Ināra Mūrniece: Latvija ir ieinteresēta Eiropas un Āzijas sadarbībā transporta un loģistikas jomā

(10.10.2018.)

Latvija ir ieinteresēta ciešākā Eiropas un Āzijas ekonomiskajā sadarbībā, tostarp transporta un loģistikas jomā. To uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot Turcijā notiekošās 3.Eirāzijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferences “Ekonomiskā sadarbība, vide un ilgtspējīga attīstība Eirāzijā” dalībniekus.

Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja, ka Latvijas galvenie tirdzniecības partneri ir Eiropā, vienlaikus strauji pieaugusi mūsu sadarbība ar Āzijas valstīm. Šajā kontekstā ļoti būtiska ir noteikumos balstīta un caurskatāma daudzpusējās tirdzniecības sistēma.

I.Mūrniece uzsvēra, ka Eiropas un Āzijas savienojamība nav iespējama bez attīstītas transporta un loģistikas, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju infrastruktūras. Latvija atbalsta Ķīnas “Joslas un ceļa” iniciatīvu un vēlas tajā iesaistīties, sacīja Saeimas priekšsēdētāja. Latvija redz sevi kā stratēģisko partneri daudzpusējos transporta savienojumos starp Austrumāziju un Centrālāziju, Melnās jūras valstīm un Eiropu.

Saeimas priekšsēdētāja izcēla Latvijas līderpozīcijas Baltijā aviācijas jomā. Latviju apmeklē arvien vairāk tūristu no Ķīnas, Dienvidkorejas, Japānas un Indijas, un esam ieinteresēti, lai šīs valstis ar Latviju savienotu tiešie avioreisi, veicinot gan pasažieru, gan kravu pārvadājumu pieaugumu.

I.Mūrniece piedalās 3.Eirāzijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferencē “Ekonomiskā sadarbība, vide un ilgtspējīga attīstība Eirāzijā” pēc Turcijas parlamenta priekšsēdētāja ielūguma. 4.Eirāzijas valstu parlamentu priekšsēdētāju konferenci nākamajā gadā uzņēmusies rīkot Kazahstāna.

 

Saeimas Preses dienests 

Trešdien, 30.septembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Saeimas priekšsēdētājas biedres, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Francijas parlamentu vadītājas Dagmāras Beitneres-Le Gallas tikšanās ar Francijas Republikas parlamenta deputātu delegāciju
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
11:00  Ārlietu komisijas sēde (turpinājums)
12:00  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tikšanās ar Moldovas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Andrian Roşa
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
14:40  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Igaunijas Republikas ārlietu ministru V.E. Urmas Reinsalu
15:30  Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēde (turpinājums)