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 11.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 20, pret - 64, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 12.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Par 12.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 64, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 13.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Šis mans priekšlikums ir ļoti vienkāršs. Es ierosinu saglabāt esošo iespēju vecākiem brīvi izvēlēties jaundzimušā bērna statusu - nepilsonis vai ārvalstnieks - gadījumā, ja viens no vecākiem ir nepilsonis, bet otrs - ārvalstnieks. Šīs tiesības ir nostiprinātas Iedzīvotāju reģistra likuma 11.pantā no 1998.gada.

Ārvalstnieka statusa bezalternatīvā piešķiršana bērnam, kurš ir dzimis Latvijā, krasi samazina viņa iespējas integrēties sabiedrībā un rada viņa vecākiem papildu tēriņus un rūpes.

Šādās ģimenēs Latvijā piedzimst aptuveni 100 bērnu gadā. Nekādi racionāli argumenti, kamdēļ šīm personām vispār vajadzētu atņemt augstākminētās tiesības, nedz Saeimas debašu laikā, nedz amatpersonu skaidrojumos netika sniegti.

Vēl vairāk. Šis jaunais ierobežojums netiek atspoguļots likumprojekta anotācijā. Vai kāds pajautāja šiem vecākiem, vai viņi ir piekrituši šādam likuma grozījumam? Taču viens tāds savādnieks gan bija. Iedzīvotāju pieņemšanas laikā savā Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ofisā es pats ne tikai redzēju šādas ģimenes, bet arī palīdzēju dažām šādām ģimenēm, kurām PMLP, likumprojekta iniciatore un autore, pārkāpjot esošo likumdošanu, stūrgalvīgi uzskata bērnu par ārzemnieku. Ilgus mēnešus viņus vispār nereģistrēja. Sakarā ar to vecāki nevarēja saņemt nedz bērna pabalstu, nedz medicīnisko palīdzību.

Zaudējot tiesas prāvās, PMLP ierēdņi praktiski savu pretlikumīgo praksi nostiprināja likumprojektā. Un deputāti, pat nesaprotot lietas būtību, par to nobalsoja visos lasījumos.

Vai tā ir tiesiska valsts? Tā ir tikai tiesiskas valsts parodija. Aicinu tomēr domāt par bērniem, kaut arī nelatviešu bērniem, un atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Lūdzu deputātus balsot par 13. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 59, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 14.priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

M.Segliņš. 15.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi! Esmu gatavs aizstāvēt arī savu pēdējo priekšlikumu.

Priekšlikuma būtība ir acīm redzama - saglabāt esošās to personu tiesības, kuras pastāvīgi dzīvoja Latvijā līdz 1992.gadam un, neizceļojot no Latvijas, pieņēma ārvalstu pilsonību.

Tie ir igauņi, lietuvieši, krievi, baltkrievi un ukraiņi - apmēram 30 000 cilvēku. Un viņu tiesības ir šādas:

pirmkārt, saglabāt savu kultūru un lietot dzimto valodu;

otrkārt, nebūt izraidītiem no Latvijas gadījumā, ja neviena no valstīm negribēs viņus uzņemt.

Kādēļ mēs gribējām izslēgt no likuma šīs dabiskās tiesības? Vai ir saņemta attiecīgo kaimiņvalstu piekrišana? Es vairākkārt jautāju gan kolēģiem deputātiem, gan PMLP ierēdņiem, bet atbildes līdz šim nesaņēmu.

Vai tā ir ierēdņu bezatbildība vai apzināta provokācija pret jauno Emša valdību? No šīm divām iespējām izvēlieties paši!

Likumprojekta autors ir ļoti pazīstams starp Latvijas minoritāšu ģimenēm - PMLP ierēdnis Lejiņa kungs. Viņš pats personīgi parakstījis simtiem, ja ne tūkstošiem izbraukšanas rīkojumu - vairāk nekā jebkurš no čekistiem, kurus nosodīja Latvijas tiesa pēdējos gados.

Bet kas būs atbildīgs par šā likuma pieņemšanas sekām? Protams, iekšlietu ministrs no Latvijas Pirmās partijas, kā arī ārlietu ministrs no Tautas partijas, nu, un, protams, pats Ministru prezidents. Taču pirmām kārtām mēs, deputāti, esam atbildīgi par pilnīgi neattaisnotu, tūkstošiem cilvēku naidīgu lēmumu pieņemšanu.

Aicinu sadzirdēt prāta balsi un atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu balsot par 15. - deputāta Buzajeva priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 65, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

M.Segliņš. 16.priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu. Paldies.

Cienījamie deputāti, lūdzu savlaicīgi pieteikties debatēs!

