Ināra Mūrniece Vašingtonā: aicinām apsvērt ilgtermiņa atbalsta programmu Baltijas drošībai

(05.03.2020.)
Galerija

ASV militārā klātbūtne Baltijas reģionā un Kongresa atbalsts militārās infrastruktūras pilnveidošanai mūsu valstīs ir un turpmākajos gados būs ļoti nozīmīgs. Aicinām mūsu ASV partnerus apsvērt ilgtermiņa atbalsta programmas nepieciešamību. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, darba vizītes ietvaros Vašingtonā tiekoties ar ASV Kongresa pārstāvjiem. Saeimas priekšsēdētāja ASV apmeklē kopīgā vizītē ar Baltijas valstu un Polijas parlamentāriešiem.

I.Mūrniece pateicās, ka Baltijas valstis allaž varējušas rēķināties ar plašu ASV parlamentāriešu atbalstu, kad runa ir par drošības jautājumiem. Esam gandarīti, ka ASV politiķi neatkarīgi no partijas piederības konsekventi iestājas par Latviju, Lietuvu un Igauniju. Esam ieinteresēti attīstīt politisko dialogu ar ASV kongresmeņiem un senatoriem, pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Baltijas delegācijas Vašingtonā tikās ar ASV Kongresa Senāta Ārlietu komitejas priekšsēdētaju Džeimsu Rišu (James Risch) un līdzpriekšsēdētāju Bobu Mendesu (Bob Menendez), kā arī Kongresa Pārstāvju palātas Ārlietu komitejas Eiropas, Eirāzijas, enerģētikas un vides apakškomitejas priekšsēdētāju Viljamu Kītingu (William Keating).

Četru valstu delegācijas tikās arī ar ASV Kongresa Pārstāvju palātas sadarbības grupas ar Baltijas valstīm līdzpriekšsēdētājiem – kongresmeņiem Džonu Šimkusu (John Shimkus) un Ādamu Šifu (Adam Schiff). Kongresmeņi apliecināja atbalstu četru valstu iniciatīvai kopīgi rūpēties par drošības jautājumiem, uzsverot, ka kopā mēs esam spēcīgāki un varam izdarīt vairāk. ASV apzinās jaunos drošības izaicinājumus kibertelpā, un Baltijas valstu pieredze šajā jomā var būt noderīga arī ASV.

Saeimas priekšsēdētāja augstu novērtēja līdzpriekšsēdētāju iniciatīvu sagatavot rezolūcijas par godu Baltijas valstu neatkarības atjaunošanas 30.gadadienām.

Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece ar Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedru Ojāru Ēriku Kalniņu no 29.februāra līdz 6.martam uzturas darba vizītē ASV.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157713327681652
Izmantošanas noteikumi:  http://saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 25.novembrī
09:00  Saeimas 2020. gada 23. novembra attālinātās ārkārtas sēdes turpinājums
12:35  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:40  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
15:00  Saeimas Prezidija sēde
15:30  Saeimas 2020. gada 25.novembra attālinātā ārkārtas sēde
15:40  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
17:30  Saeimas Prezidija sēde
18:00  Saeimas 2020. gada 25.novembra otrā attālinātā ārkārtas sēde