No 11. līdz 12.martam Latvijā oficiālā vizītē uzturēsies Francijas Republikas Nacionālās asamblejas deputāts Alfrēds Almons (Alfred Almon).

(10.03.2003.)

Otrdien, 11.martā

13.15........Ierašanās Rīgā.

14.15........Tikšanās ar Eiropas Komisijas delegācijas Latvijā vadītāju Endrjū Rasbašu.
Torņu ielā 4.

15.05........Tikšanās ar Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāju Guntaru Krastu.
Ārlietu komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 10/12.

16.00........Tikšanās ar Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu.
Pils laukumā 3.

16.45........Tikšanās ar ekonomikas ministru Juri Lujānu.
Brīvības ielā 55.


Trešdien, 12.martā

8.40........Tikšanās ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Ēriku Jēkabsonu.
Baltajā un Brūnajā zālē, Jēkaba ielā 11.

9.00........Tikšanās ar Latvijas un Francijas parlamentārās sadarbības grupas pārstāvjiem.
Viesu zālē, Jēkaba ielā 11.

10.00........Tikšanās ar Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Inesi Vaideri.
Ārlietu komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 10/12.

10.50........Tikšanās ar Eiropas integrācijas biroja direktoru Edvardu Kušneru.
Basteja bulvārī 14.

11.45........Tikšanās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku, iestāšanās Eiropas Savienībā sarunu vadītāju Andri Ķesteri un valsts sekretāra vietnieku, Pirmās politiskās direkcijas vadītāju Andri Teikmani.
Brīvības bulvārī 36.

12.20........Tikšanās ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāru Pēteri Elfertu.
Brīvības bulvārī 36.

14.45........Tikšanās ar Ministru prezidenta padomnieci ārlietu jautājumos Solveigu Silkalni.
Brīvības bulvārī 36.

15.30........Tikšanās ar Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā pirmsreferenduma pasākumu sagatavošanas vadības grupas pārstāvjiem.
Basteja bulvārī 14.

16.10........Tikšanās ar iekšlietu ministru Māri Gulbi.
Raiņa bulvārī 6.

18.00........Izlidošana no Rīgas.

11.03.2003.                                                             Preses dienests

Trešdien, 12.martā, plkst.18.00 Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tiksies ar HIV inficēto atbalsta grupas locekļiem, HIV inficēto radiniekiem, šļirču apmaiņas konsultatīvās programmas narkotiku lietotājiem pārstāvjiem, AIDS profilakses centra darbiniekiem un sabiedriskās organizācijas "DIA+LOGS" valdes locekļiem un aktīvistiem. Tikšanās notiks sabiedriskās organizācijas "DIA+LOGS" telpās Dzirnavu ielā 135 (ieeja no Satekles ielas puses).
Tikšanās mērķis ir aktualizēt jautājumus, kas saistīti ar cilvēkimūndeficīta vīrusa (HIV) un AIDS izplatības ierobežošanu, kā arī uzzināt pašu inficēto skatījumu uz viņiem sāpīgām problēmām. Turklāt nepieciešams veicināt arī mūsu valsts iedzīvotāju informētību par šiem jautājumiem, kas mazinās inficēto bailes tikt izstumtiem no sabiedrības jeb tā saucamā STIGMAS sindroma izplatību.
Sabiedriskā organizācija "DIA+LOGS" ir nesen atklāts atbalsta un resursu centrs visiem, kurus skar HIV un AIDS. Tā valdes priekšsēdētāja vietas izpildītājs ir Emīls Stalis, bet projektu vadītāja - Ruta Kaupe (tel. 7243101).
Kā zināms, I.Ūdre AIDS profilakses centru apmeklēja jau pagājušā gada 20.decembrī. Apmeklējuma laikā Saeimas priekšsēdētāja iepazinās ar centra darbību un uzklausīja tā darbinieku informāciju par problēmām cilvēkimūndeficīta vīrusa (HIV) un AIDS izplatības ierobežošanā. I.Ūdre uzsvēra, ka ļoti svarīga ir sabiedrības attieksmes maiņa pret šo slimību, un arī atzīmēja sabiedrības veselības stratēģijas lomu jaunu gadījumu rašanās ierobežošanā. Savukārt centra darbinieki akcentēja nepieciešamību nodrošināt valsts atbalsta politikas pēctecību, lai sakārtotu sociālo palīdzības dienestu darbu, efektīvi risinot ar AIDS ierobežošanu saistītus jautājumus, un veiktu virkni citu pasākumu.


Preses dienests

 

 

Svētdien, 27.septembrī