Atklājam tomēr debates par 16.priekšlikumu. Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie deputāti! Latvija reizi ceturksnī saņem no attiecīgām Eiropas institūcijām atgādinājumu samazināt nepilsoņu skaitu Latvijā. Un kā mēs uz to reaģējam? Vieni, piemēram, Tautas saskaņas partija, ar savu piemēru aicina nepilsoņus naturalizēties. No mūsu frakcijas deviņiem deputātiem četri deputāti pārgājuši pilsonībā caur naturalizāciju. Visur, kur mēs tiekamies ar vēlētājiem, mēs lūdzam cilvēkus nebaidīties un iet naturalizēties. Un ar kādām metodēm cīnās citi politiķi? Viņi darbojas pēc principa: “Nav cilvēka - nav problēmas.” Viņi piedāvā likuma grozījumus, kuri dos iespēju atņemt nepilsoņa statusu cilvēkam, kurš legāli aizbraucis uz citu valsti strādāt un nopelnīt naudu. Man personīgi ir zināms tāds piemērs, ka vīrs strādā Rietumos un palīdz savai sievai un bērnam, invalīdam no bērnības, ne tikai izdzīvot mūsu grūtajos laikos, bet arī apmaksāt ārstēšanu un rehabilitāciju.

Aicinu atbalstīt deputātu Agešina un Bartaševiča priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Valērijs Agešins.

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Visu šo likumprojektu kopumā mēs varam vērtēt kā ļoti nedraudzīgu soli pret Latvijas nepilsoņiem. Šis likumprojekts ir pretrunā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas rekomendācijām. Šis likumprojekts
pasliktina - būtiski pasliktina! - nepilsoņu tiesisko stāvokli, ierobežo pārvietošanās brīvību. Visiem Latvijas nepilsoņiem, kuri dzīvo ārpus Latvijas, vispār grib atņemt šo statusu. Pie tam gribētos atzīmēt, ka Saeima, pieņemot grozījumus minētajā likumā, diemžēl izvēlējās tādu ceļu kā nepilsoņu tiesību sašaurināšanu, papildus nosakot likuma 1.panta trešās daļas 5.punktā, ka tas neattiecas uz personām, kuras pēc 1992.gada 1.jūlija saņēmušas pastāvīgās uzturēšanās atļauju kādā no ārvalstīm. Likumdevēji, Saeimas deputāti, ar atpakaļejošu likuma spēku atņem nepilsoņu statusu tiem nepilsoņiem, kuri ilgstoši uzturas kādā no ārvalstīm, saglabājot nepilsoņa pasi kā vienīgo... kā personu apliecinošu un ceļošanas dokumentu. Jāatzīmē, ka savulaik, izbraucot uz ārzemēm, nepilsoņi, Latvijas nepilsoņi, netika brīdināti par šādu iespējamu nelabvēlīgu situāciju. Ar šo grozījumu Saeima pārkāpj vairākus Administratīvā procesa likumā definētus principus, to skaitā personu tiesību ievērošanas principu, tiesiskās paļāvības principu un samērīguma principu.

Būsim godīgi, kolēģi! Šis likumprojekts ir brāķis! Par tādu nav nekādas jēgas balsot, jo esmu pārliecināts, ka Valsts prezidente šo “brāķi” neizsludinās.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Tabūns.

P.Tabūns (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Cienījamie kolēģi! Es tīšuprāt nerunāju visu šo priekšlikumu apspriešanas gaitā, lai jūs dzirdētu, kā šie “dižie sarkanie” aizstāv nepilsoņus, visus tos, kuri šeit sabrauca kopā ar okupantiem, kolonizatoriem un rusifikatoriem.

Draugi mīļie! Nepilsoņa statuss Latvijā - es jums atgādināšu, ja kāds ir piemirsis, - ir kļūda, kuru pieļāva 5.Saeima. LNNK toreiz bija izstrādājusi projektus, kuros nekāds nepilsoņa statuss nebija paredzēts. Ārvalstnieki vai bezvalstnieki - lūk, kas bija šie cilvēki, kuri sabrauca šeit okupācijas laikā. Tie varēja labākajā gadījumā kļūt par ārvalstniekiem vai bezvalstniekiem, un tad būtu pavisam cita runa. “Latvijas ceļš” toreiz to uzspieda, jo viņi bija 36 Saeimā, viņu viedoklim pievienojās viņu palīgi, un tā tika pieņemts šis statuss - nepilsoņa statuss.

Un tagad nu jūs redzat to. Viņus izmet pa durvīm - viņi ielien pa logu. Izmet pa logu - viņi ielien pa skursteni. Un prasa - atkal un atkal. Prasa un prasa, un prasa un prasīs. Šiem cilvēkiem nekad nav bijis gana un nebūs gana. Un tāpēc ir saprotams, ka mēs neatbalstām viņu priekšlikumus. Atbalstīt tos būtu vienkārši kauns!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” frakcija).

Es gribētu teikt lielu paldies Tabūna kungam, jo viņš burtiski divos trijos vārdos pilnībā atspoguļoja šā likumprojekta būtību, kā arī visu šo deputātu, kas atbalsta šo likumprojektu, patieso politisko orientāciju.

Paldies jums, Tabūna kungs!

Sēdes vadītāja. Cienījami kolēģi! Es atgādinu, ka trešajā lasījumā ir jārunā par konkrēto priekšlikumu.

