16.aprīlī

(16.04.2003.)

         Trešdien, 16.aprīlī, Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Inese Vaidere tikās ar Austrālijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Ričardu Antoniju Rovu (Richard Anthony Rowe).

         Kā informē Ārlietu komisija, "sarunā puses atzina, ka starpvalstu attiecību raksturs ir draudzīgs, un gan Latvijai gan Austrālijai ir līdzīgs redzējums par aktualitātēm pasaulē. Divpusējo attiecību plāksnē šobrīd jāstrādā pie sadarbības iespēju aktivizēšanas
Vēstnieks informēja par Austrālijas interesi attīstīt ekonomiskos sakarus, kā arī sadarbību izglītībā un kultūrā. Vēstnieks arī atzīmēja, ka Austrālijas valdība augstu vērtē Latvijas drīzu iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO.
Inese Vaidere uzsvēra, ka arī Latvija ir ieinteresēta veidot vēl intensīvākus gan ekonomiskos un kultūras kontaktus, gan sadarbību izglītības jomā. Ekonomiskās sadarbības ziņā svarīgi būtu strādāt pie informācijas izplatīšanas par iespējām, ko Latvija spēj sniegt kā strauji augoša ekonomika un arī kā tranzīta valsts. Savukārt, izglītības jomā būtu gan jāveicina sadarbība starp abu valstu universitātēm, gan arī, ņemot vērā Latvijas iedzīvotāju lielo interesi, jāattīsta skolēnu apmaiņas programmas. Latvijas kultūras tēla popularizēšanai Austrālijā liela loma varētu būt Dziesmu svētku apmeklējumam, kur svarīga loma to reklamēšanā varētu būt arī Austrālijas vēstniecībai.
Tāpat sarunas ietvaros I.Vaidere informēja par Saeimas Ārlietu komisijas interesi Austrālijas parlamentāriešu, jo īpaši kolēģu, vizītē starpparlamentu kontaktu veicināšanai."

Preses dienests

 

Ceturtdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
12:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem