Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece: novēlu Jāņos ikvienam atrasties pie dabas

(22.06.2016.)

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, sveicot visus Latvijas iedzīvotājus un tautiešus ārzemēs Līgo svētkos, novēl ikvienam šajos svētkos atrasties tuvāk pie dabas, kur šo svētku būtība ir sajūtama vislabāk.

Jāņos mēs redzam un sajūtam, kā daba uzplaukst visā krāšņumā un dāsni šajā skaistumā dalās ar mums. Mēs izjūtam vienotību ar dabu, un pat visrūdītākajam pilsētniekam zāļu vakarā rodas vēlēšanās nopīt vainagu, atgulties pļavā, raudzīties jāņugunīs, sagaidīt saullēktu. Šajā vakarā ir labi sajust zemi un zemes spēku, saka I.Mūrniece.

Mūsu valsts iedzīvotāji lepojas ar Latvijas dabu un latviešu tradīcijām. Jāņus tradicionāli uzskata par vislatviskākajiem svētkiem, un to burvība visvairāk izpaužas tradīcijās vīt vainagus, pacelt alus kausu, nobaudīt Jāņu sieru, dziedāt pie ugunskura, sveicot saullēktu.

Saeimas priekšsēdētāja izsaka gandarījumu par to, ka arvien vairāk latviešu Jāņos uzvelk tautastērpu vai izmanto savā apģērbā folkloras motīvus, apjož tautisku jostu, greznojas ar saktu. “Prieks, ka patriotisms un interese par tradīcijām pieaug tieši jauniešu vidū. Jūtama arvien lielāka vēlme apzināties savu latvisko identitāti, savas saknes.”

Ināra Mūrniece novēl aizvadīt Jāņus ar labām domām, saudzīgu attieksmi pret vidi un pārliecību par drošu mājupceļu pēc svinībām.

“Priecīgus Jāņus! Daudz laimes vārda dienā visām Līgām un visiem Jāņiem!”

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 18.maijā
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja biedra Ata Lejiņa tikšanās ar Starptautiskā Sarkanā Krusta komitejas (ICRC) Eiropas un Centrālāzijas operāciju koordinatoru Jean-Nicolas Paquet-Rouleau
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde