20.janvārī

(20.01.2003.)

Pirmdien, 20.janvārī, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Inese Vaidere tikās ar Igaunijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Tomasu Luku.
Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi, kas skar Latvijas un Igaunijas divpusējās attiecības un abu valstu virzību uz Eiropas Savienību un NATO.
Pārrunājot Latvijas un Igaunijas virzību uz ES, I.Vaidere un T.Luks bija vienisprātis, ka saistībā ar gaidāmo tautas nobalsošanu par iestāšanos ES Latvijai un Igaunijai vēl daudz darāmā sabiedrības informēšanas par ES jomā. Šajā aspektā abas puses arī uzsvēra savstarpēja atbalsta un viedokļu apmaiņas nepieciešamību.
I.Vaidere un T.Luks pārrunāja arī Valkas un Valgas robežproblēmu. I.Vaidere informēja par savu plānoto vizīti uz Valku, lai kopā ar pašvaldību vadītājiem rastu praktisku tās risinājumu. Arī T.Luks izteica apņemšanos veicināt abu pilsētu iedzīvotāju robežšķērsošanas problēmas iespējami ātrāku novēršanu.
Tikšanās noslēgumā I.Vaidere un T.Luks atzina, ka Latvijas un Igaunijas divpusējā sadarbība ir ļoti labu kaimiņvalstu attiecību paraugs.   


Pirmdien, 20.janvārī, Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre tikās ar 1991.gadā bojā gājušo barikāžu dalībnieku tuviniekiem.
Tikšanās notika 1991.gada barikāžu dienu atceres pasākumu ietvaros. Tajā piedalījās arī 1991.gada barikāžu dalībnieku atbalsta fonda prezidents Renārs Zaļais.
Saeimas priekšsēdētāja I.Ūdre un klātesošie atcerējās vēsturiskos notikumus pirms divpadsmit gadiem, kas pašos pamatos izmainīja mūsu dzīvi. "Mēs apliecinām visdziļāko cieņu bojā gājušo barikāžu dalībnieku tuviniekiem un dalām sāpi ar Jums," akcentēja Saeimas priekšsēdētāja. Viņa arī uzklausīja bojā gājušo barikāžu dalībnieku ģimenes locekļu un tuvinieku šodienas sasāpējušo problēmu izklāstu un solīja savu iespēju robežās palīdzēt tās risināt. Tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka nepieciešami grozījumi likumā par policiju, kas sniegtu lielākas sociālās garantijas 1991.gadā bojā gājušo barikāžu dalībnieku tuviniekiem. "Daudz kas no barikāžu laikā izsapņotā un cerētā vēl nav īstenojies, bet nevar noliegt, ka Latvija savā attīstībā gājusi uz priekšu straujiem soļiem. Šodien mūsu visu uzdevums ir nezaudēt dūšu un unikālo barikāžu laika vienotības sajūtu, nenoliekt galvu grūtību priekšā, bet turpināt mūsu senču, mūsu tuvinieku ar lielu apņēmību un pašaizliedzību uzsākto brīvības ceļu," uzsvēra I.Ūdre.
Pēc tikšanās viesi devās ekskursijā pa Saeimas namu.

Preses dienests

 


 

Ceturtdien, 29.septembrī
09:00  Saeimas kārtējā sēde
10:35  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
12:30  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
12:30  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
17:00  Atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem