Latvijas Republikas 8.Saeimas

pavasara sesijas vienpadsmitā sēde

2003.gada 19.jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes darba kārtība
Satura rādītājs
Balsojumi


Sēdes vadītāja. Sākam Saeimas 19.jūnija sēdi!

Pirms sākam izskatīt darba kārtību, informēju, ka Saeimas Prezidijs ir saņēmis vairākus priekšlikumus par izmaiņām darba kārtībā.

Tautsaimniecības, agrākās, vides un reģionālās politikas komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 19.jūnija sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā lēmuma projektu “Par izmaiņām Centrālās zemes komisijas sastāvā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Lēmuma projekts darba kārtībā iekļauts.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 19.jūnija sēdes darba kārtībā, iekļaujot trešajā sadaļā “Likumprojektu izskatīšana” kā 1.punktu pirms likumprojekta “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” izskatīšanas likumprojektu “Par ievedmuitas nodokļa (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm” izskatīšanai pirmajā lasījumā. Deputātiem iebildumu nav. Darba kārtībā iekļauts.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 19.jūnija sēdes darba kārtībā, izslēdzot no trešās sadaļas “Likumprojektu izskatīšana” 9.punktu - likumprojekta “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” izskatīšanu otrajā lasījumā. (Starpsauciens: “Jābalso!”) Deputātiem ir iebildumi. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” izslēgšanu no darba kārtības! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 47, pret - 31, atturas - 8. Likumprojekts no darba kārtības ir izslēgts.

Ārlietu komisija lūdz pārcelt Saeimas 19.jūnija sēdes darba kārtības 8.jautājuma - likumprojekta “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes “Latvijas Starptautiskā skola” darbības nodrošināšanu” izskatīšanu pēc darba kārtības 39.jautājuma. Deputātiem iebildumu nav.

Saeimas Juridiskā komisija lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas 19.jūnija sēdes izsludinātajā darba kārtībā un iekļaut pēc otrās sadaļas “Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana” darba kārtības 6.punkta šādus lēmuma projektus: “Par M.Zelmenes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

“Par H.Brasova apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

“Par S.Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

“Par D.Dumbres apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

“Par G.Stūra apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

“Par T.Brodas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

Un “Par D.Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

Sakarā ar to, ka deputāts Augusts Brigmanis ir atsaucis savu parakstu zem likumprojekta “Grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli alum””, šis likumprojekts netiks izskatīts. Paldies.

Sākam izskatīt darba kārtību.

Saeimas Prezidijs ierosina deputātu Urbanoviča, Bartaševiča, Cileviča, Agešina un Orlova iesniegto likumprojektu “Par valsts un pašvaldību tiesisko palīdzību” nodot Juridiskajai komisijai un Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai un noteikt, ka Juridiskā komisija ir atbildīgā komisija.

“Par” pieteicies runāt deputāts Valērijs Agešins. Lūdzu!

V.Agešins (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mūsu likumprojekts nosaka valsts un pašvaldību tiesiskās palīdzības sniegšanas kārtību Latvijas Republikas iedzīvotājiem, kuriem viņu materiālais stāvoklis apgrūtina aizstāvēt savas likumīgās tiesības un intereses.

Nav taču nekāds noslēpums, ka juridiskā palīdzība plašam iedzīvotāju lokam nav pieejama, jo valstī ir liels sociāli neaizsargātu cilvēku skaits. Spēkā esošais tiesiskais regulējums garantē bezmaksas aizstāvību tikai kriminālprocesā, tādējādi 80% prasītāju un atbildētāju civilprocesā un administratīvajā procesā, pirmās instances apelācijas instancēs un kasācijas instances tiesās neizmanto advokātu palīdzību šā pakalpojuma dārdzības dēļ. Pēdējie grozījumi Civilprocesa likumā paredz obligātu advokāta līdzdalību kasācijas instancēs, taču juridisko pakalpojumu augstās cenas liedz iedzīvotājiem aizstāvēt savas tiesības.

Saskaņā ar Satversmes 89.pantu valsts aizsargā cilvēka pamattiesības, un šā likuma pieņemšana varētu atvieglot iedzīvotājiem savu likumīgo interešu aizstāvību. Tā, piemēram, mūsu likumprojekts paredz, ka pašvaldībām tiesiskās palīdzības finansēšana jāveic no attiecīgās pašvaldības budžeta, izveidojot šim nolūkam speciālu tiesiskās palīdzības fondu.

Svarīgi būtu atzīmēt, ka juridisku konsultāciju centru izveidošana maznodrošinātām personām ir paredzēta arī pašreizējās valdības deklarācijā. Mūsuprāt, šis likumprojekts palīdzēs iedzīvotājiem pilnīgāk īstenot Satversmē garantētās tiesības, nostiprinās tiesisko kārtību valstī un uzlabos iedzīvotāju sociālo situāciju.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. “Pret” neviens deputāts runāt nav pieteicies.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijām, nosakot arī atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 25, pret - 21, atturas - 50. Likumprojekts komisijām nav nodots.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu “Grozījumi Lauksaimniecības likumā” nodot Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta nodošanu komisijai, nosakot to arī par atbildīgo komisiju! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - 1, neviens neatturas. Likumprojekts komisijai nodots.

Pirms mēs sākam izskatīt nākamo darba kārtības jautājumu, informēju, ka Saeimas Juridiskā komisija lūdz iekļaut šīsdienas sēdes darba kārtībā arī lēmuma projektu “Par Ā.Ždanovas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav.

Un “Par A.Nicmanes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Lidijas Pličas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu “Par Lidijas Pličas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”, vienlaikus atbrīvojot viņu no Latgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šo lēmuma projektu. Tā lūdz arī Saeimu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Alda Laviņa apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Alda Laviņa apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Mariannas Terjuhanas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra Aksenoka virzīto iesniegumu par Mariannas Terjuhanas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas Centra rajona tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu. Tā lūdz arī Saeimu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums ir lēmuma projekts “Par Mildas Zelmenes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Mildas Zelmenes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu atbalstīt to.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par izmaiņām Centrālās zemes komisijas sastāvā”.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis. Lūdzu!

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija izskatīja priekšlikumu - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikumu - nomainīt šajā komisijā pārstāvjus un akceptēja šo maiņu. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu “Par izmaiņām Centrālās zemes komisijas sastāvā”! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret un atturas - nav. Lēmums pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Helmuta Brasova apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Helmuta Brasova apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Signes Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Signes Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu.

Lūdzu arī Saeimu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Diānas Dumbres apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Diānas Dumbres apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Balvu rajona tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Guntara Stūra apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Guntara Stūra apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Dobeles tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 92, pret - 1, atturas - 1. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Tamāras Brodas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Tamāras Brodas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 4. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Daigas Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Daigas Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu Rīgas Centra rajona tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret - nav, atturas - 2. Lēmums pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ārijas Ždanovas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Ārijas Ždanovas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi, vienlaikus atbrīvojot viņu no Rīgas Ziemeļu rajona tiesas tiesneša amata, un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu, un lūdz arī Saeimu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret - 1, neviens neatturas. Lēmums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - lēmuma projekts “Par Ainas Nicmanes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Juridiskā komisija ir izskatījusi tieslietu ministra virzīto iesniegumu par Ainas Nicmanes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi un atbalstījusi šā lēmuma projekta pieņemšanu. Tā lūdz arī Saeimu atbalstīt šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par lēmuma projektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - nav, atturas - 1. Lēmums pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par ievedmuitas nodokļa (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm”. Pirmais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Atis Slakteris.

A.Slakteris (Tautas partijas frakcija).

Priekšsēdētājas kundze! Kolēģi! Šā likumprojekta specifika ir tāda, ka tam būtu jāstājas spēkā 1.jūlijā, un tādā sakarā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija aicina piešķirt šim likumprojektam steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta atzīšanu par steidzamu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likumprojekts par steidzamu atzīts.

A.Slakteris. Šā likumprojekta specifika vēl ir arī tāda, ka acīm redzamais ieguvums ir tas, ka abpusēji - gan Latvijas valstij, gan Eiropas Savienības dalībvalstīm - nav iespējas izmantot eksporta subsīdijas, eksportējot no Eiropas Savienības pārtikas produktus uz Latviju, bet Latvijai - uz Eiropas Savienību, tanīs grupās, kuras ir pieminētas šinī likumā.

Līdz ar to komisijas vārdā aicinu atbalstīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam un par izskatīšanas laiku!

Man ir aicinājums kolēģiem deputātiem. Ņemot vērā to, ka faktiski šis likumprojekts ir pieņemams tikai tāds, kāds tas ir, ka sarunās tas viss ir norunāts un tur neko pēc būtības mainīt vairs nav iespējams, ja kolēģiem nebūtu iebildumu, mums to vajadzētu pieņemt uzreiz arī otrajā lasījumā, jo mums visiem kopā tas nāktu tikai par labu.

Sēdes vadītāja. Vai deputātiem ir iebildumi? (Starpsauciens: “Nav!”) Deputātiem iebildumu nav. Lūdzu, balsosim par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Paldies.

A.Slakteris. Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāts Jānis Urbanovičs.

 

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienītā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Likumprojekts, kura reģistrācijas numurs ir 242, ir ar ļoti riebīgu nosaukumu - “Par nodokļiem un nodevām”.

Nodokļi un nodevas - kas gan tur var būt labs?

Tātad pavisam ir saņemti četri priekšlikumi, trīs no kuriem ir saistīti ar citu likumu virzību citās komisijās.

Tātad 1. un 2.priekšlikums ir savstarpēji saistīti, un tie attiecas uz Preču un pakalpojumu loteriju likuma virzību Saeimā, tāpēc Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija aicina uzlabot sabiedrības omu un vispārējo labklājību ar šiem diviem priekšlikumiem.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā bija vienprātīgs balsojums par šiem abiem priekšlikumiem, tāpēc mēs aicinām arī Saeimu tos atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Pret 1. un 2.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Urbanovičs. 3. ir vēl labāks priekšlikums, un tas ir saistīts ar Medību likuma virzību. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vienbalsīgi aicina to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Urbanovičs. Un 4.priekšlikums. Mums nevajadzētu kavēt jūsu laiku un uzmanību, jo tas ir tikai un vienīgi tāds priekšlikums, kas neierobežo šā likuma stāšanos spēkā saistībā ar citiem likumiem.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Urbanovičs. Paldies.

Sēdes vadītāja. Tā kā visi priekšlikumi ir izskatīti, lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 96, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””. Otrais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija (“Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie kolēģi! Dokuments nr.874-c - tātad “c”, nevis “b”, ko jūs bijāt saņēmuši. Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm””.

1.priekšlikums. Iesniegusi Latvijas Pirmās partijas frakcija. Komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2.priekšlikums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Komisija atbalsta šo priekšlikumu. Lūdzu deputātus atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 4.priekšlikums…

Sēdes vadītāja. 3.priekšlikums!

B.Brigmane. 3.priekšlikums. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Pret 3.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Un 4. - arī Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 5. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5.priekšlikumu.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu komisija nav saņēmusi. Lūdzu pieņemt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu””. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (reģistrācijas numurs 279) un to sagatavojusi izskatīšanai otrajā, galīgajā, lasījumā. Likumprojekts ir saistīts ar tiesnešu algu reformu.

Likumprojekta otrajam lasījumam ir saņemti 17 priekšlikumi.

1. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu neatbalstīja.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Vladimirs Buzajevs.

V.Buzajevs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Visi mūsu priekšlikumi skar principiālus jautājumus, un šo priekšlikumu atbalstīšanas gadījumā tie likumu būtiski tuvinās starptautiskajām normām. Lūdzu nobalsot un atbalstīt visus manis un deputāta Sokolovska iesniegtos priekšlikumus!

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 1. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 65, atturas - 2. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 2. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu neatbalstīja. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu balsot par 2. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 19, pret - 67, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 3. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 4., 5. un 6. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumi. Nav atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu balsot par 4. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 68, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu balsot par 5. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 68, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

Lūdzu balsot par 6. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 21, pret - 68, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 7. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 7. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 70, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 8. un 9. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Un 10. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 13. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 14. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 15. - Tieslietu ministrijas priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

16. un 17. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu saņemts nebija. Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” ir pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā”. Otrais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāte Linda Mūrniece.

 

L.Mūrniece (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā” (reģistrācijas numurs 280, izskatāmā dokumenta numurs 821).

Par šo likumprojektu saņemti septiņi priekšlikumi.

1. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu deputātus atbalstīt komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1.priekšlikumu.

L.Mūrniece. 2. - Saeimas deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu neatbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 2.priekšlikumu.

L.Mūrniece. 3. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikums. Komisija priekšlikumu neatbalsta. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 3. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 69, atturas - 1. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 4.priekšlikums. Iesnieguši Saeimas deputāti Buzajevs un Sokolovskis. Komisija priekšlikumu neatbalsta. (Starpsauciens: “Jābalso!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 4. - deputātu Buzajeva un Sokolovska priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 22, pret - 68, neviens neatturas. Priekšlikums nav atbalstīts.

L.Mūrniece. 5.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Pret 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

L.Mūrniece. Visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - 1, neviens neatturas. Likums “Grozījumi Prokuratūras likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Satversmes tiesas likumā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” (reģistrācijas nr.281) otrajā lasījumā. Par minēto likumprojektu ir saņemts viens priekšlikums. Tas ir tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums, kuru komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu nebija. Juridiskā komisija atbalstīja likumprojekta “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu”. Otrais lasījums.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā - deputāts Staņislavs Šķesters.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.940-b. (reģistrācijas nr.307) - likumprojektu “Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu”.

Kopumā saņemti 12 priekšlikumi.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Leopolds Ozoliņš. (Starpsauciens: “Noņem!”)

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie deputāti! Es nerunāšu par pārējiem priekšlikumiem, bet izteikšu savas domas sakarā ar visu šo notikumu.

Es runāšu par to, ka beidzot vismaz daži Rendas deputāti ir tādi, kuri ne pārāk dreb par savu krēslu un kuri nepakļaujas investoru hipnozei. Un līdz ar to viņi ir panākuši tādu situāciju, kuru mēs pašreiz apspriežam. Tātad viņi cenšas parādīt to, kas Latvijā it bieži notiek pašvaldībās. Un mēs esam liecinieki šiem notikumiem, kuriem nekādas īpašas sekas pašvaldībās nav bijušas, ņemot vērā šīs pašvaldību pārspīlētās tiesības, ļaujot viņām samērā brīvi rīkoties ar viņu pārvaldījumā esošajām teritorijām - zemi un jūras krastu. Mēs vēl arvien esam liecinieki šai pašvaldību patvaļai. It īpaši tagad, kad notiek sabiedrības diferenciācija un tās noslāņošanās.

Pašvaldību investora, tas ir, Rīgā, Jūrmalā un citur, suģestējošās spējas balsojumos allaž iedarbojas uz “puse plus viens deputāts”, kad ir runas vai pārrunas, vai prasījumi par krasta kāpu izīrēšanu, par upju krastu nožogošanu, par dabas pamatnes pārveidošanu par skvēru, bet vēlāk - par skvēru apbūvi un tamlīdzīgiem jautājumiem.

Jāpiemin ir Pāvilostas jūrmalas viļņu un vēju glāstīto un loloto piekrastes pļavu apbūve, Engures un Lapmežciema pašvaldības, kas ir ļāvušas norakt kāpas un izcirst priedes, kā arī Carnikavas pašvaldība, kas 200 metru platā aizlieguma joslā ir ļāvusi sākt būvniecību. Atcerēsimies Saulkrastus ar mākoņkalniem un Lilastes upes krastu izniekošanu, kā arī Jūrmalas pašvaldību, kas iznīcināja 22 dabas pamatnes un nogabalus, nododot tos apbūvei. Ne jau velti dabas pamatnes vietas, kas kādreiz bija iekļautas pilsētas attīstības plānā, tika īpaši saudzētas.

Deputāti ar balsojumu “puse plus viena balss” mierīgi, bez sirdsapziņas pārmetumiem iznīcina šīs unikālās dabas ainavas, kokus, augus, pļavas.

Der atgādināt arī Rīgas pašvaldības rīcību, kura pašreiz cīnās par to, lai “Saules akmens” paliktu tajos apjomos, kāds tas ir, joprojām aizsedzot unikālo Rīgas vecpilsētas skatu. Braucot starp Preses namu un arhitektūras pieminekli -jahtklubu vairs mēs neredzam Rīgu, bet gan betona sienu.

Pastaigājoties pa Rīgas centru, šķiet, ka mēs pastaigājamies pa Centrālcietuma pastaigas laukumu. Apkārt ir augsti mūri, un nav vairs redzamas ne ainavas, ne debesis, ne daba.

Pašvaldības patvaļa bija skaidri jūtama, kad komunistiskā terora upuru pieminekli pārcēla uz nomali, un to ar vienpersonisku rīkojumu izdarīja Kreitusa kungs, kurš toreiz bija Attīstības komitejas priekšsēdētājs. Tas tika izdarīts bez atkārtota konkursa, ar mutisku pavēli, kuras rezultātā šis piemineklis pašreiz ir nomalē un pamests.

Un tāpēc es gribu pateikties Rendas deputātiem, kuri pirmie norādīja uz šādām pašvaldību patvaļas iespējām un pašreiz cenšas novērst šo parādību. Ceru, ka šis pirmais gadījums pievērsīs uzmanību arī citu pašvaldību deputātu nelikumīgai rīcībai.

Paldies par uzmanību! Es atbalstu šo lēmuma projektu.

Sēdes vadītāja. Cienījamais deputāta kungs un citi deputāti! Otrajā lasījumā ir jārunā par konkrēto priekšlikumu.

Nākamais debatēs ir pieteicies deputāts Juris Dobelis. (Dep. J.Dobelis: “Es atsaucu!”) Jūs atsaucāt? Paldies.

Vai Valsts pārvaldes un pašvaldību komisijas vārdā ziņotājs vēlas ko piebilst?

S.Šķesters. Cienījamie kolēģi! Es domāju, izskatīsim konkrētos priekšlikumus. Ir skaidrs, ka arī visu pārējo pašvaldību darbs ir aktuāls, bet šajā gadījumā likuma mērķis ir novērst tādu situāciju, ka Rendas pagasta padome nav spējīga atbilstoši likumam pieņemt lēmumus, kā rezultātā netiek nodrošināta likumos noteikto funkciju izpilde. Un tāda ir šā likuma jēga. Tāpēc es lūgtu atbalstīt gan 1., gan 2.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 2.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2.priekšlikumu.

S.Šķesters. 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Ēriks Zunda.

Ē.Zunda (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Par šo jautājumu es detalizētāk runāju, kad mēs likumprojektu izskatījām pirmajā lasījumā. Es gribu atgādināt lietas būtību, kāpēc Rendas pašvaldībā izveidojās tāda situācija, ka tā nav darba spējīga.

Tā izveidojās tāpēc, ka četriem no septiņiem deputātiem, tas ir, vairākumam, nebija tiesību realizēt vairākuma tiesības, tātad realizēt demokrātijas pamatprincipu - vairākuma tiesības. Tā vietā, lai vērstos pie pašvaldības vadības ar aicinājumu, pamudinājumu ievērot likumību un nodrošināt pašvaldības darbu, un vērstos skarbāk arī pret pašvaldību, valdība un Ministru kabinets izvēlējās citu ceļu, proti, atlaist visu pašvaldību. Manuprāt, tas nav pareizs risinājums, tas nav pieņemams! Tas ir bargs risinājums un ļoti slikts precedents mūsu demokrātiskajā valstī.

Tāpēc es aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu un likumprojektu kopumā.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā Staņislavs Šķesters vēlas ko piebilst? Lūdzu!

S.Šķesters. Jā. Paldies.

Lūdzu atbalstīt Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu un atlaist Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 3. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 66, pret - 21, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

Vai Arvīds Ulme vēlas runāt par procedūru? Nē. Labi, paldies.

S.Šķesters. Paldies.

4. - deputāta Golubova priekšlikums. Ir noraidīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Arvīds Ulme.

A.Ulme (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie deputāti! 4.priekšlikums patiesi varētu būt zināmā mērā kompromisa variants. Jo faktiski lieta ir tāda, ka tad, ja mēs redzēsim, kā šis mehānisms darbojas, to tūlīt iedarbinās arī citas pašvaldības. Tā vaina ir tur, ka mums šajā likumā ir paredzēts ļoti mazs deputātu skaits. Ka viens deputāts var izšķirt visa pagasta likteni, ja viņu izdodas pārmānīt opozīcijā. Ja nav likumīga pamata, lai nomainītu priekšsēdētāju, tad ir ļoti kolosāls mehānisms, ka tagad šis vairākums pārvēršas mazākumā… vienkārši neierodas uz sēdēm. Renda skaitās Latvijā “zaļais pagasts”, un Latvijā pirmo ekoskolu izveidoja tieši šis jaunais sastāvs, un faktiski tieši šī darbība, kas bija vērsta uz šo pagasta atdzimšanu, radīja šādu situāciju… radīja situāciju, ka viens no koalīcijas deputātiem pēkšņi neierodas. Un rezultāts ir tas, ka nekas nenotiek. Un tā var tagad jebkurā situācijā pagasta vadību piespiest kļūt, kā deputāts Ozoliņš teica, uzticīgai investoram, pakalpīgai. Un nav vispār nekāda mehānisma, kā panākt, lai viņi ierastos uz sēdēm. Es domāju tā: kamēr mums nav attiecīgu izmaiņu likumdošanā, viens no veidiem varētu būt patiešām tas, ka šis esošais sastāvs… kaut arī tie tur nenāk… ka šis esošais sastāvs, tāds, kāds tas ir, varētu līdz jaunā sasaukuma pirmajai sēdei strādāt.

Paldies par sapratni!

Sēdes vadītāja. Deputāts Aleksandrs Golubovs.

A.Golubovs (Latvijas Sociālistiskās partijas frakcija).

Godājamie kolēģi! Kāda ir mana priekšlikuma būtība? Es gribu, lai šajā likumā būtu skaidri un gaiši pateikts tas, ka Kuldīgas rajona Rendas pagastā līdz jaunās pagasta padomes pirmajai sēdei tiek iecelta pagaidu administrācija. Kaut gan Pašvaldību likumā ir atsauce uz to, ka pagaidu administrācija beidz savu pastāvēšanu, labāk būtu, ja visi iedzīvotāji saprastu, cik ilgi tā administrācija strādās. Tādēļ vajadzētu ielikt šo normu arī šajā likumā.

Lūdzu nobalsot par manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā Staņislavs Šķesters vēlas ko teikt? Lūdzu!

S.Šķesters. Jā, paldies!

Es saprotu, ka faktiski šī norma ir iestrādāta likumā “Par pašvaldībām”, un tāpēc es negribētu, ka mēs atkārtotu šajā likumā šo normu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 4. - deputāta Golubova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 24, pret - 45, atturas - 20. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Šķesters. 5. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 6. un 7. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Daļēji atbalstīti un iekļauti 8. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6., 7. un 8.priekšlikumu.

S.Šķesters. 9. - deputāta Golubova priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 10. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 11. - Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Šķesters. Tā kā visi priekšlikumi nu ir izskatīti, lūdzu tagad šo likumprojektu pieņemt otrajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 73, pret - 20, atturas - 2. Likums “Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu” ir pieņemts. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Likumā par ostām”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokuments nr.967. Komisija ir centusies izstrādāt kompromisa priekšlikumus, jo šis likums jau tā ārkārtīgi ilgi ir aizkavējies. Ceru, ka šodien tā pieņemšana noritēs veiksmīgi!

1. - vides ministra Vējoņa kunga priekšlikums. Tas precizē Ostas pārvaldes funkcijas. Komisija ir atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Gatera priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 3. un 4. priekšlikums faktiski ir ļoti līdzīgi. 3.priekšlikumu iesnieguši deputāti Zaķis, Reirs un Kariņš. Komisija ir precizējusi tā redakciju un lūdz atbalstīt 4.priekšlikumu, jo tajā ir iekļauts arī 3.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Pret 3. un 4.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī nākamie priekšlikumi - 5. un 6.priekšlikums - ir atbalstīti. 5.priekšlikums ir ietverts 6.priekšlikumā kā komisijas redakcija, precizējot Ostas pārvaldes funkcijas.

Sēdes vadītāja. Pret 5. un 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 7. - atbildīgās komisijas sagatavotais priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 8.priekšlikumu, kurš nosaka valdes locekļu skaitu un balsošanas kārtību, iesniedzis deputāts Kalniņš. Komisija to ir atbalstījusi daļēji.

Tāpat komisija daļēji ir atbalstījusi arī 9. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra Makarova priekšlikumu.

Un 10. - Zaķa, Reira un Kariņa priekšlikums.

12. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Šie priekšlikumi ir apkopoti kā kompromisa variants un iestrādāti komisijas 11.priekšlikumā. Tātad visi minētie priekšlikumi ir daļēji atbalstīti. Lūdzu atbalstīt tieši 11.priekšlikumu šajā redakcijā!

Sēdes vadītāja. Pret 8., 9., 10., 11. un 12.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 13.priekšlikums ir par Latvijas Ostu padomes pārstāvjiem. Iesniedzis Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Peters. Šis priekšlikums atbalstīts daļēji.

Tāpat daļēji ir atbalstīts arī 14.priekšlikums, ko iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrs Gaters. Visi šie priekšlikumi ir apkopoti un precizēti 15. - atbildīgās komisijas priekšlikumā. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 16.priekšlikumu iesnieguši deputāti Zaķis, Reirs un Kariņš par ostas zemes iznomāšanas principiem. Komisija šo priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 17.priekšlikumu ir iesnieguši deputāti Zaķis, Reirs un Kariņš. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi daļēji, precizējot tekstu savā
18. - komisijas izstrādātajā priekšlikumā. (Starpsauciens: “Balsot par 17.!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 17. - deputātu Zaķa, Reira un Kariņa priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 2, pret - 57, atturas - 36. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Tātad atbalstīts ir 18. - atbildīgās komisijas priekšlikums. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāti lūdz balsojumu par 18. - atbildīgās komisijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 19, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 19.priekšlikumu iesnieguši deputāti Zaķis, Reirs un Kariņš. Komisija šo priekšlikumu ir atbalstījusi daļēji un precizējusi tā redakciju. Šis 20. ir atbildīgās komisijas priekšlikums, bet 19. - deputātu priekšlikums. Tie abi sakārto zemes īpašuma tiesības lielajās un arī mazajās ostās. Beidzot ir atrasts kompromiss.

Lūdzu atbalstīt 20.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 19.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. (Starpsauciens: “Balsot par 20.!”) Par 20.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu.

Lūdzu deputātus balsot par 20. - atbildīgās komisijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 69, pret - 18, atturas - 2. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 21.priekšlikumu iesnieguši deputāti Zaķis, Reirs un Kariņš. Komisija šo priekšlikumu ir daļēji atbalstījusi un lūdz pilnībā atbalstīt 22. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Tātad pret 21.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav. (Starpsauciens: “Balsot par 22.!”) Deputāti lūdz balsojumu par 22. - atbildīgās komisijas priekšlikumu.

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 17, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 23.priekšlikumu iesniedzis reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Gatera kungs. Komisija šo priekšlikumu ir daļēji atbalstījusi, iestrādājot 24. - atbildīgās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 23. un 24.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Līdz ar to ir izskatīti visi priekšlikumi. Aicinu balsot par šo likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 72, pret - 19, atturas - 6. Likums “Grozījumi likumā “Par ostām”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zinātnisko darbību””.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš.

 

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godātie kolēģi! Lūdzu izskatīt trešajā lasījumā likumprojektu “Grozījumi likumā “Par zinātnisko darbību””, kuru mūsu komisija jau izskatīja trešajam lasījumam.

Ir saņemts Juridiskā biroja priekšlikums, kuru komisija atbalsta, un tam piekrīt arī iepriekšējā grozījuma iesniedzējs - Tieslietu ministrija. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Strazdiņš. 2. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Strazdiņš. Arī 3. - Juridiskā biroja priekšlikumu - komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Strazdiņš. Lūdzu balsot par likumprojektu trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par zinātnisko darbību”” pieņemts.

Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi”. Trešais lasījums.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā - deputāts Jānis Strazdiņš. Lūdzu!

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Lūdzu izskatīt Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi trešajā lasījumā. Arī komisija izskatīja šo Satversmi. Mums priekšlikumi netika iesniegti, tāpēc lūdzam balsot par Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - 4, neviens neatturas. Likums “Par Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas nr.21). Pirms trešā lasījuma par šo likumprojektu saņemti 24 priekšlikumi.

1.priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2.priekšlikums - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 3. un 4. - Juridiskā biroja priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 5. - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu… (Starpsauciens: “Balsot!”) Par 5.priekšlikumu deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 65, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

S.Āboltiņa. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 11. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. - Juridiskā biroja priekšlikums un 13. un 14. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 12., 13. un 14.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 15. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 16. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 16.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 17 - deputāta Urbanoviča priekšlikums. Nav atbalstīts saistībā ar to, ka netika atbalstīts 5.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 19. - Juridiskā biroja priekšlikums un 19.a - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 19. un 19.a priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 20. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 21. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 22. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 23. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 23.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Un 24. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu par minēto likumprojektu nebija.

Juridiskā komisija lūdz atbalstīt likumprojekta “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas nr.21) pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Zvejniecības likumā”. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! 948.dokuments - tātad “Zvejniecības likums”, un šajā gadījumā tas ir sagatavots jau trešajam lasījumam.

Atbildīgā komisija ir iesniegusi 1.priekšlikumu - precizējusi, ka amatierzveja ir arī makšķerēšana un zemūdens medības.

Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2.priekšlikums līdz ar to nav balsojams. Tas jau daļēji ir atbalstīts šajā - 1.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 3.priekšlikums. Atbildīgā komisija ir precizējusi amatierzvejas noteikumus. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 4. - līdzīgs priekšlikums, ko bija iesniedzis vides ministrs Vējonis. Tas vairs nav balsojams, jo tas ir daļēji jau atbalstīts iepriekšējā - 3.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 5.priekšlikumu, kas ir precizējošs, iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Nākamais ir 6.priekšlikums. Iesniegusi parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Tas ir daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Dzintars Ābiķis. Lūdzu!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie kolēģi! Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums ir konsekventāks un atbilstošāks tai redakcijai, par kuru Saeima jau nobalsoja otrajā lasījumā. Un, tā kā mūsu valstī par zvejas lietām atbildīga ir Zemkopības ministrija, es negribu apšaubīt ministrijas parlamentārās sekretāres kompetenci un aicinu atbalstīt šo atbildīgās komisijas izstrādātajai redakcijai stipri līdzīgo redakciju, kas tomēr ir atbilstošāka tai Saeimas nostājai, kāda bija jau otrajā lasījumā.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāte Anna Seile vēlas ko piebilst komisijas vārdā? Lūdzu!

A.Seile. Es tomēr komisijas vārdā iesaku atbalstīt nākamo - 7.priekšlikumu un šajā gadījumā atturēties no Lucauas kundzes priekšlikuma atbalstīšanas, jo komisijā tika grūtās cīņās panākts kompromiss, ka rūpnieciskā zveja ar tīkliem sestdienās, svētdienās un svētku dienās varētu būt atļauta arī atsevišķās vietās publiskajos ezeros, kurus nosaka Ministru kabinets. Tātad tikai atsevišķas vietas un atsevišķus veidus noteiks Ministru kabinets. Tajā sēdē arī Ābiķa kungs piedalījās un it kā piekrita šim kompromisam. Es aicinu Saeimas deputātus atbalstīt 7., nevis 6.priekšlikumu! (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 6. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 39, atturas - 16. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Tātad lūdzu atbalstīt 7. - komisijas priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Pret 7.priekšlikumu deputātiem nav iebildumu? (Starpsauciens: “Balsot!”) Deputāti lūdz balsojumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 56, pret - 35, neviens neatturas. Priekšlikums ir atbalstīts.

A.Seile. 8.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija ir atbalstījusi arī 9. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 10.priekšlikumu ir sagatavojusi atbildīgā komisija, izslēgusi iepriekšējā, otrā, lasījuma redakcijas 16.panta trešo daļu. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 10.priekšlikumu.

A.Seile. 11.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 12.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrija. Komisija arī šo priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 13.priekšlikums. Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze precizē, ka ir aizliegts izmantot zivju vadu. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 14. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikums. Komisija to atbalstījusi daļēji un lūdz atbalstīt 15.priekšlikumu, ko izstrādājusi atbildīgā komisija, nedaudz precizējot 14. - Zemkopības ministrijas priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 14.priekšlikumu.

Deputāts Dzintars Ābiķis. Lūdzu! Deputāts Dzintars Ābiķis. Es ļoti atvainojos, viņš pirmais pieteicās!

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Augsti godāto priekšsēdētāj! Cienījamie kolēģi! Ja jūs uzmanīgi ieskatītos abos šajos priekšlikumos - 14. un 15.priekšlikumā -, tad redzētu, ka atšķirības tajos ir pavisam nelielas. Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze ir izslēgusi (atšķirībā no atbildīgās komisijas) no teksta arī Buļļupi, jo Zemkopības ministrija uzskata, ka arī Buļļupē vajadzētu ierobežot zveju.

Es gribu kolēģiem paskaidrot, ka 9,5 kilometrus garā Buļļupe ir ļoti interesanta upe. Ar ko tā ir interesanta? Tā ir interesanta ar to, ka 18.gadsimtā Buļļupe bija tā pati Lielupe, jo Buļļupe bija Lielupes sastāvdaļa. Un 18.gadsimta vidū palu laikā Lielupe izlauza cauri kāpām jaunu ceļu uz jūru, un tagad Lielupe ietek jūrā citā vietā. Pie reizes gribu arī paskaidrot, ka zivīm piemīt zināms instinkts un lielākā daļa caurceļotāju zivju joprojām pārvietojas nārsta laikā nevis pa jauno ieteku uz augšu, respektīvi, pa jauno Lielupes ieteku, bet pa veco Lielupes gultni - pa Buļļupi. Kā jau es teicu, lielākā daļa caurceļotāju zivju tiešām pārvietojas caur Buļļupi!

Gribu atgādināt arī to, ka Buļļupe, kā jau teicu, ir tikai 9,5 kilometrus gara. Tā atrodas, var teikt, gandrīz Rīgas robežās un tādēļ būtu ļoti piemērota, lai tajā varētu ar pašvaldības atbalstu īstenot licencētu makšķerēšanu. Upe ir tuvu Rīgai, tuvu Jūrmalai, tā ir šajā ziņā, tā teikt, ļoti labvēlīgi izvietota upe.

Tā ka vēlreiz atgādinu, ka īstenībā šīs redakcijas daudz neatšķiras. Taču, ņemot vērā iepriekš teikto, šajā jautājumā es tomēr aicinu atbalstīt Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes priekšlikumu, jo Zemkopības ministrija acīmredzot ir profesionālāk iedziļinājusies konkrētajā jautājumā.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Pirms mēs turpinām debates, paziņoju, ka ir saņemts piecu deputātu iesniegums ar lūgumu izsludināt 15 minūšu ilgu pārtraukumu.