Un tagad vārds deputātam Aleksandram Golubovam.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Ir tieši tā, kā teica Tabūna kungs, - 5.Saeima izdarīja ļoti lielu kļūdu ar to, ka parādījās mums nepilsoņi. Pretēji tam, ko veicināja un ko it kā gribēja izdarīt Tautas fronte - iedot visiem iedzīvotājiem pilsonību -, tas nebija izdarīts. Un tāpēc tāda kategorija mums parādījās. Un tiešām kauns jums, Tabūna kungs, ka jūs toreiz balsojāt par šo Pilsonības likumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Lūdzu deputātus balsot par 16. - deputātu Agešina un Bartaševiča priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 69, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 19, neviens neatturas. Likums “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Līgumu par tirdzniecību ar civilajiem gaisa kuģiem un 2001.gada 6.jūnija Protokolu par grozījumiem Līguma par tirdzniecību ar civilajiem gaisa kuģiem pielikumā”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu. Minētais līgums attiecas uz kārtību, kādā notiek tirdzniecība ar civilajiem gaisa kuģiem un to daļām. Mērķis - tirgus barjeru likvidēšana.

Otrajam lasījumam priekšlikumi nav saņemti. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 84, pret un atturas - nav. Likums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības nolīgumu par sadarbību dzelzceļa transporta jomā”. Otrais lasījums

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Sarmīte Ķikuste.

S.Ķikuste (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu. 2003.gada 7.novembrī Druskininkos parakstītais Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības nolīgums par sadarbību dzelzceļa transporta jomā tiek ar šo likumu pieņemts un apstiprināts.

Otrajam lasījumam priekšlikumi netika saņemti. Lūdzu deputātus atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 82, pret un atturas - nav. Likums “Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības nolīgumu par sadarbību dzelzceļa transporta jomā” pieņemts.

Cienījamie deputāti, lūdzu reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu zvanu! Reģistrācijas režīmu! Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojums.

Vārds deputātam Oskaram Kastēnam.

O.Kastēns (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Īss paziņojums. Eiropas lietu komisija sanāk uz ārkārtas sēdi Ārlietu komisijas sēžu zālē tagad, tūlīt pēc reģistrācijas.

Sēdes vadītāja. Reģistrācijas rezultātu nolasīšanai vārds Saeimas sekretāra biedram Aleksandram Bartaševičam.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie deputāti! Nav reģistrējušies: Silva Bendrāte, Boriss Cilevičs, Ina Druviete, Silva Golde, Jānis Šmits, Artis Kampars, Aleksandrs Kiršteins, Paulis Kļaviņš, Guntars Krasts, Dzintars Jaundžeikars, Uldis Briedis, Valdis Ģīlis, Andrejs Radzevičs, Jānis Reirs, Ingrīda Ūdre un Ēriks Zunda.

Sēdes vadītāja. Cienījamie kolēģi! Ir saņemta rakstiska atbilde no aizsardzības ministra. Es saprotu, ka deputāti ar rakstisko atbildi ir apmierināti. Paldies.

Cienījamie kolēģi, ir saņemts deputātu Latkovska, Lindas Mūrnieces, Viestura Šiliņa, Silvas Bendrātes un citu deputātu jautājums Latvijas Republikas satiksmes ministra pienākumu izpildītājam Šlesera kungam - “Par gatavošanos tiesvedībai ar Kempmayer Media Limited”. Šo jautājumu mēs nododam Šlesera kungam.

Cienījamie kolēģi, līdz ar to šodienas sēde ir slēgta.

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas ziemas sesijas 12.sēde

2004.gada 18.martā

Par darba kārtību

Priekšlikumi

- dep. J.Pliners (par)
- dep. J.Dobelis (pret)
- dep. J.Sokolovskis (par)
- dep. J.Dobelis (pret)
Mandātu un iesniegumu komisijas paziņojums par Ingrīdas Circenes, Ģirta-Valda Kristovska, Roberta Zīles, Kārļa Šadurska, Ingunas Rībenas, Einara Repšes, Valda Dombrovska un Māra Gulbja deputāta mandātu atjaunošanu
(2242.a dok.)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš
- Saeimas priekšsēdētājas I.Ūdres   uzruna
Lēmuma projekts “Par Visvalža Skujiņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Zaļo un zemnieku savienības kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (I.Emša vietā)
(2247. dok., reg. nr.329)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- V.Skujiņš
Lēmuma projekts “Par Valda Ģīļa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (R.Pīka vietā)
(2248. dok., reģ. nr.330)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- V.Ģīlis
Lēmuma projekts “Par Ulda Brieža 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (V.Muižnieces vietā)
(2249. dok., reģ. nr.331)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- U.Briedis.
Lēmuma projekts “Par Arta Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Tautas partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Slaktera vietā)
(2250. dok., reģ. nr.332)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- A.Pabriks
Lēmuma projekts “Par Intas Feldmanes 8.Saeimas deputātes pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Rīgas vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Baštika vietā)
(2251. dok., reģ. nr.333)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- I.Feldmane
Lēmuma projekts “Par Jāņa Šmita 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (Ē.Jēkabsona vietā)
(2252. dok., reģ. nr.334)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- J.Šmits
Lēmuma projekts “Par Pētera Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku, kamēr no Latvijas Pirmās partijas kandidātu saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabala ievēlētie deputāti pilda ministru pienākumus” (A.Šlesera vietā)
(2253. dok., reģ. nr.335)

