Ināra Mūrniece uzsver parlamentu lomu demokrātijas stiprināšanā

(20.08.2020.)
Galerija

Notikumi Baltkrievijā, dezinformācija un mūsdienu tehnoloģiju izmantošana ir trīs nozīmīgi aspekti, kas jāuzsver, runājot par parlamentu lomu demokrātijas stiprināšanā. To ceturtdien, 20.augustā, akcentēja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot kolēģus attālinātā 5.Pasaules parlamentu priekšsēdētāju konferencē.

“Baltkrievijas tauta ir apliecinājusi savu vēlmi pēc demokrātijas. Arī Latvijas parlaments aicina Baltkrievijas varas iestādes atturēties no spēka izmantošanas pret miermīlīgiem protestētājiem un nodrošināt, ka visas cilvēktiesības, kā arī pilsoniskās tiesības un brīvības, tostarp vārda un pulcēšanās brīvības, tiek ievērotas. Mēs aicinām starptautisko sabiedrību mudināt Baltkrieviju rīkot jaunas, brīvas un godīgas prezidenta vēlēšanas,” teica Saeimas priekšsēdētāja.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka Covid-19 vīrusa pandēmija ir radījusi labvēlīgu augsni dezinformācijas un nepatiesu ziņu izplatībai: “Mums kopā jāstrādā, lai palielinātu sabiedrības noturību pret dezinformāciju. Latvijai ir pieredze šo jautājumu risināšanā. Ir svarīgi, lai cilvēkiem būtu savlaicīga piekļuve zinātniskai, uz pierādījumiem balstītai informācijai un faktiem. Tas var glābt cilvēku dzīvības!”

I.Mūrniece izcēla, ka Covid-19 krīze ir rosinājusi Saeimu pāriet uz darbu attālināti, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas. “Pateicoties jaunai, īpaši pielāgotai un drošai e-parlamenta platformai, Saeima turpina likumu izstrādi un nodrošina parlamentāro pārraudzību,” sacīja I.Mūrniece.

I.Mūrniece šonedēļ piedalās 5.Pasaules parlamentu priekšsēdētāju konferencē, kā arī 13.Pasaules spīkeru sieviešu samitā.

5.Pasaules parlamentu priekšsēdētāju konferences dienas kārtībā ir tādi jautājumi kā parlamentārā reakcija uz vīrusa pandēmiju, globālā pārvaldība, ilgtspējīga ekonomika un ārkārtas situācija klimata jomā.

Pasaules parlamentu priekšsēdētāju konference notiek reizi piecos gados. To organizē Starpparlamentu savienība, kas ir lielākā un vecākā starpparlamentu organizācija. Tā dibināta 1889.gadā un apvieno 166 valstu parlamentus.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/50248198217/in/dateposted/
Izmantošanas noteikumi: http://saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
08:30  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas sēde
09:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:10  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēde
12:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidenti V.E. Isabelle Moret
13:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Stratēģiskās komunikācijas apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
13:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
13:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
14:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde (turpinājums)
15:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas sēde
15:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
18:30  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces rīkotās vakariņas par godu Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes prezidentes V.E. Isabelle Moret oficiālajai vizītei Latvijas Republikā