Lūdzu deputātus balsot par šo priekšlikumu - izsludināt 15 minūšu ilgu pārtraukumu! Priekšlikuma iesniedzēji ir deputāti Jaunups, Kampars, Kušķis, Druviete un Škapars. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 50, pret - 43, atturas - 3. Pārtraukums izsludināts uz 15 minūtēm. Tātad mēs tiekamies pulksten 11.00. Mums tad ir arī kārtējais pārtraukums Saeimas sēdē.

Paziņojumi.

Pirmajai vārds deputātei Inesei Vaiderei. Lūdzu!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK)

Lūdzu Ārlietu komisijas deputātus pulcēties uz sēdi pulksten 10.30 Ārlietu komisijas zālē!

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ērikam Jēkabsonam.

E.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

10.jūlijā Latvijas un Itālijas parlamentu sadarbības grupas tikšanās ar Itālijas Republikas Senāta Eiropas Savienības komitejas prezidentu Mario Greko un pieciem citiem senatoriem.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātei Ingrīdai Labuckai.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Lūdzu Mandātu un iesniegumu komisiju pulcēties uz savu sēdi tūlīt, lai mēs varam līdz pulksten 10.30 to pabeigt, jo ir vēl arī citu komisiju sēdes.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Indulim Emsim.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie deputāti, lūdzu uzmanību! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde pulksten 10.30 notiks tepat - blakus esošajā zālītē.

Sēdes vadītāja. Vēlreiz deputātiem atgādinu: tiekamies zālē pulksten 11.00.

Paldies.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Nākamais debatēs pieteicies deputāts Jānis Esta.

J.Esta (Tautas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Ābiķa kungs mums izstāstīja ģeogrāfiju, paskaidroja, kas ir Buļļupe. Es savukārt runāšu par praktiskām lietām. Tas, ka zivju ceļš ir Buļļupe, virzienā uz Lielupes augšteci, kur ir labākās nārsta vietas, piemēram, vimbām, - tas ir visiem zināms.

Es paskaidrošu, ka sen, jau vairāk nekā 10 gadus, makšķerēšana pavasaros ir ierobežota no Emburgas līdz Bauskai, pareizāk sakot, no Cīrulīšiem līdz Bauskai. Tur notiek licencēta makšķerēšana. Katra licence sezonā, tas ir, divu mēnešu laikā, maksā 10 latus. Kādreiz, pirms pieciem gadiem, licences nevarēja dabūt. Šobrīd nav kas pērk, tāpēc ka nav zivju. Parēķināsim! Ļoti vienkārša matemātika. Katrs makšķernieks nopērk licenci par 10 latiem un noķer tur savas piecas, sešas vai desmit zivis - atļauto normu. Tad nu parēķināsim, kāds ir ienākums valstij, zivsaimniecībai un visām citām jomām tad, ja mēs atļaujam likt tīklus tieši migrācijas ceļā Buļļupē, kur licence maksā 15 latus un kur neviens nevar ierobežot to daudzumu, ko tie tīklinieki no šīs Buļļupes izzvejo!

Ja Buļļupē atļaujam licencēto rūpniecisko zveju, es varētu to salīdzināt ar - minēšu tādu žargonvārdu - duršlāgu. Visi zina, kas ir duršlāgs. Duršlāgs ir tāds trauks, kad zupiņu ielej tādā traukā, no tā iztek šķidrums, bet tie biezumiņi paliek. Tad, lūk, Buļļupe būs šāds duršlāgs, kur nokāsīsim visu. Mēs ļoti labi zinām, kas ir Lielupes baseins. Tur ir vairāki desmiti upju un strautu un mazāku un lielāku tērcīšu. Visa Lielupes augštece šobrīd ir praktiski paralizēta. Tātad mums tikpat kā nav vimbu, nemaz jau nerunājot par tādām jūras zivīm kā salakas un daudzas citas, kas vispār nav redzētas jau gadus sešus septiņus.

Es aicinu atbalstīt Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres Lucauas kundzes iesniegto priekšlikumu nr.14, jo tur ir runa par Daugavu. Kā mēs zinām, tur nenotiek zivju migrācija tā iemesla dēļ, ka tur ir spēkstacijas. Tātad Ministru kabinets tur var regulēt šādu rūpniecisko zveju attiecībā uz Lielupi un visām citām upēm - to skaitā, vēlreiz atkārtoju, ir arī Buļļupe! - es aicinu neatbalstīt 15.priekšlikumu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā deputāte Anna Seile vēlas ko teikt? Lūdzu!

A.Seile. Godātie deputāti! Pēdējā komisijas sēdē zvejnieki piekāpās par labu makšķerniekiem un atļāva makšķerēt Ventā, Lielupē un nepretendēja uz rūpniecisko zveju šajās divās upēs. Tika panākts kompromiss, ka tomēr Ministru kabineta noteiktās vietās… nevis visā Buļļupē un nevis visā Daugavā, bet noteiktās vietās. To regulēs Ministru kabineta noteikumi! Tomēr šajās divās upēs varēs arī ielikt kādu tīklu rūpnieciskai zvejai. Lūk, tāds ir tas kompromiss, kas tika panākts. Tāpēc lūdzu atbalstīt atbildīgās komisijas iesniegto 15.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 14. - Zemkopības ministrijas parlamentārās sekretāres priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 39, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. Un tagad - atbildīgās komisijas iesniegtais 15.priekšlikums. Lūdzu to atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 16.priekšlikumu, kas ir redakcionāls, iesniedza atbildīgā komisija. Atbalstiet, lūdzu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

A.Seile. Līdzīgs ir 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Redakcionāls.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 18.priekšlikums. Komisija lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 19.priekšlikums. To iesniedzis Juridiskais birojs. Tas sakārto šā likuma normas atbilstoši Administratīvā procesa likumam. Komisija aicina atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 19.priekšlikumu.

A.Seile. 20.priekšlikumu iesniegusi atbildīgā komisija. Tie ir pārejas noteikumi. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 21.priekšlikumu iesniedza Juridiskais birojs. Lūdza izslēgt to, ka likums stājas spēkā 2003.gada 1.jūlijā, jo tas datums ir pārāk tuvu, lai likumu izsludinātu. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 93, pret - nav, atturas - 1. Likums “Grozījumi Zvejniecības likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamais Prezidij! Cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu
nr.954 - likumprojektu “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā”. Uz trešo lasījumu grozījumos ir iesniegts viens priekšlikums. To sagatavojusi Sociālo un darba lietu komisija. Ir lūgums atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 1.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā” pieņemts. Paldies.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis desmit Saeimas deputātu - Stepaņenko, Klementjeva, Orlova, Plinera, Aleksejeva, Golubova un citu - priekšlikumu ar lūgumu pārbalsot ierosinājumu par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” izslēgšanu no darba kārtības, jo zālē neatradās deputāti, kuri ir it kā piedalījušies balsojumā.

Tātad viens deputāts var runāt “par”, viens - “pret”. Deputāti nav pieteikušies runāt.

Lūdzu, balsosim par šo priekšlikumu - pārbalsot jautājumu par likumprojekta izslēgšanu no darba kārtības! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 43, atturas - 3. Likumprojekts netiks iekļauts darba kārtībā, un pārbalsošana nenotiks… (Zālē skaļas balsis.)

Piedodiet, cienījamie deputāti, ka es jūs maldināju. Tātad: par - 52, pret - 43, atturas - 3. Pārbalsošana notiks.

Tātad, lūdzu, balsosim par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodokli un nodevu”” izslēgšanu no Saeimas šīsdienas sēdes darba kārtības! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 46, pret - 51, neviens deputāts neatturas. Likumprojekts nav izslēgts no darba kārtības. Tātad mēs tomēr to skatīsim.

Cienījamie deputāti! Tādā gadījumā pašreiz ir jāizskata likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane par likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli””. Lūdzu!

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Es vēlos atgādināt, ka likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli” mums izskatīšanā jau ir vairāk nekā mēnesi, un tāpēc Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, lai normalizētu situāciju un normalizētu nodokļu iekasēšanu un aplikšanu ar nodevām ienākumus no azartspēlēm un izlozēm, pieņēma lēmumu - izveidot Saeimā darba grupu, kas sastāvētu no visu frakciju deputātiem, kuri varētu izanalizēt situāciju šajā uzņēmējdarbības veidā, lai normalizētu tirgu.

Tajā pašā laikā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija lūdza vēlreiz atvērt šo likumprojektu, lai mēs varētu definēt to, ka ar nodokļiem un nodevām ir jāapliek telekomunikāciju spēles, kas arī tika paredzēts šajā likumprojektā pirmajā lasījumā, un mēs par to esam nobalsojuši. Tātad telekomunikāciju spēles 10% apmērā tiktu apliktas ar nodokli, ja mēs šodien, kā tas ir paredzēts, steidzami pieņemtu šos grozījumus likumā.

Diemžēl mēs saņēmām par šo likumprojektu arī priekšlikumus no Latvijas Pirmās partijas, kuri skar mūsu valsts budžetu; respektīvi, mainot nodokli vai nodevu par kāda automāta vai kāda azartspēļu veida izmantošanu līdz gada beigām, mēs mainām plānotos budžeta ieņēmumus un līdz ar to mainām arī situāciju budžetā.

Tātad Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, noraidot šos priekšlikumus, uzskatīja, ka tiem ir jābūt iekļautiem manis jau pieminētajā un atvērtajā šāda paša nosaukuma likumprojektā, lai varētu izanalizēt situāciju un līdz gada beigām pieņemt lēmumu par to, kādām ir jābūt summām par spēļu automātu izmantošanu, par spēļu vietu vai par spēļu zāļu izmantošanu katrā konkrētajā veidā. Tāpēc būtu nepieļaujami - un tas ir Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas viedoklis - atbalstīt šādus priekšlikumus, kuri līdz gada beigām iespaidos budžeta ieņēmumus un kuri ekonomiski nav nekādā veidā pamatoti ar vienu vai otru šeit fiksēto summu.

Tātad 1. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas iesniegtais - priekšlikums nosaka, ka par katru vietu - par katra videospēļu vai mehāniskā automāta uzstādīšanu kazino vai spēļu zālē, būtu jāmaksā 720 latu. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, izanalizējusi šo situāciju, uzskata, ka pagaidām nav iespējams pateikt, vai ir jāmaksā 700 vai 900, vai varbūt 2000 latu, tāpēc mēs šajā likumprojektā to neatbalstām.

Sēdes vadītāja. Vai deputāte Silva Golde ir pieteikusies debatēt? Nē. Paldies! (Starpsauciens: “Balsot!”)

Deputāti lūdz balsojumu par 1. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumu. Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 54, pret - 39, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

B.Brigmane. 2. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikums. Tas ir tieši tāds pats, tikai attiecas uz mehānisko automātu un videospēļu uzstādīšanu ārpus kazino un spēļu zālēm. Tiek piedāvāts, ka tad par katru spēļu vietu ir jāmaksā 1140 latu. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija uzskata, ka šāda summa nav pamatota, jo varbūt ir jāmaksā 2000 vai 4000 latu. Tātad līdz gada beigām ir jāveic aprēķini.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates par 2.priekšlikumu.

Deputāts Krišjānis Kariņš. Lūdzu!

A.K.Kariņš (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie draugi un deputāti! Padomāsim mirkli, kas ir tas, par ko mēs tagad balsojam un par ko ir runa.

Izložu un azartspēļu nodokļa likumā ir atšķirīgas nodokļa likmes šiem spēļu automātiem - viena likme tiem, kuri atrodas spēļu zālēs, bet otra likme tiem, kuri atrodas ārpus spēļu zālēm. Pēc idejas šī būtu virzība uz to, ka valdība ar savu nodokļu politiku cīnās pret mazajām spēļu zālēm, varbūt tā ir vēršanās pret spēļu zālēm kafejnīcās, kas mūsu valstī atrodas visās malās. Un tā varbūt ir pat ļoti atbalstāma doma. Un par labu šādam priekšlikumam varētu būt arguments: “Mēs uzliksim lielāku nodokli, un valstij būs lielāki ieņēmumi.”

Tomēr tagad mums ir divi pretēji spēki, par kuriem mums ir jāpadomā. Pilnīgi pareizi! Ja valsts jebkuram uzņēmējdarbības veidam uzliek lielāku nodokli par esošo, tad varētu sagaidīt, ka valsts iekasēs vairāk. Ja veikalnieks prasa trīs latus par tomātu, tad arī viņš varbūt saņems vairāk naudas, bet ir iespējams arī pilnīgi pretējs efekts, tas ir, ka mazie uzņēmēji izput. Un tāds varbūt ir arī šajā gadījumā Latvijas Pirmās partijas priekšlikums. Varbūt viņu mērķis ir tāds, lai mazie uzņēmumi, mazie azartspēļu pakalpojumu tirgotāji izputētu. Taču tādā gadījumā tam varētu būt, tam būtu visai īslaicīgi jūtamas sekas budžetā. Uzliekot lielu nodokli, reāli var iekasēt mazāk naudas. Tātad, grozot šo likumu bez Finanšu ministrijas atbalsta un aprēķiniem, mēs šodien, sēdēdami šajā zālē, nezinām, kādas sekas ir sagaidāmas no šā nodokļa grozīšanas.

Tā kā šis jautājums nav tik viennozīmīgs, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas ietvaros ir izveidota darba grupa, kas atvērta visiem Saeimas deputātiem, un tā aktīvi darbojas, lai apsvērtu, kādā veidā sabalansēt, manuprāt, pareizo vēlmi - samazināt šo azartspēļu drudzi, kas mūsu valstī ir vērojams, vienlaikus nesadragājot budžetu, tas ir, to vajag darīt apzināti un mērķtiecīgi.

Mums nereti prasa: “Kāpēc 720 latu jāmaksā vieniem, bet 1000 latu - otriem? Varbūt abiem vajag uzlikt 2000 latu? Varbūt vajag 3000 latu abiem?” Taču mēs to šodien šajā zālē nezinām, jo šis jautājums vēl nav izpētīts. Mēs šobrīd skrienam tam vilcienam pa priekšu, bet mums ir jābūt skaidrai domai, ko mēs gribam darīt. Ja mēs gribam konsolidēt un mazināt šo drudža parādību mūsu valstī, tad ejam tajā virzienā, taču tas ir jādara, apzinot un plānojot arī sekas budžetā.

Azartspēļu uzņēmējdarbības nozare varbūt daudziem nepatīk. Arī man pašam tā nepatīk, taču tā ienes valsts kasē kaut kādu nodokļu masu. Tātad strādāsim apzināti, strādāsim racionāli, strādāsim kopā un šobrīd nepārsteigsimies!

Es aicinu šo 2.priekšlikumu šobrīd nepieņemt! Lai darba grupa turpina savu darbu! Izveidosim jaunu sistēmu un pieņemsim jaunu kopējo sistēmu!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Pēteris Simsons.

 

P.Simsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Godājamie kolēģi! Es mēģināšu skaidrot šo situāciju gan no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas pozīcijas, gan no Latvijas Pirmās partijas frakcijas pozīcijas.

Tā ir ļoti skumja situācija, kā jau iepriekšējais runātājs šeit teica, ka mums, balstoties uz cilvēciskām vājībām, lai neteiktu vairāk, balstoties uz cilvēciskiem netikumiem, ir jāiegūst kāds labums budžetā. Taču tāda diemžēl ir realitāte, jo prakse un vēsture rāda, ka tos kārdinājumus, kādiem cilvēks pakļaujas, nedrīkst aizliegt. Viņš tik un tā meklēs iespēju, kā to iegūt un savu vajadzību apmierināt. Un tāpēc Latvijas Pirmā partija, apzinoties šo situāciju, savās programmatiskajās nostādnēs ir ierakstījusi mērķi: mazināt ļaunumu, kādu azartspēles rada cilvēkiem, un pirmām kārtām tiem cilvēkiem, kuriem šīs azartspēles kļuvušas par vājību un kuri tai nododas, gan šo netikumu viņi ir sākuši gadījuma pēc. Lūk, šeit tad arī ir šī būtiskā atšķirība! Būtiski atšķirīgā nostāja pret spēļu namiem, kas ir speciālam nolūkam iekārtotas vietas, kur cilvēki apzināti iet tikai ar vienu mērķi. Viņi tur neiet nopirkt maizes kukuli, kā tas ir veikalos. Viņi tur neiet padzert kafiju, kā tas ir kafejnīcās, viņi tur neiet pavadīt kādu brīdi un iedzert kaut ko stiprāku, kā tas ir bāros. Visās šajās vietās līdztekus šim ēdināšanas un dzirdināšanas biznesam vēl tiek piekopts arī šis azartspēļu bizness.

Un jebkurā gadījumā tik sazarotā jomā būs interešu pretišķības, jo ir arī cilvēki, kuri iegūst peļņu no šīm atsevišķi stāvošajām spēļu iekārtām veikalos, kafejnīcās, mājas virtuvēs - visās tajās vietās, kur cilvēki iegriežas gadījuma pēc vai ar kādu citu mērķi. Mēs uzskatām, ka ir nepieciešams koncentrēt spēļu ierīces noteiktās vietās, un, protams, mūsu tālākais mērķis ir panākt, lai tās arī pašvaldības teritorijā būtu izvietotas konkrētās vietās - vai nu nomalē, vai centrā, nevis, kā tas ir šobrīd, būtu izmētātas pa visu pilsētu. Mēs jau saprotam, ka bizness ir bizness un ka katrs cenšas pienest patērētājam pēc iespējas tuvāk šo pakalpojumu, no kura uzņēmējs iegūst naudu.