Ziņo

- dep. J.Strazdiņš

Svinīgais solījums

- P.Simsons
Paziņojums
- Saeimas sekretārs J.Reirs
Par darba kārtību
Par likumprojektu “Par izstāšanos no Līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi”
(2163. un 2163.a dok., reģ. nr.688)
Par likumprojektu “Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi”
(2164. un 2164.a dok., reģ. nr.689)
Par likumprojektu “Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija)”
(2165. un 2165.a dok., reģ. nr.690)
Par likumprojektu “Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā”
(2172. un 2172.a dok., reģ. nr.691)
Par likumprojektu “Par Kopējo sociālās iekļaušanas memorandu (Latvija)”
(2173. un 2173.a dok., reģ. nr.692)
Par likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Apvienoto spēku virspavēlniecības štāba transformācijas komandiera saprašanās memorandu par mācībām “Cooperative Nugget 2004””
(2174. un 2174.a dok., reģ. nr.693)

Priekšlikums

- dep. N.Kabanovs (pret)
“Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996.gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti”
(2176. un 2176.a dok., reģ. nr.694)
Par likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu”
(2177. un 2177.a dok., reģ. nr.695)
Par likumprojektu “Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā”
(2178. un 2178.a dok., reģ. nr.696)
Par likumprojektu “Grozījumi Sodu reģistra likumā”
(2179. un 2179.a dok., reģ. nr.697)
Par likumprojektu “Grozījumi Apsardzes darbības likumā”
(2180. un 2180.a dok., reģ. nr.698)

Priekšlikums

- dep. N.Kabanovs (pret)
Par likumprojektu “Grozījumi Krimināllikumā”
(2181. un 2181.a dok., reģ. nr.699)
Par likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu”
(2182. un 2182.a dok., reģ. nr.700)
Par likumprojektu “Grozījumi Robežsardzes likumā”
(2183. un 2183.a dok., reģ. nr.701)
Par likumprojektu “Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību”
(2184. un 2184.a dok., reģ. nr.702)
Par likumprojektu “Grozījumi Ieroču aprites likumā”
(2185. un 2185.a dok., reģ. nr.703)
Par likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi (Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti”
(2186. un 2186.a dok., reģ. nr.704)
Par likumprojektu “Preču un pakalpojumu drošuma likums”
(2189. un 2189.a dok., reģ. nr.707)
Par likumprojektu “Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā”
(2193. un 2193.a dok., reģ. nr.711)
Par likumprojektu “Grozījumi Komerclikumā”
(2194. un 2194.a dok., reģ. nr.712)
Par likumprojektu “Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai”
(2196. un 2196.a dok., reģ. nr.714)
Par likumprojektu “Grozījumi Autortiesību likumā”
(2197. un 2197.a dok., reģ. nr.715)

Priekšlikums

- dep. Dz.Ābiķis (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā”
(2198. un 2198.a dok., reģ. nr.716)
Par likumprojektu “Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā”
(2199. un 2199.a dok., reģ. nr.717)
Par likumprojektu “Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā”
(2200. un 2200.a dok., reģ. nr.718)
Par likumprojektu “Par zinātnisko darbību”
(2201. un 2201.a dokl., reģ. nr.719)
Par likumprojektu “Grozījumi Reklāmas likumā”
(2202. un 2202.a dok., reģ. nr.720)
Par likumprojektu “Grozījumi “Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā”” (Noraidīts)
(2240. un 2240.a dok., reģ. nr.722)

Priekšlikumi

- dep. P.Tabūns (par)
- dep. J.Sokolovskis (pret)
Lēmuma projekts “Par deputātes Elitas Šņepstes atsaukšanu no Sociālo un darba lietu komisijas”
(2270. dok., reģ. nr.336)
Lēmuma projekts “Par deputātes Elitas Šņepstes ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”
(2271. dok., reģ. nr.337)
Lēmuma projekts “Par deputāta Mihaila Pietkeviča atsaukšanu no Aizsardzības un iekšlietu komisijas”
(2272. dok., reģ. nr.338)
Lēmuma projekts “Par deputāta Mihaila Pietkeviča ievēlēšanu Juridiskajā komisijā”
(2273. dok., reģ. nr.339)
Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Pabrika ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(2274. dok., reģ. nr.340)
Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Pabrika ievēlēšanu Ārlietu komisijā”
(2275. dok., reģ. nr.341)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Brieža ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(2276. dok., reģ. nr.342)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Brieža ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(2277. dok., reģ. nr.343)
Lēmuma projekts “Par deputāta Valda Ģīļa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”
(2278. dok., reģ. nr.344)
Lēmuma projekts “Par deputāta Valda Ģīļa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(2279. dok., reģ. nr.345)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Mandātu un iesniegumu komisijā”
(2281. dok., reģ. nr.347)
Lēmuma projekts “Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”
(2282. dok., reģ. nr.348)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”
(2283. dok., reģ. nr.349)
Lēmuma projekts “Par deputāta Krišjāņa Petera ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā”
(2284. dok., reģ. nr.350)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā”
(2285. dok., reģ. nr.351)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”
(2286. dok., reģ. nr.352)
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu par balsu skaitītāju”
Lēmuma projekts “Par deputāta Andra Ārgaļa ievēlēšanu par Saeimas priekšsēdētājas biedru”
(2280. dok., reģ. nr.346)
Balsu skaitītāju ziņojums
- dep. J.Stalidzāne
Paziņojums
- dep. L.Ozoliņš
- dep. M.Segliņš
- dep. J.Strazdiņš
- dep. A.Latkovskis
- dep. A.Pabriks
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Balsu skaitītāju ziņojums (protokols nr.21)
- dep. J.Stalidzāne
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Reira atsaukšanu no Saeimas sekretāra amata”
(2287. dok., reģ. nr.353)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Saeimas sekretāra amatā”
(2288. dok., reģ. nr.354)
Balsu skaitītāju ziņojums
- dep. J.Stalidzāne
Balsu skaitītāju ziņojums (protokols nr.22)
- dep. J.Stalidzāne
Lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Mārtiņa Klausa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”
(2289. dok., reģ. nr.355)
Lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Strēļa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”
(2290. dok., reģ. nr.356)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas”
(2291. dok., reģ. nr.357)
Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara atsaukšanu no Juridiskās komisijas”
(2292. dok., reģ. nr.358)
Lēmuma projekts “Par deputāta Pauļa Kļaviņa atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas”
(2293. dok., reģ. nr.359)
Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa atsaukšanu no Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas”
(2294. dok., reģ. nr.360)
Lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces atsaukšanu no Nacionālās drošības komisijas”
(2295. dok., reģ. nr.361)
Lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Strēļa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā”
(2296. dok., reģ. nr.362)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ulda Mārtiņa Klausa ievēlēšanu Ārlietu komisijā”
(2297. dok., reģ. nr.363)
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā”
(2298. dok., reģ. nr.364)
Lēmuma projekts “Par deputāta Einara Repšes ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā”
(2299. dok., reģ. nr.365)
Lēmuma projekts “Par deputāta Einara Repšes ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(2300. dok., reģ. nr.366)
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingrīdas Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā”
(2301. dok., reģ. nr.367)
Lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”
(2302. dok., reģ. nr.368)
Lēmuma projekts “Par deputāta Valda Dombrovska ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”
(2303. dok., reģ. nr.369)
Lēmuma projekts “Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā”
(2304. dok., reģ. nr.370)
Lēmuma projekts “Par deputāta Valda Dombrovska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”
(2305. dok., reģ. nr.371)
Lēmuma projekts “Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”
(2306. dok., reģ. nr.372)
Lēmuma projekts “Par deputāta Edgara Jaunupa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(2307. dok., reģ. nr.373)
Lēmuma projekts “Par deputāta Māra Gulbja ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(2308. dok., reģ. nr.374)
Lēmuma projekts “Par deputātes Lindas Mūrnieces ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijā”
(2309. dok., reģ. nr.375)
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingunas Rībenas ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā”
(2310. dok., reģ. nr.376)
Lēmuma projekts “Par deputātes Ingunas Rībenas ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā”
(2311. dok., reģ. nr.377)
Lēmuma projekts “Par deputāta Māra Gulbja ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(2312. dok., reģ. nr.378)
Lēmuma projekts “Par deputāta Jāņa Lagzdiņa ievēlēšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā Einara Repšes finansiālo darbību pārbaudei”
(2318. dok., reģ. nr.380)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(2319. dok., reģ. nr.381)

Debates

- dep. A.Golubovs
- dep. A.K.Kariņš
Lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā”
(2320. dok., reģ. nr.382)
Lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu Ārlietu komisijā”
(2321. dok., reģ. nr.383)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā”
(2322. dok., reģ. nr.384)
Lēmuma projekts “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā”
(2323. dok., reģ. nr.385)
Lēmuma projekts “Par deputāta Visvalža Skujiņa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā”
(2323. dok., reģ. nr.386)
Lēmuma projekts “Par deputāta Ģirta-Valda Kristovska ievēlēšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli”
(2325. dok., reģ. nr.387)
Lēmuma projekts “Par deputāta Roberta Zīles ievēlēšanu par Starpparlamentu Savienības Latvijas nacionālās grupas locekli”
(2327. dok., reģ. nr.388)
Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam Artim Kamparam”
(2239. dok.)
Likumprojekts “Grozījumi “Valsts statistikas likumā”” (2.lasījums) (Steidzams)
(1984. un 2237. dok., reģ. nr.635)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Standartizācijas likumā” (2.lasījums) (Steidzams)
(2036. un 2036.b dok., reģ. nr.653)