Viens no paņēmieniem kā ierobežot vai kā regulēt šo situāciju, protams, ir nauda - līdzekļi, kas ir jāsamaksā, lai varētu nodarboties ar šo biznesu. Un, ja mēs runājam par budžetu, tad, lai arī cik bēdīgi tas būtu, mums ir jāatzīst, ka pietrūkst naudas - pat nelielas naudas atsevišķām, konkrētām vajadzībām, un mēs vienmēr varam argumentēt kādu noraidījumu ar to, ka mums ir lielāki mērķi, lielākas vajadzības, lielākas summas nepieciešamas citām vajadzībām. Tad nu pamēģināsim tomēr šoreiz varbūt izmantot šīs konkrētās un nopietni izrēķinātās summas līdz tam brīdim, kamēr darba grupa būs konceptuāli visu izvērtējusi un vienojusies, kā mēs varētu noregulēt azartspēļu biznesu, jo tas varbūt dos, no vienas puses, kaut mazu ieguldījumu, nelielu papildieguldījumu arī budžetā, bet, no otras puses, tas galvenokārt apgrūtinās tieši šo atsevišķi stāvošo automātu izmantošanu. Lūk, šis tad ir mūsu mērķis, kāpēc mēs ar šādām, varbūt pat drakoniskām, metodēm gribam piespiest noregulēt azartspēļu biznesu kaut cik civilizētā veidā. Tas ir Latvijas Pirmās partijas viedoklis.

Protams, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šo jautājumu skata daudz plašāk, un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas viedokli jūs dzirdējāt jau pirms manas uzstāšanās.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Urbanovičs.

J.Urbanovičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Godātā priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Kariņa kungam gribu atgādināt, ka arī attiecībā uz priekšlikumiem par interneta spēļu regulāciju vēl joprojām vispār nav nekādas attieksmes no Finanšu ministrijas puses, tāpēc runāt par kaut kādu vēl gaidīšanu… Finanšu ministrijai jau divu mēnešu garumā ir vienaldzīga attieksme pret visu to, ko mēs darām azartspēļu regulācijas sakarā.

Otrs. Kāda tad ir šā priekšlikuma būtība, ja jūs to tagad lasītu, nevis skatītos uz pirkstiem? Runa ir par to, ka spēļu automāti, kuri atrodas lielās spēļu zālēs, protams, ir vieglāk pārraugāmi, vieglāk kontrolējami, un šie spēļu automāti ir uzraugāmi ne tikai no nodokļu iekasēšanas viedokļa, bet arī no tā viedokļa, kas ar tiem spēlē, vai šie automāti ir kārtībā, vai tie kādreiz arī pieļauj spēlētāja uzvaru, vai tie ar pulti netiek regulēti no bārmeņa letes un tā tālāk. Un tas notiek tajos gadījumos, par kuriem ir runa tagad, proti, kad tie atrodas ārpus spēļu zālēm, kādā vārtu rūmē, tuvu pie baznīcas vai pat skolas pagalmā, kad tie ir novietoti vienkārši nedaudz pārbūvētā tualetē. Arī tādi gadījumi ir Latvijā.

Tātad, ja šāds automāts ir novietots kaut kur savrup, tad līdz ar to pastāv lielāks risks, ka tas var būt saregulēts tā, ka vispār darbojas ārpus jebkādām likuma vai pieklājības priekšstatu normām. Tāpēc ir loģiski, ja kāds izvēlas šādu biznesa veidu, ka viņam ir jāsamierinās ar mūsu aizdomām attiecībā uz šiem riskiem, kas eventuāli varētu būt, bet varētu varbūt arī nebūt, lai gan es nesaprotu, kāpēc lai to nebūtu, jo, ja kāds izvēlētos šo ceļu, tad viņš attiecīgi arī maksātu lielāku naudu. Un tas ir tieši tas, par ko Kariņa kungs uztraucas.

Manuprāt, ir dīvaini tas, ka rīt mēs skatīsim budžeta grozījumus, kur pietrūkst visiem, kur absolūti visi solījumi netiek pildīti pilnā mērā, bet daļa vispār ir aizmirsta… Taču tagad, kad, piedodiet, kāds no pozīcijas - un paldies viņam par to! - piedāvā budžeta piepildīšanai vienu no veidiem, kur, teiksim, ir liela naudas kapacitāte, tātad piedāvā aplikt ar nodokli biznesa nozari, tagad sākas kaut kādas runas, ka tas, lūk, vēl nav zināms, ka jādomā par to, kā Finanšu ministrija uz to skatīsies… Kāpēc lai tā, Kariņa kungs, skatītos slikti uz to, ka budžetā būtu vairāk naudas? Tāpēc tādas jūsu empīriskās zīlēšanas, ka, lūk, varētu būt citādi, ka vēl paskatīsimies... Tad balsojiet tagad “par”, jo jūs jau tikko atbalstījāt šā jautājuma izskatīšanu atkārtoti, nepiedalīdamies balsojumā, kad mēs lēmām par to, vai šo jautājumu skatīsim atkārtoti!

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Deputāts Jānis Strazdiņš.

 

J.Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Kolēģi! Jautājums tiešām ir ļoti sarežģīts, un mums noteikti ir jālabo esošā situācija. To, dabīgi, nevar izdarīt vienā dienā, un darba grupa ir izveidota, un mēs ļoti nopietni strādāsim, lai šo sfēru sakārtotu.

Taču vienā ziņā gan es negribētu piekrist Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai. Un pateikšu, kāpēc. Argumentēšu. Tie, kas šodien jau spēlē šīs spēles, spēlē tās galvenokārt uz spēļu automātiem. Vislielākā sērga pie mums ir spēļu automāti! Un ir vēl arī tā problēma, ka šie automāti ir izvietoti galvenokārt kafejnīcās un bāros (pat mājas virtuvēs!), kur ir alkoholiskie dzērieni un kur tos tirgo izlejamā veidā un tātad šie spēlētāji spēlē neskaidrā prātā. Tātad notiek vienlaikus divas nelaimes. Es jau tad, kad vēl strādāju Rīgas Domē, centos panākt, lai no kafejnīcām un bāriem izvāktu spēļu automātus. To atrašanās kafejnīcās un bāros - tas ir tieši tas vislielākais ļaunums, kas ir pieļauts mūsu pilsētā. Tie, kas ir kļuvuši no šīm spēlēm atkarīgi, pāries no šiem bāriem un restorāniem uz spēļu zālēm, un, piedodiet, budžetā nekādas izmaiņas no tā neradīsies. Tas, ka daža ģimene kļūs laimīgāka no tā, ka ģimenes tēvs neatdos azartspēlēm pēdējo un neatņems visu bērniem, būs mūsu visu kopējais ieguvums. Daži Finanšu ministrijas ierēdņi nav vēl neko sarēķinājuši, un viņiem ir paniskas bailes, ka tikai kaut kas nenotiktu ar budžetu. Lai viņi nebaidās! Atkarīgie šo budžetu piepildīs, jo viņi ir slimi - viņi šīm spēlēm atdod savu pēdējo. Viņi no tām vietām, kurās pašreiz stāv atsevišķi automāti, vienkārši pāries uz spēļu zālēm, un viss! Tās būs vienīgās izmaiņas. Budžetā izmaiņu nebūs nekādu.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Latvijas Pirmā partija, pirms gatavoja šos priekšlikumus, ļoti sīki un pamatīgi iepazinās ar tiem datiem, ar tiem aprēķiniem, lai redzētu, ko varētu dot šie priekšlikumi. Mums ir aprēķini, kas rāda, ka no šīm mazajām virtuvēm, no mazajām spēļu vietām šie automāti “aizies” uz lielajām zālēm. Kad sakārtosies šī nodokļu sistēma, tad budžetā būs nevis mīnusi, bet plusi. Ir aprēķināts, ka var būt plusu apmēram tieši tikpat daudz. Apmēram 630 000 latu papildus varētu jau šogad ienākt budžetā, ja sakārtotu šo lietu, un tas ir tieši tik daudz, cik vajag Paula Stradiņa slimnīcas Neatliekamās palīdzības nodaļas pabeigšanai. Tā ka nav nekāda iemesla teikt, ka te ir kaut kādi īpaši, savtīgi nolūki. Nē, tā ir mūsu nācijas un mūsu jaunatnes glābšana šajā situācijā!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāte Baiba Brigmane vēlas ko piebilst komisijas vārdā?

B.Brigmane. Kolēģi, es atgādinu, ka attiecīgais likumprojekts paliek atvērts... Tas ir virzīts trijos lasījumos, bet šobrīd izskatāmais likumprojekts ir steidzamības kārtā pieņemts, šis balsojums būs pēdējais, galīgais. Un es vēlreiz atgādinu, ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pēc ilgām debatēm tomēr noraidīja 2. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumu - sakarā ar to, ka šāds skaitlis nav pamatots.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 2. - Latvijas Pirmās partijas frakcijas priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 52, pret - 41, atturas - 4. Priekšlikums ir atbalstīts.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu komisija nav saņēmusi.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 51, pret - 40, atturas - 4. Likums “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” ir pieņemts. Paldies!

Pirms mēs izskatām tālākos darba kārtības jautājumus, paziņoju, ka ir saņemts piecu Saeimas deputātu - Kučinska, Ābiķa, Rugātes, Zundas un Bērziņa - iesniegums ar lūgumu pārbalsot 14.priekšlikumu likumprojektā “Grozījumi Zvejniecības likumā”, jo balsojumā piedalījās klātneesoši deputāti.

Lūdzu deputātus vēlreiz atgriezties pie likuma “Grozījumi Zvejniecības likumā”! 14.priekšlikums atrodas 27.lappusē. Es atgādinu, ka par 15. - atbildīgās komisijas priekšlikumu - mēs nobalsojām “par”. Mums tagad ierosina pārbalsot 14.priekšlikumu. Vispirms balsosim par to, vai pārbalsosim. Lūdzu deputātus balsot par piecu deputātu iesniegto lūgumu pārbalsot 14.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 41, pret - 39, atturas - 12. Pārbalsojums nenotiks.

Saeimas Prezidijs ir saņēmis Ārlietu komisijas priekšlikumu - no šīsdienas sēdes darba kārtības izslēgt likumprojektu “Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par privātās izglītības iestādes “Latvijas Starptautiskā skola” darbības nodrošināšanu”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputātiem iebildumu nav. Likumprojekts izslēgts no darba kārtības. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā”. Trešais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Ingrīda Labucka.

I.Labucka (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Strādāsim ar dokumentu, kura reģistrācijas numurs ir 184. Likumprojekta trešajam lasījumam ir saņemti 23 priekšlikumi.

1. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 2. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

I.Labucka. 3. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 4. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 4.priekšlikumu.

I.Labucka. 5. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 6. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 7. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 8. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 9. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 10. - Saeimas Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 11. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 12. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 13. - deputāta Buzajeva priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 13.priekšlikumu.

I.Labucka. 14. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 15. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 16. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 17. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 18. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 19. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. 20. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 21. - Juridiskās komisijas priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20. un 21.priekšlikumu.

I.Labucka. 22. - tieslietu ministra Aksenoka priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Labucka. 23. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Labucka. Vairāk priekšlikumu nav saņemts. Lūdzu atbalstīt likumprojekta pieņemšanu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Civilprocesa likumā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”. Trešais lasījums.

Sociālo un darba lietu komisijas vārdā - deputāte Jevgenija Stalidzāne.

J.Stalidzāne (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie deputāti! Strādāsim ar dokumentu nr.960. Uz likumprojekta trešo lasījumu ir iesniegti vairāki labojumi.

1.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 2.priekšlikums Arī 2.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs, un komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 3.priekšlikumu ir iesniegusi veselības ministre Circenes kundze. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 4.priekšlikumu arī ir iesniegusi veselības ministre Circenes kundze. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 5.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. 6.priekšlikumu arī ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

J.Stalidzāne. Komisijas lēmums ir aicināt Saeimas deputātus pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”. Trešais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā”. Trešais lasījums. Dokuments nr.964. Kopskaitā ir saņemti deviņi priekšlikumi.

1. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 2.priekšlikums. Iesniedzis tieslietu ministrs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 3.priekšlikums. Iesniegusi Aizsardzības un iekšlietu komisija. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3.priekšlikumu.

A.Laksa. 4.priekšlikums. Iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 5.priekšlikums. Arī to ir iesniedzis Saeimas Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 6. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 6.priekšlikumu.

A.Laksa. 7. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 8. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegts precizējoša rakstura priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. 9. - Aizsardzības un iekšlietu komisijas iesniegts precizējoša rakstura priekšlikums. Arī to lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Laksa. Mēs esam izskatījuši visus priekšlikumus. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu””. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Labdien! Strādāsim ar dokumentu nr.968. Pavisam ir iesniegti 70 priekšlikumi. Trešais lasījums.

1.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Raimonds Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 2.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 3.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 4.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 5.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 5.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 6.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 7.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 7.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 8.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Tolmačovs. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 9.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts daļēji un iestrādāts 10.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 9. un 10.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 11.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 12. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Gatera priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts 13. - Juridiskā biroja priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 12. un 13.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 14.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 15.priekšlikums. Iesniedzis vides ministrs Vējonis. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 16. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 16.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 17. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 18. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 19. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 20. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iestrādāts 23.priekšlikumā.

Tāpat kā 21. - vides ministra Vējoņa priekšlikums - ir atbalstīts un iestrādāts 23.priekšlikumā.

Un 22. - vides ministra Vējoņa priekšlikums - ir atbalstīts un iestrādāts atbildīgās komisijas 23.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20., 21., 22. un 23.priekšlikumu.

A.Tolmačovs. 24. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 25. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 26. - vides ministra Vējoņa un deputāta Tolmačova priekšlikums. Ir atbalstīts…

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. … un redakcionāli precizēts.

27. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 28. - deputātu Grīnblata, Seiles, Tabūna un Vaideres priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 29. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 29.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 30. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 31. - deputātes Annas Seiles priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un ietverts 32.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 31. un 32.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 32. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 33. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un ietverts 35.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 33.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 34.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Tolmačovs. Nav atbalstīts, bet es…

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav… Labi! Tātad atklājam debates.

Deputāts Andris Tolmačovs.

A.Tolmačovs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu! Priekšlikuma būtība nedod iespēju tā ierosinātājam izvairīties no sabiedriskās apspriešanas. Lūdzu, izlasiet esošo redakciju uzmanīgi! Tur ir rakstīts, ka tad, ja gadījumā noslēguma ziņojums neatbilst programmai vai ja nav ņemts vērā kompetentas institūcijas atzinums par darba ziņojumu, tad šo galaziņojumu vajag pārstrādāt vai pēc tam uzrakstīt no jauna, vai arī uzdot ierosinātājam nodrošināt tā sabiedrisko apspriešanu. Mans priekšlikums piedāvā aizstāt vārdus “vai arī uzdot” ar vārdiem “un pēc to novēršanas uzdot”, lai ierosinātājs pēc tam obligāti nodrošinātu sabiedrisko apspriešanu, sabiedrības informēšanu.

Tas skar arī parakstīto Orhūsas konvenciju, kur ir ierakstīts, ka mums obligāti ir jāņem vērā sabiedrības intereses un sabiedrības viedoklis.

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Arvīds Ulme.

A.Ulme (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamā priekšsēdētāja! Cienījamie deputāti! Šis jautājums tomēr ir ļoti būtisks, jo sabiedrības līdzdalība Latvijā ir ļoti apdraudēta, un tā praktiski netiek ņemta vērā. Un tas ieguvums būtu tāds, ka tieši šajā galaziņojumā… Kā zināt, ja sabiedrība ieinteresējas par kādām šo objektu būvēm, tad tā iedod savus priekšlikumus, un tad tiek imitēta šī sabiedrības līdzdalība. Sabiedrība it kā tiek formāli uzklausīta, bet pēc tam ir galaziņojums, un tur vairs sabiedrībai vārda nav. Un tad sabiedrība tiek it kā izmuļķota, viss tiek imitēts, un līdz ar to šī sabiedrības līdzdalība un aktivitāte… šī vienība zūd. Un tā ar katru reizi kļūst arvien grūtāk piedabūt cilvēkus kaut ko apspriest, jo viņi saka: “Tie jau tik un tā izdarīs pa savam.” Tā ideja ir tāda, vai šis… Labi, kaut vai investors, lai strādā ne tikai ar ierēdņiem, bet lai viņš strādā arī ar sabiedrību. Dabīgi, šis process viņam varbūt būs nedaudz sarežģīts, varbūt kaut ko nedaudz sadārdzinās, bet katrā ziņā, ja jebkuru lietu sabiedrībai izskaidro un ja tā ir laba, tad sabiedrībā, dabīgi, tā tiks atbalstīta un nekas ļauns nenotiks.

Normālās valstīs tieši sabiedrības viedoklis ir izšķirošais - “jā” vai “nē”. Mums šeit likumā nav pateikts, ka sabiedrības viedoklis tiek pieņemts, ka tam ir likuma spēks. Nu tad vismaz atļausim sabiedrībai izteikties! Nu tas taču ir… Es te nerunāju Orhūsas konvencijas vai kādas citas konvencijas dēļ, bet vienkārši mūsu sabiedrības aktivitātes un līdzdarbības veicināšanas dēļ.

Lūdzam atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Komisija, izskatot šo Tolmačova kunga priekšlikumu, tiešām to atbalstīja pēc gara un pēc domas būtības, bet neatbalstīja konkrēto redakciju, kādā tas ir izteikts, jo šā 20.panta pirmajā daļā ir runāts par to, kas notiek tad, ja noslēguma ziņojumā ir problēmas. Un šeit ir dots arī uzskaitījums: ja problēmas ir ar sabiedrisko apspriešanu, tad šis ziņojums tiek nodots otrreiz sabiedriskajai apspriešanai, bet, ja ir kādas citas problēmas un ar sabiedrisko apspriešanu viss ir kārtībā, tad šo ziņojumu nevajadzētu nodot sabiedriskajai apspriešanai, jo tad ir jāizlabo tas, uz ko ir norādīts, - vai nu tās ir tehniskas kļūdas vai kādas citas kļūdas, par kurām te ir runāts. Tātad sabiedrībai vajadzētu nodot tajā gadījumā, ja ir problēmas ar sabiedrības informēšanu.

Un tas te tā arī ir uzrakstīts. Te ir rakstīts: “...vai arī uzdot ierosinātājam nodrošināt sabiedrības informēšanu un sabiedrisko apspriešanu”. Tātad tas notiek gadījumos, ja ir bijusi problēma tieši ar šo punktu.

Taču, ja galaziņojumā ir citas problēmas, tad šis punkts nebūtu obligāts, citādi iznāk tā, ka, labojot pat sīkas kļūdas, vienmēr būtu jāiesaista sabiedrība, jānodrošina šī sabiedriskā apspriešana. Tas nozīmē, ka projekta izskatīšana nevajadzīgi ievilktos garumā.

Tādējādi, neiebilstot pret Tolmačova kunga priekšlikumu pēc būtības, komisija ir noraidījusi to šajā konkrētajā formā. Mans lūgums ir - atbalstīt komisijas viedokli.

Sēdes vadītāja. Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamie kolēģi! Cienījamā priekšsēdētāja! Nu jūs redzat per se šķelšanos “zaļo” rindās. Es esmu par to, ka tomēr vajag pastiprināt šīs sabiedriskās apspriešanas nozīmi. Mana pieredze, vairāk nekā desmit gadus strādājot Jūrmalas domē, parāda vai liecina par to, ka sabiedriskā apspriešana allaž ir manipulējama, un tāpēc, jo vairāk būs sabiedrības līdzdalības un klātbūtnes dažādu jautājumu apspriešanā, kuri ir saistīti ar ietekmi uz vidi, jo tas būs labāk.

Atceros, ka Jūrmalas domes priekšsēdētājs parakstīja dokumentu par 3 hektāru skaista meža izīrēšanu nociršanai, būvniecībai, un pirmajā sabiedriskajā apspriešanā piedalījās galvenokārt ieinteresētie būvnieki, tātad arhitekti, celtnieki: piedalījās arī šajā projektā ieinteresētie vai “hipnotizētie” domes deputāti un arhitekti, kuri pārstāvēja būvvaldi. Tātad no iedzīvotāju puses piedalījās kādi 5-6 procenti, bet pārējās bija ieinteresētās personas.

Tātad nebūs par ļaunu, ja mēs pastiprināsim sabiedrības nozīmi un atbildību dažādu projektu izvērtēšanā.

Es ļoti lūdzu atbalstīt deputāta priekšlikumu un balsot “par” šo priekšlikumu. Tas, ka Emša kungs tur saskata kaut kādas nianses... varbūt arī ir kāds iemesls tomēr skatīties skeptiski uz sabiedrības slēdzieniem.

Sakarā ar sabiedrības aktivitātēm pašreiz ir piebremzēts dabu kropļojošais “Baltic Pulp” projekts, un es ceru, ka šis projekts “neizies cauri”, jo aizvakar mēs ar grupu deputātu un zinātniekiem bijām Ozolsalā un redzējām šīs vienreizējās dabas vērtības, varbūt pat Eiropas nozīmē, kuras tur vēl ir saglabājušās.

Paldies! Es lūdzu atbalstīt deputāta priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputāts Andris Tolmačovs, otro reizi.

A.Tolmačovs (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Es gribu piebilst it kā par sīkiem pārkāpumiem. Šeit skaidri un gaiši uzrakstīts: “...ja ziņojums neatbilst programmai”. Diezin vai, ja ziņojums neatbilst programmai, tas būtu uzskatāms par sīku pārkāpumu. Tieši tad, ja ziņojums neatbilst programmai, visa sabiedrība vai tā sabiedrības daļa, kas piedalās sabiedriskajā apspriešanā, tiek maldināta, jo tā nezina.... Tātad viņi apspriež kaut ko pavisam citu.

Līdz ar to es lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāts Andris Tolmačovs arī komisijas vārdā vēlas ko piebilst?

A.Tolmačovs. 34.priekšlikums. Komisija neatbalsta, bet kā deputāts es lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 34. - deputāta Andra Tolmačova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 44, pret - 43, atturas - 3. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Tolmačovs. 35. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 36. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 37. - deputāta Tolmačova priekšlikums. Daļēji atbalstīts un ietverts 32.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 38. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 38.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 39. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 40. - deputātu Grīnblata, Seiles, Tabūna un Vaideres priekšlikums. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 41. - Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un ietverts 42. - vides ministra Vējoņa priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Pret 41. un 42.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. Atbalstīts un redakcionāli precizēts.

43. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 44. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 45. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 45.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 46. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 47. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 48. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 49. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 50. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 51. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 52. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 53. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 54. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 55. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 56. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 57. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 58. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 59. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 60. - vides ministra Vējoņa un deputāta Tolmačova priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 61. - vides ministra Vējoņa un deputāta Tolmačova priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 62. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 63. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 64. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 65. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 66. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 67. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts un redakcionāli precizēts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 68. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. 69. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. Pēdējais ir 70. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Tolmačovs. Lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu”” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

 

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Dokuments nr.969 ir likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmuma ienākumu nodokli””. Komisija ir saņēmusi vairākus priekšlikumus.

1. - Juridiskā biroja priekšlikums, kuru komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 2. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 2.priekšlikumu.

B.Brigmane. 3. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Arī tas ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 4. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 5. - deputāta Breša priekšlikums - ir iestrādāts komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 6. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 7. - deputāta Breša priekšlikums - ir iestrādāts komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 8. - deputāta Breša priekšlikums - ir iestrādāts komisijas iesniegtajā 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

B.Brigmane. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Lūdzu atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 10. - deputāta Breša priekšlikums - arī ir iestrādāts 11.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 11. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 12. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 13. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 14. - deputāta Breša priekšlikums - ir iestrādāts komisijas iesniegtajā 15.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 14.priekšlikumu.

B.Brigmane. 15. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 16. - deputāta Breša priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

B.Brigmane. 17. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 18. - finanšu ministra Dombrovska priekšlikums. Arī to komisija atbalstīja.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Un 19. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Lūdzu atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātu balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 88, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Preču un pakalpojumu loteriju likums”. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Dokuments nr.970 ir likumprojekts “Preču un pakalpojumu loteriju likums”. Komisija ir saņēmusi vairākus priekšlikumus.

1.priekšlikumu ir iesniedzis finanšu ministra vietā ekonomikas ministrs Lujāns. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 2.priekšlikumu ir finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Tāpat 3.priekšlikumu ir finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāna kungs. Tas ir iestrādāts komisijas iesniegtajā 4.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 3. un 4.priekšlikumu.

B.Brigmane. 5.priekšlikumu ir finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāna kungs. Priekšlikums komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 6.priekšlikumu ir finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Arī 7.priekšlikumu ir finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 8. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8.priekšlikumu.

B.Brigmane. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 10. - priekšlikums, ko finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 11. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 12. - frakcijas “Jaunais laiks” priekšlikums. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 13. - priekšlikums, ko finanšu ministra vietā iesniedzis ekonomikas ministrs Lujāns. Komisijā atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Tie ir visi priekšlikumi.

Komisijas vārdā lūdzu pieņemt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret - nav, atturas - 2. Likums “Preču un pakalpojumu loteriju likums” pieņemts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””. Trešais lasījums.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā - deputāte Baiba Brigmane.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Dokuments nr.971 - “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””.

1.priekšlikumu ir iesniedzis deputāts Slakteris. Komisija nav atbalstījusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates. Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas priekšsēdētājas kundze! Deputāti! 1. un 2.priekšlikums ir pilnīgi analogi, bet 3.priekšlikums ir radies komisijā saistībā ar šo 1. un 2.priekšlikumu.

Es gribētu pateikt, kāda ir šā priekšlikuma būtība.

Jautājums, kas šobrīd nav guvis risinājumu, ir jautājums par minimālā neapliekamā minimuma lielumu, kas nav mainījies kopš 1996.gada. Arī kaimiņvalstīs ilgus gadus šis neapliekamais minimums saglabājās līdzīgā līmenī, taču pēdējā gadā… Igaunijā tikko ir pieņemts lēmums par būtisku neapliekamā minimuma palielināšanu līdz pat 2007.gadam. Igaunijā šobrīd neapliekamais minimums, pārrēķinot pēc valūtas kursa 16.jūnijā, ir 42,3 lati mēnesī, bet jau 2007.gada 1.janvārī tas sasniegs 84,6 latus.

Ko nozīmē neapliekamais minimums? Tas nozīmē cilvēka bruto algas attiecību pret neto algu. Runājot par atalgojumu, bieži vien darba devēji vai valsts lieto tādu izteicienu, ka ir alga uz papīra, tas ir, neto alga, bet cilvēks praktiski rēķinās ar to algu, ko viņš saņem, kā saka, uz rokas - tātad bruto algu.

Un kādas tad veidojas šīs attiecības? Ja neapliekamais minimums šobrīd tiktu paaugstināts, piemēram, līdz 40 latiem, tad cilvēks, neskatoties uz to, kāds ir viņa atalgojuma līmenis, kas nav mazāks par minimālo algu, ja viņam nebūtu neviena apgādājamā, gadā uz rokas pie nemainīgas algas saņemtu 60 latus vairāk - tātad 5 latus mēnesī viņš saņemtu vairāk. Ja viņam būtu viens bērns vai viens apgādājamais, kurš var būt arī ne tikai bērns, tad viņš gadā saņemtu 90 latus vairāk, bet, ja viņam būtu divi bērni vai divi apgādājamie, tad 120 latus vairāk.

Es saprotu, ka šis lēmums nav vienkāršs un ka tam, protams, ir arī dažādas finansiālās ietekmes. Šos priekšlikumus es biju iesniedzis arī uz otro lasījumu, taču es piekritu tos atsaukt, tāpēc ka Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija nosūtīja valdībai šos priekšlikumus ar lūgumu paust savu viedokli.

Un kāda tad ir valdības attieksme pret šo tik svarīgo jautājumu, par kuru savu viedokli partiju vēlēšanu programmās ir paudušas visas partijas? Es saprotu, ka ir dzīves realitāte un ka katram priekšlikumam, protams, ir fiskālais efekts, tāpēc tas ir rūpīgi jāizvērtē, bet, tā kā atbilde uz to, kas tiks darīts, netika saņemta, tad valdības šībrīža lēmums ir tāds, ka līdz šā gada 31.decembrim tiek izstrādāta it kā koncepcija. Un tad, protams, šie priekšlikumi palika.

Es gribu pateikties Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un arī pozīcijas deputātiem par sapratni. Manuprāt, kompromisa variants, kas ir pieņemts, pamatojoties uz 1. un 2.priekšlikumu, ir formulēts 3.priekšlikumā, un ir ļoti labs kompromiss, kas nozīmē, ka neapliekamā minimuma noteikšana tiek noņemta no Ministru kabineta pleciem un ka tas notiks katru gadu, apstiprinot ikgadējo Budžeta likumu.

Otra lieta. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ir nosūtījusi vēstuli ar lūgumu valdībai līdz 1.septembrim paust savu viedokli par to, kā šis jautājums varētu tikt risināts.

Un tāpēc ir tapuši arī šie nākamie priekšlikumi, kur ir minētas dažādas formulas, kādā veidā varētu samazināt šo apliekamo summu vai arī virzīties uz kādu noteiktu lielumu, piemēram, vadoties pēc minimālās algas vai pēc kaut kā cita, kā tas ir izplatīts daudzās valstīs. Tur eksistē dažādi veidi, kā šo jautājumu risināt. Taču mums ir jābūt skaidrai perspektīvai, jo šis neapliekamais minimums kā reizi ļautu palielināt reālos ienākumus cilvēkiem ar zemiem ienākumiem, kas savukārt veicinātu patēriņa un uzkrājumu pieaugumu, kā arī mazinātu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Tāpēc es aicinu atbalstīt šo komisijā panākto kompromisu, taču arī saprotu, ka visas debates vēl tikai būs, jo jautājums praktiski ir tikai atlikts, un tās notiks vai nu kopā ar budžeta apspriešanu, vai arī tajā brīdi, kad valdība būs formulējusi savu viedokli. Tomēr paldies Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un arī valdošās koalīcijas deputātiem par izpratni! Šis jautājums, manuprāt, ir ļoti svarīgs, un tajā ir jāgūst skaidrība visiem.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā deputāte Baiba Brigmane vēlas ko piebilst? Nē.

Tad lūdzu deputātus balsot par 1. - deputāta Slaktera priekšlikumu! Nē? Nebūs? Piedodiet!

B.Brigmane. Cienījamie kolēģi...

Sēdes vadītāja. Tātad mēs nebalsosim par 1. un 2. - deputātu iesniegtajiem priekšlikumiem, bet izskatīsim 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikumu.

B.Brigmane. Tātad 3. - Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas izstrādātais priekšlikums, kuru mums jau plaši izskaidroja deputāts Bērziņš. Lūdzu atbalstīt šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Tālāk. No 4. līdz 11.priekšlikumam - tie ir priekšlikumi, par kuriem arī jau runāja... Ja tomēr vēlamies runāt tālāk... Labi!...

4. - deputāta Slaktera priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 5. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 6. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 7. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Arī nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 8. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Gundars Bērziņš.

G.Bērziņš (Tautas partijas frakcija).

Saeimas priekšsēdētāja! Godātie deputāti! Šis priekšlikums pašreiz nav guvis atbalstu, taču es aicinu ļoti nopietni šo priekšlikumu izvērtēt un apsvērt.

Tas ir jautājums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes lielumu. Šobrīd tā ir 25% liela, bet daudzās, arī valdošās koalīcijas partiju vēlēšanu programmās tika solīts to samazināt. Es esmu piedāvājis vairākus veidus, kā līdz pat 2007.gadam ļoti pakāpeniski šā nodokļa likmi samazināt.

Kāpēc, manuprāt, tas ir vajadzīgs? Latvija šobrīd stāv ļoti izšķirīgu notikumu priekšā. Latvijai paveras milzīgas iespējas. Tās ir iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO. Ja mēs paskatāmies Polijas iestāšanos NATO, tad redzam, ka ārvalstu investīciju apjoms Polijā nākamā gada laikā dubultosies tikai tā faktora dēļ, ka tiek garantēta drošība.

Šie divi ārējie faktori, kas šobrīd ir kā milzīgs stimuls, kā milzīga potence attīstībai, paver mums iespējas izmantot šo ļoti unikālo piedāvājumu, lai paātrinātu valsts attīstību, veicinātu valsts kopējās bagātības pieaugumu un arī iedzīvotāju turību.

Tomēr jāsaprot arī tas, ka Austrumeiropa un Centrāleiropa no ekonomiskā viedokļa šobrīd tiek uztverta kā viens reģions, kas pasaulē ir visdinamiskākais, visstraujāk augošais reģions. Un interese par kapitālu un arī par tirgus investīcijām, kā mums to rāda arī šāgada pirmā ceturkšņa rezultāti, liecina, ka šis tirgus ir viens no pašiem pievilcīgākajiem un straujāk augošajiem gan finanšu, gan nefinanšu ieguldījumu tirgiem pasaulē.

Taču ir jāsaprot, ka šo tirgu, kas ir apmēram 100 miljonu iedzīvotāju liels, lielie investori principā uzskata vai nu par vienotu, vai par gandrīz vienu tirgu. Un te nu mums ir jāskatās. Investori, izvēloties vietu, kur investēt, ļoti precīzi aprēķina, kāda nodokļu politika ir Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Jebkurš lielāks projekts, kas tiek īstenots Baltijā, - es jums diezgan droši varu to apliecināt - tiek izvērtēts no šā biznesa viedokļa - kāda ir šā biznesa vide un nodokļu slogs katrā no attiecīgajām valstīm, jo kopējais tirgus mums ir tikai ap 7,5 miljoniem iedzīvotāju, un tas netiek ņemts vērā, ka Lietuvā ir 3,6-3,7 miljoni iedzīvotāju, Latvijā - 2,4 miljoni iedzīvotāju, bet Igaunijā - nepilni 2 miljoni. Tas tiek uzskatīts par vienotu tirgu! Un katrā konkrētajā gadījumā tiek rēķināts, kurā valstī ir izdevīgāk investēt.

Un atcerēsimies, ka iepriekšējās valdības lēmumi par uzņēmumu ienākuma nodokļa samazināšanu, par sociālā nodokļa samazināšanu šobrīd nav mainīti. To sākotnējā likme bija 38%, un tā mūs ir padarījusi konkurētspējīgus. Un šobrīd šīs investīcijas plūst uz šejieni.

Taču Igaunija negaida. Igaunija ir pieņēmusi lēmumu par to, ka laikā no 2004.gada līdz 2007.gadam tā katru gadu par 2% samazinās iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi līdz 20 procentiem. Jūs jau zināt Fobsa pētījumus par nodokļu slogu Baltijas valstīs. Šobrīd tiek vērtēts, ka vismazākais nodokļu slogs ir Lietuvā. Varbūt tur ekonomiskās vides vai kādi citi apstākļi nav tik labvēlīgi. Mums nodokļu slogs ir nedaudz zemāks nekā Igaunijā. Igauņi šobrīd jau ir devuši skaidru signālu - nepārprotami pieņēmuši lēmumu, turpretim mēs, ja šobrīd nepieņemsim lēmumu šajā jautājumā, būsim Baltijas valsts ar vislielāko nodokļu slogu. Un tad, protams, varat apsvērt un padomāt, uz kuru valsti plūdīs šīs investīcijas.