Ziņo

- dep. S.Fjodorovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2010. un 2010.b dok., reģ. nr.644)

Ziņo

- dep. M.Segliņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2203. un 2203.b dok., reģ. nr.721)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Bartaševičs
- dep. V.Buzajevs
Paziņojums
- dep. V.-E.Bresis
- dep. A.Brigmanis
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Debašu turpinājums

- dep. V.Agešins
- dep. A.Aleksejevs
- dep. A.Bartaševičs
- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Agešins
- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)
(2195. un 2195.b dok., reģ. nr.713)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš

Debates

- dep. Dz.Zaķis
- dep. V.-E.Bresis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par prekursoriem”” (3.lasījums)
(2236. dok., reģ. nr.497)

Ziņo

- dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Muitas likums” (3.lasījums)
(2226. dok., reģ. nr.645)

Ziņo

- dep. A.Latkovskis
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ieguldījumu sabiedrībām”” (3.lasījums)
(2227. dok., reģ. nr.640)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par privātajiem pensiju fondiem”” (3.lasījums)
(2228. dok., reģ. nr.639)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā” (3.lasījums)
(2229. dok., reģ. nr.638)

Ziņo

- dep. Gundars Bērziņš
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības”” (3.lasījums)
(2235. dok., reģ. nr.425)

Ziņo

- dep. M.Segliņš

Debates

- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Bartaševičs
- dep. V.Buzajevs
- dep. V.Buzajevs
-dep. V.Buzajevs
- dep. V.Orlovs
- dep. V.Agešins
- dep. P.Tabūns
- dep. V.Buzajevs
- dep. A.Golubovs
Likumprojekts “Par Līgumu par tirdzniecību ar civilajiem gaisa kuģiem un 2001.gada 6.jūnija Protokolu par grozījumiem Līguma par tirdzniecību ar civilajiem gaisa kuģiem pielikumā” (2.lasījums)
(1780. un 2232. dok., reģ. nr.570)

Ziņo

- dep. S.Ķikuste
Likumprojekts “Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības nolīgumu par sadarbību dzelzceļa transporta jomā” (2.lasījums)
(1880. un 2233. dok., reģh. nr.602)

Ziņo

- dep. S.Ķikuste
Paziņojums
- dep. O.Kastēns
Reģistrācijas rezultāti

Nolasa

- Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Par Saeimas deputātu jautājumu Satiksmes ministra pienākumu izpildītājam A.Šleseram par gatavošanos tiesvedībai ar “Kempmayer Media Limited”

Balsojumi

Datums: 18.03.2004. 09:18:24 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 18.03.2004. 09:28:24 bal002
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par V.Skujiņa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:38:06 bal003
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2247

Lēmuma projekts "Par V.Gīļa 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:39:54 bal004
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2248

Lēmuma projekts "Par U.Brieža 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:41:36 bal005
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2249

Lēmuma projekts "Par A.Pabrika 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:43:26 bal006
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2250

Lēmuma projekts "Par I.Feldmanes 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:45:10 bal007
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2251

Lēmuma projekts "Par J.Šmita 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:46:58 bal008
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2252

Lēmuma projekts "Par P.Simsona 8.Saeimas deputāta pilnvaru apstiprināšanu uz laiku"
Datums: 18.03.2004. 09:48:52 bal009
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2253

Datums: 18.03.2004. 11:07:30 bal010
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Datums: 18.03.2004. 11:08:18 bal011
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Par izstāšanos no Līguma par Pasaules tirdzniecības organizācijas likumdošanas konsultatīvā centra izveidi
Datums: 18.03.2004. 11:09:10 bal012
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2163 nodošanu komisijām

Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi
Datums: 18.03.2004. 11:09:50 bal013
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2164 nodošanu komisijām

Par Konvenciju, kas izstrādāta, pamatojoties uz Līguma par Eiropas Savienību K 3.pantu, par savstarpēju palīdzību un sadarbību muitas pārvalžu starpā (Neapoles II Konvencija)
Datums: 18.03.2004. 11:10:34 bal014
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2165 nodošanu komisijām

Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā
Datums: 18.03.2004. 11:11:24 bal015
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2172 nodošanu komisijām

Par Kopējo sociālās iekļaušanās memorandu (Latvija)
Datums: 18.03.2004. 11:11:58 bal016
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2173 nodošanu komisijām

Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Apvienoto spēku virspavēlniecības štāba transformācijas komandiera saprašanās memorandu par mācībām " Cooperative Nugget 2004"
Datums: 18.03.2004. 11:15:04 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2174 nodošanu komisijām

Par 1995.gada 26.jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23.jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants, un 1997.gada 19.jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti
Datums: 18.03.2004. 11:16:22 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2176 nodošanu komisijām

Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu
Datums: 18.03.2004. 11:17:02 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2177 nodošanu komisijām

Grozījumi Latvijas Sodu izpildes kodeksā
Datums: 18.03.2004. 11:17:34 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2178 nodošanu komisijām