Otrs apstāklis, kas visus vienmēr interesē, ir tas, vai fiskāli nebūs zaudējumu. Ja jūs pavērosiet pēdējo gadu nodokļu samazinājumus, tad redzēsiet, ka nevienu gadu, samazinot nodokļu likmi, fiskālais ieņēmums nākamajā gadā nav samazinājies. Protams, paliek atklāts cits jautājums: kā to darīt saprātīgi, pakāpeniski, varbūt ne ar ļoti straujiem lēcieniem, un prakse Latvijā ir pierādījusi, ka tas sevi attaisno.

Un statiskais modelis, ko Finanšu ministrija bieži izmanto aprēķiniem, nav pamatots, jo eksistē vēl arī dažādi citādi faktori - tiek veicināts iekšējais patēriņš, uzkrāšana un citas lietas.

Es aicinu balsot par to, lai Latvija kā valsts no 2004.gada 1.janvāra nepaliktu ar vislielāko nodokļu slogu Baltijas reģionā.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā deputāte Baiba Brigmane vēlas ko piebilst? Lūdzu!

B.Brigmane. Cienījamie kolēģi! Pavisam nesen, pirms pāris dienām, Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā bija tikšanās ar Starptautiskā valūtas fonda pārstāvjiem, un šie eksperti norādīja uz to, ka Latvijā jau tā ir ļoti zemas nodokļu likmes un ka mums nākamajā gadā tās, kuras ir prognozēts samazināt, nevajadzētu samazināt. Un tāpēc es uzskatu, ka ir pilnīgi nepareizi šeit paziņot, ka Latvijā varētu būt daudz sliktāka situācija nekā citās valstīs un ka pēc Starptautiskā valūtas fonda ieteikumiem mums līdz 2005. vai 2006.gadam būtu jāsaglabā esošā nodokļu likme ikvienam nodoklim.

Un arī otrs viedoklis bija tāds, ka investoriem Latvija tomēr ir ļoti interesanta valsts. Un interesanta tā ir tieši šo izdevīgo nodokļu dēļ.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot 8. - deputāta Gundara Bērziņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 43, pret - 48, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

B.Brigmane. 9. - deputāta Slaktera priekšlikums. Komisija neatbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 10. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Komisija neatbalsta šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. 11. - deputāta Bērziņa priekšlikums. Komisijā nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

B.Brigmane. Vairāk priekšlikumu nav. Komisijas vārdā lūdzu pieņemt šo likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 97, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” pieņemts.

Lūdzu deputātus reģistrēties ar reģistrācijas kartēm! Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek sagatavoti reģistrācijas rezultāti, es vēlētos Prezidija un visu kolēģu vārdā izteikt apsveikumu mūsu futbola komandai un tās trenerim Karpuškina kungam sakarā ar to, ka vakar, jāsaka, diezgan sīvā cīņā mūsu deputāti ir uzvarējuši avīzes “Diena” komandu. Un tas tikai pierāda, ka tad, ja mēs gribam, mēs arī varam būt izcili un vareni. Paldies! (Aplausi.)

Vārds paziņojumam deputātam Dzintaram Ābiķim.

Dz.Ābiķis (Tautas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Mans paziņojums ir diezgan stipri saistīts ar iepriekš teikto. Šajā sestdienā pulksten 15.00 Ķeizarmeža stadionā, tas ir, Mežaparkā pie Ķīšezera, Annas Sakses ielā, mūsu Saeimas futbola komanda tiekas draudzības spēlē ar Lietuvas Seima komandu. Tātad notiks starptautisks pasākums, uz kuru visi laipni tiek lūgti.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pēc piecām minūtēm pulcējas savas komisijas telpās uz kārtējo sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātei Inesei Vaiderei.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Lūdzu Ārlietu komisiju pulcēties uz sēdi pulksten 12.30 Ārlietu komisijas sēžu zālē.

Sēdes vadītāja. Vārds paziņojumam deputātam Staņislavam Šķesteram.

S.Šķesters (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Lūdzu Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātus ierasties uz sēdi. Tūlīt! Paldies.

Sēdes vadītāja. Lūdzu Saeimas sekretāra biedru nolasīt reģistrācijas rezultātus.

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Augusts Brigmanis, Jānis Jurkāns, Aigars Pētersons, Ēriks Škapars, Jānis Strazdiņš un Viesturs Šiliņš.

(Pārtraukums)

Sēdi vada Latvijas Republikas 8.Saeimas priekšsēdētāja

Ingrīda Ūdre.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā”. Trešais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāts Indulis Emsis.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Godātie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu nr.972! Lūdzu sameklēt arī dokumentu nr.972-a!

Likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” ir sagatavots trešajam lasījumam.

1. - vides ministra Vējoņa kunga priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts. Redakcija izteikta atbildīgās komisijas variantā, kas ir 2.priekšlikums.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 1. un 2.priekšlikumu.

I.Emsis. 3.priekšlikums, kuru iesniedzis deputāts Ozoliņš, nebija skatāms, jo tam nav formulējuma rakstura.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. 4. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 4.priekšlikumu.

I.Emsis. 5. - vides ministra Vējoņa kunga priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. 6. - deputāta Vējoņa kunga priekšlikums. Arī tas nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vides ministra Vējoņa kunga priekšlikums…

I.Emsis. Jā…

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. Un tagad lūdzu paņemt papildu lappusi nr.6-a, jo atbildīgās komisijas redakcija, kas ir atbalstīta, ir tur precizēta. Ja iebildumu nav, tad mēs atbalstām…

Sēdes vadītāja. … 7.priekšlikumu, kas ir lappusē nr.6-a.

I.Emsis. Jā.

8. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 9. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. 10. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 11. - satiksmes ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 12. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. 13. - satiksmes ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 14. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 15. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 16. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 17. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 18. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 18.priekšlikumu.

I.Emsis. 19. - satiksmes ministra Zīles priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 20. - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra Gatera priekšlikums. Ir atbalstīts, bet izteikts 21.priekšlikumā - atbildīgās komisijas redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 20. un 21.priekšlikumu.

I.Emsis. 22. - deputāta Ārgaļa priekšlikums. Ir daļēji atbalstīts un izteikts 23.priekšlikumā - atbildīgās komisijas redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 22. un 23.priekšlikumu.

I.Emsis. 24. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. 25. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 26. - reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministra Gatera priekšlikums. Un 27. - deputāta Ulmes priekšlikums. Ir daļēji atbalstīti un iestrādāti 30.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 26. un 27.priekšlikumu.

I.Emsis. 28. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

I.Emsis. 29. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts 30.priekšlikumā, kuru jau es minēju, - tas ir, atbildīgās komisijas redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 28., 29. un 30.priekšlikumu.

I.Emsis. Tagad, kolēģi, es aicinu ieskatīties papildu lappusē nr.29-a, kurā ir precizēta redakcija!

Tātad pārejam pie 31.priekšlikuma… Es atvainojos! 30.priekšlikums ir izteikts atbildīgās komisijas redakcijā, kas ir tajā papildu lappusē nr.29-a.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 30.priekšlikumu.

I.Emsis. 31. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 32. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 33. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Nav atbalstīts. (Starpsauciens: “Balsot!”)

Sēdes vadītāja. Deputāts lūdz balsojumu. Lūdzu, balsosim par 33. - deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 35, pret - 40, atturas - 5. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 34. - deputāta Emša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 35. - deputāta Emša priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 36. - reģionālās attīstības ministra Gatera priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 37. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 38. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 39. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie kolēģi! Šis mans priekšlikums ir kārtējais mēģinājums apturēt Latvijā visatļautību jeb to, ko krieviski sauc par “bezpreģel” (jūs varbūt no tiem laikiem atceraties, ko tas nozīmē). Es šorīt saņēmu zīmīti, kurā man vēlētāja raksta, ka viņa iesniegs sūdzību par mani, jo, lūk, es esmu apsolījis viņai mēģināt aizkavēt gulbju un pīļu ligzdošanas vietas iznīcināšanu, izbraukāšanu ar ūdens motocikliem. Tieši šis mans priekšlikums attiecas uz motorlaivu un ūdens motociklu kustības ierobežošanu vietās, kur to kustība kaitē gan dabai, gan cilvēkam. Jūs taču ļoti labi zināt, cik daudz nelaimes gadījumu notiek, braucot ar šādiem motocikliem. Iet bojā ne tikai paši motociklisti un viņu līdzbraucēji, kā tas bija Ķīšezerā pagājušajā gadā, bet arī nārsta vietas, putnu ligzdošanas vietas. Un tas viss tikai tāpēc, ka mums nav strikti noteikts, kurās vietās ir atļauta ūdens motociklu un motorlaivu kustība!

Es arī piedalījos komisijas darbā. Mans kolēģis un draugs, un domubiedrs no Zaļo un zemnieku savienības frakcijas Indulis Emsis mēģināja pierādīt, ka tas aizliegšot kustību visām motorlaivām. Nē! Šeit ir paredzēti izņēmumi, kas atļauj, teiksim, speciālajiem dienestiem vai arī zvejniekiem turpināt tur kustību ar ūdens motocikliem un motorlaivām, kā tas ir bijis līdz šim.

Tāpēc lūdzu iedziļināties tekstā! Šīs nelielās izmaiņas ir pieļaujamas, lai ierobežotu šo Latvijā valdošo visatļautību.

Lūdzu atbalstīt manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai deputāts Indulis Emsis vēlas ko piebilst komisijas vārdā? Lūdzu!

I.Emsis. Godātie kolēģi! Komisijas vārdā es gribētu norādīt uz to, ka deputāta Ozoliņa kunga priekšlikums liedz zvejniekiem braukt ar motorlaivām visā piekrastes joslā. Citēšu deputāta Ozoliņa priekšlikumu: “Jūras aizsargjoslā aizliegts braukt ar motorlaivām un ūdens motocikliem, ja tas nav saistīts ar specializēto dienestu darbību...” Zvejnieki nav speciālais dienests, līdz ar to viņiem tur braukt būtu aizliegts. Tādēļ komisija šo priekšlikumu neatbalstīja un izteica to savā redakcijā, kurā teikts, ka šāds aizliegums ir peldvietās. Pie tam nav teikts, ka tām peldvietām jābūt ierīkotām, iekārtotām vai kā citādi izveidotām. Tātad pašvaldībai ir tiesības noteikt peldvietas, kurās, kā pašvaldība uzskata, ar šādiem braucamrīkiem braukt nevar. Turklāt ar ūdens motocikliem var braukt tikai speciāli iezīmētās vietās.

Tātad pašvaldībai ir jānosaka šādas speciālas vietas. Tas ir teikts komisijas redakcijā.

Citiem vārdiem sakot, deputāta Ozoliņa kunga priekšlikumu nevar atbalstīt, jo tas sagrauj piekrastes zveju pēc būtības.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par 39. - deputāta Leopolda Ozoliņa priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 5, pret - 58, atturas - 22. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 40. - Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 41. - deputāta Ozoliņa priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Vai deputāts Ozoliņš vēlas piedalīties debatēs? Jā! Atklājam debates.

Deputāts Leopolds Ozoliņš.

L.Ozoliņš (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godājamie deputāti! Jūs izslēdzāt ārā iepriekšējo manu priekšlikumu, jo tur nekas nebija minēts par zvejniekiem. Tur bija minēti speciālie dienesti. Arī zvejniecība ir īpaša nodarbe, kuru, dabīgi, neviens neizslēdz ar šo likuma pantu. Nu, lai tas balsojums paliek uz jūsu sirdsapziņas!

41.priekšlikums. Palasīsim 37.panta 2.punktu, kāds tas ir pašreizējā redakcijā! Tur rakstīts: “aizliegts ierīkot atkritumu apglabāšanas poligonus un atkritumu izgāztuves”. Lūdzu jūs iedziļināties! Es ierosinu aiz vārda “izgāztuves” ierakstīt vārdus “mainīt palieņu pļavu līmeni, bojāt iežu atsegumus”. Jo vispārējā prakse ir tāda, ka tagad pašvaldībās (mēs jau iepriekš runājām par pašvaldību patvaļu) atļauj ierīkot, lūk, šādas izgāztuves, īpaši būvgružu izgāztuves, ne tikai palieņu pļavās, bet arī upēs. Tā Jūrmalā Lielupes krasts ievērojami lielā posmā ir piesārņots ar būvgružiem un asfalta gabaliem. Panākt pēc tam šo palieņu pļavu attīrīšanu vai būvgružu izņemšanu no upes gultnes - tas praktiski nav iespējams. Tāpēc lūdzu 41.priekšlikumā ierosināto likuma normu iekļaut kā obligātu 37.panta 2.punktā! Ja maina palieņu pļavu līmeni, tas tās vairs nav palieņu pļavas, tad tas jau ir praktiski būvlaukums.

Lūdzu nobalsot par manu priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par deputāta Leopolda Ozoliņa iesniegto 41.priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 23, pret - 38, atturas - 27. Priekšlikums nav atbalstīts.

I.Emsis. 42. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 43. - vides ministra Vējoņa priekšlikums. Ir atbalstīts, un redakcija ir precizēta.

Sēdes vadītāja. Pret 43.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 44. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts un iestrādāts komisijas ierosinātajā 3.lasījuma redakcijā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 45. - atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 46. - Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 47. - satiksmes ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 48. - satiksmes ministra priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. 49. - Juridiskā biroja priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Tālāk mums ir jāņem 43.a lapa, kur atbildīgās komisijas 50.priekšlikums ir izteikts jaunā redakcijā, kas lasāma 43.a lapā.

Sēdes vadītāja. Pret 50. - atbildīgās komisijas priekšlikumu - deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Arī 51. - atbildīgās komisijas priekšlikums - ir lasāms 44.a lapā jaunā redakcijā. Lūdzu atbalstīt 51. - atbildīgās komisijas koriģēto priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

I.Emsis. Līdz ar to visi iesniegtie priekšlikumi ir izskatīti. Lūdzu akceptēt likumprojektu trešajā, galīgajā, lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu trešajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 87, pret un atturas - nav. Likums “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par pievienošanos 1988.gada 19.decembra Konvencijai pret narkotiku un psihotropo vielu nelegālu apgrozījumu”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Ārlietu komisija savā sēdē izskatīja minēto likumprojektu. Otrajam lasījumam priekšlikumi saņemti netika, tāpēc aicinu atbalstīt šo likumprojektu pieņemšanai otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par šo likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likums pieņemts.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai”. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Likumprojekts “Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai” tika izskatīts otrajam lasījumam Ārlietu komisijā. Priekšlikumi netika saņemti, tāpēc aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likums “Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai” pieņemts.

I.Vaidere. Paldies.

Sēdes vadītāja. Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes Konvenciju par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu automātisko apstrādi””. Otrais lasījums.

Ārlietu komisijas vārdā - deputāte Inese Vaidere.

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Paldies, cienījamās kolēģes un godātie kolēģi! Ārlietu komisija izskatīja minēto likuma grozījumu. Komisijā priekšlikumi otrajam lasījumam netika saņemti, tāpēc aicinu atbalstīt minēto likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojektu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 91, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

I.Vaidere. Lūdzu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu minētā likumprojekta trešajam lasījumam 25.jūniju.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūnijs. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Likumprojektam “Grozījumi Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par pievienošanos 1988.gada 19.decembra Konvencijai pret narkotiku un psihotropo vielu nelegālu apgrozījumu”” ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam. Lūdzu, ieslēdziet mikrofonu deputātei Inesei Vaiderei!

I.Vaidere (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Lūdzu noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu 25.jūniju.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūnijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izņēmuma stāvokli””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par izņēmuma stāvokli””.

Šie grozījumi likumprojektā ir nepieciešami, lai novērstu pretrunas ar Administratīvā procesa likumu. Sagatavotais likumprojekts paredz saskaņot terminoloģiju ar Administratīvā procesa likumu un noteikt augstākas institūcijas vai amatpersonas lēmumu pārsūdzības kārtību.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā sēdē apsprieda likumprojektu pirmajam lasījumam un nolēma to konceptuāli atbalstīt.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūlijs. Citu priekšlikumu nav? Paldies.

Vai es pareizi sapratu - 25.jūlijs? Jā. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

 

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Tātad apspriežamajā likumprojektā ietvertie grozījumi ir saistīti arī ar Administratīvā procesa likuma pieņemšanu. Arī šo likumprojektu Aizsardzības un iekšlietu komisija savā sēdē apsprieda un nolēma ierosināt Saeimai to pieņemt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 83, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 25.jūlijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā”. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie kolēģi! Mēs izskatām likumprojektu “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” (dokuments nr.350).

Šis likumprojekts ir sagatavots, lai saskaņotu Obligātā militārā dienesta likumā paredzēto Militārā dienesta iesaukšanas centra vadītāja lēmumu par iesaukšanu obligātajā militārajā dienestā apstrīdēšanas termiņu un kārtību ar Administratīvā procesa likuma normām.

Šo likumprojektu Aizsardzības un iekšlietu komisija apsprieda savā sēdē un to konceptuāli atbalstīja, tāpēc es aicinu Saeimu pieņemt to pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 86, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Vai citu priekšlikumu nav? Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūlijs. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Kriminālprocesa likums”. Pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie kolēģi! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Kriminālprocesa likums” (dokumenta reģistrācijas nr.286) pirms pirmā lasījuma.

Šis ir likumprojekts, kuru mēs visi esam gaidījuši jau ļoti sen, un nu beidzot tas ir nonācis pie mums Saeimā. Juridiskā komisija, protams, atbalstīja šā likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā, taču vienlaikus tā arī nolēma, ka, lai rūpīgi izvērtētu šādu nopietnu likumprojektu, būtu nepieciešams izveidot apakškomisiju. Par tās dibināšanu visas frakcijas ir informētas, un rītdien acīmredzot mēs arī informēsim par precīzu šīs komisijas dibināšanas laiku.

Taču tagad es lūgtu deputātus atbalstīt likumprojekta “Kriminālprocesa likums” pieņemšanu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 89, pret un atturas - nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.septembris.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam - 10.septembris. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu””. Pirmais lasījums.

Aizsardzības un iekšlietu komisijas vārdā - deputāts Arnolds Laksa.

A.Laksa (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Izskatīsim likumprojektu “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu””. Likuma grozījumu mērķis ir veikt šobrīd Latvijai aktuālo starptautisko prasību ieviešanu, lai nodrošinātu starptautiskajām prasībām un praksei atbilstošu normatīvo bāzi noziedzīgi iegūtu līdzekļu - to skaitā terorisma finansēšanas - legalizācijas atklāšanai un apkarošanai.

Aizsardzības un iekšlietu komisija savā 11.jūnija sēdē apsprieda likumprojektu pirmajam lasījumam un nolēma to konceptuāli atbalstīt.

Komisijas vārdā aicinu pieņemt šo likumprojektu pirmajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Boriss Cilevičs.

B.Cilevičs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamie kolēģi! Jā, šis likums, protams, ir vajadzīgs, un es aicinu jūs atbalstīt tā pieņemšanu pirmajā lasījumā. Taču uz otro lasījumu mums būtu ļoti nopietni jāpadomā un jāpaskatās, vai mums patiešām savā likumdošanā būtu jāiestrādā tās tendences, kas pēdējā laikā ir parādījušās, it īpaši ASV, mazākā mērā - Eiropā. Šīs tendences, kas ir saistītas ar jauniem terorisma draudiem, būtiski ierobežo privātās dzīves aizsardzību. Jau vairākas starptautiskas cilvēktiesību un citas organizācijas, to eksperti mēģina pievērst uzmanību tam faktam, ka sakarā ar terorisma draudiem cilvēktiesību aizsardzības līmenis tiek pazemināts.

Diemžēl arī šis likumprojekts ietver sevī dažas diezgan apšaubāmas normas, kas, manā skatījumā, pārsniedz pieņemamus un pamatotus cilvēktiesību pārkāpumus, lai novērstu terorisma draudus.

Tā ka vienkārši es aicinu jūs nobalsot “par”, bet būt ļoti uzmanīgiem un ļoti nopietni padomāt, gatavojot priekšlikumus otrajam lasījumam, lai nesamazinātu cilvēka tiesības uz privātās dzīves aizsardzību, ņemot vērā, protams, to, ka terorisma draudi ir ļoti nopietni, bet nevajadzētu pārcensties šajā jautājumā.

Paldies par uzmanību!

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā deputāts Laksa vēlas ko piebilst?

Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu pirmajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 90, pret - nav, atturas - 3. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir pieņemts.

Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Arnoldam Laksam! Vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam!

A.Laksa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūlijs.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 25.jūlijs. Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Medību likums”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Likumprojekts “Medību likums”.

1.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to atbalsta, bet attiecīgo redakciju sola sagatavot trešajam lasījumam.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 2.priekšlikumu, kā arī 3. un 4.priekšlikumu deputāti ir iesnieguši, lai noteiktu, kas īsti ir medības, kādu darbību kopums tās ir. Komisija ir daļēji atbalstījusi 2. - deputāta Emša iesniegto priekšlikumu, toties nav atbalstījusi deputāta Orlova iesniegto priekšlikumu. Tas būtībā pēc sava satura neatšķiras no deputāta Emša un komisijas sagatavotās redakcijas, bet nosaka lielāku attālumu, no kura mednieki drīkstētu šaut no mājām izbēgušus klaiņojošus kaķus un suņus. Viņš ierosina noteikt, ka šim attālumam ir jābūt līdz puskilometram.

Tāpēc komisija deputāta Orlova priekšlikumu nav atbalstījusi. Deputāta Emša priekšlikumu ir atbalstījusi daļēji.

Aicinu atbalstīt 4. - Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas izveidoto redakciju! Nebūs iebildumu?

Sēdes vadītāja. Deputātiem pret 2. - deputāta Emša priekšlikumu -iebildumu nav. Bet par 3. - deputāta Orlova priekšlikumu - atklājam debates.

Deputāts Vitālijs Orlovs.

V.Orlovs (Tautas saskaņas partijas frakcija).

Cienījamo priekšsēdētāj! Godātie deputāti! Es domāju, ka jums tomēr vajag dziļāk iepazīties ar manu priekšlikumu. Šo priekšlikumu es saņēmu tieši no medniekiem, un man ļoti patīk, ka viņu priekšlikums ir saistīts nevis ar medībām kā tādām, bet ar to, ka viņi domā par lauku iedzīvotājiem. Šis attālums - 500 metri - ir minēts tieši šajā mednieku iesniegtajā priekšlikumā.

Es ceru, ka trešajā lasījumā jūs dziļāk iepazīsieties ar manu priekšlikumu un atbalstīsiet to.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Vai komisijas vārdā deputāte Anna Seile vēlas ko piebilst. Nē, nevēlas.

Lūdzu deputātus balsot par 3. - deputāta Orlova priekšlikumu! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 26, pret - 59, atturas - 6. Priekšlikums nav atbalstīts.

A.Seile. 4.priekšlikums. To iesniegusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Lūdzam atbalstīt!

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 5.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs, lai precizētu terminoloģiju. Komisija priekšlikumu atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 6.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs, bet komisija to nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 6.priekšlikumu.

A.Seile. 7.priekšlikumu iesniedzis deputāts Vidavskis. Tas ir par pašvaldību tiesībām savas administratīvās teritorijas robežās. Komisija to nav atbalstījusi, jo tas īsti neatbilst Pašvaldību likumam.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 7.priekšlikumu.

A.Seile. 8.priekšlikumu iesniedzis deputāts Indulis Emsis. Komisija to ir atbalstījusi daļēji, precizējusi medību vadītāja pienākumus un tiesības un šķirnes medību suņu izmantošanas kārtību. Šajā redakcijā teikts, ka to nosaka Ministru kabinets.

Tātad aicinām atbalstīt 9.priekšlikumu!

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 8. un 9.priekšlikumu.

A.Seile. Priekšlikumu par 9.pantu ir iesniedzis deputāts Indulis Emsis. Viņš ir ierosinājis svītrot šo pantu. Komisija šajā gadījumā nav pieņēmusi jeb, pareizāk sakot, nav varējusi pieņemt nekādu lēmumu, nav izšķīrusies, un aicina deputātus par to izšķirties sēdē.

Šā priekšlikuma būtība. Līdz šim visas medības bija jāpiesaka Valsts meža dienestā, un medību pieteikšanas kārtību tātad nosaka Ministru kabinets. Šī norma tagad ar šo ierosinājumu varētu tikt svītrota.

Es vēl gribu piebilst, ka vienā no starpbrīžiem komisija sapulcējās un pieņēma rekomendējošu lēmumu, ka varētu šajā gadījumā ieteikt Saeimai tomēr neatbalstīt deputāta Emša priekšlikumu, rūpīgāk izanalizēt situāciju un iesniegt citus priekšlikumus uz trešo lasījumu.

Sēdes vadītāja. Atklājam debates.

Deputāts Juris Dalbiņš.

J.Dalbiņš (Tautas partijas frakcija).

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Kolēģi deputāti! Ar visu cieņu pret Emša kungu kā cilvēku, kas dabas jautājumos ir ļoti kompetents, es tomēr gribētu aicināt jūs šo priekšlikumu neatbalstīt, vadoties no tās prakses, kāda ir bijusi ļoti ilgus gadus. Valsts meža dienests ir tā atbildīgā institūcija, kurai ir jānodrošina kārtība un likumība tieši mežos. Minēšu tīri praktisku piemēru: ja Valsts meža dienestā nebūs informācijas par to, kurā meža nogabalā, kurā iecirknī ir pieteiktas medības un kas tajās medī, tad būs ļoti grūti kontrolēt situāciju mežā. Medības piesaka kolektīva pilnvarota persona, kura pirmām kārtām nodrošina to, lai medības attiecībā uz konkrēto teritoriju nepieteiktu cilvēki, kuri nav tajā kolektīvā.

Otrs piemērs. Mežniecībā ir precīzi zināma medību vieta un laiks. Atbildīgais mežsargs zina, kādi cilvēki atradīsies mežā. Medības uz dižmedījumiem tiek pat pieteiktas tik precīzi, ka ir zināms, kurā iecirknī, kurā kvartālā atradīsies mednieks. Tātad, ja atskan šāvieni kaut kur blakus, mežsargs jau pilnīgi skaidri zina, vai tās ir pieteiktas medības vai nelikumīgas medības.

Un šinī sakarā es lūdzu šo priekšlikumu neatbalstīt, šo pantu no likuma neizsvītrot un saglabāt šo kārtību. Mums ir tiešām jārūpējas par kārtību mežā! Ja par to nerūpēsies attiecīgā valsts institūcija plus vēl visi mednieki, tad kārtības mežā nebūs.

Paldies par uzmanību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātam Indulim Emsim.

I.Emsis (Zaļo un zemnieku savienības frakcija).

Jā, godātie kolēģi! Tā kā šis ir strīdīgs jautājums, es atsaucu savu priekšlikumu. Lai paliek panta vecā redakcija! Turpināsim diskusijas trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Paldies deputātam!

Lūdzu, turpināsim, izskatīsim nākamos priekšlikumus! Komisijas vārdā ziņo deputāte Anna Seile. Lūdzu!

A.Seile. 11.priekšlikumu iesniedzis Indulis Emsis. Komisija ir atbalstījusi un redakcionāli precizējusi šo priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 12.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Ierosina precizēt, kādas tiesības dod mednieka apliecība. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 12.priekšlikumu.

A.Seile. 13.panta pirmajā daļā ir redakcionāli precizējumi.

13.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Šeit ir runāts par to, kam var izsniegt un kam ir tiesības saņemt mednieka apliecību. Komisija ir Juridiskā biroja priekšlikumu izteikusi citādi un tāpēc to neatbalsta šajā redakcijā. Komisija savā priekšlikumā - 14.priekšlikumā - ierosina noteikt, ka mednieka apliecību var saņemt fiziskās personas, kurām ir tiesības iegādāties, glabāt un nēsāt medību ieročus. To nosaka Ieroču aprites likums, tādēļ nebūtu šajā tekstā jāsaka, vai tie ir pastāvīgie iedzīvotāji vai nepilsoņi. Tās visas ir fiziskās personas, kurām ir tiesības nēsāt ieročus.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 13. un 14.priekšlikumu.

A.Seile. 15.priekšlikums. Juridiskais birojs ierosina izslēgt 14.panta trešo daļu, kurā ir teikts, ko darīt tad, ja mednieka apliecība ir nozaudēta. Komisija šo priekšlikumu nav atbalstījusi. Deputāts Emsis ir iesniedzis priekšlikumu nr.16, ko komisija daļēji atbalstījusi, vēl precizējusi un izteikusi savā redakcijā 17.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 15., 16. un 17.priekšlikumu.

A.Seile. 18.priekšlikumu iesniedzis deputāts Emsis. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 19.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija priekšlikumu ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Komisija ir atbalstījusi arī Juridiskā biroja iesniegto 20.priekšlikumu un to ir sakārtojusi un ietvērusi 21.pantā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 17.pants. 21.priekšlikumu ir iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 22.priekšlikums. Priekšlikumu iesniedzis deputāts Indulis Emsis, un tas ir par kārtību, kādā publiskajās ūdenstilpēs turpmāk varēs medīt, - ka vairs nevajadzētu pieteikties ne pie medību tiesību īpašnieka, ne pie medību tiesību lietotāja un visi varētu braukt un publiskajās ūdenskrātuvēs brīvi medīt pīles. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 23.priekšlikums. Iesniedzis deputāts Emsis. Komisija ir priekšlikumu atbalstījusi daļēji un iesaka to pārveidot, izsakot citā variantā - 24.priekšlikumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 25.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 26.priekšlikums. Arī to iesniedzis Juridiskais birojs. Iesaka attiecīgi mainīt pantu numerāciju. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 27.priekšlikumu, ko iesniedzis deputāts Emsis, komisija ir atbalstījusi daļēji. Komisija aicina atbalstīt 28. - komisijas sagatavoto priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 29.priekšlikums. Iesniedz Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 30.priekšlikumu iesniedzis deputāts Emsis. Komisija to ir atbalstījusi un redakcionāli precizējusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 31.priekšlikumu iesniedzis deputāts Indulis Emsis. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 33.priekšlikumu sagatavojis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 34.priekšlikums ir redakcionāls. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 35.priekšlikums. Iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Arī 36.priekšlikumu iesniedzis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 37.priekšlikumu, kurš ir par zaudējumu segšanas kārtību, iesniedzis deputāts Emsis. Komisija to ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Vēl vienu precizējumu šajā pantā ir izdarījis Juridiskais birojs. Komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 39. - Juridiskā biroja priekšlikums - nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 39.priekšlikumu.

A.Seile. 40.priekšlikumu iesniedzis deputāts Indulis Emsis. Komisija to ir atbalstījusi un redakcionāli precizējusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 41.priekšlikums. Arī to ir iesniedzis deputāts Emsis. Tas ir par valsts nodevu par mednieka apliecību un par atļaujām ārvalstu medniekiem medīt Latvijā, un par sezonas karšu izsniegšanu. Komisija ir atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 42.priekšlikumu komisija atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Tāpat komisija atbalsta arī 43. - Induļa Emša priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Pret 44. - deputāta Induļa Emša priekšlikumu - komisija nolemj atbalstīt daļēji, nedaudz to precizē un iesniedz kā savu 45.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Pret 44. un 45.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. 46.priekšlikumu ir sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, izslēdzot normu, ka šis likums stājas spēkā 2003.gada 1.jūlijā, jo to vienkārši vairs nevar paspēt pieņemt trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav. Paldies.

A.Seile. Paldies. Visi priekšlikumi ir izskatīti.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 96, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir gatava strādāt tā, lai likumprojektu varētu pieņemt visdrīzākajā laikā, tāpēc aicinu medniekus un mednieku atbalstītājus priekšlikumus iesniegt līdz 26.jūnijam, lai jūlija pirmajā pusē ārkārtas sēdē šo likumu varētu izskatīt trešajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš - 26.jūnijs.

Paldies!

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Otrais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā - deputāte Solvita Āboltiņa.

S.Āboltiņa (frakcija “Jaunais laiks”).

Cienījamie deputāti! Juridiskā komisija izskatīja likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (dokumenta reģistrācijas nr.255). Par minēto likumprojektu saņemti 183 priekšlikumi.

Lūdzu, sekojiet uzmanīgi līdzi likumprojektam, jo šis likumprojekts attiecas praktiski uz ikvienu no mums, jo tas regulē atbildību par pārkāpumiem, kas izdarīti uz ceļiem.

Tātad 1. - Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāra priekšlikums. Komisija nav atbalstījusi.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 2. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 3. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 4. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 5. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 6. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 6.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 7. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 8. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 9. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 10. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 11. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 11.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 12. - deputātes Muižnieces priekšlikums. Atbalstīts daļēji un iestrādāts citā likuma pantā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 13. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 14. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 15. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 16. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 16.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 17. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 18. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 18.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 19. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 20. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 21. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 21.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 22. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 23. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 23.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 24. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 25. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 25.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 26. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 27. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 28. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums un 29. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 28. un 29.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 30. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 31. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 32. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 33. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 34. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 34.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 35. - Satiksmes ministrijas priekšlikums un 36. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret 35. un 36.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 37. - Satiksmes ministrijas priekšlikums un 38. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 39.priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 40. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 41. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 42. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Pret 42.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 43. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 44. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 45. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Turpmāk tiek mainīta pantu numerācija. Tātad 46. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Pret 46.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 47., 48., 49., 50. un 51. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 52. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts citā nodaļā.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 53. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Pret 53.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 54., 55. un 56. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 57. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 58., 59., 60., 61., 62., 63. un 64. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 65. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 66. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 67. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 68. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 69., 70. un 71 - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 72. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 73. un 74. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 75. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 76. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 77. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Pret 77.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 78. un 79. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 80. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 81., 82. un 83. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 84. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 85., 86. un 87. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 88. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 89., 90. un 91. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 92. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 93., 94., 95., 96. un 97. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Pret minētajiem priekšlikumiem deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 98. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 99. un 100. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 101. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 102. un 103. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 104. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Pret 104.priekšlikumu deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 105. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 106. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 107. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 108. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 109. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 110. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 111. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 112. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 113. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 114. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 115., 116., 117., 118., 119. un 120. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 121. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 122. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 123. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 124. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 125. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 125.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 126. un 127. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 128. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 129. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 130. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 131. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 132. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 132.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 133. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 134. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Arī 135. un 136. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Āboltiņa. 137. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 138. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 139. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret 139.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 140., 141., 142. un 143. - Juridiskās komisijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Āboltiņa. 144. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 145. un 146. - Satiksmes ministrijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 147. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 148. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Un 149. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Āboltiņa. 150. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 151. un 153. - Satiksmes ministrijas priekšlikumi. Un 152. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Āboltiņa. 154. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 155. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 156. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 157. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 158. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 159. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 160. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 161. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Lūdzu, pievērsiet uzmanību tam, ka 116. un 117.lappuse ir nomainīta ar jaunām lapām - papildu lapām!

162. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli.

S.Āboltiņa. 163. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 164. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 165. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 166. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 167. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 168. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 169. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 170. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 171. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu.

S.Āboltiņa. 172. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Un 173. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 174. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 175. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Nav atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret komisijas viedokli par 175.priekšlikumu.