Grozījumi Sodu reģistra likumā
Datums: 18.03.2004. 11:18:04 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2179 nodošanu komisijām

Grozījumi Apsardzes darbības likumā
Datums: 18.03.2004. 11:20:24 bal022
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2180 nodošanu komisijām

Grozījumi Krimināllikumā (reģ. nr.699)
Datums: 18.03.2004. 11:20:54 bal023
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2181 nodošanu komisijām

Par protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) 2.pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43.panta 1.punktu
Datums: 18.03.2004. 11:21:36 bal024
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2182 nodošanu komisijām

Grozījumi Robežsardzes likumā
Datums: 18.03.2004. 11:22:16 bal025
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2183 nodošanu komisijām

Par Konvenciju par rūpniecisko avāriju pārrobežu iedarbību
Datums: 18.03.2004. 11:23:04 bal026
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2184 nodošanu komisijām

Grozījumi Ieroču aprites likumā
Datums: 18.03.2004. 11:23:36 bal027
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2185 nodošanu komisijām

Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti
Datums: 18.03.2004. 11:24:22 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2186 nodošanu komisijām

Preču un pakalpojumu drošuma likums
Datums: 18.03.2004. 11:24:54 bal029
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2189 nodošanu komisijām

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā
Datums: 18.03.2004. 11:25:32 bal030
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2193 nodošanu komisijām

Grozījumi Komerclikumā (reģ. nr.712)
Datums: 18.03.2004. 11:26:02 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2194 nodošanu komisijām

Par likumu vai atsevišķu to normu spēkā esību saistībā ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai
Datums: 18.03.2004. 11:26:36 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2196 nodošanu komisijām

Grozījumi Autortiesību likumā
Datums: 18.03.2004. 11:28:04 bal033
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2197 nodošanu komisijām

Grozījumi Dzīvnieku barības aprites likumā
Datums: 18.03.2004. 11:28:36 bal034
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2198 nodošanu komisijām

Grozījumi Veterinārmedicīnas likumā
Datums: 18.03.2004. 11:29:10 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2199 nodošanu komisijām

Grozījumi Epidemioloģiskās drošības likumā
Datums: 18.03.2004. 11:29:46 bal036
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2200 nodošanu komisijām

Likums "Par zinātnisko darbību"
Datums: 18.03.2004. 11:30:26 bal037
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2201 nodošanu komisijām

Grozījumi Reklāmas likumā
Datums: 18.03.2004. 11:32:00 bal038
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2202 nodošanu komisijām

Grozījumi "Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā"
Datums: 18.03.2004. 11:41:36 bal039
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2240 nodošanu komisijām

Lēmuma projekts "Par deputātes E.Šņepstes ievēlēšanu Budžeta un finanšu ( nodokļu) komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:42:46 bal041
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.337

Lēmuma projekts "Par deputāta M.Pietkeviča ievēlēšanu Juridiskajā komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:43:48 bal043
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.339

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Pabrika ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:44:18 bal044
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.340

Lēmuma projekts "Par deputāta A.Pabrika ievēlēšanu Ārlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:44:42 bal045
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.341

Lēmuma projekts "Par deputāta U.Brieža ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:45:08 bal046
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.342

Lēmuma projekts "Par deputāta U.Brieža ievēlēšanu Publisko izdevumu un revī zijas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:45:36 bal047
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.343

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Ģīļa ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisij ā"
Datums: 18.03.2004. 11:46:00 bal048
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.344

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Ģīļa ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:46:28 bal049
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.345

Lēmuma projekts "Par deputāta Pāvela Maksimova ievēlēšanu Mandātu un iesniegumu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:46:54 bal050
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.347

Lēmuma projekts "Par deputātes Intas Feldmanes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:47:24 bal051
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.348

Lēmuma projekts "Par deputāta Jāņa Šmita ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:47:50 bal052
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.349

Lēmuma projekts "Par deputāta Krišjāņa Petera ievēlēšanu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas Latvijas delegācijas sastāvā"
Datums: 18.03.2004. 11:48:24 bal053
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.350

Lēmuma projekts "Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Pilsonības likuma izpildes komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:48:54 bal054
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.351

Lēmuma projekts "Par deputāta Pētera Simsona ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"
Datums: 18.03.2004. 11:49:26 bal055
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.352

Lēmuma projekts "Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu par Saeimas balsu skaitītāju"
Datums: 18.03.2004. 11:50:40 bal056
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar reģ. nr.379

Datums: 18.03.2004. 13:39:56 bal057
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Lēmuma projekts "Par deputāta Kārļa Strēļa ievēlēšanu Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:24:38 bal066
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2296

Lēmuma projekts "Par deputāta U.M.Klausa ievēlēšanu Ārlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:25:12 bal067
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2297

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Circenes ievēlēšanu Saimnieciskajā komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:25:36 bal068
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2298

Lēmuma projekts "Par deputāta E.Repšes ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:26:02 bal069
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2299

Lēmuma projekts "Par deputāta E.Repšes ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:26:30 bal070
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2300