S.Āboltiņa. 176. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 177. - Iekšlietu ministrijas priekšlikums. Atbalstīts daļēji.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 178. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 179. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 180. un 181. - Satiksmes ministrijas priekšlikumi. Atbalstīti.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

S.Āboltiņa. 182. - Satiksmes ministrijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. 183. - Juridiskās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

S.Āboltiņa. Vairāk priekšlikumu par minēto likumprojektu saņemts nav.

Juridiskā komisija lūdz atbalstīt likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 255) otrajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 94, pret - nav, atturas - 1. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

S.Āboltiņa. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.augusts.

Sēdes vadītāja. Citu priekšlikumu nav. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 15.augusts. Paldies.

Nākamais darba kārtības jautājums - likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā”. Otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas
vārdā - deputāte Anna Seile.

A.Seile (frakcija “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK).

Godātie deputāti! Dokumenta numurs 975.

Pirmos trīs priekšlikumus iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze, un tie visi attiecas uz bīstamo suņu turētāju tiesībām un uz attieksmi pret šiem bīstamajiem suņiem, jo sabiedrībā pēdējā laikā ir ļoti samilzuši šie negatīvie notikumi. Komisija ir atbalstījusi 1., 2. un 3.priekšlikumu.

Sēdes vadītāja. Deputātiem nav iebildumu pret minētajiem priekšlikumiem.

A.Seile. Arī 4.priekšlikumu iesniegusi Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāre Lucauas kundze. Komisija to atbalsta.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile Pēdējo priekšlikumu ir sagatavojusi Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija. Tas ir par likuma spēkā stāšanās normām. Komisija lūdz to atbalstīt.

Sēdes vadītāja. Deputātiem iebildumu nav.

A.Seile. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti. Aicinu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā!

Sēdes vadītāja. Lūdzu deputātus balsot par likumprojekta pieņemšanu otrajā lasījumā! Lūdzu zvanu! Balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par - 95, pret un atturas - nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu, vienosimies par priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam!

A.Seile. Lai likums stātos spēkā vienlaicīgi ar Medību likumu, par priekšlikumu iesniegšanas termiņu komisija ierosina noteikt 26.jūniju.

Sēdes vadītāja. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam - 26.jūnijs. Citu priekšlikumu nav. Paldies.

Cienījamie kolēģi! Ir izskatīta 19.jūnija sēdes darba kārtība, un līdz ar šo sēdi mēs slēdzam arī pavasara sesiju.

Taču gribu jums visiem atgādināt, ka strādāt mēs turpināsim arī vasarā. Jau rīt ir ārkārtas sēde!

Lūdzu reģistrācijas režīmu!

Kamēr tiek gatavoti reģistrācijas rezultāti, jānoklausās paziņojumi.

Vārds deputātei Baibai Brigmanei.

B.Brigmane (frakcija “Jaunais laiks”).

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pulcējas pulksten 14.45 komisijas telpās uz kārtējo sēdi.

Sēdes vadītāja. Vārds deputātam Ērikam Jēkabsonam.

Ē.Jēkabsons (Latvijas Pirmās partijas frakcija).

Godātie deputāti! Tūlīt pēc sēdes beigām tiks Dzeltenajā zālē dibināta Latvijas un Gruzijas parlamentu sadarbības grupa. Dzeltenajā zālē!

Sēdes vadītāja. Paldies.

Vārds Saeimas sekretāra biedram reģistrācijas rezultātu nolasīšanai. Lūdzu!

A.Bartaševičs (8.Saeimas sekretāra biedrs).

Cienījamie deputāti! Nav reģistrējušies: Augusts Brigmanis, Roberts Jurķis, Jānis Jurkāns, Uldis Mārtiņš Klauss, Jānis Strazdiņš un Māris Kučinskis.

Sēdes vadītāja. Līdz ar to mēs slēdzam šodienas sēdi un slēdzam arī pavasara sesiju.

Paldies!

SATURA RĀDĪTĀJS

8.Saeimas pavasara sesijas 11.sēde

2003.gada 19.jūnijā

 

Par darba kārtību
Par likumprojektu “Par valsts un pašvaldību tiesisko palīdzību” (Noraidīts)

(951. un 951.a dok., reģ. nr.309)

Priekšlikums - dep. V.Agešins (par)
Par likumprojektu “Grozījumi Lauksaimniecības likumā”

(949. un 949.a dok., reģ. nr.310)

Par darba kārtību
Lēmuma projekts “Par L.Pličas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(955. dok., reģ. nr.167)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par A.Laviņa apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(956. dok., reģ. nr.168)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par M.Terjuhanas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(957. dok., reģ. nr.169)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par M.Zelmenes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(991. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par izmaiņām Centrālās zemes komisijas sastāvā”

(981. dok.)

Ziņo - dep. I.Emsis
Lēmuma projekts “Par H.Brasova apstiprināšanu par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi”

(992. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par S.Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(993. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par D.Dumbres apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(994. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par G.Stūra apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(995. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par T.Brodas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(996. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par D.Kalniņas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(997. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par Ā.Ždanovas apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(998. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Lēmuma projekts “Par A.Nicmanes apstiprināšanu par Rīgas apgabaltiesas tiesnesi”

(999. dok.)

Ziņo - dep. I.Labucka
Likumprojekts “Par ievedmuitas nodokļa (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm” (1.lasījums) (Steidzams)

(897. un 897.a dok., reģ. nr.296)

Ziņo - dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Par ievedmuitas nodokļa (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm” (2.lasījums) (Steidzams)

(897. un 897.a dok., reģ. nr.296)

Ziņo - dep. A.Slakteris
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”” (2.lasījums) (Steidzams)

(688. un 688.b dok., reģ. nr.242)

Ziņo - dep. J.Urbanovičs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izlozēm un azartspēlēm”” (2.lasījums) (Steidzams)

(874. un 874.c. dok., reģ. nr.290)

Ziņo - dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par tiesu varu”” (2.lasījums) (Steidzams)

(820. un 820.b dok., reģ. nr.279)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Debates - dep. V.Buzajevs
Likumprojekts “Grozījumi Prokuratūras likumā” (2.lasījums) (Steidzams)

(821. un 821.b dok., reģ. nr.280)

Ziņo - dep. L.Mūrniece
Likumprojekts “Grozījumi Satversmes tiesas likumā” (2.lasījums) (Steidzams)

(822. un 822.b dok., reģ. nr.281)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu” (2.lasījums) (Steidzams)

(940. un 940.b dok., reģ. nr.307)

Ziņo - dep. S.Šķesters
Debates - dep. L.Ozoliņš
- dep. Ē.Zunda
- dep. A.Ulme
- dep. A.Golubovs
Likumprojekts “Grozījumi “Likumā par ostām”” (3.lasījums)

(967. dok., reģ. nr.97)

Ziņo - dep. A.Seile
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par zinātnisko darbību”” (3.lasījums)

(937. dok., reģ. nr.203)

Ziņo - dep. J.Strazdiņš
Likumprojekts “Par Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi” (3.lasījums)

(941. dok., reģ. nr.224)

Ziņo - dep. J.Strazdiņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (3.lasījums)

(943. dok., reģ. nr.21)

(7.Saeimas likumprojektu reģ. nr.1169)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi Zvejniecības likumā”

(3.lasījums)

(948. dok., reģ. nr.219)

Ziņo - dep. A.Seile
Debates - dep. Dz.Ābiķis
Paziņojumi
- dep. I.Vaidere
- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons
- dep. I.Labucka
- dep. I.Emsis
Debašu turpinājums - dep. J.Esta
Likumprojekts “Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā” (3.lasījums)

(954. dok., reģ. nr.131)

Ziņo - dep. J.Stalidzāne
Par likumprojekta “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” izslēgšanas no darba kārtības pārbalsošanu
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli”” (2.lasījums) (Steidzams)

(873. un 873.b dok., reģ. nr.289)

Ziņo - dep. B.Brigmane
Debates - dep. A.K.Kariņš
- dep. P.Simsons
- dep. J.Urbanovičs
- dep. J.Strazdiņš
- dep. J.Stalidzāne
Par likumprojekta “Zvejniecības likuma” 14.priekšlikuma pārbalsošanu
Par darba kārtību
Likumprojekts “Grozījumi Civilprocesa likumā” (3.lasījums)

(958. dok., reģ. nr.184)

Ziņo - dep. I.Labucka
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību”” (3.lasījums)

(960. dok., reģ. nr.179)

Ziņo - dep. J.Stalidzāne
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā” (3.lasījums)

(964. dok., reģ. nr.190)

Ziņo - dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par ietekmes uz vidi novērtējumu”” (3.lasījums)

(968. dok., reģ. nr.208)

Ziņo - dep. A.Tolmačovs
Debates - dep. A.Tolmačovs
- dep. A.Ulme
- dep. I.Emsis
- dep. L.Ozoliņš
- dep. A.Tolmačovs
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par uzņēmumu ienākuma nodokli”” (3.lasījums)

(969. dok., reģ. nr.216)

Ziņo - dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Preču un pakalpojumu loteriju likums” (3.lasījums)

(970. dok., reģ. nr.256)

Ziņo - dep. B.Brigmane
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” (3.lasījums)

(971. dok., reģ. nr.254)

Ziņo - dep. B.Brigmane
Debates - dep. Gundars Bērziņš
Paziņojumi
- dep. Dz.Ābiķis
- dep. B.Brigmane
- dep. I.Vaidere
- dep. S.Šķesters
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs
Likumprojekts “Grozījumi Aizsargjoslu likumā” (3.lasījums)

(972. dok., reģ. nr.207)

Ziņo - dep. I.Emsis
Debates - dep. L.Ozoliņš
- dep. L.Ozoliņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā “Par pievienošanos 1988.gada 19.decembra Konvencijai pret narkotiku un psihotropo vielu nelegālu apgrozījumu”” (2.lasījums)

(660. un 961. dok., reģ. nr.233)

Ziņo - dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai” (2.lasījums)

(753. un 962. dok., reģ. nr.260)

Ziņo - dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Grozījums likumā “Par Eiropas Padomes Konvenciju par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu automātisko apstrādi”” (2.lasījums)

(679. un 963. dok., reģ. nr.238)

Ziņo - dep. I.Vaidere
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izņēmuma stāvokli”” (1.lasījums)

(351. un 928. dok., reģ. nr.169)

Ziņo - dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu”” (1.lasījums)

(298. un 929. dok., reģ. nr.149)

Ziņo - dep. A.Laksa
Likumprojekts “Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā” (1.lasījums)

(350. un 930. dok., reģ. nr.168)

Ziņo - dep. A.Laksa
Likumprojekts “Kriminālprocesa likums” (1.lasījums)

(869. un 938. dok., reģ. nr.286)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi likumā “Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu”” (1.lasījums)

(811. un 945. dok., reģ. nr.278)

Ziņo - dep. A.Laksa
Debates - dep. B.Cilevičs
Likumprojekts “Medību likums” (2.lasījums)

(689. un 959. dok., reģ. nr.243)

Ziņo - dep. A.Seile
Debates - dep. V.Orlovs
- dep. J.Dalbiņš
Likumprojekts “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (2.lasījums)

(741. un 966. dok., reģ. nr.255)

Ziņo - dep. S.Āboltiņa
Likumprojekts “Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā” (2.lasījums)

(686. un 975. dok., reģ. nr.240)

Ziņo - dep. A.Seile
Paziņojumi
- dep. B.Brigmane
- Saeimas priekšsēdētājas biedrs   Ē.Jēkabsons
Reģistrācijas rezultāti
Nolasa - Saeimas sekretāra biedrs   A.Bartaševičs

Balsojumi

Datums: 19.06.2003. 09:05:22 bal001
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Par valsts un pašvaldību tiesisko palīdzību
Datums: 19.06.2003. 09:10:58 bal002
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.951 nodošanu komisijām

Grozījumi Lauksaimniecības likumā
Datums: 19.06.2003. 09:11:40 bal003
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.949 nodošanu komisijām

Par ievedmuitas (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 09:25:18 bal017
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.897 steidzamību

Par ievedmuitas (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 09:26:20 bal018
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.897 pieņemšanu 1.lasījumā

Par ievedmuitas (tarifa) likmēm un papildu kontroles kārtību, kas piemērojama Eiropas Kopienas izcelsmes pārstrādātajām lauksaimniecības precēm (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:27:12 bal019
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.897 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām" (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 09:29:28 bal020
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.688B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izlozēm un azartspēlēm" (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 09:31:40 bal021
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.874C pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:33:36 bal022
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:34:10 bal023
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:34:44 bal024
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:35:08 bal025
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:35:32 bal026
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:36:00 bal027
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par tiesu varu" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:37:24 bal028
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.820B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Prokuratūras likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:38:48 bal029
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Grozījumi Prokuratūras likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:39:24 bal030
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Grozījumi Prokuratūras likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:40:14 bal031
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.821B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Satversmes tiesas likumā (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:41:22 bal032
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.822B pieņemšanu 2.lasījumā

Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:50:42 bal033
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:55:06 bal034
Balsošanas motīvs: Par 4.priekšlikumu

Par Kuldīgas rajona Rendas pagasta padomes atlaišanu (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 09:56:26 bal035
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.940B pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi "Likumā par ostām" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:00:38 bal036
Balsošanas motīvs: Par 17.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:01:08 bal037
Balsošanas motīvs: Par 18.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:02:10 bal038
Balsošanas motīvs: Par 20.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:02:56 bal039
Balsošanas motīvs: Par 22.priekšlikumu

Grozījumi "Likumā par ostām" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:03:42 bal040
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.967 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par zinātnisko darbību" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:05:24 bal041
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.937 pieņemšanu 3.lasījumā

Par Latvijas Mākslas akadēmijas Satversmi (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:06:28 bal042
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.941 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.21) (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:07:48 bal043
Balsošanas motīvs: Par 5.priekšlikumu

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.21) (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:10:04 bal044
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.943 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Zvejniecības likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:13:44 bal045
Balsošanas motīvs: Par 6.priekšlikumu

Grozījumi Zvejniecības likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 10:14:16 bal046
Balsošanas motīvs: Par 7.priekšlikumu

Datums: 19.06.2003. 10:19:10 bal047
Balsošanas motīvs: Par 15 minūšu pārtraukumu

Grozījumi Zvejniecības likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 11:12:02 bal048
Balsošanas motīvs: Par 14.priekšlikumu

Grozījumi Zvejniecības likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 11:13:54 bal049
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.948 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Valsts darba inspekcijas likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 11:15:18 bal050
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.954 pieņemšanu 3.lasījumā

Datums: 19.06.2003. 11:16:24 bal051
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Datums: 19.06.2003. 11:17:34 bal052
Balsošanas motīvs: Par izmaiņām darba kārtībā

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 11:23:58 bal053
Balsošanas motīvs: Par 1.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 11:41:46 bal054
Balsošanas motīvs: Par 2.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli" (2.lasījums, steidzams)
Datums: 19.06.2003. 11:42:22 bal055
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.873B pieņemšanu 2.lasījumā

Datums: 19.06.2003. 11:44:00 bal056
Balsošanas motīvs: Par pārbalsošanu

Grozījumi Civilprocesa likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 11:48:02 bal057
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.958 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījums likumā "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 11:49:56 bal058
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.960 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Kriminālprocesa kodeksā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 11:52:10 bal059
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.964 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par ietekmes uz vidi novērtējumu" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 12:06:10 bal060
Balsošanas motīvs: Par 34.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par ietekmes uz vidi novērtējumu" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 12:10:20 bal061
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.968 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 12:13:32 bal062
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.969 pieņemšanu 3.lasījumā

Preču un pakalpojumu loteriju likums (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 12:15:52 bal063
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.970 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 12:29:28 bal064
Balsošanas motīvs: Par 8.priekšlikumu

Grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 12:30:14 bal065
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.971 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:40:54 bal066
Balsošanas motīvs: Par 33.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:45:34 bal067
Balsošanas motīvs: Par 39.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:48:20 bal068
Balsošanas motīvs: Par 41.priekšlikumu

Grozījumi Aizsargjoslu likumā (3.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:51:08 bal069
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.972 pieņemšanu 3.lasījumā

Grozījumi Latvijas Republikas Augstākās padomes lēmumā "Par pievienošanos 1988.gada 19.decembra Konvencijai pret narkotiku un psihotropo vielu nelegālu apgrozījumu" (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:52:24 bal070
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.961 pieņemšanu 2.lasījumā

Par Konvenciju Eiropas arhitektūras mantojuma aizsardzībai (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:53:18 bal071
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.962 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījums likumā "Par Eiropas Padomes Konvenciju par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu automātisko apstrādi" (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:54:40 bal072
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.963 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izņēmuma stāvokli" (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:57:16 bal073
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.351 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par izziņas iestādes, prokuratūras vai tiesas nelikumīgas vai nepamatotas rīcības rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu" (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 13:58:36 bal074
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.298 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi Obligātā militārā dienesta likumā (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:00:00 bal075
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.350 pieņemšanu 1.lasījumā

Kriminālprocesa likums (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:01:38 bal076
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.869 pieņemšanu 1.lasījumā

Grozījumi likumā "Par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu" (1.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:04:56 bal077
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.811 pieņemšanu 1.lasījumā

Medību likums (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:08:30 bal078
Balsošanas motīvs: Par 3.priekšlikumu

Medību likums (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:20:32 bal079
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.959 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (reģ. nr.255) (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:36:48 bal080
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.966 pieņemšanu 2.lasījumā

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā (2.lasījums)
Datums: 19.06.2003. 14:38:48 bal081
Balsošanas motīvs: Par likumprojekta ar dok. nr.975 pieņemšanu 2.lasījumā