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Circenes ievēlēšanu Sociālo un darba lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:26:54 bal071
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2301

Lēmuma projekts "Par deputāta Kārļa Šadurska ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:27:18 bal072
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2302

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Dombrovska ievēlēšanu Budžeta un finanšu ( nodokļu) komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:27:44 bal073
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2303

Lēmuma projekts "Par deputāta Arta Kampara ievēlēšanu Budžeta un finanšu ( nodokļu) komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:28:06 bal074
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2304

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Dombrovska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzī bas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:28:34 bal075
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2305

Lēmuma projekts "Par deputāta K.Šadurska ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzī bas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:29:02 bal076
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2306

Lēmuma projekts "Par deputāta E.Jaunupa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:29:28 bal077
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2307

Lēmuma projekts "Par deputāta M.Gulbja ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:29:54 bal078
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2308

Lēmuma projekts "Par deputātes L.Mūrnieces ievēlēšanu Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzī bas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:30:22 bal079
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2309

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Rībenas ievēlēšanu Pieprasījumu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:30:50 bal080
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2310

Lēmuma projekts "Par deputātes I.Rībenas ievēlēšanu Izgltības, kultūras un zinātnes komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:31:16 bal081
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2311

Lēmuma projekts "Par deputāta M.Gulbja ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:31:38 bal082
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2312

Lēmuma projekts "Par deputāta J.Lagzdiņa ievēlēšanu Parlamentārajā izmeklēšanas komisijā E.Repšes finansiālo darbību pārbaudei"
Datums: 18.03.2004. 14:32:04 bal083
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2318

Lēmuma projekts "Par deputāta Ģ.-V.Kristovska ievēlēšanu Eiropas lietu komisij ā"
Datums: 18.03.2004. 14:35:30 bal084
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2319

Lēmuma projekts "Par deputāta R.Zīles ievēlēšanu Eiropas lietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:35:58 bal085
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2320

Lēmuma projekts "Par deputāta R.Zīles ievēlēšanu Ārlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:36:24 bal086
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2321

Lēmuma projekts "Par deputāta Ģ.-V.Kristovska ievēlēšanu Aizsardzības un iekšlietu komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:36:50 bal087
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2322

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Skujiņa ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:37:18 bal088
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2323

Lēmuma projekts "Par deputāta V.Skujiņa ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"
Datums: 18.03.2004. 14:37:42 bal089
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2323

Lēmuma projekts "Par deputāta Ģ.-V.Kristovska ievēlēšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas locekli"
Datums: 18.03.2004. 14:38:10 bal090
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2325

Lēmuma projekts "Par deputāta R.Zīles ievēlēšanu par Starpparlamentu Savienī bas Latvijas nacionālās grupas locekli"
Datums: 18.03.2004. 14:38:40 bal091
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2326

Lēmuma projekts "Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātam A. Kamparam"
Datums: 18.03.2004. 14:40:28 bal092
Balsošanas motīvs: Par lēmuma projektu ar dok. nr.2239

Grozījumi Valsts statistikas likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:41:44 bal093
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2237 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Standartizācijas likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:44:14 bal094
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2236B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:46:38 bal095
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2010B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:53:20 bal096
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:55:38 bal097
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:56:08 bal098
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:56:36 bal099
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 14:59:30 bal100
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:38:38 bal101
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:50:16 bal102
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:50:48 bal103
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:55:12 bal104
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:55:40 bal105
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:57:46 bal106
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:58:14 bal107
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:58:40 bal108
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 15:59:04 bal109
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 16:03:50 bal110
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2203B steidzamības noņemšanu

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 16:04:18 bal111
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2203B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 18.03.2004. 16:11:50 bal112
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2195B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par prekursoriem" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:14:54 bal113
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2236 pieņemšanu 3.lasījumā

Muitas likums (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:16:40 bal114
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2226 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par ieguldījumu sabiedrībām" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:19:02 bal115
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2227 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par privātajiem pensiju fondiem" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:20:22 bal116
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2228 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:21:22 bal117
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2229 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:22:24 bal118
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:27:26 bal119
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:31:02 bal120
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:39:10 bal121
Balsošanas motīvs: Par 9.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:39:36 bal122
Balsošanas motīvs: Par 10.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:40:00 bal123
Balsošanas motīvs: Par 11.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:40:24 bal124
Balsošanas motīvs: Par 12.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:43:30 bal125
Balsošanas motīvs: Par 13.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:46:24 bal126
Balsošanas motīvs: Par 15.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:55:26 bal127
Balsošanas motīvs: Par 16.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" (3.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:55:52 bal128
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2235 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Līgumu par tirdzniecību ar civilajiem gaisa kuģiem un 2001.gada 6.jūnija Protokolu par grozījumiem Līguma par tirdzniecību ar civilajiem gaisa kuģiem pielikumā (2.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:57:04 bal129
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2232 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības nolīgumu par sadarbību dzelzceļa transporta jomā (2.lasījums)
Datums: 18.03.2004. 16:58:06 bal130
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.2233 pieņemšanu 2.lasījumā